Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 10. 24. 14:57
Előzmény: #1378  mezeinyul
#1380
"a széllel szemben pis@l@snak ismerjük a következményeit. "- ezzel teljes mértékben egyet lehet érteni. a kérdés, hogy ki is tevékenykedik széllel szemben?
link
"Most meg kb. letolt gatyával állnak."- ebben azért ne legyél biztos...qe 4,5,6 bármikor lehet.max az infla elszáll kicsit, de az meg addig nem gáz, amíg kezelni tudják, sőt, elinflálni az usd adóssághegyet kifejezetten jól jönne nekik.
azt azért se feledjük el, h az amerikaiak nem bankbetétben tartják a megtakarításaik jelentős részét, hanem rv-ben (közvetlenül v áttételesen nyugdíjalapokon keresztül pl)
egy jelentős esésnél ezért olyan vagyoncsökkenés következne be, amit szvsz inkább nem vállal be sem a kormányzat, sem a fed, inkább a lassan erodáló infláció.(mint a hirtelen halál medvepiac)
"A csúcsvadászat egyébként egy erősen spekulatív műfaj.", igen, ahogy az aljvadászat is.
a széllel szemben tipikus esete pl. a nyilasi alap.2010 környékén indult, és végigshortolt egy igen hosszú bullt emberünk. az eredmény:
link
na így néz ki, ha vki széllel szemben....
mezeinyul
mezeinyul 2015. 10. 24. 14:47
Előzmény: #1378  mezeinyul
#1379
Ha borul a bili, akkor hirtelen fog és váratlanul. Nem biztos, hogy megvéd a stop. (lásd chf sztori tavasszal)
mezeinyul
mezeinyul 2015. 10. 24. 14:26
Előzmény: #1377  Törölt felhasználó
#1378
Én nem értek hozzá (három éve tőzsdézek), csupán egy vélemény. A jelenlegi felhúzás technikai jellegű lehet, pánikszerű shortzárás. Valós vételi erőt nem gondolok mögé. A 2011-es kép eddig kísértetiesen hasonlít, a folytatásban viszont kételkedem. Ahogyan te is írod, teljesen más a funda. Akkor végződött a QE2, majd rögtön egy Operation Twist-tel folytatta a FED. Bőven volt még lőszer a tárban. Most meg kb. letolt gatyával állnak. Én egy meglepetésszerű kamatemelést is elképzelhetőnek tartok (bár kétlem, hogy meglepő lenne) akár már jövő hét szerdán is. Indoknak elég lehet a mostani (mesterségesen keltett) jó hangulat.
A technikai analízis ebben a helyzetben becsapós lehet. A történelem, akárcsak a tőzsdén is, folyamatosan ismétli magát. Lehet, hogy még megyünk tovább, de a széllel szemben pis@l@snak ismerjük a következményeit. :) A csúcsvadászat egyébként egy erősen spekulatív műfaj. Jó játék, de nagy pénzt ne tegyél rá.
Törölt felhasználó 2015. 10. 24. 13:21
Előzmény: #1375  eurocent
#1377
Rövid kérdés, aki magáénak érzi írjon rá:

Van 2 egyforma a tőzsdén? Érdemes hasonlítani? (ha a fundamentális kép más akkor is?)

...csak kérdezem!

Ki mit mond, kíváncsi vagyok! Legalább 3 véleményt várok, mert minimum 3 elég jó hozzáértő van itt, úgy gondolom.
Törölt felhasználó 2015. 10. 24. 00:09
Előzmény: #1375  eurocent
#1376
Ez szuper! En pont ezt akartam a hetvegen nezegetni : ), de csak addig jutottam el, hogy a mostani az NEM olyan, mint a 2008/2-es eses, az en korabbi favorizalt modellem (ahol az MA(200) teszt kb. egy negyedevig eltartott): link

Az mas kerdes, hogy a lefordulast kovetoen NEM lett ujabb melypont, hanem aztan a chart vegulis felfele fordult... Nem tradeltem meg akkor, de gondolom QE hatasara.
eurocent 2015. 10. 23. 23:33
Előzmény: #1372  pomperj
#1375
A szintjelzőmmel megnéztem, van-e 2015.08.18-2015.10.23 időszakhoz paramétereiben hasonló fraktál SP-ben.

link
Van, mégpedig 2011 azonos időszaka. Érdekes, hogy annak topja 2011.10.27-e. A folytatás a charton látható.

További érdekesség, hogy a szintjelzőm is hasonló útvonalat jelez. Azaz, még mehetünk fel pár pontot, de már nem kötelező. Ezt követően esést várok <1940 szint alá.

Még egy kis adalék. Egy fórumtárs említette korábban, hogy az ő SP stratégiája a következő lesz: amint az árfolyam legalább 3 napig MA200, WMA200 felett zár, 3 nap záráskor shortot nyit. A chart szerint egy nap kipipálva...
Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 22:58
Előzmény: #1373  Törölt felhasználó
#1374
mert te meg tudod, hogy a tozsde hogyan mukodik???
;)
hany eve is kereskedsz???
beleszaladtal a nemzedekunk legnagyobb lufijaba amit a jegybankok monetaris politikaja fut...
ezert pedig nem biztos hogy csak a mi nemzedekunk fogja fizetni a buntetest....
ugy emlekszem januarban kaptak nehanyan 1 kisebb lecket, hogyan is jarnak azok akik megeszik a meset amit a jegybankok meselnek...
tobb mint 1000 kereskedesi napig mindenki adta a CHF-et es evi 1-2%-os kamatokert attol fuggoen hogy mi ellen adta jo kis buli volt...
aztan jott kevesebb mint 1 ora es a kereskedok, befektetok es meg jo nehany profi is tobbszoroset veszitette 1-etlen ora alatt mint amit kerestek 2,5-3 ev alatt....

nem artana tanulni a leckebol, mert hasonlo dolgok jonnek....

(nalad pedig pelus csere lesz)
;)
Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 22:10
Előzmény: #1372  pomperj
#1373
tulajdonképp nehéz eldönteni,hogy melyikőtök a szánalmasabb,ill. nevetségesebb!

hosszan taglalod,hogy mi történik a nagyvilágban,ilyen hullám,olyan struktúra,itt kell végződnie,onnan kell le-vagy fölfordulnia,ilyen,meg amolyan subhullám,meg leszakadó ending diagonál marhaságokat(már ahogy te csinálod),ami persze 1x sincs úgy,mint ahogy elképzeled,a másik nagyokos drágábbnál drágább szoftverekkel kűzd az évi 10 %-jáért és megállás nélűl 200 sorokban ontja a hülyeségeit,ahelyett,hogy kihúznátok egy trendvonalat,oszt jónapot! vegyétek már észre,hogy a tőzsde nem így működik..
pomperj
pomperj 2015. 10. 23. 17:23
Előzmény: #1371  Törölt felhasználó
#1372
Nincs mindig oksagi kapcsolat 2 ugy kozott;-)

A kinai kamatvagas a tegnapi Mario-igerettel egyutt mar vilagos concerted central-bank action. Hogy megakadalyozzak a reszvenypiacok masodik beszakadasat. Kinaban ez most "nemzeti" ugy.

Ha kina lejebb megy a kamattal, az ujra pumpalja be a penzt az SSEC-be (kevesbe erdemes bankban tartani, jobbnak latszik a tozsde, plus a cegek olcsobb hitelhez jutnak),
es ez emeli a Kinai termelesi kedvet. Nem biztos, hogy a megrendeleseket is. De pl. a brazil nyersanyag-szallitok (banyak, femmuvek, mint VALE SID) remenykedhetnek tobb kinai megrendelesben, ha kina ujra beindulna.

2)Ennel fontosabb, hogy nagyon felgyorsultak az esemenyek. Ma SPY 2077-ig jutott, ez mar 77% meretu korrekcio. ez nagyjabol a szokasos maximum Wave 2 hullam meret.

Ha erdemeben kepes ez folott zarni, akkor mar annak volna tobb eselye, hogy uj csucsot uthet SPY.
Akkor erdekes helyzet lenne: mert Aug.24 ota az osszes hullam 3-as szerkezetu, a legelso tisztan az: szoval ez korrekcio. Az atfedesekkel tele van, es semmi impulziv nincs benne, kiveve a legutolso 2 napot.
Akkor ez mi?

Szep blowout volt, a Prechter-fele "overblow". Es most meg mindig annak van nagyobb valoszinusege, hogy ma van a (2) hullam csucsa.
Idoben kicsit rovid a W 2; mert a lemeno impulzus 14 het volt, a korrekcio eddig 8 het, szoval 8/14=0.57,
kicsit kevesebb a vart 0.62-nel.

Dehat, FED ules elotti heten csucsot utni lehet, plane concerted PBOC+ECB action napja utan.

3)Erdekes volt ma Bernanke nyilatkozata. Eleg ketertelmu mondatokba foglalta, hogy mit tnacsol Yellennek, korabbi beosztottjanak. Erdemes elolvasni:

"not envious of the “tough call” Janet Yellen must make

"that would be the argument for going ahead and getting ahead of the curve

“If we were to get another recession, then we would be in trouble,”
Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 16:04
#1371
Nálam sokkal jobban hozzá értő kedves tagok, emberek, srácok, csajok, mittudomén:)

Ez milyen irányba viheti a piacokat, a devizákat?: Itt az újabb kínai kamatvágás!

Elsőre real - Ft gyengül, dodoka erősödik.

Bovespa kilőtt! Ettől???

Lécci írjatok, köszi a szakértelmet:)
Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 15:04
Előzmény: #1361  Törölt felhasználó
#1370
meg is kaptam a választ,nem is csodálkozom már semmin.
nem tanulszt te semmit a hibáidból pompi,sőt csakazértis mantrázod ugyanazokat ezerszámra,hiába cáfol rád a piac sokadszor is

semmivel se vagy különb pistinél,pedig aztán őt tényleg nehéz alulmúlni
Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 13:05
Előzmény: #1367  Törölt felhasználó
#1369
Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 12:58
Előzmény: #1367  Törölt felhasználó
#1368
:))))))))))
Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 12:30
Előzmény: #1365  Törölt felhasználó
#1367
Szia,

mivel tudom szereted a Neoton Familiat igy en is kuldenek neked 1 szamot:

link

(remelem sikerul kihamoznod belole az uzenetet mely neked szol)

Halkan es csondben megjegyeznem, hogy kezdesz megint picit tulzott magabiztosagra szert tenni, ezt csak azert tartom erdekesnek mert nehany hete azt irtad, hogy befejezted...
es meg nem is talalkoztal 1 igazi medve piaccal....
;)
de azert szepen beremegett a ...-ed
elarulok neked 1 titkot amikor ez a lufi kipukad, az utan ha valaki piacrol ill. tozsderol fog beszelni akkor alattad majd pelust kell cserelni...
Addig pedig jo szorakozast, szemelyeskedest, rosszindulatu emberre meg szerintem nem sokan kivancsiak....
igy nem marad mas szamodra mint tovabbi gyulolkodes es provokacio attol fuggetlenul, hogy hetente atlagosan 3-5 ember probalja felhivni a figyelmedet, hogy nem kivancsiak a velemenyedre minden topikban....

Draga, nagyon draga lecke var rad....

“Men, it has been well said, think in herds; it will be seen they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one.”
pomperj
pomperj 2015. 10. 23. 12:29
Előzmény: #1364  Törölt felhasználó
#1366
Szia,
1)Most Prechternel free week van a Pro-ban, onnan ide masolom a velemenyet EURGBP temaban.

link

2)Nezegetem, mi varhato SPYban. Super-Mario jo nemet menetrend pontossaggal lepett, megkertek ra. Ezzel a legkevesbe valoszinu (de lehetseges) Elliott-strukturaba, egy meg erosebb fel-korrekcioba sikerult lokni az SPY-t.
Vele fognak menni egy kis ideig masok is.

Most ugy tunik, 5 napos oldalazo Elliott (b) hullamocska volt kesz tegnap. Es FED-bizarre impulsus indult fel, egy (c of 2) hullam.

Az meg vicc, hogy McDonalds egesznapos reggelijenek bejelentesetol orultek meg;-) Sokkal inkabb az van, hogy a hamburger a legerosebb recesszio-ellenallo etelfajta. Ezt az utolso 15 ev osszes SPY zuhanasa idejen lattuk. Es a Fund-ok mind rohannak oda.
Mit is mond ez?

3)Jovo heten FED ules.
Szoval nem akarhattak elotte egy beszakadast. Ez most addig kitart.

Vajon miert volt ilyen fontos hogy menjen feljebb, es muszaj volt mar elore egy ujabb QE sorozatot beigerni, igaz, a meg gyengebb EU piacoknak eloszor ? Jovo szerda tajan kiderul. En azt mondom, sz@r van a palacsinataban, es a FED mar tudja.

Az is evidens, hogy minden Fund menekul a nagyokba es biztonsagosakba, es szorjak ki a kicsiket es gyengebbeket. Igy a DJIA felfele mar 65%ot korrigalt, es atfedte a Juliusi aljakat. Es el fogja erni a 73% maximalis korrekcios meretet. De par napig risk-on trade van.

Ehhez kepest Russel2000 Smallcaps Index meg csak 35% koruli korrekciot csinalt a tophoz merve. Meg a Sept.17-i lokalis topjat se tudta uberelni.
Szoval a breadth, ami megy fel, ha normalis bull piac volna, az egyre szukul. Mert nem az van.
Mit mond az, ha a tabornokok kivont karddal rohannak elore, a csapatok meg bujnak a loveszarokban, es nem mennek utana?

4)Viszont. Vege annak a bizonytalansagnak, hogy ez (2) vagy (4) hullam. Mert (4) mar nem lehet, ahhoz tul magasra ment.

Es akkor az a helyzet, hogy a bear piac elso zuhanasa biztosan kesz. Es megy a teljes, Julius-sept eses korrekcioja. Ez az elso nagy atveres.
Az elso zuhanas 14 het volt (lasd blog chart), es akkor (2) korrekcios hullama a-b-c, es normalisan 9-14 hetig kell tartson.

Vagyis Decemberig nem lesz nagy eses. Inkabb felmeno-oldalazo, csapkodos figura varhato meg 5-9 hetig.

5)Csakhogy utana, kedves elvtarsak, (3) jon. Nem lesz benne sok happiness. Akarmit hisz ma a FED-watcher crowd.

Szoval, nalam 2 fo alternate maradt:
vagy a FED utan beszakad, es akkor ez amit latunk az egy Ending Diagonal.
Vagy egy elhuzodo tobbhetes gyenge oldalazo-csapkodas legeleje: az igazi bear egy ideig meg aluszkal.
Meglatjuk.
Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 11:46
Előzmény: #1364  Törölt felhasználó
#1365
na végre,már csak te hiáyoztál!

link
Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 10:37
Előzmény: #1362  pomperj
#1364
Szia Pomperj,

Kivancsi lennek a velemenyedre az EUR/GBP ill. a TRY/JPY-rol...ha esetleg figyeled oket....
ill. elliotos szemuvegen keresztul hol latsz benne erdekes szinteket....

Walmart azert pici realitast hoz ebbe az orult nagy optimizmusba...
;)
Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 09:58
Előzmény: #1360  kozi723
#1363
kozi előre is köszönjük! ..és nem stresszelek mert nem tőkeáttétes vagyok, és ha kell kiülöm amíg a brazil banda összeszedi magát és magára talál a piac!

Olvastam a szaudi cikket, hogy az olajból kiesett bevétel miatt az IMF figyelmeztette őket, hogy nem szarban lesznek. Mivel hozzá vannak szokva a JÓLÉTHEZ, és ezt ugyanúgy teszik most is amikor az olajért nem 100-110 dollárt kapnak, hanem 40-50-et. A költségvetési hiányuk bőven 10% felett van már most, talán a 20%-hoz közelít lassan. (de nem igazán érdekli Őket, ahogy észrevettem) (érdenes index.hu cikk volt, ott olvastam: link )
pomperj
pomperj 2015. 10. 23. 08:23
Előzmény: #1359  Törölt felhasználó
#1362
Szerintem meg siman egy ujabb "FED-bizarro" tortenet van.

3 napja Azsia elesen elkezdett esni, es tegnapelott mar SPY is esni kezdett. Ezt a mai piaci hangulatban nem akartak hagyni, mert kesobb mar megallithatatlan lehet.

Erre bejelentettek egy ECB sajto-tajekoztatot. Nyilvan az Azsia devizakat kell gyengiteni USD ellen ahhoz, hogy az ottani tozsdek megalljanak. Erre az Euro gyengites tokeletesen megfelelel, van eleg baj Auropaban is. Ahhoz meg ujabb euro QE trukk-igeret kell.

Az ECB sajtotajekoztato idopont bejelentes utan minden Azsia tozsde azonnal erosodni kezdett, tegnap a DAX ment utana. A super-Mario beszed tartalma mar erdektelen volt a piacoknak.
Ennyi.

Most 2-3 a nap utan a piacok lenyugsznak, a FED-watcher tomeg meg boldog. A penz mozgasbol az latszik, hogy a legtobb penz az oriasokba ment, a Fund-ok mind oda menekulnek; a Russell 200 index meg uj csucsot se utott, es csak +0.84%-ot ment. Viszont risk-on trade period indult, a Healthcare es Utility sector volt a leggyengebb.
Azsia meg tele van divergenciaval. Es ha lehet, meg tobb van mint elotte volt. A Kinai piac szinte meg se rezdult a QE hirre.

Az ketseges, hogy tenyleges ujabb penz-zuhatag lesz vagy sem. Az teny, hogy oktober vegetol sokeves statisztika, hogy szezonalisan erosebbek a piacok.

Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 06:30
Előzmény: #1351  pomperj
#1361
nos csak emlékeztetőűl

te:1.980 shot
én:célár 2.070

te:2.020 tuti2 short
én:célár továbbra is 2.070

te:spy lefordult,2043-ig max.visszanézhet,de kicsi a valószínüsége
én:komment nélkűl csak nevettem magamban,közben 2.070 kvázi teljesül,igaz usa időben kellene

talán a kicsiének is lassan elgondolkodnak(vagy nem),mert azt,hogy ezt te is megtennéd,valószínütlennek tartom.
nem tudom,hogy előfordult-e már veled valaha is az életben,hogy beláttad volna akár csak egyetlen egy tévedésedet is,de ha nem,hidd el,soha sem késő megtenni?!
ettől nem leszel kevesebb,épp ellenkezőleg és ez fordítva is igaz!

a javaslat a régi:csendesen visszavonulni a blogodba,ahol a maradék érdeklődők még megtalálnak. emelt fővel ugyan már nem fog menni,lehajtott fővel még megteheted..

az igazi iq teszt pedig nem a mensa eredményed,hanem az,hogy ilyen kurkumákkal leállsz társalogni,ahelyett,hogy elsőként határolódnál el.

persze közben néhányunkat-akik csak tükröt próbáltunk tartani eléd-lebugacizol,meg online gyűlölködönek titulálsz,de valójában ezzel is csak magad minősíted

good luck,meg legyen szép..!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók