Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kurkuma 2015. 10. 19. 22:46
Előzmény: #1317  Törölt felhasználó
#1340
Ugyan honnan tudod hogy én mit csinálok te tahó? :D
Pont hogy én írtam, felesleges bárkit is majmolni. A többit majd személyesen... ;)

Hihetetlen, de ezért figyelmeztetnek itt:
"Kár hogy téged a kutya sem kérdezett... :XD"

Gondolom, most jön a kizárás, az ilyen parasztok miatt...
kexelo
kexelo 2015. 10. 19. 11:19
Előzmény: #1338  pomperj
#1339
pomperj
pomperj 2015. 10. 19. 09:50
Előzmény: #1336  pomperj
#1338
Okt.19.

Azsia Indexek tovabb emelkednek. Russia, India es Kina nez ki legerosebbnek, ebben a sorrendben.

1)Jakarta Composite 4600 kornyeken jar, ez Fibo 38% koruli korrekciot jelent felfele. Itt par nap oldalazas utan az emelkedes folytatasa valoszinu. Ha igy lesz, a kovetkezo target 5000, ami Fibo 62%.

2)Australia is elerte a Fibo 38% szintet. A Keltner csatorna is itt fut, ezt nehezebb lesz attorni felfele.

3)Japan is a Fibo 38% kornyeken kuzd az attoresert. Itt is valoszinu a felfele folytatas.

4)Shanghai attorte a Keltner csatornajat felfele, es tovabbi emelkedese a valoszinu. Ettol meg pihenhet elotte par napot. Kinaban ez most dontoen fontos idoszak lehet a hosszabbtavu kilatasokra: egyelore korrekcios, es nem bear a struktura. HangSheng is kitort felfele.

5)India tovabb maszik felfele. A Keltner csatorna is emelkedik.
Meg mindig arra szamitok, hogy uj csucs lesz 9000 felett. A gazdasagi hirek jok Indiabol, az alacsony olajar es a csokkeno kamatpolitika eleg hatszel lehet hozza.

6)Brazil 8 nap emelkedes utan 4 napja korrigal, most Fibo 50%, 47.000 szint korul. Egyelore meg par nap oldalazas a legvaloszinubb. Aztan pedig egy eroteljes ujabb rally. PBR ennel kisebb meretu korrekcioban van, es most a brazil bankok is erosebbek az indexnel.

7)Russia RTSI is korrigal. De ez egeszen lapos oldalazo mozgas, most (ii) of 3 hullamban van, es RTSI nagyon erosnek latszik. Ha kitor, ami nemsokara megtortenhet, akkor (iii of 3) meredek emelkedes kovetkezik, erdemes longban lenni.
Törölt felhasználó 2015. 10. 18. 21:54
Előzmény: #1333  pomperj
#1337
pomperj
pomperj 2015. 10. 17. 19:08
Előzmény: #1334  Törölt felhasználó
#1336
Szerintem a REAL korrekcio (c) hullama vegen jarunk, ez a 3.9 meg belefer a normalis korrekcio tartomanyba.

A dologban az USD lehet a ludas inkabb. A kotveny piac a FED kamatemeles vaaloszinuseget 40% korulre becsulte, az utolso par napban pedig ez ujra esett, most 30% ala.
Ha kevesbe valoszinu, hogy lesz kamatemeles, akkor SPY emelkedik (utolso 2 nap), es a tobbi EEM piacok kozul az USD-ben eladosodottakra is hat.

Persze 100 mas tenyezo is hat. Van legalabb 100 kozponti Bank, azok mind beavatkoznak naponta, es van 300 supercomputer tele high-freq. algoritmusokkal amik mind milliard adatot dolgoznak fel es tradelik mielott ember felfogna a lenyeget, hogy miert.

Törölt felhasználó 2015. 10. 17. 15:51
Előzmény: #1333  pomperj
#1335
példa az intelligenciára(hozzátéve,hogy még a gondolata se merül fel,hogy önmagáról ezt állítsa,vagy kérkedjen vele),viszont az olvasójának sem kételkedni benne.
szóval van még tere a fejlődésnek!
igen,Őt lehet tisztelni,anélkűl is,hogy pisti kikövetelné azt neki.

"Természetesen tévedhetek, de nem elfeledni, kivétel nélkül mindig valószínűségekben gondolkodunk, tuti jövő nincs. Ezzel együtt is EWT alapon jelen állás szerint ez a két megfejtés a legvalószínűbb. Ahogy látjátok, mindkettő kiváló hozam/kockázatú lehetősget kínál a piros zónában való pozíció nyitással, májusi csúcs fölötti stoppal, ezekhez érdemes set-upot keresni az elkövetkező pár héten - de szigorúan a saját szisztémátok szerint.

Jó kereskedést!
szarvasvadasz"
Törölt felhasználó 2015. 10. 17. 14:44
Előzmény: #1324  pomperj
#1334
Na szóval, Pomperj írta:

A Real erosodesenek korrekcioja 6 napja tart, es bar nincs egeszen kesz, de mar nem lehet arra szamitani, hogy legyegesen 3.75 fole gyengulne. Utan az erosodesnek legalabb 3.5 szintig kell tartania, es Brazil Index ez alatt ujabb +20%ot emelkedhet.

Én írom:

Ez akkor most még korrekció?
link

Már lassan vissza adja amit erősödött. MI FOLYIK ITT (azaz OTT?)

Mi a franc van evvel a real-al. Minden short-os összefogott ellenük.

Pomperj, stb kollégák mit gondoltok?

Írjatok!
pomperj
pomperj 2015. 10. 16. 19:31
Előzmény: #1331  Törölt felhasználó
#1333
Van par fontos teny melle:
-most az SPY az ATH-tol csak -5% tavolsagra vagyunk. Volt ez -15% is.

-Az SP500-bol nagyjabol 100 ceg jott vissza -5% fole, es kb. 400 nem. Az ero szuk korre korlatozodik.

-148 ceg meg -20% alatt van a sajat ATH-tol.

-A Q3 earnins season arra mutat, hogy visszajon a normalis vilag; a jo hir jo hir, a rossz meg rossz.
Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 19:27
Előzmény: #1331  Törölt felhasználó
#1332
Megfontolandó...

Látom hívtak New Yorkból, akkor ezek szerint egyelőre nem piszkálják a 2031-et... :-)

Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 19:15
Előzmény: #1330  Törölt felhasználó
#1331
Lehet azt kellene kulon shortolni, mint leggyengebbet.
Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 19:11
Előzmény: #1329  pomperj
#1330
Én is erre hívtam fel a figyelmet az előbb: az SP libikókázik, a DJT meg visszaadta a 2 napi emelkedést pár óra alatt... Érdemes fél szemmel követni, mit csinál...
pomperj
pomperj 2015. 10. 16. 19:06
Előzmény: #1327  pomperj
#1329
TRAN leads this market down. And the structure here is clear. Helps to understand the current SPY position much better:
link

Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 18:35
Előzmény: #1327  pomperj
#1328
persze,mikor nem?
pomperj
pomperj 2015. 10. 16. 18:29
Előzmény: #1324  pomperj
#1327
Hi M,
On your question: I think you better resist the urge to chase this market up.
Yestarday's strong up was the v-th subwave of (c of 2).
A couple more days, trashing up-down, and then SPY takes the low path.
Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 17:09
Előzmény: #1324  pomperj
#1326
DJT szépen beesett, persze kérdés, kitart-e a "mélyrepülés"...

DAX lendülete is mintha megtörne, majd meglátjuk mit hoz az este...
Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 17:07
Előzmény: #1323  Törölt felhasználó
#1325
Én is azt gondolom, hogy nem lehet tudni per pillanat, mi van, én jó esélyt látok arra, hogy megnézzük a 2040-2070 tartományt, de nem feltétlenül ezen a héten...
Azért túl egyértelmű volna, ha már a héten eldőlnének a bear / bull kilátások...:-)

pomperj
pomperj 2015. 10. 16. 15:07
Előzmény: #1318  pomperj
#1324
Azsia devizai tovabb erosodtek az USD ellen.
Es kitortek a Septemberi csucsok fole. Igy a reszvenypiacok is tovabb emelkedhetnek. Nehany regioban kisebb-nagyobb mertekben at kell szamozni az utolso hetek mozgasat, erosebb bull kilatasokra. Es van 3 regio, ahol mar biztosnak latszo bull ciklusban emelkedes van.

1)Singapore a legjobb minta a helyzetre, Szept.30-an befejezett egy Aprilis ota tarto 5 subhullamos gyengulest, es (1) legalja 305 szintnel volt kesz. Azota egy (2) korrekcios hullamot formaz, amely mar 340-nel tart. Ez eppen a Fibo 38% szint. Az utolso napokban mutatottak alapjan akar Fibo 62%-ig is emelkedhet tovabb.
.
.
6)Brazil 8 nap emelkedeset edddig 4 napja korrigalja, a korrekcio merete Fibo 50%. A Real erosodesenek korrekcioja 6 napja tart, es bar nincs egeszen kesz, de mar nem lehet arra szamitani, hogy legyegesen 3.75 fole gyengulne. Utan az erosodesnek legalabb 3.5 szintig kell tartania, es Brazil Index ez alatt ujabb +20%ot emelkedhet. Az olaj is a korrekcio vegehez kozeledik. par nap alatt dupla zigzag-ot csinalt 15 perces charton. Ki kell torjon 58-60 fele.

7)Russia a legerosebb chartot mutatja. Nagy eroben emelkedik RSX. Akarcsak Putin befolyasa az arab vilagban;-)

Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 15:05
Előzmény: #1322  Törölt felhasználó
#1323
Eleg nehez mufaj ez a forecast.

En csak a napokban dobbentem ra arra -- az egyebkent igy utolag nyilvanvalo -- dologra, hogy beart konnyu viszonylag koran, mar a III hullam topja korul kialtani.

Mert a IV hullam, es a zuhanast koveto maszatolas -- ami most is van a piacokon -- egyforman ertekelheto egy bear piac elejen levo korrekcionak, illetve a bull piac utolso rallyjanak. Es nem fog kiderulni, kinek lesz igaza egeszen addig, amig uj top, vagy uj melypon nem jon. Addig pedig mind a bear mind pedig a bull allaspont is egyforman igazolhato.

SPX megkozelitette a 200 napos EMA-t. A heten szerintem nem viszi at, maximum rajta, 2031 korul zar. Ha bezarna fole, akkor azert szerintem erdemben gyengulnenek a bear-kilatasok (hosszu honapokra elhalasztodna).
Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 14:39
Előzmény: #1319  Törölt felhasználó
#1322
Ha feltételezzük azt, hogy valaki elköteleződik valaki mellett, és élve a te feltételezéseddel, miszerint tűzön-vízen keresztül követi is a "kiválasztottat" (magyarán: gondolkodás nélkül), akkor az illető nagy valószínűséggel érzelmi alapon hozta meg döntését - persze ez egy lehetőség csak a sok közül, de szerintem elég általánosnak mondható (az emberek többsége döntéskor egyébként is az érzelmeire hallgat, ha jól tudom).

Nem tudom, neked milyen tapasztalataid vannak, de én úgy látom, hogy - amennyiben a már említett eset állt elő - érvekkel az adott döntést meghozó egyénre nem lehet hatni, azaz teljesen értelmetlen harcot folytatsz, ráadásul eme küzdelem kontraproduktív is, mert magad ellen hangolod a meggyőzni kívánt felet és még akkor sem fog rád az hallgatni, ha történetesen igazad van. Ez a cél????

Ha valóban segíteni akarsz, akkor valami mást kell kitalálni... Legalábbis én így gondolom.

Ezt csak azért írtam le, mert amennyiben a fentiekben vázolt szitu van, akkor nem biztos, hogy a segítő szándék érzete társul soraidhoz, hanem valami egészen más...

Egyébként János is számol a magasabb csúccsal, sőt, akár új ATH-val is, az más kérdés, hogy melyik verzió mellett száll síkra, ez legye az ő dolga... :-)

Még egy apró észrevétel: lehet, hogy Jánosnak nincs igaza, majd az idő eldönti, de ő legalább érvel, sőt, nem egy gondolata már az általatok hitelesnek mondott blogokban is visszaköszönt, azaz a "laikus" szemében nem túl meggyőző az a gondolatmenet vele szemben, hogy 2070 az első körben és ezt már korábban is mondtad, mert ezzel nincs mit kezdeni... Legalábbis szerintem, de ettől még igazad is lehet...

Persze ez is csak egy vélemény... :-)
Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 13:59
Előzmény: #1318  pomperj
#1321
:DD

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek