Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 09. 20. 14:36
Előzmény: #7199  Keffer
#7200
"Felépítettem egy hosszabb távú SP short sztorit 2.385-2.485-közötti vételekkel, csak azt az apróságot benéztem, hogy lejárt a certim. Sebaj, gondoltam, majd a lezárt certi árárn megveszem az új certit, ami pont ugyanazt tudja, és mehet tovább minden a maga útján. Most épp a pénzre várok, még pár nap, mire újra befektethetem. Ezért remélem, a nagy beborulás még kihúzza 1-2 hétig..." profi meló! )
Keffer 2017. 09. 20. 13:58
Előzmény: #7197  macskassy
#7199
Felépítettem egy hosszabb távú SP short sztorit 2.385-2.485-közötti vételekkel, csak azt az apróságot benéztem, hogy lejárt a certim. Sebaj, gondoltam, majd a lezárt certi árárn megveszem az új certit, ami pont ugyanazt tudja, és mehet tovább minden a maga útján. Most épp a pénzre várok, még pár nap, mire újra befektethetem. Ezért remélem, a nagy beborulás még kihúzza 1-2 hétig... :DEgyébként, ha havin megnézzük 2009 óta az emelkedő ellenállást, az most valahol 2.600-on fut, tehát elviekben addig még illene felmennie, mielőtt beszakad. Ha jó a számozásom, akkor ez lenne a nagy 3. hullám, majd a 4 valahol 1.900 alatt, és utána irány a 3.000+. De ki tudja!
pomperj
pomperj 2017. 09. 20. 13:52
Előzmény: #7189  Mr_Smith
#7198
Szia, pikkelek SDRL-re, jot buktam ott;-) Csodeljaras allatt vannak, decemberig kene megallapodni, ha jol tudom. Azt olvastam legutobb, hogy a kinaiak vennenek tengeri olajfurosokat, mert a Kina-tengeren nemcsak tamaszpontokat akarnak, hanem allitolag olaj is van; szoval SDRL most olcso eszkozpark lenne. Ha jol emlekszem, ugy 1 Mrd-ert oda is adnak. Kinek? Persze, elsore RIG lenne a legjobb es profilba-vago vevo, penzuk is (volt), de azon 1 honapja megvettek Songa-t. Az Ensco megvette az ATW-t, az is kiesik. Marad Rowan (RDC), de azok a szaudi Aramco-val bizniszelnek mostanaban. ott furnak nekik. Tehat? Talan a DO van olyan helyzetben, hogy nemi kp+kotveny egyutt osszehozza a vetelarat? A tobbi olajfuros kicsi ehhez. De persze, ha Shell vagy PBR(!?) mondjuk akarna egy sajat furos csapatot? Alighanem rohad jo vetel lenne nekik.
macskassy 2017. 09. 20. 13:05
Előzmény: #7194  pomperj
#7197
Valami nagyon hasonló jutott eszembe amikor láttam.Pár hónapja Yellen asszony nyilatkozta, hogy az ő életében nem lesz több válság...Hihetetlen az optimizmus.
bgyu 2017. 09. 20. 12:41
Előzmény: #7193  pomperj
#7196
János, Te hogy látod pl. az UsdJpy-t, ha erősödne a dollár, és esnének a tőzsdék? Eléggé ellentétes hatások a párra nézve.
Boole 2017. 09. 20. 12:39
Előzmény: #7194  pomperj
#7195
Biztos hallotta vagy olvasta valahol, hogy amilyenek a gondolataink, azzá válunk. A gazdasági folyamatokról megvan a külön gondolatvilágom, de inkább nem írom le.
pomperj
pomperj 2017. 09. 20. 12:11
Előzmény: #7193  pomperj
#7194
"Matolcsy: a bőség kora, egy új aranykor köszönthet be Magyarországon link Kivalo an idoszeru, es vilagos contrary jelzes arra, hogy eppenseggel vege fele kozeledik az aranykor. Amikor egy jegybaak elnoke ilyent mond, az kivalo jel az extremen bull, super-optimista kozhangulati allapotra. Egy jegybank elnok ne tudna, hogy 3 eve tartoan, 1000 evesen extremen alacsony a kamat? Hogy 1000 eve nem omlott be soha annyi penz Mo-ra, mint amiota az EU-ban vagyunk? Hogy soha nem volt ilyen magasan a BUX Index, es soha nem volt (kapitalizmus idejen) ilyen alacsony a munkanelkuliseg? Es azt hiheti-e, hogy igy is marad orokke? Hogy honnan varja a tovabbi fejlodest? ""selyemut" ? Talan erdemes tudni, hogy az aruk interneten, a tengeren es levegoben jonnek Europaba, nem uton. "gondolatok teremtik meg a valóságot" ? no comment. "eltérő példákat kell követnünk" ? mint pl? Azerbajdzsan? "huhogó baglyoknak nincs igazuk, Magyarországon javult a versenyképesség 2010 óta" ? es a versenykepessegi listan, meg szomszed orszagokhoz kepesti lecsuszas? Kivalo contrary jelzes. Paul Montgomery orulne, ha hallana.
pomperj
pomperj 2017. 09. 20. 11:24
Előzmény: #7185  pomperj
#7193
Ma fontos nap jon, FED ules. Valoszinuleg elkezdik bejelenteni, hogy azt a massziv kotveny-allomanyt, ami van naluk ugy 4 trill ertekben a 6 evig tarto QE sorozat kovetkezmenyekeppen, azt hogyan kezdik leepiteni. Ez monetaris szukites/szoritas lesz, ami valoszinuleg emeli a dollar arfolyamot es lefele nyomja a bond piacat (tobb lesz az elado kotveny), es lefele nyomja a tozsdet (emelkedni fog a piacon a banki kamat). Ugy tunik, a Dollar arfolyam keszul erre egy ideje, pedig Draghi is ovatoskodva de az EUR QE veget jelezgeti. Korabban Yellen azt jelezte, hogy havi 80 Mrd-al akarnak csokkenteni, szoval tobb even at tarto agyutuz alatt lesz a bond piac. Ha idokozben Trump nem birja atvinni az adocsokkentesi igeretet, ami nagyjabol kompenzalna ezt az egesz szoritast...szoval netto szoritas lesz..., akkor a piacok reagalni fognak. Nagyon fontos lesz a szovegezes: nyilvan kiskanallal es mezzel adjak be az orvossagot. Dehat tudjuk, a gyerek neha akkor is bogni kezd.
Boole 2017. 09. 19. 21:43
Előzmény: #7191  kiegyezo
#7192
A befektetők elsősorban a túlkínálatos piac miatt aggódnak, a növekvő líbiai és nigériai termelés mellett tovább növekszik az amerikai működő olajfúró kutak száma, miközben a készletek szintje továbbra is magasan van. A készletek növekedését/csökkenését tonnában mérik, a készlet-teljesítmény eltérését %-os eltérésben hasonlítják össze. A Noble Corp. a készlet adatait havonta teszi közzé, a többi negyedévente.
kiegyezo 2017. 09. 19. 21:21
Előzmény: #7190  Boole
#7191
Bocs, asszem, ez láma kérdés lesz: ez mit jelent ez az adat? Mi a tartalma, mértékegysége? Köszönettel.
Boole 2017. 09. 19. 21:04
Előzmény: #7189  Mr_Smith
#7190
Offshore fúrók készlet-teljesítménye. 2017. szeptember 14-i napi állományi adatok: § Rowan Companies ( RDC ): emelkedett 13,0% § Transocean ( RIG ): 12,8% § Diamond Offshore Drilling ( DOO ): emelkedett 20,0% § Noble Corporation ( NE ): emelkedett 19,0% § Seadrill ( SDRL ): nőtt 45,4% § Ensco ( ESV ): emelkedett 18,1% § Atwood Oceanics ( ATW ): 18,7%
Mr_Smith 2017. 09. 19. 20:39
Előzmény: #7187  pomperj
#7189
Sziasztok! Elsősorban Pomperjtől kérdezném, hogy SDRL-t követed még? A nagy bezuhanás óta most mintha stabilizálódna. Mi a helyzet a kötvényesekkel, van valakinek valami infója? Érdekel a helyzet, hátha képes lenne még egy 2009-es Dana (DAN) -féle feltámadásra. :)
Törölt felhasználó 2017. 09. 19. 16:24
Előzmény: #7187  pomperj
#7188
Szerintem a TUR meg mindig jo vetel, sot a TRY is....az igaz hogy a TUR eshet 25-30%-ot de emelkedhet 50-60%-ot is...; szep bull trendben van es eppen 1 korrekcio kozepen jarunk....Foldrajzilag, politikailag, demografialag es arazas szempontjabol is jonak tekintheto....Szoval en tovabbra is bull vagyok, sot a PGAL etf-et is nezem ok sem dragak, szep bull trendben vannak egyeduli kockazat 1 komolyabb eses vagy korrekcio a nemzetkozi piacokon...viszont nagy resze energia es utility cegek (valsagban is hasznalnak gazt es aramot az emberek), szoval ha long pozit nezeget valaki szerintem ezeket erdemes figyelni...
pomperj
pomperj 2017. 09. 19. 14:21
Előzmény: #7186  Törölt felhasználó
#7187
November-Januarban voltam nagyon bull a TUR, TKC es USDTRY temakban. A pf. irt akkor egy contrary cikket amikor a lira nagyon zuhant a puccs idejen, akkor figyeltem fel ra. Valamikor a nyaron eladtam a 2 torok poziciomat. Ahogy most raneztem, jol tettem hogy nem vartam szeptemberig. Itt tobbhonapos korrekcio lehet belole; de utana ujra erdemes lehet megnezni.
Törölt felhasználó 2017. 09. 19. 14:04
Előzmény: #7185  pomperj
#7186
Szia, Kivancsi lennek a velemenyedre a torok lira es a TUR-al kapcsolatban....ill. hogy benne vagy-e meg??? Piac nyitas utan irok rola...
pomperj
pomperj 2017. 09. 19. 14:01
Előzmény: #7184  pomperj
#7185
1)Japan kilott, NIKKEI ma ment +2%ot. Kitores van, az elozo csucs 20.300 szint fole. Ugy tunik, valoban elindult a vart 3 of 3 hullam. Szerintem egy ritkan lathato szep rally alakul, es az a gyanum, hogy joval feljebbre. Konnyen lehet, hogy az a masodik felev legnagyobb potencialja. Az elobb emlitett short-cover lehetosege beindult; az egyedul kepes lehet tobbhetes latvanyos rallyt kieroszakolni. 2)India NIFTY lehet egy ujabb emelkedo lenduletben, es lehet hogy egy korrekcios (b) hullam csucsanal jar. Egyelore az utobbi valoszinubb. 3)Kina jol ment 3 honapja, de most eppen egy meretesebb korrekciot latszik kezdeni. Talan 3200-ig is visszanezhet.
pomperj
pomperj 2017. 09. 18. 10:09
Előzmény: #7182  pomperj
#7184
1)Japan NIKKEI a Keltner csatorna folott birt maradni, sot ma reggel tovabb emelkedett. Eros a gyanum, hogy most 3 of 3 hullamban emelkedik, es ez akar 2 evig is tarhat (!) link raadasul a short-sell ratio igen magas Japanban, mert az emberek szkeptikusak ami nem meglepo 27 ev remes tozsdei teljesitmeny utan, most 40% (!!) koruli, szoval egy tomeges shortcover is benne van a palacsintaban, orias rallyt okozva. Lehet, hogy a 2009 alj ota egy gyengebb ALT. szamozas is lehetseges es most mar (5) hullamban jarunk, de tobb honapra kitekintve Japan akkor is bull. link Nemcsak Nomura, de a japan bankok (MFG MTU) is nagyot profitalhatnak egy bull idoszakban. 2)Nifty megcsinalta a (iv of 3) korrekciot es ujra lenduletben van, most (v) hullamban emelkedik. link Mar eleg kozel van a csatorna felos vonalahoz, ami 2007 es 2015 csucsokat koti ossze, szoval fokozatosan ovatosabb bull iranyba kell fordulni. D egyelore meg a 11.000 szint elerhetonek latszik.
pomperj
pomperj 2017. 09. 15. 09:38
Előzmény: #7182  pomperj
#7183
Prechter- csapat igy latja az EURUSD kilatasat link
pomperj
pomperj 2017. 09. 15. 09:10
Előzmény: #7180  pomperj
#7182
Ujra egy Azsia kitekintes. 1)A Dollar egyelore gyenge maradt az Azsia devizakhoz kepest; valojaban egesz 2017-ben dollar-gyengeseg volt a jellemzo. Igy aztan a relativ-eros Azsia devizakkal egyutt mentek felfele a tozsdek is. A kivetel szokasosan Japan, ahol epp egy het alatt 2%-ot erosodott a Yen, 108-->110, es ennek paraleljekent Nikkei erosodott 2%-ot 19.800 szintre. Amint a dollar elkezd erosodni, es ennek egyre kozelebb van az ideje, ugy az Azsia tozsdek ujabb korrekcioba varhatok. 2)Az SPY az Elliott hullamtan szerint nagyon kozel van a sokeves bull vegehez. A NASDAQ latszik a legkozelebb hozza. A FAANG cegek egy ideje mar inkabb oldalaznak mint emelkednek, az NDX hullamstruktura akar egy ED utolso szakszaban levonak is ertekelheto. 3)Japan a tobbi piac forditottjakent mozog most is. EGy hete felszaladt, kell par nap kis oldalazas, de ebben meg eleg sok potencial van tovabb felfele. 4)SSEC szept elejeig emelkedett a 3400 szintre, azota a-b hullamban korrigal. A rally sok honapos 3000 ota, szoval egy hosszabb le-korrekcios (c) a valoszinu itt. 5)India Nifty az aug. eleji 10100 csucs ota egy a-b szkasznak latszo korrekcioban van, es innen is egy (c) indulhat lefele. 6)Az ASX junius ota 5600-5800 savban billeg, nem lehet semmi strukturat kivenni belole. Majd ha attor, de addig neutral marad. 7)Malaj Index egeszen juliusig emelkedett, azota egy oldalazo a-b-c formaban latszik korrigalni, Most a (b) szkasz vegenel lehet. Nalam egyelore marad a 50% cash, 30% olajos, 10% lithium, 10% egyeb anyagos portfolio
Boole 2017. 09. 14. 14:22
Előzmény: #7180  pomperj
#7181
Az olajos cégek pénzügyi mutatóit és az olaj hosszabb távú TA képét megnézve már nem aggódom.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek