Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 08. 12:29

Jövőre jön az egykulcsos adó - Nagy bértömeg-csökkentés a közszférában  

Ugrás a cikkhez
Előrukkolt Orbán Viktor kormányfő az adótervével a Fidesz-frakció rendkívüli ülésén. Az Index információi szerint idén adókiengedés nem lesz, inkább pluszbevételt várnak a pénzügyi szektortól, ám jövőre gyökeres változtatást hajtanak végre a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=134283
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 14:19
Törölt hozzászólás
#240
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 14:18
Törölt hozzászólás
#239
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 14:17
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#238
vagyonadóról meg annyit, ezt is már kifejtettem.
simán meg lehet határozni egy életminimumot...bizonyos színvonalú és méretű lakás /fő, valami átlagosnak mondható autó.
ezek adómentesek, efelett a különbözetre min 50% adót.
simán bejönne egy csomó pénz és igazságos is lenne.
tokos. 2010. 06. 09. 14:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#237
Még eccer, mert nem értem, hogy mit akarsz mondani.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 14:15
Törölt hozzászólás
#236
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 14:15
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#235
ha mellétennél egy durva vagyonadóztatást , plusz kemény adóellenőrzést akkor jobb lenne.
de mindenképpen igazságosabb.

valaki említette, a munkát..sajnos az a gond hogy most aki akar sem tud dolgozni.ezt már kifejtettem, természetesen azt senki nem várhatja el hogy az legyen a "tud dolgozni ha akar" lehetősége pl. egy 20 évet tanárként lehúzott diplomásnak hogy elmehet takarítani vagy teszkóba árufeltöltőnek.

kapolyi.
na hát ezeket kell elcsípni, egyből vagyonelkobzás és vagyonadó.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 14:14
Törölt hozzászólás
#234
tokos. 2010. 06. 09. 14:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#233
Nagyon helyes. Folyamatosan erről beszéltem, miért fizet ő arányaiban kevesebbet, mint egy közönséges pógár. Fizessen ugyanannyit.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 14:10
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#232
S szerinted a Te tervezeteddel mennyi lenne az éves SZJA bevétel, költségvetés szinten, milliárd Ft-ban?
tokos. 2010. 06. 09. 14:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#231
Persze említhetjük a többit is, csak éppen miután feltételezhetően erősen bolsevik érzelmű szimpatizánsról van szó, leragadtam a szociknál, Kókát meg ki is felejtettem. A közteherviselés, meg az igazságosság ebben a csodálatos országban távoli rokonságban sem álltak eddig. Majd talán most.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 14:10
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#230
ezt most ingyen adtam....mások lásd vállalkozók ezért fizetnek!!!!

a könyvelők 95%-ának fingja nincs a legális kiskapukról....tapasztalat!!!
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 14:10
Törölt hozzászólás
#229
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 14:09
Előzmény: #219  Törölt felhasználó
#228
Adócsaló vállalkozók?????

azért ,mert egy vállalkozó a megtermelt nyereségét legálisan elköltségeli még nem adócsaló!...

.berúházási adókedvezmény!!!!!!!!!!!!!!!

ez a megoldás!!!!--sok könyvelő sem tud róla..nettóérték az adott évben a nyereségből 100%-ban leírható zsebre tehető-számviteli de nem adózandó nyereség....+ szintén költség az amortizáció 3-5 év alatt.........ja hogy ebből valaki vesz egy full extrás pick up-ot 144-170-200 lóerővel??????
azt a pénzt ő kereste meg....legális??,igen!.....ennnyi!!
elmegy üdülni....és a társaival volt tárgyaláson legális????igen.....stb......egy jó gazdasági szakember.....ezt és így teszi......a sok segélyes meg tartsa el magát!!!!

ezt hívják itt a tözsdén is moneymanagement-nek.....számviteli de nem adózandó nyereség!!!!
Ilyen egyszerű!!!!!
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 14:08
Előzmény: #218  Törölt felhasználó
#227
Már írtam, hogy az elmúlt 20 év a bizonyíték arra, hogy az az út, hogy az állam előbb "álmodik" egymillió munkahelyet, aztán akar tenni valamit "érte", nem volt járható és eredményes út.

Eddig az állam -kis kitérőtől eltekintve- fenntartotta azt az adórendszert, amit még a Kádár-korszak határozott meg, az erősödő magánszektor ("maszek") ellenőrizhetetlen közteherviselés alá vonása érekében (aki akar, vagy kényszeríthető rá az fizet ahelyett is, aki nem akar elven).

Éppen ideje, hogy az állam lépjen előbb, azért, hogy lehessen több munkahely!!! (Persze az adórendszer újragondolása csak az első, kis lépés...)

Igaz, hogy mindenki dolgozhat, aki akar, de vajon ki akar dolgozni, ha segélyből is megélhet, miközben minden megtermelt száz forintjából legkevesebb 49 Ft adó (és már ez is fejlődés, ahhoz viszonyítottan, ami még az elmúlt évben is volt!)..., de az sem nagyon akar dolgozni, akinek aztán ellopják (ugyanazok, évről-évre) megtermelt javait!

S azt is írtam, bízom benne, hogy segélyből és gyesből nem futja majd cigerettára és kocsmára sem! Ez lehet a fedezete annak, hogy aki dolgozik és gyermeket nevel, az 2011. után se kerüljön rosszabb jövedelempozícióba, miközben az, aki nem dolgozik, de egélyt kér, az nem tudjon belőle alkoholizálni és dohányozni, illetve járandóságát is cak akkor kapja meg, ha azért tesz valamit, a köz javára, aki segíti őt, mert nem tud dolgozni piaci alapon!!!
tokos. 2010. 06. 09. 14:07
Előzmény: #223  Törölt felhasználó
#226
Tévedsz. Kapolyi elvtárs például minimálbéren volt bejelentve még nemrég. Az adóját osztalékként vette fel, az 20%. Én a csekélyke töredékényi jövedelmem után közel dupláját fizetem adóban (arányaiban) és még ugyanennyit nyugdíjjárulékként, ebből ő kimarad.

Van neked fogalmad, hogy miről káricálsz itt folyamatosan? Közteherviselés itt? Ugyan már. Majd talán most igazságosabb lesz.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 14:02
Törölt hozzászólás
#225
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 14:01
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#224
Némethonban 10k euro alatt nincs adó....ja és 300euroért tudsz ingatlant bérelni.......hitel 2-3%.....bruttó!!!
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:59
Előzmény: #220  tokos.
#223
remélem jó sokat, mert ugyis a köztől lopják a jövedelmüket.
igen kevés az aki nem a közből gazdagodott meg.
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:58
Előzmény: #208  datoja
#222
Megtisztelsz -köszönöm !
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 13:58
Előzmény: #219  Törölt felhasználó
#221
ki mondta hogy az jobb lenne?

szerény véleményem szerint 2 kulcsos adó a legigazságosabb.
legyen egyfajta életminimum ami kijön abból valahogy hogy mennyi az amiből egy tátalgos, normális életvitellel meg lehet élni.
arra legyen 10 vagy akár 5 % adó.
efeletti részre meg 50%..és kész.

családi adójóváírás meg annyi legyen hogy a család minden tagjának kijöjjön az életminimum az alsó kulccsal.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek