Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 08. 12:29

Jövőre jön az egykulcsos adó - Nagy bértömeg-csökkentés a közszférában  

Ugrás a cikkhez
Előrukkolt Orbán Viktor kormányfő az adótervével a Fidesz-frakció rendkívüli ülésén. Az Index információi szerint idén adókiengedés nem lesz, inkább pluszbevételt várnak a pénzügyi szektortól, ám jövőre gyökeres változtatást hajtanak végre a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=134283
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:57
Előzmény: #176  datoja
#180
én már nagyrészt megtettem........a céget a héten eladom....egy ház van még...amit nagyon nehéz ma eladni.......kint már a házikó megvan........a gond a 10-15 év múlva bekövetkező demográfiai....etnikumi megoszlásban van.......én már ezért most pápápápápá!!!!
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:54
Előzmény: #137  jumbo2
#179
Drop, minek ez a bérencezés? Csak ez megy?
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:53
Előzmény: #161  watson
#178
Watson, ez a társadalmi kérdés ennél azért szofisztikáltabb...
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:52
#177
Eddig ugye azt mondtad - sokszor vitáztunk erről itt -, hogy az emberek nagy része minimálbér környékén tengődik, szegények. Most ebből ugye lejön majd még 16%. Mit szólsz hozzá?
datoja 2010. 06. 09. 12:52
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#176
Ferenc testvér mondta " El lehet menni innen....."
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:49
Előzmény: #173  datoja
#175
egy szó mint száz:
AZ ORBÁN rezsim célja hogy a szegények még szegényebbek, a gazdagok még gazdagabbak legyenek.
legyen még több hajléktalan, nyomorult ember akiket majd a saját holdudvaruknak létrehozott hatóságok, nagyobb létszámú rendőrségük elnyomhat, megalázhat, hogy az ORBÁN társaság földi istent tudjon játszani.
egyszerűsítve: magyar dzsentri virtus, kegyelmes-naccságos uram , alispán uram..stb, a lényeg hogy mélyre hajoljál az orbán csürhe előtt.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:47
Törölt hozzászólás
#174
datoja 2010. 06. 09. 12:45
Előzmény: #161  watson
#173
"Nehogymár a szegény ossza az észt a gazdagnak hogy mit csináljon hogy jobban működjenek a dolgok. :) "-Ha holnap kirabolnálak,én lennék a gazdag,Te meg a szegény.Mit szólnál hozzá,ha én osztanám az észt?
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#172
ez nagyon jó!!!!!KÖSZI!
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:42
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171
nemtom, ezt tényleg nem, de úgy tudtam hogy tisztán a karitatívok meg egyházak üzelmeltetik őket adakozásból, esetleg belead az önkormi is.
na azt meg el ne hidd hogy az ott dolgozók ezért plusz pénzt kapnak.
persze alapból van valami tiszteletdíja a papoknak meg a vöröskeresztes önkénteseknek is talán, de ez független a hajléktalantól.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:40
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#170
ezt a pénzt leosztják a hajléktalan szállosok-ellátók stb?mint máltai szeretetszolgálat és társaik között.....ez tény......hogy van....nem viccelek!!!!!!!!!!
miből fedezik az ágyakat-ingyenkaját-stb-stb...az ott dolgozókat is fizetni kell!!!!!!
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:40
Törölt hozzászólás
#169
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:38
Előzmény: #161  watson
#168
minha én írtam volna........igaz!!!!!!!!!!!
az üzlet nyitáshoz a köjál engedélyre fél évig vártam......majd kiderült...hogy végig sem olvasta az ügyintéző amit írtunk...........mondtam is neki:hogy ilyen hozzáállással el lehet innen húzni.......nem tetszett......de sajnos gyakorlat.......az meg hopgy kávézgatás mkiatt kell egy órát várni a hivatalban ...meg az okmány irodán...mert a széphölgy éppen az esti dugásról mesél.........nevetséges......igazi magyar valóság!!!!............Ausztriában 150 ezer eurós éves bolti bevételig nem kötelező a pénztárgép......ha pisilsz....költségelhetsz......magyarhonban még az öltönyt sem engedik elszámolni......ja és kint nincs cégautóadó....stb......
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:37
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#167
mondom, kb úgy lesz az 100-200 ezer ahogy több millió volta TB csaló és utána lett néhány tízezer.de azoknál is valamit csak elírtak (emlékezz: tűzoltók, rendőrök..stb)

én fogadni merek hogy éppen az a 100-200K a trükközős, a többi nem.
és azok is csak azért mert legalább a fele nullás vagy veszteséges vállalkozó.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:36
Előzmény: #161  watson
#166
a rokit és nyuggert én is alapból megszüntetném amúgy.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:35
Előzmény: #161  watson
#165
itt most a változtatások igazságtalanságáról van szó, nem a világ alapjairól...
mármint hogy mi abban a nemzeti összefpgás, szolidaritás hogy a szegényeket még jobban lenyomorítjuk, míg a gazdagoknak sokkal jobb lesz.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:35
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#164
Nem is szoc. háló kell, nem svédországban vagyunk.
Az kell, hogy tisztességesen meg tudj élni munkából, ha vállalkozol, ne vigyék el a nyereséged nagyját.
Aztán majd eldöntöd, mire költsd a pénzed, ne az állam döntse el…
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:33
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#163
Van kb 1,5 milla minimálbéres, papíron.
Ebből ténylegesen nem lehet több 1-200ezernél.
A többi kamuzó.
Kisvállalkozások, egyéni vállalkozók minimum 50%-a kamuzó.

Gázártámogatás? Alapból hülyeség. Ilyen alapon lehetne kenyérártámogatás, tej-tejföl stb…
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 12:32
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#162
mondjuk nemtom hol kap és kicsoda hajléktalanonként 500K-t, mert majdnem mindent szereteszolgálatok, meg egyházak tartanak fenn, max az önkormi ad nekik helyiséget...

a segílykések viszont jogos, azt én sem akarom fizetni..

én úgy látom lesz itt minden, csak munka nem meg szociális háló.
watson
watson 2010. 06. 09. 12:30
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#161
Ez a gazdagozás jó nagy populista szöveg. Ezt láthatod a fidesznél is egyszer gazdagozik, egyszer meg ilyen módosítókat hoz.

Összességében azonban pofátlanságnak tartom hogy a gazdagabbak máshogy adóznak mint a szegényebbek.
Egy lineáris adókulccsal is arányosan többet adózik aki több jövedelemre tesz szert.
Nehogymár a szegény ossza az észt a gazdagnak hogy mit csináljon hogy jobban működjenek a dolgok. :)

Jó lenne ha produktív dolgokkal foglalkozna az az embertömeg aki most irodákban osztja az észt a produktiv dolgozóknak!!!
56 engedélyt szerezz be tök fölöslegesen minden baromsághoz, szórd az illetékeket és aztán hónapok alatt nem történik semmi. Szolgáltató közigazgatásra van szüksé ami épeszű időn belül épeszű adminisztrációval dönt dolgokról.

Roki nyugger és nyugger társadalom produktivitásáról és élősködéséről a társadalmon meg ne is beszéljünk (tisztelet a töredék kivételnek)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek