Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2018. 03. 13. 09:07
Előzmény: #5039  adolfo01
#5040
Jó Reggelt, de volt már sokkal jobb reggelem is. Tegnap reggel 15-20 perces késéssel indult el a kereskedés, sajnos az amerikai piac időátállítása és az ajánlatadás időszakának változása okozott leállást, talán még sosem fordult elő ilyen tőzsde nyitáskor, mindenki elnézését kérjük, dogoztunk ezerrel, csak megoldódott, de csak nem időben... Sajnos tegnap ért minket egyéb "vád" is, miszerint nem figyelmeztettük az Ügyfeleinket külön emailban, hogy februárban módosítottuk a tavalyi bevallásokat (fizikai és jogi értelmezés problémájaként), csupán közleményt tettünk fel és jogos a meglátás, hogy kinek van arra ideje, hogy folyamatosan vizsgálja a Random közleményeket? Ez tehát egy ilyen reggel! Aki azt gondolja, hogy sunyítunk, rosszul gondolja. Vállalunk mindig mindent. Nyilván egy vérprofi szervezet igyekszik elodázni a hibáit, mi ezt nem tehetjük meg. Pontosan azért kell a verseny és a bírálatok, mert ami bent marad, az elmarad. Ezért mi igyekszünk tökéletesnek lenni, de mert nem leszünk talán sosem azok, tessék minket ütni. A pofonok hátán edződik a szolgáltatás és habár kimerem jelenteni, hogy jobbak vagyunk, mint mások, biztosan távol sem tökéletesek (de legalább brókeresen nagyképű voltam most). " Ezentúl jó leszek, állíthatom, reggeltől estig, tetőtől talpig csupa jó leszek! A füleimet ezentúl mindig megmosom, rendbe rakom a ruhám, tiszták lesznek a körmeim, köszönök szépen mindenkinek, azt teszem csak, ami szép és jó, ha már jó leszek, és ezután az leszek! Nem verekszem, nem húzom meg a lányok haját, semmit sem teszek, amit nem szabad, a legeslegjobb gyerek én leszek, ha majd nagy leszek, mert ezt a sok jóságot észben tartani azért nem tudja egy ilyen kisgyerek!" (Fecske Csaba: Jó leszek) 
adolfo01
adolfo01 2018. 03. 13. 09:04
Előzmény: #5037  -bubu-
#5039
A mea culpa azért elvárható,de ez ügyben nem elégséges ez ügyben.Ezt a gyakorlatot végérvényesen meg kell változtatni,mert ez nagyon bizalomromboló tud lenni.Sőt még meg is kellene köszönnie,hogy felhívtam erre a figyelmet és nem rögtön a Hatóságnál tettem panaszt.
adolfo01
adolfo01 2018. 03. 13. 08:58
Előzmény: #5029  8uk52
#5038
Amit belinkeltél az egy tájékoztatás!
Én az értesítés hiányát nehezményeztem.Az értesítés és a tájékoztatás két külön dolog.
Képzeld el kapsz egy csomagot a postán amiben van tájékoztató anyag.Honnan fogod tudni,hogy szt át kell venni?Hát az értesítésből!Ha ez elmarad akkor nem tudsz a csomagról.A tájékoztatást nem lehet egyben értesítésként is kezelni.Ha viszont kapsz egy értesítést abba bele lehet tenni a tájékoztatást,de ez fordítva nem működik.Ergo a tájékoztató nem helyettesíti az értesítést!Ha nemoldják meg ezt megnyugtató módon majd a Felügyeleti Hatóság rákényszerítí erre és még büntetést is kapnak.Mert ez megtévesztés a javából és mivel a későbbiekben kiaditt adóigazoláson nem a valós korrekciókori dátum szerepel hanem az előző....hát ez milyen okirat?????Most akkor van két okirat ugyanazzal a 2017.01. 31. dátummal.Milyen amatőrizmus ez????Díjnyertes brókercég....ez vicc!
Sűrű elnézések közepette még kedvezményt is fel kellene kínálni azoknak akiknek ezáltal kellemetlenségeket,plussz munkát,esetleg plussz anyagi kiadást generáltak ezáltal.Ez a minimum.
-bubu-
-bubu- 2018. 03. 13. 08:53
Előzmény: #5031  adolfo01
#5037
szerintem jogos az észrevételed , és biztos vagyok benne, hogy legalább egy mea culpa érkezik Ferenctől a reggeli hírlevélben ...........
jómagam még nem foglalkoztam az adóbevallással idén, május 20 kurva messze van :)
adolfo01
adolfo01 2018. 03. 13. 08:43
Előzmény: #5033  zsoltee77
#5036
Reklamálni...panaszt tenni....minél többen.És akkor megváltozik ez a nemkívánatos gyakorlat....
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 12. 22:29
Előzmény: #5034  peggy01
#5035
"Nos, az jól látszik, hogy írásaim megosztóak. Miközben általában örömködés jellemzi a "szabad" szavakat, belterjesen családi mondatokat, addig természetesen vannak olyanok is, akik a nem tetszésüknek adnak hangot: " Ne csodálkozzon: A levél leghosszabb része a saját családjával foglalkozik többnyire – amire legfeljebb Ön kiváncsi…. Az ELEMZÉS ILL.. ÉRTÉKELÉS pedig jószerivel máshol is megjelenő néhány hír rögzítése. Mi ezekben az értékelés, ill. elemzés?? EZ VAN…CSODÁLKOZÁSRA ÍGY NINCS OKA! Jó napot!" 
... ezen összeszartam magam... melyik majom várta el Feri reggeli 5 perces szösszenetében az elemzést és értékelést ? 
:D:D:D
peggy01 2018. 03. 12. 22:17
#5034
Én úgy látom, hogy a külföldi részvényeknél van  csak probléma, mert T+2 árfolyamon számoltak.  Ezt javították T-re   A Nyereség/Veszteségnél a Netboonban jó volt.
zsoltee77
zsoltee77 2018. 03. 12. 22:13
#5033
Azért ez szuper, hogy egy fórumból kell megtudnom, hogy az adóigazolás hibás, amit elküldtem a könyvelőnek és már rég megcsinálta az adóbevallást, sőt a pénzt is befizettem. Remek.
adolfo01
adolfo01 2018. 03. 12. 21:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#5032
Remélem is,hogy rendet tesz...!Azért is tettem panaszt.Ezt a gyakorlatot sehol sem alkalmazzák.Évekkel ezelőtt  Erste-nél jártam úgy,hogy korrigálták az adóigazolást,de jött is az ajánlott levélben az értesítés.
Az rendben,hogy itt elektronikusan történik minden,de azért ebben az esetben is fokozottan kellene figyelni,hogy az érintett ügyfelek értesítve legyenek.Pl. egy e-mail egy"tisztelt uram,tévedés történt,új adóigazolást állítottunk ki,kérem ezt tekintse hatályosnak.Elnézést az okozott kellemetlenségekért"tartalommal.Vagy ezt nem lehet elvárni egy díjnyertes brókercégtől?
adolfo01
adolfo01 2018. 03. 12. 21:44
Előzmény: #5029  8uk52
#5031
Az rendben van,hogy itt közzétették,de akkor arról értesítsenek,hogy ott közzétették.A tévedés a részükről volt,nem biztos,hogy minden érintett elolvasta.Meg egyébbként is ha febr.28-án korrigálták akkor miért ugyanaz a jan.31.-i dátum szerepel az adóigazoláson?Visszamenőleges a hatálya?........?Ez így ebben a formában egy nagyon rossz gyakorlat....ezen sűrgősen változtatni kellene.Azért is tettem panaszt.
befektetobefekteto 2018. 03. 12. 20:52
Törölt hozzászólás
#5030
8uk52 2018. 03. 12. 20:40
Előzmény: #5028  adolfo01
#5029
Érdemes itt időnként megnézni amiket írnak, én is innen értesültem még február 20. körül
http://www.randomcapital.hu/kozzetetelek.html
adolfo01
adolfo01 2018. 03. 12. 18:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#5028

Sziasztok.Nem szokás a Randomnál,hogy ha korrigálják az adóigazolást akkor küldjenek egy értesítő e-mail,vagy akármilyen más formában értesítést,hogy tisztelt ügyfelünk tévesen adtuk meg az adatokat és tekintse meg az újat és azzal számoljon?Én letöltötem  amit korábban feltöltöttek a netboon rendszeren és benyujtottam az adóbevallást.Most nézem a NAV  tervezetet az ügyfélkapun és ott a Random más adatokat küldött a NAV felé.Önellenőrzést kellett beadnom a NAV felé,még szerencse,hogy nem a határidő után derült ki és hívogasson a NAV.
Felhívtam őket,hogy most mi van,hát ilyen előfordul volt a válasz.Persze ilyen előfordulhat,de azért értesíteni az ügyfelet mindenképp kellene,mert azért az ,mégsem életszerű,hogy mindennap nézzem meg ,hogy korrigálták-e az éppen aktuális feltöltött adóigazolást!Ráadásul korrigálták valamikor azt sem tudom mikor és az igazolás dátuma ugyanaz 2018.01.31.Ez azért nagyon nagy hanyagságra vall,nagyon fölbosszantottak.Nehogy más is járjon így nézzétek meg az adóigazolást!Tettem is panaszt ez ügyben!
üdv.
MLkedes 2018. 03. 12. 13:22
Törölt hozzászólás
#5027
Metwolf
Metwolf 2018. 03. 12. 10:30
Előzmény: #5024  ibolya5
#5026
Nem szokott gond lenni, én sem emlékszem ilyenre korábbról. Csak azért zavart mert kötni szerettem volna. Most már jó a rendszer, a lehetőség persze elment közben.
retektoni
retektoni 2018. 03. 12. 10:07
Előzmény: #5024  ibolya5
#5025
Ugyan, vagy 4 éve ügyfél vagyok de még nem volt gondom velük.
ibolya5 2018. 03. 12. 10:04
Előzmény: #5005  Metwolf
#5024
Pár hónapja mentem át a randomba, de ha ez így megy itt akkor gyorsan elbúcsúzom tőlük.
bluefrog
bluefrog 2018. 03. 12. 09:40
Előzmény: #5022  wgl
#5023
magyar piacot látom, németet nem. (mobil, netboon)
wgl 2018. 03. 12. 09:31
Előzmény: #5020  wgl
#5022
Firefoxxal be tudtam lépni,
Chrome most azt írja ki: hibás jelszó.
mikiba 2018. 03. 12. 09:29
#5021
Valószínű ezért volt a leállás de lehet hogy már ismétlek valakit.
Azt az Esma egyelőre nem közölte, hogy a felfüggesztés mikor léphet érvénybe, de a UBS londoni irodájában arra számítanak, hogy március 12-től.
A MIFID 2-es szabályok értelmében felfüggesztik a részvények dark poolokban való kereskedését abban az esetben,
  • ha az elmúlt 12 hónapban a kereskedési volumen legalább 8%-át ezeken a rejtett kereskedési helyszíneket hajtották végre.
  • Egy másik korlátozás értelmében pedig megtilthatják egy adott részvénnyel való kereskedést egy olyan dark poolban, ahol az adott részvénnyel való kereskedési volumen a megelőző 12 hónapban elérte a 4%-ot.

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek