Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 12:11
Előzmény: #1398  Törölt felhasználó
#1400
es mivel nem tudod mikor kellene csondben fuledet farkadat behuzva elhuznod igy segitek....

alattomos celozgatas rad jellemzo ki is szokott masok hata mogott gunyolodni es rosszindulatu megjegyzeseket tenni...
korabban kozoltem hogy nem irok neked addig amig vissza nem jovok a hajo kirandulasbol, hanyszor is gunyolodtal rajtam???
szoval ki is celozgat alatomosan???amig a masik nem valaszolhat....

szoval nezzuk csak targyilagosan:
es toled idezek:

"adott egy helytálló és logikus fundamentális megközelétés,ami 4-5 éve is megállta volna a helyét és adott a ...

van aki az igazát és van aki pedig pénzt próbál keresni

a következtetést meg mindenki levonja magának és úgy 2.500 körüli sp-nél majd emlékezik erre a kis vitára

tulajdonképp nehéz eldönteni,hogy melyikőtök a szánalmasabb,ill. nevetségesebb!

hosszan taglalod,hogy mi történik a nagyvilágban,ilyen hullám,olyan struktúra,itt kell végződnie,onnan kell le-vagy fölfordulnia,ilyen,meg amolyan subhullám,meg leszakadó ending diagonál marhaságokat(már ahogy te csinálod),ami persze 1x sincs úgy,mint ahogy elképzeled,a másik nagyokos drágábbnál drágább szoftverekkel kűzd az évi 10 %-jáért és megállás nélűl 200 sorokban ontja a hülyeségeit,ahelyett,hogy kihúznátok egy trendvonalat,oszt jónapot! vegyétek már észre,hogy a tőzsde nem így működik..
luloo01"

nem 10%-ert kuzdok Luloka!!!

Huzd mar be azt a trend vonalat 2009 ota es majd meglatod hanyszor torte, ilyet meg a legamatorebb kereskedok sem hoznak fel, mert ez mar tobb mint 4 eve nem allja a helyet...ja hogy folyamatosan modositgatod a trendvonalat....
hasznalj MA-t es meg huzgalnod se kell okoska...
(oszt jo napot)....

Lulo csak egyszer probalj meg oszinte lenni!!!

miota is kereskedsz,de oszinten....
;)
meselj mar hogyan is mukodik a tozsde???
10-20%-os korrekcional meg sikoltozol mint egy bolcsis kislany...

nem kell elmagyaraznod hogy szerencsed volt ezzel mindenki tisztaban van...
ja hogy demo szamlan ill. 5000 esetleg 10000$-os ill. euros szamlan kepes vagy tokeattetellel 10%-os hozamot neha elerni...
Luloka ezen mi mar tul vagyunk tobb mint 1 evtizede, es meg tokeattetel nelkul is kepessek vagyunk 10,20,30%-os hozamot elerni....
nem az a kerdes es soha nem is volt hogy kepes vagy-e magas hozamot elerni hanem hogy milyen kockazattal teszed azt...
ha pedig ne adj isten egyszer veletlenul eljutsz odaig, hogy 1 normalis szamlan kereskedj ami min 50-100000$ na akkor kivancsi leszek, kihuzol-e valaha is 1 trendvonalat azt jonapot...
;)

nem az a baj hogy fogalmad sincs az egeszrol hanem, hogy olyanokat kritizalsz akik toled fenyevekre vannak es ezzel sajat magadat teszed nevetsegesse es beleronditasz minden forumba...
hiaba figyelmeztetnek a kulonbozo forumtagok hogy eleguk van belole....mindenki ...csak te vagy az okos, mert beleveszel az esesbe, mert kihuztal 1 trend vonalat, tavaly meg a fibo miatt...

rengeteg energiat es penzt sporolhatnal meg ha figyelnel,de mivel rugalmatlan vagy ezert hatalmas pofon var rad es nem vagyok meggyozodve hogy oszinte legyek, hogy fel allsz-e utana...

en pedig nem irom le a velemenyemet rolad, mert nem szeretek olyan szavakat hasznalni es bantani sem akarlak, eleg baj ez neked....
de ha tovabb ugralsz es probalsz topikokat ellehetetleniteni akkor majd idezgetek, addig toled...
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 10:59
Előzmény: #1397  Törölt felhasználó
#1399
nincs több kérdésem

aha és ezt mondod pont te

idézz csak bátran!
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 10:57
#1398
már megint ez az alattomos célozgatás

nos,mivel fogalmad sincs,hogy mi vezérelt,miért volt olyan a kockázatkezelés amilyen és miért nem érdekelt különösebben a pozi sorsa,így ennek hiányában erről verdiktet sem ildomos mondani!
akik jelen voltak a fórumtalálkozón,nagyjából tudják,van is módod egy másik topicban a hátam mögött ezt kitárgyalni,ha annyira érdekel-gondolom nem ez lesz az első eset.

szó sincs megdicsőülésről,világosan leírtam,hogy óriási mázlim volt

ezúttal sem várok reakciót,de tárgyilágosságot igen!

és az összehasonlítás sem állja meg a helyét,de mivel a véleményem ugyanolyan lesújtó,mint volt,így érdemi vitába sem vagyok hajlandó belemenni

azt is leírtam,hogy hiba(aljkeresés) volt az a pozi,annak ellenére,hogy egy átmeneti felpattanás volt onnan,szóval maga az elképzelés nem volt annyira rosz.
a pozinyitás körülményeiről se tudsz(van,aki igen),ami ugyancsak ellene szól annak,hogy pálcát tőrj a fejem felett,de ha ez lelki megnyugvást okoz,csak tedd!
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 10:50
Előzmény: #1394  Törölt felhasználó
#1397
Lulo szerintem hagyjuk...
mert nagy beeges lesz reszedrol megint...
ha a butasag fajna akkor te mar reg belehaltal volna a fajdalomba...
ezert mondom, hogy jobb lenne a Dax forumra koncentralnod es hagyni pomperj-t, es a tobbieket mert csak folyamatosan egeted magad a butasagaiddal es hiaba jon be 1-2 kereskedesed, nehany butuska hsz-al meg azt is elieszted aki esetleg azt hinne, hogy van valami kis tapasztalatod a kereskedesben...

ha akarod idezhetek toled, szerintem probald felre vezetni a dax topikot...ot meg lehet hogy valaki kajalja a butasagaidat...
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 10:49
Előzmény: #1393  Törölt felhasználó
#1396
Igazán nincs mit, ez a minimum...

Hidd el (bocs, nem kell elhinni), nem vagyok annyira szemellenzős, mint amilyennek tűnök... :-)
Placa
Placa 2015. 10. 25. 10:37
Előzmény: #1387  Törölt felhasználó
#1395
szívesen megvédeném pomperjt, és mondanám, hogy pl. espé esetében a napokban említett "semmiképpen nem mehet 43 fölé" volt a stop szintje, hiszen akár az is lehetett volna egy trade a sok közöl
azonban én is elolvastam a vele készült interjút, ahol elmondja: nem zavarja ha hosszú-hosszú ideig ül egy bukó poziban, ha egyszer a meggyőződése szilárd
nos, ez alapján joggal lehet feltételezni azt, amit ti gondoltok, vagyis hogy csücsül a kakiban
és igen, ez a stratégia biztos út a bukás felé, hogy 1-2-5 vagy 10 év múlva, ki tudja, a végeredmény szempontjából tökmindegy

mindemelett szeretem az írásait, sztem fundamentális elemzései messze a legjobbak itt a pf-en, de sajnos ez csak elmélet, és ahogy azt már szarvasvadasz is kérdezte régebben: hogy lesz ebből kereskedés? mert a múlt tanúsága szerint a gyakorlat (ugye nála ez TA alapon az Elliot) messze nem megy úgy, mint az elmélet

a hsz-ed címzése kapcsán kérdezném: miként értékeled barátod kockázatkezelését?
hiszen az a tény, hogy kimászott az 1000+ pöttyös minuszából igazából semmit sem jelent ebből a szempontból és ha ehhez hozzáteszem az állítólagos nyolc év kereskedési tapasztalatot, akkor az csak még megdöbbentőbb
ugyanaz a görcsös ragaszkodás az elképzeléshez, a több ezer pontos esés végig longolása majd végül a megdicsőülés a közel nullában zárt pozival, mintha csak egy 1000 pontos nyerőt rakott volna zsebre
persze lehet úgy méretezni egy pozit, hogy több ezer pont minusz sem okoz gondot, de ebben az esetben a tp-nek is minimum! 1000 pont plusszban illene lennie, nemdebár?

nos, ha kicsit távolabbról nézed, miben különbözik a két "stratégia" :) ?
mondom, az hogy most ebben a konkrét esetben, hogy alakult a dolog vége az qrvára mellékes, de sztem ezt pontosan érted Te is és mindenki, aki aktívan kereskedik már egy ideje

szóval a következetesség, ahogy azt emberünk is annyiszor hangoztatja, nagy erény ... lenne ;)
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 10:22
Előzmény: #1390  Törölt felhasználó
#1394
"ha nem mentel volna utana ertelmes embereknek mas topikokba,"

konkrétan kikre gondolsz?
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 10:07
Előzmény: #1392  Törölt felhasználó
#1393
mivel épp kihúztam a gyufát,így ijedtemben le sem merem írni

kössz
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 09:56
Előzmény: #1389  Törölt felhasználó
#1392
Anno kérted, hogy ha meglesz az SP-ben a 2070 (aminek a lehetőségét mellesleg én sem zártam ki), akkor is legyek itt - a korrektség kedvéért jelezem, hogy jár a +

A hogyan tovább ettől még persze továbbra is kérdéses...
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 09:33
Előzmény: #1386  Törölt felhasználó
#1391
Köszönöm a két linket, nem a szavaid hihetőségében kételkedtem, hanem a konkrét adatok érdekeltek...

A 2. világháború utáni helyzet nem mindennapi volt (remélem így is marad és ezért tartom rossz példának, bár attól még valóban példa) és nagyon nem hajaz a mostanira.

Az inflációval kapcsolatos véleményed eléggé sommás és leegyszerűsítő volt, ezért tettem fel a valóban rossz, leegyszerűsítő és provokatív kérdésemet... ( a brazil / japán helyzetet is ismerem)

Ha most is működne ez a megoldás, mint ahogy akkor, "ismerve" a FED-et, már rég meglépték volna...

Kisvuk tanai: :-) Ott volt a smiley a végén Kedves Nagyén.. :-)))

Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 08:54
Előzmény: #1389  Törölt felhasználó
#1390
ok terjunk vissza ra 2500-as sp-nel Luloka...
;)
es mivel kihuztad nalam a gyufat, mostantol majd linkelem a hsz-dat, majd akkor amikor a legjobban fog fajni...

abban igazad van mindenkinek jobb lett volna, ha nem mentel volna utana ertelmes embereknek mas topikokba, es a hsz-dat a Dax topikban osztogatnad...,de mivel neked ez nem megy jatszunk a te stilusoddal!!!
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 08:31
Előzmény: #1388  Törölt felhasználó
#1389
emlékeztetnélek a silver topic (#1990) hsz 3. bekezdésére!

ne gondold,hogy ha valamit 2-3-400 sorokban taglalsz és egész nap ezzel szórakoztatod magad,attól bármiben is igazad lenne.
ennél sokkal hasznosabban is eltölthetnéd az időd,hidd el,mindenkinek jobb lenne!

mi történt,már ne legyen... ?
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 07:04
Előzmény: #1385  Törölt felhasználó
#1388
van aki igazat van aki penzt probal keresni???

Megprobalom ugy irni hogy meg te is megertsd Lulo!!!
szoval 2072 korul van az SP...
lehet-e 2500???
hat persze es lesz is....
a kerdes hogy mikor es hogyan erunk el odaig!!!
Szoval ha valaki vesz most SP-t 2072-on es egyszer lesz 2500 az ugye fog keresni 428pontot (es osztalekok),( most azt hagyjuk hogy kinek mennyi 1 pont, step ill. pip 0,1; 1; 10 esetleg 100$)

Szerinted Lulo elofordulhat, hogy az SP esetleg beesik 1500-ra???
esetleg 1200-re vagy 1000-re ne adj isten 800-ra???
Milyen hozam/kockazatu kereskedesed van ha 428 pontert kockaztatsz 500,1000 ne adj isten 1200pontot???

Az az igazsag, hogy te elkepzelhetetlennek tartod, hogy az SP esetleg 1500 esetleg 1000pontra essen...(vannak akik szerint erre van lehetoseg ill. valoszinuseg)

Tudod mit nekem is van nehany tradem:

link

mi is itt a kockazat???
segitek: (~1,9*600) most a kereskedesi jutalekot es kamtot hagyjuk....
es mi lesz a hozama mondjuk ennek a kereskedesnek 3,5,8,10,15$-on???
milyen hozam/kockazatu kereskedes ez???

link

mi is itt a kockazat???
elarulom ~1300$
es mi lesz a hozama a kereskedesnek ha esetleg az ar 30,40,50$ lesz esetleg 60-80$???

Na nekem szemelyesen ilyen es ehez hasonlo kereskedeseim vannak ahol is 1 kereskedesen a kockazat nem haladja meg a tokem 0,3-0,5%-at es nem 1-2 ilyen pozim van hanem jelenleg 36.
(jelenleg 8 veszteseges) es mire kifutnak a tradek kb. 15-19 lesz nyereseges...
most kepzeld el hogy veszteni fogok 20-21 kereskedest ezekbol (hosszutavon ez az atlag)
az atlagos vesztesegem lehet 0,3-0,5*21= 6,3-10,5%, a max vesztesegem pedig lehet 36*0.5% ami 18%
az atlagos nyeresegem 0,75-1,5% (15-19 esetben) ami 11,25-28,5%....
a max. nyeresegem pedig 36*0,75% ill. < nagyobb (27%-tol felfele)

Szoval szerinted ki fog penzt keresni hosszutavon???

Tudod mit terjunk vissza ra 2500-as SP-nel...
;)

aztan majd levonhatod a kovetkeztetest...

remelem nem fejezed be addig!!!
(mert nehany hete mar ezzel riogattad a forumozokat)...
;)
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 00:14
Előzmény: #1385  Törölt felhasználó
#1387
szvsz az a baj, hogy a 158-as iq-ja(?) ellenére sem képes alternatívákban és kreatívan gondolkodni, hanem kidolgoz egy elméletet,majd foggal körömmel ragaszkodik hozzá.(nincs ezzel egyedül,lásd Nyilasi Attila).
az eredmény meg ott publikus(Nyilasi alap)
Törölt felhasználó 2015. 10. 24. 23:40
Előzmény: #1383  Törölt felhasználó
#1386
kicsit nehéz olvasmányt találtam, de fusd végig, elég tanulságos:
link
és remélem elég megbízható forrás.ajánlom figyelmedbe a 126.oldalt.
vagy ezt a táblát:link
igaz,h sehol egy ending diagonal, meg az 1. hullám alhullámának iii subhulláma;)

azoknak is ajánlom az 1. linken lévő pdf-et, akik nem varázslással próbálnak rendszert találni a káoszban:), hanem tények alapján.
pl. elég hasznos infó, h a háztartások 2013-ig nettó eladók voltak a piacon, 2013-tól viszont nettó vevők.(és az nem túl jó ómen, ha a háziasszonyok rv-t veszenk)
és most ne gyere helyi guruink egyikével se, mert pl gurusas 2013-tól vizionál összeomlást sp-ben...
viszont azt se feldjük, h amíg tele a piac likviditással, addig nehezen elképzelhető egy kiadós medvepiac, max kisebb- nagyobb korrekció.
pénz meg van dögivel:link
a 2.link alatt a háztartások és nonprofit szervezetek nettó vagyonának mértéke látható.a 2008-as összeomlásnál 20% vagyoncsökkenésnél lépett a fed, előtte gyakorlatilag csökkenés sem volt 1950-óta.
(nyilván a vagyon nem csak rv, ezt vegyük figyelembe)

"Mondanál pár országot, ahol az infláció felpörgetésével sikerült ellapátolni az adóssághegyeket és az államadósság azóta már is nem kockázati tényező?"
a kérdés nem csak provokatív, hanem rossz is;)bontsuk ketté:
1 rész: usa, nagy britannia a 2.vh után,
2.rész mi az, h kockázati tényező? mekkora adósság kockázatos?20%?50%?80%?120%?200%? vagy kinek? usa-nak?(a dollár tartalékvaluta, ráadásul a fed annyit "nyomtat" amennyit akar...)japánnak?200% gdp arányos adóssággal és folyamatos qe-vel se tudnak érdemleges inflációt gerjeszteni.
de brazília pl ellnpélda, vágtató infláció, gazdasági megroggyanás, devizaleértékelődés...mindez 59%-os gdp arányos adósságrátával.

Kisvuk tanai:))))) most erre mit is lehet mondani egy kicsiénnek?:)))))
én elismerem, hogy minden helyi,meg nem helyi guru simán tud 48/52-ben tippelgetni. ebbe ő is belefér.pompinak megadtam az 50/50-et, mert elfogult vagyok;)
csak egy javaslat:mások majmolása helyett némi önálló kutatómunka, elemzés, gondolkodás néha kifizetődő lehet:)
bocs,ha átment novellába
Törölt felhasználó 2015. 10. 24. 20:52
Előzmény: #1384  pomperj
#1385
adott egy helytálló és logikus fundamentális megközelétés,ami 4-5 éve is megállta volna a helyét és adott a chart link

van aki az igazát és van aki pedig pénzt próbál keresni

a következtetést meg mindenki levonja magának és úgy 2.500 körüli sp-nél majd emlékezik erre a kis vitára
pomperj
pomperj 2015. 10. 24. 20:12
Előzmény: #1372  pomperj
#1384
1)En szkeptikus vagyok. En nem hiszem, hogy az 5 hettel ezelotti osszeomlas kis veletlen volt, es mostantra egy +10% rally utan minden kivalto oka nyomtalanul eltunt. Es minden rendben van, megy tovabb a csoda.

2)Kezdjuk a fundamentumokkal. Ha Europaban minden rendben volna, akkor Mario beigerte volna a kovetkezo QE inditasat?
Ha USA-ban minden rendben lenne, nem kellett volna szeptemberben kamatot emelni?
Ha Kinaban rendben lennenek a dolgok, akkor miert nyomjak le a kamatot, tiltjak meg a reszvenyek eladasat, miert zuhan az import es export -10% korul mostanaban, es miert vasarol be PBOC a tozsdebe hetek ota?

Az Earnings Forecast-okat 4 negyedev ota allandoan lefele javitjak. A profit novekedes uteme lassul. A 2016 evre egeszen nevetseges Earnings novekedest josoltalk fel eve +20% korul, nos, ez ma mar +10%, es a valosag ennel sokkal lejjebb lesz. Csakugy, mint a megelozo negyedevekben volt.

3)Nem hinnem, barki is van, aki ugy gondolja, hogy a mostani rally mogott nagyszeru gazdasagi eredmenyekre valo varakozas van. Sokkal inkabb az van, hogy a beteg a kozponti banki doktoroktol kapott egy ujabb morfin injekciot. A mult heten kettot.

Ha ez a rally fundamantalis helyzet javulasra epulne, akkor ezt peldaul azon latnank, hogy a vevok eladnak valamit, peldaul kotveny portfoliokat es a penzt atiranyitjak a reszvenyekbe. A bond piac viszont meg se rezdult. A Junk bond piac, amely az altalaban “okosabbnak tartott” bond piacon leginkabb hasonlit a reszvenyekre, meg a Sept.17-I csucspontjat se erte el.

A rally szinte kizarolag a large-cap cegekre fokuszal. Tegnap NASDAQ emelkedett legtobbet, am az osszes emelkedesnek kb. felet 3 ceg (MSFT, GOOG, AMZN) okozta. A kicsik es kozepesek is emelkedtek, de az emelkedes ott lenyegesen kisebb volt, nemcsak tegnap, hanem hetek ota.

A High-yield bond index HYG emelkedik, dehat meg a sept.17-I csucsot sem erte el. A nyersanyagok senkinek es sehol nem kellenek, az aruk 1-3 eve esik.

Drasztikusan szetszakadt a reszveny piac, tele van belso divergenciaval. Kerek perec: a rally extrem szuk retegre terjedt ki: arra a ket indexre (DJIA, SPX), amit mindenki figyel. A tobbi alaposan lemaradva, tavolrol es leszakadva probalja kovetni.

4)A kovetkeztetes vilagos. Ezt a rallyt a monetaris stimulusra varakozo euforia hajtja. Nincs sem fundamentalis alapja. Nincs Earnings novekedesi alapja sem. Ettol meg nagyot ment eddig. A kerdes az, meddig lehet az allamok tovabbi eladositasaval fenntartani a buborekot.
Törölt felhasználó 2015. 10. 24. 17:55
Előzmény: #1380  Törölt felhasználó
#1383
Van megbízható forrásod arra vonatkozóan, hogy mégis mekkora %-ban tartják részvényben megtakarításaikat az amerikaiak (közvetlen / áttételes)?

Tankönyvi példa, hogy az inflációval az adóssághegyet "elinflálják"...

Mondanál pár országot, ahol az infláció felpörgetésével sikerült ellapátolni az adóssághegyeket és az államadósság azóta már is nem kockázati tényező?

Azért jó látni, hogy Kisvuk tanai kezdenek teret nyerni, és már te is Q4-ről beszélsz... :-) Még a végén megdicsőül... :-)

magellan2214 2015. 10. 24. 15:37
Előzmény: #1380  Törölt felhasználó
#1382
Vajjon a japan kozponti bank okt.30-án beszáll a buliba hogy le ne maradjon ?
Törölt felhasználó 2015. 10. 24. 15:08
Előzmény: #1380  Törölt felhasználó
#1381
A FED fél!

Miért fél?

Stingy írta: azt azért se feledjük el, h az amerikaiak nem bankbetétben tartják a megtakarításaik jelentős részét, hanem rv-ben (közvetlenül v áttételesen nyugdíjalapokon keresztül pl)

Ugye nem kell tovább magyarázni! Egy kamatemelés, egy piaczuhanás tökön szúrást jelentene egy az egyben.

Én azt látom, hogy állandó szájkarate megy és nézik a reakciókat. A FED-nek az lenne a jó, ha a kamatemelés ellenére nem zuhanna be a piac, és az amcsik megspórolt pénze. NA DE ILYET MÉG ŐK SEM TUDNAK! valahogy nem megy, mert a piac már nem olyan mint régen, vagy most nem olyan mint szeretné a FED!

A csúcsra kell húzni a piacot megint, és onnan kell kamatot emelni. Nem mind1, hogy hol húzzák meg ezt?!

Lehet túlgondoltam?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók