Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
offshort
offshort 2016. 03. 08. 22:13
Előzmény: #2277  emerald
#2280
már bocs , tényleg nem kötekedés ,
de arra még nem gondoltál h az egész mai elli alkalmazás zsákutca ? , (caldaroval ... stb-vel az élen) ,
ugyanazt látom a rendszerben hibának mint a repaintos' indikátoroknál ,
mindig utólag lehet megmutatni h hol volt a jó beszálló , utólag pedig ujraszámozzák !,

"élő adásban"/realtime-ban elég kevesen találják meg a helyes számozást , eddig kb 2 embert láttam akinek sikerült , abból az egyik itt van a pf -en ! :)
Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 22:11
#2279

MasterCharts: link

Guerilla Stock Trading: link
pomperj
pomperj 2016. 03. 08. 22:00
Előzmény: #2265  pomperj
#2278
A mai, keddi zarasra megvan az SPY support vart leszakitasa.

link

Meg egy visszateszt kiserlet lehetseges. De innen minden felfele-kiserlet topja kivalo alkalom a short poziciok gyujtesere.

Eleg batran lehet arra szamitani, hogy SPY a 2 rajzolt supportig esni fog.
emerald 2016. 03. 08. 20:45
Előzmény: #2273  Törölt felhasználó
#2277
Értem. Akkor rákérdezek a részletekre.
Igaz most épp nem aktuális, nagyon sok munkám van amit nem hanyagolhatok el. Jövő januárra tervezem h belevágnék.

Kíváncsi vagyok az egyedi szemléletére.
Van amit már ellestem tőle és a stratégiám fontos részévé vált.
Nem fiatal, úgy érzem ez egy soha vissza nem térő lehetőség az életemben. Mint azoknak akik Kosztolányi előadására járhattak.

Hátha nem csak levél, tudomásom szerint a tanulóknak külön blogjuk van, ahol részletesen foglalkoznak az aktuális elemzéssel.
Meg van valami koffe club szombat reggelente....az nem egy levél gondolom.
kozi723
kozi723 2016. 03. 08. 19:56
Előzmény: #2274  pomperj
#2276
Koszonom!

Tehat ketfelekeppen donthet az ember itt. Beszall es megy meg az arral felfele 10-15%-ot, majd ott realizal. Jon a (2) hullam ami a komplett emelkedes korrekcioja lesz, tehat nem lesz kicsi. Kivarast kovetoen pedig ujra long tegyuk fel fibo 38,2rol, ami figyelembe veve a lehetseges 15%os emelkedest meg innen, nagyjabol 4,8-4,6 zona.
Vagy donthet ugy, hogy elengedi ezt a 6ig torteno felmenetet es a nagyobb korrekcioban probal jobban visszalepni.

Ha a logikam jol diktalja akkor a legracionalisabb dontes, hogy itt a kornyeken egy resz zaras, ha megy, akkor a maradekkkal long 6ig, ha megsem megy, akkor 4,8 alatt ujra felhalmozas.

6-os celaradat megerositi a mai visszakapaszkodas. Gyonyoruen zarta be a rest 4,89ig. Nagyon sajnalom, hogy nem voltam gepkozelben. Elofordulhat, hogy ez volt az alja a 6 kornyekeig tarto menetben. Az pedig mar tobb mint 20%... De hat mindent megfogni nem lehet :)

Koszi meg egyszer a valaszokat!

Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 19:29
Előzmény: #2264  pomperj
#2275
Igen azt hiszem megint igazad van :)
Picit átnéztem én is a GLD grafikonját, s 1272-n zártam. Kicsit feljebb vártam volna, de, nem biztos, hogy a csúcs és alj vadászat kifizetődő. Azóta igen szépen esik...

Mi alapján nyitsz pozíciót, ha szabad ilyet kérdezni?
Pl. Nekem most az NG elég gyanús, de elég sok vélemény volt vele kapcsolatban. Nálad mi döntené el, hogy él-e már a trend vagy nem?
pomperj
pomperj 2016. 03. 08. 19:20
Előzmény: #2268  kozi723
#2274
1)Szerintem Brazil Index egy (iv) hullamban van, megpedig az oldalazo haromszog fajtaban. Kozben EWZ visszajohet 25 szintrol kb 22 korulig.

2)VALE kivetel, hoszen az nagyjabol 150%ot ment, ami tenyleg extremen eros egy elso bull hullamnak. VALE nagyobbat korrigalhat; ott lehet 50% is. De ott lent 3.0 korul ujra nagyon jo vetel lesz. Es talan SID is.

Az energetikai cegek pedig a masik veglet: kevesebbet emelkedtek (na persze, igy is +50% korul !), es valoszinuleg kevesebbet fognak korrigalni is.

3)Az EWZ-ben (iv) korrekcio meg tarthat par napot. Szerintem nem lesz meg a szokasos 38% meret sem. Es addig tart, amig SPY megcsinalja egy kis par-napos korrekciojat.
Aztan Brazil Index meg egy (v) hullammal meg feljebb megy. PBR talan eleri a 6.0 szintet.

4)Persze, utana (1) kesz, es jon (2)hullam egy erosebb es hosszabb korrekcioval, aminek le kell korrigalni a teljes 1.5 honapos emelkedest egy a-b-c formaban.

Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 19:02
Előzmény: #2272  emerald
#2273
Nincs lenyegi uj informaciom.

1000USD a tandij, ami 3x333USD-ra atutemezheto. Ezert 29 "ora" jar, ami gondolom 29 heti egy-ket alkalmas levelet jelent egy robottol, es Caldaro valami asszisztense valaszolgat a bargyu kerdesekre.

Vegulis azert nem vagtam bele, mert amiota Caldarot kovetem azota a forecastolt SPX 2300 helyett lett egy "failed fifth of a failed fifth", szoval a blogjanak az olvasgatasa nagy penzt meg nem termelt... Eredetileg OTP elemzesre akartam a tudasat hasznalni, de illikvid, bennfentes, bovli papirra ugysem mukodik (ahogy a TA egesze nem...), raadasul a BET kb. 20 eves idosorral rendelkezik, ami nem eleg sok ahhoz, hogy barmi ertelmeset mondjuk rola (szemben a 120 evre visszatekinto US piaccal). SPX-re meg Caldaro megcsinalja az OEWet minden nap. Szoval a lelkesedesem kicsit alabbhagyott, es szeretnem mar latni vegre hogy valami forecastja egyszer bejon :-).
emerald 2016. 03. 08. 18:32
Előzmény: #2270  Törölt felhasználó
#2272
Mi a helyzet az oktatással?
Ha van esetleg erről infód megköszönném ha leírnád.

Gondolkodom rajta, vagyis nem, mert mindenképp szeretném csak még nem szántam rá magam.
Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 18:31
Törölt hozzászólás
#2271
Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 18:16
#2270
Caldaro irt egy eleg jo bejegyzest az invesztorok magabiztossagarol, mint a bull market hajtoerejerol.

link
eurocent 2016. 03. 08. 18:10
Előzmény: #2268  kozi723
#2269
US500 4H futures: link
Bovespa szerintem minden idősíkon optimális állapotú. További útja részben SP-től függ, lefogja őt követni, de tény, hogy sokkal fickósabb mint SP.
Bovespa visszaeshet kb 46.500-47.000-ig. Ha itt fordul, akkor akár folytatódhat a vad rally. Első komolyabb szint amire figyelnék az 53.000-54.000.
SP mostanra kifáradt. Nagy valószínűséggel erőt gyűjt a további meneteléshez, de ez már erőltetett menet lesz és elképzelésem szerint kb 20160315-ig kifullad.
kozi723
kozi723 2016. 03. 08. 16:56
Előzmény: #2230  eurocent
#2268
Megtorni latszik egy kicsit Brazil lendulete. Viszont nekem nagyon ugy tunik, hogy nehezen adja magat. A forgalom napok ota eleg nagy, de korrekciora van szukseg. Irtad, hogy amennyire megfigyelted, brazil papirok 38,2 vagy 50 fibot tesztelik ilyenkor vissza. Tekintettel arra, hogy nehezen esik brazil, tovabbra is ilyen "nagy" korrelciot feltetelezel?

Pbr-ben keresem a visszaszallot, es az elso tamaszt 4,8 korul a res betoltesenel latom. Viszont annyira dinamikus es megallo nelkuli volt a mult het, hogy ha ez elesik, akkor 4,10-4,00 zona a kovetkezo (ami raadasul egybeesik a 50es fiboval).

Felhivtad a figyelmet arra, hogy bovespa viselkedeset figyelned, es ennek fuggvenyeben keresned a beszallot a reszvenyekben is. Mit gondolsz? Hol erdemes visszaszallasi veteleket keresni, vagy a velemenyed valtozatlan miszerint minimum fibo 38?

Koszonom elore is!

Udv
offshort
offshort 2016. 03. 08. 16:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#2267
fénysorompóhoz baktert ? :))
Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 16:12
Törölt hozzászólás
#2266
pomperj
pomperj 2016. 03. 08. 16:06
Előzmény: #2264  pomperj
#2265
Mintha elkezdodoben lenne egy SPY korrekcio ahogy a tegnapi zaras utan vartam. Ha ma 1984, a mostani szint alatt zar, akkor mar le is szakitja az ED also vonalat. Akkor legalabb az ED kezdeteig szokas le-korrigalni.

Es GLD se latszik acelosnak.
pomperj
pomperj 2016. 03. 08. 11:36
Előzmény: #2262  Törölt felhasználó
#2264
De, igazatok van; Ez ellentmondas az utolso 10 het viselkedesehez kepest.

De ez a mufaj ilyen: neha egyutt mozognak, neha meg szemben. Az SPY-GLD mellett az is gyenge korrelacio, es idoleges, hogy USD-GLD szembe mozognak; ez utobbi erosebb is es jobban kozismert.
Egyreszt igaz funda alapon, hiszen mindketto penz is; de az arany ertekmegorzo funkcio is, ami semmilyen papirpenzre nem igaz.

Lehet a szembe-mozgasbol atvaltani; ettol en tovabbra is fenntartom a 1307 USD szintet GLD price targetnek az 9a of B) hullam vegenek; de mar kozel vagyunk hozza. A kalkulaciok nem pontosak elore soha: azok becslesek.

Es egyebkent: nekem a tradingben az a szokasom, hogy nem varom ki az utolso Ament; mar akkor kezdem konyiteni a poziciomat, amikor eleg kozel vagyunk (most ez 2-3% tavolsag) ES, meg maradt fel-momentum. Mert ugy konnyebb eladni.

De persze tevedhetek is. Es meg megy tovabb is feljebbre; de a hullamszerkezet nekem azt mondja, ideje konnyitenem a pozicioimat a banyaszaimban.

Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 09:37
Előzmény: #2262  Törölt felhasználó
#2263
Pontosan ez jutott eszembe nekem is :-).
Törölt felhasználó 2016. 03. 08. 09:34
Előzmény: #2260  pomperj
#2262
Nem ellentmondás egy picit, hogy egyszerre fárad el az SPY és a GLD is? Eddig általában az volt a táncrend, ha borús lett a hangulat és az SPY elkezdett esni, akkor a GLD megindult.
eurocent 2016. 03. 08. 09:29
#2261
EBR 1W: link
EBR a közeljövőben nagy valószínűséggel felmegy 2-2,2 sávig, utána korrekcióba kezd kb 1,45-ig. Attól függően, hogy innét merre megy tovább vizsgálnám a további célárakat.
EBR hosszabb távon >10 szinteket érhet el.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek