Topiknyitó: watson 2010. 11. 10. 12:58

Nyíltan Tolvaj Bűnöző a Fidesz frakció  

Az alkotmányból kiirtani a magántulajdon védelméhez még a saját szabályaikat is meghágja a Fidesz frakció:



"Elsőre nem ment át Lázár János alkotmánymódosítási javaslatának hétfőn elfogadott változata a parlamentben. A gépi szavazás adatai szerint csak a jelen lévő képviselők 66,5 százaléka támogatta"



"A parlamentben gyakran előfordul, hogy képviselők a gép hibája miatt nem tudnak szavazni. Ilyenkor általában automatikusan beszámítják a szóban közölt szavazataikat. A problémát most az jelentette, hogy erre már csak a határozat kihirdetése után került sor, márpedig kihirdetett határozatot a házszabály szerint utólag nem lehet megváltoztatni. A házbizottság ennek ellenére módosította az eredményt." link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 09:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#540
Benned annyi korrektség se volt, hogy tegnap elismerd a nyilvánvaló buktád. Úgyhogy te ne beszélj gerincről. Illetve beszélhetsz, csak az hiteltelen.
sanka 2011. 03. 03. 09:17
Előzmény: #532  tokos.
#539
"OK visszavonom, ha leirod par sorban azokat a dolgokat, amiket a fidesz jol csinal."

Szerinted valamit is jól csinál a fidesz?!
Hehe, már évekkel ezelőtt ellenzékben harsogták, hogy ők készek a kormányzásra, és mi van most, a nagy tiblábolás, találgatás és majd, másfél év múlva talán lesz valami.
Semmi szerkezeti reform, mindenütt csak a pénzek elszipkázása és elqurása, a duma, a csontok bedobása, rágjátok fideszes majmok.
Ez nem kormányzás, ez csak amolyan maszatolás, ugynevezett kurmányzás valami, vagyis egy nagy nulla.

Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 09:08
Törölt hozzászólás
#538
tokos. 2011. 03. 03. 08:58
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#537
Na még egy apróság:

Kiélhetnéd magad a Fidesz védésében pl. az "Orbán Viktor brutális megszorító programja" című topicban is, ahol a számodra kedves emberek osztják az észt arról, hogy miért kell 40 éves rendőröknek nyugdíjba vonulniuk, vagy miért kellene továbbra is a mostanihoz hasonló mértékben támogatni a gyógyszereket.

Nem látom benned a heves tüzet, ahogy az elvtársaiddal csatázol, pedig, ha ez fordítva lett volna, pl. Gyurcsány hozta volna, és pampa kritizálná...

De mindegy leakadok lassan erről a témáról, valszeg továbbra is felesleges időt pazarolni rá, talán majd 20--30 év múlva megerősödik annyira a gerinced, hogy bevalld, qrvára elfogult vagy...
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 08:48
Törölt hozzászólás
#536
tokos. 2011. 03. 03. 08:07
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#535
Tegnap elmentem csicsikázni bár így is későn, mióta nem írok, 10 körül nyugovóra szoktam térni, sokkal jobban érzem magam. Vissza is térek ehhez a rendszerhez sokkal kellemesebb, azért egy-két megjegyzés:

"Pozitív a korkedvezményes nyugdíj tervezett megszüntetése"

Végignéztem a Matolcsy-s topicot, ezt valóban írtad, aznap éppen elugrottam egy napra síelni, úgyhogy nem követtem az eseményeket.

"a társasági adócsökk, "

Erről nem olvastam tőled, bár lehet, hogy csak lemaradhattam dolgokról.

"az adócsökkentés is az lenne, csak a szerkezetével nem értek egyet"

Hát igen ez a jellemző, hogy kedvező lenne, de nem értesz egyet vele egyet, ez az amivel a popsiját kitörölheti az ember...

"csak a szerkezetével nem értek egyet, pozitív a gyerekek utáni adókedvezmény, "

Ezt valóban írtad,

"az iskolához kötött csp, stb."

Ezt szerintem nem írtad, de mindegy,

Nyilván van még több is.

Természetesen visszavonom, hogy szerinted a fidesz mindent rosszul csinál, ezt amúgy nem is gondoltam tök komolyan mert a családi kedvezményre egyértelműen emlékeztem.

A pontos fogalmazás úgy hangzik, hogy szerinted a Fidesz szinte mindent rosszul csinál, amit éppen jól csinál, arról jellemzően inkább hallgatsz, mégha egy-egy alkalommal elő is lehet csalni belőled (lásd most), és ebben az esetben is hozzáteszel valami negatív megjegyzést. Csak egy pl.:

"5. "A gyógyszerkassza állami támogatását a következő három évben 83-120-120 milliárddal nyesik meg, a felsőoktatásból 12-38-38 milliárdot vonnak el."
Mindkettővel egyetértek, de kijelenthetjük: nagyon nem ezt ígérték."

Vagyis hazudtak. Ezt folyamatosan számonkéred rajtuk. A szocikon egyszer sem kérted számon, természetesen a maximális elfogulatlanságod jegyében...

Na alapvetően ez és az ehhez hasonló dolgok azopk, amik miatt teljesen egyértelmű, hogy baromira elfogult vagy.

Természetesen nem azzal van gondom, hogy elfogult vagy, mindenki elfogult, mindössze az egyiknek van gerince ezt elismerni magáról, a másiknak meg nincs.

És ez a bizonyos gerinc az, ami belőled hiányzik, mint a progresszív adó párti de természetesen lineárisan adózó fretekből, meg a többi elvtársadból...

Egyedül akirát nem sorolom ide, ő csak kis mértékben elfogult.

Akkor további jó fórumozást, annyi kérésem, lenne, hogy hagyjál ki a dolgaidból, illetve, ha a mostanihoz hasonlóan valami állítást a számba adsz, azt idézettel tedd, mert különben a mostanihoz hasonlóan hamuka sül ki belőle.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 23:53
Előzmény: #532  tokos.
#534
5? Ennyit bőven írtam eddig is. Pl. Legutóbb 1-2 napja. Pozitív a korkedvezményes nyugdíj tervezett megszüntetése, a társasági adócsökk, az adócsökkentés is az lenne, csak a szerkezetével nem értek egyet, pozitív a gyerekek utáni adókedvezmény, az iskolához kötött csp, stb. Van még több is.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 23:34
Előzmény: #528  tokos.
#533
1. "Negy evre visszamenoleg nem fogok keresgelni a mobilomon. Abban talan igazad van, hogy sok esetben nem direktben vedted oket, hanem a fideszre kented a szart. Valaki rosszt mondott a szocikrol, te egy percen belul megjelentel, hogy nemugy az, mert az egesz a fidesz miatt tortent."

Finomítottál, de megint állítasz valamit, amit megint nem tudsz igazolni. Hagyjuk az ilyet.

2. "Erdekes, hogy most viszont nem kened a szocikra a szart, pedig az az adossag csak felment a gdp 52%-arol a GDP 80 szazalekara valahogy..."

A szocikat menet közben is szídtam a rossz ÁHT-ért, növekvő államadósságért. Csakhogy messze nem csak ők tehetnek róla. Sokszor leírtam, mik a nagyobb tételei a 2001 után bekövetkezett adósságnövekedésnek. E tekintetben a felelősség kb. 75%-25% a szocik "javára".

A Fidesz-kormány alatt látványos javulás lesz. De megint ne felejtsük el, hogy:
- Az IMF hitelt egy extrém válság miatt vettük fel. Nagyrésze tartalékban áll viszont az adósságállományt növeli. Az elkövetkező 3 év alatt ezt visszafizetjük, így kikerül az államadósságból. Jelentős javulás lesz, miközben ez nem Orbánék érdeme.
- Az MNYP pénzek 12 év megtakarításai. Az eddigi adósságnövekedéshez nagyban hozzájárult. Most ezzel visszacsökkentjük. Látványos javulás lesz, de ez megintcsak nem Orbánék érdeme. Ráadásul a felét feléljük és cserébe az adósságcsökkenésnél nagyobb mértékben nő a hosszútávú tartozás a nyugdíjak miatt.

Lesz tehát látványos javulás, miközben egyik részéhez semmi köze Orbánéknak, másik meg hosszútávú teljes hatását tekintve problémás.
tokos. 2011. 03. 02. 23:33
Előzmény: #525  Törölt felhasználó
#532
OK visszavonom, ha leirod par sorban azokat a dolgokat, amiket a fidesz jol csinal.

Nem kell tuleroltetned magad, ot dolog eleg lesz.
tokos. 2011. 03. 02. 23:26
Előzmény: #530  johai
#531
mobilrol irok, mikozben a furdokadban dagonyazok. Bar elo lehet rajta csalni az ekezeteket, de eleg korulmenyes.
johai 2011. 03. 02. 23:21
Előzmény: #528  tokos.
#530
Fárasztó téged olvasni.
Miért nem használsz ékezetet?

Sokan igy végig se olvasnak,és nem a mondanivalód miatt.
tokos. 2011. 03. 02. 23:21
Előzmény: #525  Törölt felhasználó
#529
penznyelo,

tok ertelmetlen veletek a vita, azert nem is szoktam irni, olvasgatlak benneteket, de az ember megdobben a zsigeri gyulolet lattan, sokkal egyszerubb hagyni, hogy nyalogassatok a sebeiteket meg harom evig, aztan majd probalkozhattok, talan sikerul ismet tonkretennetek az orszagot.

Mindossze azert irtam, mert velem kapcsolatban valotlansagot allitottal, mondhatni hazudtal.

Ha nem vetemedtel volna erre a galadsagra, egy szot sem szoltam volna, de te kezdted a dolgot.

Valszeg holnap sem fogok irni, nincs ertelme, nincs adatod, amin vitazni lehetne, es ha az ember eszerveket mond a magadfajtanak, meg megerteni sem hajlando.

Erre nem b.szom el az idomet.
tokos. 2011. 03. 02. 23:09
Előzmény: #524  Törölt felhasználó
#528
nem bertopicolozasra gondoltam, belso kenyszerre.

Penznyelo.

Negy evre visszamenoleg nem fogok keresgelni a mobilomon. Abban talan igazad van, hogy sok esetben nem direktben vedted oket, hanem a fideszre kented a szart. Valaki rosszt mondott a szocikrol, te egy percen belul megjelentel, hogy nemugy az, mert az egesz a fidesz miatt tortent.

Pl adossag, egeszsegugy sokminden.

Erdekes, hogy most viszont nem kened a szocikra a szart, pedig az az adossag csak felment a gdp 52%-arol a GDP 80 szazalekara valahogy...
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 23:01
Előzmény: #525  Törölt felhasználó
#527
Tőlük irigyli a fránya Viktor a segélyt és a nyugdíjat.
link
tokos. 2011. 03. 02. 22:57
Előzmény: #503  Törölt felhasználó
#526
na meg egy hazugsag, ezt elsore eszre sem vettem.

Nem mondtam, hogy kozel az egesz vagyont adossagcsokkentesre forditjak, azt mondtam, hogy az akkori felallas szerint 800 mrd (550 +250) megy folyo kiadasokra.

Ami azt jelenti, hogy a tobbi adossagtorlesztesre ment volna. Vagyis az implicit es az explicit adossag kozott 800 mrd a lyuk, ha az egyk 3000, akkor a masik 2200, ha az egyik 2600, akkor a masik 1800.

Annyit valtozott azota a helyzet, hogy a 250 mrd ugy tunik a mav konszolidaciojara, vagyis (implicit) adossagcsokkantesre megy el, vagyis a lyuk elvileg kisebb lett.

Ha esetleg van ezzel ellentetes info, szivesen olvasom, de az, hogy te mennyinek saccolod, kulonosebben nem erdekel, nem vitaalap.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 22:55
Előzmény: #523  tokos.
#525
"Persze te talpig 'elfogulatlan' vagy tudom, csak a fidesz mindent szarul csinal, a szocik meg mindent jol csinaltak"

Megintcsak: mikor írtam ilyet? Idézzd vagy vond vissza. Elképesztő miket hazudozol itt össze gyűlöletből. Feküdj le, pihenj, holnap gyere vissza, ma vitaképtelen vagy.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 22:48
Előzmény: #523  tokos.
#524
Tokos:

"te a Gyurcsany fele dolgokat is foggal korommel vedted, fuggetlenul attol, hogy jo volt-e vagy rossz."

1. Idézz olyat, amikor valami nyilvánvaló baromságot védtem. Tessék. Csak úgy ne állíts már ilyet, indokolj, idézz. Ha nem találsz ilyet, vond vissza.
2. Egyébként nem nagyon van olyan, hogy "jó" v "rossz" abszolút értelemben.

"Katasztrofalis volt, de mindegy, neked vedened kellett"

Már te is ezzel a szánalmas bértopicolózással jössz?
tokos. 2011. 03. 02. 22:40
Előzmény: #519  Törölt felhasználó
#523
megint csak tevedsz elvtars, nem eloszor. Nem partokban gondolkodom, te a Gyurcsany fele dolgokat is foggal korommel vedted, fuggetlenul attol, hogy jo volt-e vagy rossz.

Katasztrofalis volt, de mindegy, neked vedened kellett, mert a tobbseg szidta.

Most, hogy a portfolio foruma tele van a fideszt szapulokkal nem erzed ezt az elhivatottsagot. Pedik kizarolag a te ervrendszereddel, akiket mindenki tamad, azt vedened kellene.

Persze te talpig 'elfogulatlan' vagy tudom, csak a fidesz mindent szarul csinal, a szocik meg mindent jol csinaltak, amit meg nem jol csinaltak azt is a szemet fidesz miatt csinaltak rosszul...

Hehehe,ilyen az elfogulatlansag csucsa
tokos. 2011. 03. 02. 22:31
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#522
megint csak tevedsz elvtars egy koryot sem ittam, de nm baj, ha ez lenne a legnagyobb tevedesed az eletben semmi baj nem lenne.

Az 1500 vs 2600-at viszont lezihatnad hogyan jon ki.

Ne sertegess, ervelj. Az, hogy leirsz ket szamot, nem erv, ezt egy ket hozzad hasonlo beszopja, mas meg nem, mint ahogy az 1500 vs 3000-es okorsegeddel is csak a magadfajtat tudtad hitegetni.
tokos. 2011. 03. 02. 22:30
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#521
megint csak tevedsz elvtars egy koryot sem ittam, de nm baj, ha ez lenne a legnagyobb tevedesed az eletben semmi baj nem lenne.

Az 1500 vs 2600-at viszont lezihatnad hogyan jon ki.

Ne sertegess, ervelj. Az, hogy leirsz ket szamot, nem erv, ezt egy ket hozzad hasonlo beszopja, mas meg nem, mint ahogy az 1500 vs 3000-es okorsegeddel is csak a magadfajtat tudtad hitegetni.

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók