Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 13. 18:18

Megdöbbent a pénztárszövetség Orbán javaslatán  

Ugrás a cikkhez
Megdöbbenéssel fogadta a Stabilitás Pénztárszövetség Orbán Viktor miniszterelnök mai bejelentését, amely szerint novembertől 2011. december 31-ig felfüggesztik a magánnyugdíjpénztári kifizetéseket, majd pedig kidolgozzák a törvényi feltételeit annak...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=139853
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Oszo 2010. 10. 18. 15:43
Előzmény: #726  Törölt felhasználó
#740
Szerintem megint végletesen gondolkodunk!
Aközött, hogy állami pénzen 7 évig lehet végezni egy (Ráadásul bölcsész!) egyetemi szakot, meg aközött, hogy mindenki fullra kifizeti a képzés költségeit, rengeteg fokozat van. Állami ösztöndíjak, de cégek, települések, alapítványok által felajánlott ösztöndíjak rendszerével lehetne kiegyensúlyozni a rendszert.
tokos. 2010. 10. 18. 15:43
Előzmény: #734  Törölt felhasználó
#739
Az első 6 évben nemigen tudtam volna fizetni.

Azóta biztosan, csak mondjuk sokkal hátrébb lennék, ha azon múlna, lehet, hogy nem mentem volna egyetemre.

Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:43
Előzmény: #733  tokos.
#738
Melyik gyerek tud tanulni, aki tanulni akar??
mert összerakják a 16 éves 7-essel, aki még olvasni sem tud az Istenhátamögötti falu legkisebbik iskolájában...

Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:39
Előzmény: #733  tokos.
#737
szerinted van különbség egy borsodi és a rózsadombi iskola között? melyikbe járatnád a gyereked? melyikbe mennek a jobb tanárok? ez a kontraszelekció, nem az egyetemi tandíj.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:38
Előzmény: #727  Törölt felhasználó
#736
A gátra.
Közmunkára. Pl.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:38
Előzmény: #731  pampa
#735
"Pl a köztük lévő út hiánya fel sem tünt?"

Nyilván nem egy Záhony melletti falut kell összevonni egy Sopron melletti faluval. Értelemszerű, hogy az önkormányzatilag összevont települések legyenek egymással könnyen elérhető kapcsolatban (pl. szomszédok, úttal összekötve) stb.

Vicces, hogy te úgy akarsz valami ellen érvelni, hogy a legszélsőségesebb hülyeségeket hozod fel példának. Így viszont a világon BÁRMI ellen könnyen lehet érvelni. Mondd meg, mi ellen érveljek.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:38
Előzmény: #730  tokos.
#734
te olyan okos gyerek vagy tokos, hogy adtam volna neked kölcsönt az isire. légy oly kedves, a tandíjt éltető megjegyzéseim mellett gondold azt, hogy 100%-ban hitelből finanszírozott lenne. kérdés: így kb. 40 éves korodra azért, ha nehezen is, vissza tudtad volna fizetni. ugye?
tokos. 2010. 10. 18. 15:36
Előzmény: #729  Törölt felhasználó
#733
"el egy éhséglázadás alatt vagy ezt követően, vajon mi volt a szegények problémája: a) tandíj az orvosi egyetemen, b) alapfokú képzés hiánya "

Az alapfokú képzés hiánya? Miért, melyiket tiltották ki az iskolából, aki akart tanulni?
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:35
Előzmény: #726  Törölt felhasználó
#732
szívesen látnék statisztikát az államilag finanszírozott képzésben résztvevők családi körülményeiről. az elit gyerekei járnak oda jellemzően. legalább ne hazudjunk már egymásnak e tekintetben. így nincs sok értelme vitatkozni
pampa 2010. 10. 18. 15:34
Előzmény: #723  Törölt felhasználó
#731
Nem kell kiemelni egy részt a szövegből. Pl a köztük lévő út hiánya fel sem tünt? De a lehetséges ellentétek egyből....Mert bizonyára van olyan szomszédos település az országban amelynem a lakói között esetleg egy régebbi beruházási döntés miatt feszültség keletkezett. Ez egy elvi lehetőség. ugyanúgy ahogyan az út hiánya is.
Nem kifogás hanem eshetőség. Amiből valószínűleg egy törvény megalkotása után számtalan kerülne napvilágra.
Sokkal jobb engedni a helyieknek,hogy eldöntsék fizetnek e több adót,hogy legyen önkormányzatuk.
tokos. 2010. 10. 18. 15:34
Előzmény: #721  Törölt felhasználó
#730
Biztos így van. Viszont sohasem kellett magánórákra járnom, mégis elvégeztem egy egyetemet.

Ha viszont anyáméknak kellett volna fizetni érte, akkor valszeg nem lenne diplomám.

Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:32
Előzmény: #721  Törölt felhasználó
#729
12:54-es beírásom: "a felsőoktatásból a kötségtérítésnek megfelelő, felszabadult összeget átcsoportosítanám az alapfokú oktatásba, elsősorban vidéken, azon belül is keletre. minden eldől már akkor."

pedig nem keleten lakom. tokos, találkoznék már egy olyan jobboldalival, aki a személyes érdekét alárendeli a közérdekkel szemben. vagy inkább belátja, hogy a társadalmi optimum csak hosszabb távon esik egybe az önérdekével. majd gondolkozz el egy éhséglázadás alatt vagy ezt követően, vajon mi volt a szegények problémája: a) tandíj az orvosi egyetemen, b) alapfokú képzés hiánya
tokos. 2010. 10. 18. 15:30
Előzmény: #719  Törölt felhasználó
#728
Valami járások dolgot hallottam a minap.

Lehet, hogy az önkorikat járási szintre akarják hozni? Végülis ezekkel alaposan át lehetne szabni az önmkorik számát, annyira nem tűnik értelmetlen dolognak.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:30
Előzmény: #723  Törölt felhasználó
#727
és az a sok hopponmaradt polgármester mit csináljon? hova menjen???
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:29
Előzmény: #721  Törölt felhasználó
#726
Nem ezt hívják kontraszelekciónak? ;-)

Nagyon fontos, hogy az államilag támogatott felsőoktatásban a lehető lekisebb szerepe legyen az egyén anyagi helyzetének és a lehető legnagyobb szerepe legyen a képességeinek!
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:28
Előzmény: #723  Törölt felhasználó
#725
:)
pampa 2010. 10. 18. 15:28
Előzmény: #719  Törölt felhasználó
#724
Ezt írtam én is. Tegyék lehetővé a helyi adóból történő működést.Az állam csak a kötelező feladatokra utaljon pénzt. A probléma megoldva.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:27
Előzmény: #719  Törölt felhasználó
#723
Én nem is kifogásnak, hanem nevetséges ovis szövegnek hívnám. Mi az, hogy két település haragban van? Hogy lehet két település haragban? A település nem egy személy, tehát ők biztosan nincsenek haragban egymással. A két polgármester van haragban? A település emberei haragszanak a másik település embereire? Mindenki mindenkire garagszik, vagy kik és miért és honnan is tudjuk ezt?:)
pampa 2010. 10. 18. 15:25
Előzmény: #718  Törölt felhasználó
#722
Látod most is meg vagy arról győződve,hogy neked van igazad. Ami nem igaz.
Így nehéz vitázni valakivel.

Kérem jelezze már az aki minuszolgatja penznyelot mert addig nem hisz nekem.
Előre is köszönöm !
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:24
Előzmény: #715  tokos.
#721
tokos, a helyzet épp az ellenkezője annak, mint amit sugallsz. Biztos lehetsz abban, hogy a gyerekeim az államilag finanszírozott egyetemi helyeket foglalják majd el (ha lesz olyan), mivel van pénzem a felkészítésükre (nem azért, mert tehetségesek, hanem mert van pénzem magánórákra, stb.). Ennek ellenére érvelek a tandíj mellett, természetesen a hitel lehetőségével.

Nagyon furcsán tekintesz a világra, nem különösebben sajnálom, hogy nem ismerlek jobban.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek