Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:34
Előzmény: #1756  Törölt felhasználó
#1760
"... de mivel több területet akar megszerezni ezért ment tovább az orosz hadsereg,..."
.   
    
ez már Szun-Ce ősi tanainak sok évtizedes hatása lehet az orosz katonai akadémiákon végzett tábornokok fejében...
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:28
Előzmény: #1756  Törölt felhasználó
#1759
"... DE ha abból indulnánk ki,hogy megussza akkor sem férne hozzá az atomszennyezett országban semmihez sem. .."
.  
   
már hogyne férne hozzá... te láthatóan nem érted az atombombák hatásmechanizmusát.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:25
Előzmény: #1756  Törölt felhasználó
#1758
"Miért,ha Romániába vagy Lengyelországba telepitenek atomtöltettel fegyvereket,az mennyi idő míg eléri Moszkvát. ..."
.  
   
nézz rá a térképre...
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:22
#1757
17:17  Kuleba: Németország és Franciaország megakadályozta a NATO-tagságunkat, amiért most megfizetünk
.   
  
p.s.: ".. de ha akarjátok, 2-3ezer milliárd euró "gyorssegély" fejében (esetleg) beszélhetünk erről a tartozásotokról..."
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:20
Előzmény: #1750  Törölt felhasználó
#1756
Miért,ha Romániába vagy Lengyelországba telepitenek atomtöltettel fegyvereket,az mennyi idő míg eléri Moszkvát.Ez az egyik,a másik mi haszna lenne az USA-nak abban ha atom támadást inditana az oroszok ellen,egyértelmű,hogy akár honnan is inditja a támadást nem uszná meg USA a válaszcsapást,ráadásul ha aaz oroszok ásvány anyagai kellenek neki ahhoz sem tudna hozzá jutni egy szétatomozott országban.Szóval egyfelöl nem uszná meg az USA ha megtámadná atomfegyverekkel az oroszokat.DE ha abból indulnánk ki,hogy megussza akkor sem férne hozzá az atomszennyezett országban semmihez sem.Szóval logikusan gondolkozva,USA-nak nem éri meg atommal megtámadni az oroszokat.Hagyományos fegyverekkel már más a helyzet azt akár meg is nyerhetné az USA,de értelemszerűen ez sem járható út mert akkor megint azt kockáztatja,hogy az oroszok atomtámadást inditanak az USA ellen.Egyébként nehéz eldöntenem,hogy Putyin mennyire gondolja komolyan ezt a fenyegetéses történetet, vagy simán csak ürügy a számára,hogy növelje az ország méretét stratégiailag fontos területekkel.
.
És ha valóban az lett volna a fő ok,hogy esetleg NATO teg lesz Ukrajna,mondjuk ez azért is sántitt mert nagyon nem úgy tünt,hogy ezt annyira támogatnák a NATO-n belül egységesen,akor is elég messze volt még ettől és Ukrajna jelezte  a háború kitörése után,hogy abba belemenne,hogy nem lesz NATO tag.
.
Usa meg,hogy megtámadta Ukrajnát Oroszország,most elkezdi ide telepiteni a Nato keleti szárnyába a komolyabb fegyvereit,szóval nem mondanám,hogy jól járt Putyin,főleg ha valóban azt akarta,hogy az USA hadserege távolabb kerüljön az országa határaitól,ennek pont az ellenkezőjét érte el.
.Egyértelmű,hogy Putyin ott rontotta el,hogy az elszakadni akaro területek határainál nem állt meg,hanem háborút inditott Ukrajna ellen, megtámadva az ukrán hadsereget.
Ha megállt volna az elszakadni vágyo területek határainál az ukrán hadsereggel szemben akkor valószinüleg nem lett volna háború,de mivel több területet akar megszerezni ezért ment tovább az orosz hadsereg,
.
pantya100 2022. 04. 10. 20:36
Előzmény: #1754  Törölt felhasználó
#1755
köszihogy figylmeztetél!!!!
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 20:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#1754
Ez nem a dax topik. Itt csak a témával szabad foglalkozni.
pantya100 2022. 04. 10. 20:30
Törölt hozzászólás
#1753
pantya100 2022. 04. 10. 20:28
Törölt hozzászólás
#1752
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 20:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#1751
Ezt most figyelmeztetésként törlöm... remélem estére sem "táltosodsz" meg, mert akkor jön a tiltás.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 20:24
Előzmény: #1746  Törölt felhasználó
#1750
"... Putyin támadta meg Ukrajnát,és bombázza,lövi szét..."
.   
   
Épp erre gondoltam amikor azt írtam, hogy láthatóan még az alap dolgokkal sem vagy tisztában, hiszen az, hogy Putyin ezt teszi, ez mindenki számára tagadhatatlan... a különbség köztünk abban áll, hogy míg te ezt nettó agressziónak tartod, részemről én ezt okozatnak tartom. A cikk jól leírja, hogy sok-sok év várakozás ill. tárgyalásos próbálkozás után kb. nem volt más választása... illetve (talán) maradt volna még egy (ha közben életben hagyják a tábornokok): végignézni, ahogy egy nagy területű szomszédos országba fokozatosan stratégiai atomfegyvereket telepít a zusa...  450-500 kilométerre Moszkvától (az mintegy 4-6 perc "légidő").
.  
   
Ehelyett úgy döntött(ek) - ahogy a cikk írta -, hogy: "Oroszország most a saját kezébe veszi a sorsának alakítását". Persze lehet ezért köpködni rá... talán van is miért... de az vesse rá az első követ, aki tudja, hogy mit lehetett volna az ő helyében másképpen csinálni... és hogy a virtuálisan "követ dobó" személy képes lett volna-e kivitelezni a mindenki számára optimális megoldást egy ilyen jenki... egy ilyen "ukrán"...  egy ilyen EU-vezetés mellett.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 20:10
Előzmény: #1748  pantya100
#1749
Cipő,potolhatatlan,a mostaniak a közelébe sem érnek..
pantya100 2022. 04. 10. 20:01
Előzmény: #1746  Törölt felhasználó
#1748
pantya100 2022. 04. 10. 20:00
Törölt hozzászólás
#1747
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 19:51
Előzmény: #1735  Törölt felhasználó
#1746
Nem álcáztam semmit, ha olvastad az irásaimat az elött,hogy Putyin lerohanta Ukrajnát,gyakorlatilag én is hasonló dolgokat irtam a topikomban mint most ti ide,meglep,hogy nem emlékszel,rá,pedig csak kb 1 hónapja nem azt tartom már fontosnak amit akkor írtam,és amiről ti is irogattok .A háború kitörésével a fontossági sorrend megváltozott a számomra,és persze,Putyint is oda tettem ahova való,ami Zelenszkijt illeti arról eddig sem volt jó véleményem,talán a háború elején kicsit javitott de mostanában már úgy tünik,hogy húzná a fegyverszünetet,mert  ha jól sejtem azt gondolja,hogy nyerésben vannak.Egyértelmű,hogy rengeteget hibáztak,pld a molotov koktélos sztori is egy nagy baromság volt,sok civil halálát okozta, az se tetszik,hogy nem akar ideiglenes fegyverszünetet,hiszen az alatt lehetne  a civileket legalább evakuálni a rázosabb helyekről.
Szóval egyáltalán nincsen jó véleményem az ukrán vezetésről,de ez nem változtat azon a tényen,hogy az agresszor Oroszország,Putyin támadta meg Ukrajnát,és bombázza,lövi szét az Ukrán városokat,falvakat ahol ráadásul oroszok laknak inkább.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 19:47
Előzmény: #1743  Törölt felhasználó
#1745
"... Eközben az amerikai álláspontot lényegében képmutatónak látja Noam Chomsky nyelvész professzor, radikális liberális gondolkodó, 150 könyv szerzője, aki a Truthough hírportálnak adott interjút. Szerinte az USA a "harc az utolsó katonáig" elve alapján támogatja Ukrajnát, hogy felőrölje Oroszországot. Ezért akadályozza, hogy létrejöjjön Kijev és Moszkva között egy undorító - ukrán részről súlyos biztonsági és területi engedményeket is tartalmazó - megállapodás a felek között, ami az ukránok pillanatnyi megalázása árán véget vetne a vérengzésnek. ..."
.  
  
p.s.: sőt, a zusa barnásbüdös farvizén lötybölődve maga Z is jól láthatóan "a zutolsó katonáig" akarja szolgálni a kenyéradó gazdit...
pantya100 2022. 04. 10. 18:58
Előzmény: #1743  Törölt felhasználó
#1744
Placi82 2022. 04. 10. 17:51
Előzmény: #1736  Törölt felhasználó
#1742
Hallod meg erzert is kapsz minuszt a baloldaiaktol.🤣. FB on is latom, hogy mig sokan a velemenyuket fejezik ki, tok mindegy mi az, lehet orosz, vagy ukran parti. De a bunko, személyeskedő, alpari stilusuk miatt, a valaszoloknak, ra megyek a profiljara, es mindig latom a gyűlölködő viktort utalo posztokat tomegevel. Ez szinte 100% talalati aranyt jelent. Mindig ők a legbunkobb harcias, szemelyeskedo válaszolok. Kivetel nélkül. Nem tudom, mintha testverek lennenek.😀. Meseltem, hogy egy cikk ala odaposztolt egy fiatal terhes csaj, hogy azert nezzuk meg az elozmenyeket, vagy ilyesmi, es ezek a bunkok, azt kivantak neki ismeretlenul, hogy ........... meg, egy szazadnyi  orosz katona! Jézusom.  Ez aztan a  liberalis elfogado masok velemenyenek tiszteletben tarto kultura. Gratula . En 1 eve az osszefogasra szavaztam volna a jobb oldal gazdasag politikaja nem tetszett, ez a penzszoras, na mindegy, utána,  ahh inkabb el se megyek szavazni mikor láttam ,a nagy "összetartást" :). Es vegul le szavaztam fideszre, mert barki csak ezek ne!!. Es errol Schiffer is es Vona is tobbszor beszelt, csak hat ugye a sok okos liberalis, oda se figyel. Fel se fogjak, hogy a jobbik,es a mi hazankal együtt,  4/5 e lett volna a jobboldalnak . :)
Placi82 2022. 04. 10. 17:28
Előzmény: #1716  Törölt felhasználó
#1741
Tudod, ha nem vagy valami korrupt tisztviselő, hanem egy atlag ember. Akkor bizony nagyon nehez az elet ukrajnaban. Mindenert lehuznak a csinovnyikok,es a hatarorok ,rendorok,stb... Az elmult 20 évben, az ukran munkasok epitik Európát.  Itthon is oket latod az epikezeseken, a csinosabb angolul beszelo csajok szolgalnak ki Becsben a kavehazban, es takaritanak stb. Olyan szegenyseg van ott, hogy aki nem szuletett nagymeno szülőkhoz, es akarnak valamit a nyomoron kivul azok leléptek. Ukran srac meselte, hogy barmilyen diplomat lehet venni, akar meg ugyved,orvos is lehetsz csak penz kerdese. 😀Na kepzeld el .kb 7-10 millio koze teszik a kinn elo ukran munkavallalok szamat, akik kuldik haza a penzt.  A haboru előtti idoszakrol beszelek.Sajnalom, ha nem volt erthetoen reszletezve. 
szieszta 2022. 04. 10. 17:26
Előzmény: #1738  Törölt felhasználó
#1740
kukker 2022. 04. 10. 17:17
Előzmény: #1737  Törölt felhasználó
#1739

Nincs itt semmi látnivaló, európai értékek, demokrácia, jogállamiság, tolerancia illetve további minősítések ezen párhuzamok jegyében.
Egyébként orosz-krémtortát még azért lehet kapni, nem tudjátok mi a helyzet ezzel?
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 16:45
#1738

Újabb vasárnapi "üdvözlet" Magyarországnak a vasingtóni Vezérlőből:
.   
   A szlovák parlament elnöke szerint Orbán hamarosan Putyin segítségével „felparcellázza” Szlovákiát  2022. április 10. 14:27
.  
"Újságírók és parlamenti képviselők után már a parlament elnöke is az ország lehetséges felosztásáról beszél" 
.  
Újságírók és parlamenti képviselők után a szlovák állam egyik legfontosabb közjogi méltósága, a parlament elnöke, Boris Kollár is arról beszélt, hogy Orbán Viktor Putyin segítségével „felparcellázza” majd Szlovákiát. A parlament elnöke vasárnap délben nyilatkozott a televízióban arról, hogy az orosz agresszió olyannyira átrendezheti az európai békerendszert, hogy ezt az átrendeződést kihasználva Orbán Viktor feloszthatja Szlovákiát. 
.  
Kollár többször is Magyarország felől érkező fenyegetésről beszélt a műsorban. "Nagy-Magyarországról beszélnek, ingatlanokat vásárolnak nálunk, útleveleket osztogatnak! Ez nem vicc!” Kollár szerint a nemzetközi rendszer oroszok általi aláásása Szlovákia szuverenitását is veszélyezteti, idővel ezt Orbán Viktor is kihasználhatja – fogalmazott."
.  
  
p.s.: Ez a nagy hátránya, ha nincs foglalkozáshoz kötött előzetes elmeorvosi vizsgálat... vagy amikor meghamisítják a vizsgálat eredményét.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 16:25
#1737

Ismét "szentesítik" a zeurópai értékeket...
.  
  "...Az orosz Sztanyiszlav Pozdnyakovnak távoznia kell az Európai Vívószövetség (EFC) elnöki posztjáról a szervezet végrehajtó bizottságának döntése értelmében. Lemondatásáról az EFC vezető testülete bizalmi szavazáson határozott - adta hírül az olimpiai sportágak ügyeiben járatos insidethegames.biz, hozzáfűzve, hogy Pozdnyakov leváltását az európai szövetség május 31-re összehívott rendkívüli kongresszusán szentesítik. Az orosz sportvezetőt, aki hazája olimpiai bizottságának elnöke is, Oroszország ukrajnai háborúja miatt mozdítják el tisztéből. A férfi kardban négyszeres olimpiai bajnok Pozdnyakov 2016 óta vezeti az EFC-t, és tavaly szeptemberben további négy évre újraválasztották. "  (via hvg)
.  
  
p.s.: annó a "szent" inkvizíciónál legalább  volt még valamiféle kihallgatás a máglyarakás közös élvezete előtt...   :)
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 15:57
#1736
Off: most jöttünk vissza a városligetből a Magyar Zene Házából, délpesti proliként rettentően élveztük. A gyerekek egy kicsit jobban mint mi. Öröm volt nézni a sok fiatal kisgyermekes családot. A még át nem adott néprajzi múzeum is baromi jól néz ki, rendezett lett a park is mellette. Nem értem miért baj ha a Pecsa helyén felépülne a galéria. Ez netto Hadházy féle magát földhöz csapkodós hiszti.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 15:52
Előzmény: #1733  Törölt felhasználó
#1735
Na oké... csak azért gondoltam, hogy jó (volna) ha elolvasod, mert gyakran alap dolgokat kérdezgetsz itt, meg láthatólag több fontos összefüggésről lövésed sincs...:)... de ha te is "kb. ezt írtad volna 23.-án", akkor minden oké, ügyesen álcáztad magad eddig.
  
)
frossnag 2022. 04. 10. 15:50
#1734

Na álljon meg a menet, túl sok itt már a gusztustalan hazudozás, amit nem tudok tovább eltűrni.
Egy valamit tisztázzunk: az egy dolog, hogy Oroszország lerohanta Ukrajnát. Hogy jogos volt-e vagy sem, az vitatható, kivéve ha az ember eleve elfogultan áll a dologhoz, mint szerintem itt sokan közületek. Mindenesetre kitört a háború, ami vitathatatlan, de az, hogy a háború hogyan zajlott le az már egy külön téma innentől.Azt, hogy Ukrajnának egy jelentős része megsemmisült, és sok a civil áldozat azt ne írjátok már egyértelműen az oroszok rovására.
A civileket az ukrán politika tudatosan vonta be a harcba azáltal, hogy felfegyverezte őket, és a katonai egységeket a városokba telepítette. Ennek következtében a civilek, a lakóházak, kórházak, sőt maguk a városok is egy az egyben legitim katonai célponttá váltak.
Ha nem használná az ukrán politika a civileket élő pajzsként, akkor jórészt csupán katonai támaszpontok, esetleg stratégiai infrastruktúrális veszteségek keletkeztek volna az országban. Az hadsereg a hadsereg ellen típusú háború lett volna. Igaz, akkor mostanra már orosz kézben lenne egész Ukrajna, de úgy látszik hogy az uralkodó rétegnek a politika fontosabb, mint a lakosság élete. A lakosság elkölthető munícióvá vált a háborúban, és a kiontott vérüket fegyverként használjátok fel a sajtóval.
Arról, hogy ilyen sok az áldozat és a kár, arról az ukrán "képviselők", és az egyéb uszítók tehetnek, de cinkos az is aki erről hallgat, vagy mellébeszél. Véres a ti kezetek is, de most sokak előtt, ha eddig vakok voltak is, lehullott az álarc. Mondjuk a bűneitek itt még nem állnak meg, az azovosok, és a többi elmebeteg fürdetése, az orosz nép szenvedése, az egyéni atrocitások az orosz kisebbség ellen, és még ki tudja mi az mind a ti lelketeken is szárad. Ti, akik a fúrumokon szándékosan terjesztitek a tévhiteket, eladtátok a lelketeket. (Akire ez vonatkozik az maga is tudja, akit meg nem érint az ne vegye magára.)
.
Ellenben mivel az orosz vezetés úgy döntött, a városok nem lettek teljes egészében lebombázva a katonákkal együtt, és a hadművelet kiterjedtségét tekintve meglepően kevés a civil áldozat, én mostanra már merem állítani, hogy az inváziós erők háborúhoz képest kifejezetten kíméletesek voltak a lakossággal szemben.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 15:34
Előzmény: #1732  Törölt felhasználó
#1733
Nincsen benne semmi érdekes,23 -án én is kb hasonló dolgokat írtam volna,de utánna megtámadta Putyin Ukrajnát és megváltozott minden.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 15:15
Előzmény: #1731  Törölt felhasználó
#1732
Február 23.-i (!) cikk, "ugyanonnan"... (de csak ha van kedved meg időd hozzá).
.  
  
https://bit.ly/3ut8Iwl
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 15:05
Előzmény: #1720  Törölt felhasználó
#1731
A puffer zóna nem megvalósithatósága pont azt jelenti,hogy ténylegesen Putyin inváziójának már nincsen semmilyen jelentősége,nem tudja  a NATO-t hátrébb tollni,azzal már elkésett ,Usa a Szovjetunió felbomlását kihasználva  a pufferzónát megszüntette ,közte és az oroszok között.Lehet akár azt is mondani,hogy Ukrajna Nato csatlakozásának nem is volt már értelme,mert nem volt,és ez egyértelműen az USA sara,hogy azt hagyta napirenden.De Ukrajna lerohanását,nem teszi ez erkölcsössé hanem marad az egy erkölcstelen cselekedet az oroszok részéről.Ha az oroszok bementek volna az elszakadni vágyó területekre akkor nem hinném,hogy az ukránok elkezdtek volna háborúzni velük,de ehelyett az oroszok tovább mentek és megtámadták az ukrán hadsereget,és ezzel Ukrajnát.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 15:03
Előzmény: #1728  Törölt felhasználó
#1730
2019 óta ez a terv... néhány oldallal korábban az erről szóló videót is megtalálod illetve egy német mainstream-cikket, ahol részletesen is tárgyalják ezt a dolgot. Valóban förtelmes, ördögi terv (volt)... viszont eddig gyönyörűen "sínen van" minden.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 14:59
Előzmény: #1726  El_Kebir
#1729
Z sztem biztos nem örülne, ha ismerné ezt a magyar viccet...
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 14:58
Előzmény: #1711  Törölt felhasználó
#1728
Tehát mostmár az a szöveg, h " hagyta leromboltatni". Azaz, valakik le akarták romboltatni Ukrajnát, és ehhez eszköz Putyin és zelenszkij?
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 14:56
Előzmény: #1724  Törölt felhasználó
#1727
A végén mindannyian okosabbak leszünk... addig max. kedélyesen elokoskodunk itt közösen...  :)
El_Kebir
El_Kebir 2022. 04. 10. 14:55
Előzmény: #1721  Törölt felhasználó
#1726
Az agresszív kismalac biciklizni tanul, majd a végén elesik. Pont arra jár a nyuszika:
– Jaj kismalac, megütötted magad? Jól vagy? Nagyon fájt?
-Kuss! Én mindig így szoktam leszállni.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 14:54
Előzmény: #1723  Törölt felhasználó
#1725
"... ő az ukrán elnök és a származása, nemzetisége, nyelvismerete indifferens. "
.  
Esetleg neked az.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 14:50
Előzmény: #1721  Törölt felhasználó
#1724
Az lehet,hogy kötelező tananyag,de az a hadvezetés amelyik egy 200 000 ezres hadsereggel támad meg egy 40 000 000-os országot,úgy,hogy szétszórja a haderejét és szárazföldön nincsen jelentős fölényben nem a hadvezetés csúcsát jelenti.Sztálin idejében már egyik sem élne ha jól sejtem.Egyértelmű,hogy rengeteg stratégiai hibát vétettek,és ha az a 200 000 es hadsereg az elején csak elvileg az elcsatolni akaró területekre öszpontosított volna akkor most nem állnának ilyen szarul az oroszok.De ha jól sejtem már akkor is jóval nagyobb terület érdekelte volna Putyint,és ebben benne van egész Ukrajna.Egyébként az  a  200 000 es hadsereg esetleg Kijevhez lett volna elég az elején,most már nem,mert jelentösen romlott az emberanyag minősége azáltal,hogy az első körben a profi katonákat vetették be,persze ez igaz az ukránokra is,de az oroszoknak jobban fájhat a minöségi katona hiánya.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 14:47
Előzmény: #1718  Törölt felhasználó
#1723
ő az ukrán elnök és a származása, nemzetisége, nyelvismerete indifferens. Orbánról sem szokás úgy írni ,hogy a cigány Orbán Viktor :)
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 14:35
Előzmény: #1710  szieszta
#1722
Miért, az orosz maffia az ember baráti szeretetéről híres ?Honnan veszed,hogy az ukrán maffia kegyetlenebb mint az orosz.Kétlem,hogy lenne közöttük különbség kegyetlenség terén,az viszont biztos,hogy létszámban az orosz maffia jelentösebb mint az ukrán.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 14:31
Előzmény: #1719  Törölt felhasználó
#1721
"... Ha Putyint csak azok a területek érdekelték volna ahol többségében oroszok laknak akkor semmi keresnivalója nem lett volna Kijev környékén. ..."
.
Az orosz katonai akadémiákon máig kötelező tananyag Szun-Ce híres műve a kínai ókorból. Vélhetően azok alapján (is) tettek némi kitérőt Kijev felé...
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 14:28
Előzmény: #1716  Törölt felhasználó
#1720
"... a puffer zóna már nem hozható létre túl közel került a NATO,Oroszországhoz. ..."
.  
nocsak... 1 lépéssel ismét közelebb kerültél az igazsághoz... csak így tovább!!
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 14:27
Előzmény: #1707  Törölt felhasználó
#1719
Ennyi erőből mi is lerohanhatnánk szinte az összes szomszédunkat az elcsatolt trianoni területek miatt.Ha Putyint csak azok a területek érdekelték volna ahol többségében oroszok laknak akkor semmi keresnivalója nem lett volna Kijev környékén.De Putyin területekben gondolkodik és nem emberekben,ezért sem foglalkozik azzal,hogy mennyi orosz hal meg a háboru során.Mindenesetre nem irigylem a népét , rengeteg szenvedést fog még rájuk hozni az ukrán nép mellett.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 14:25
Előzmény: #1714  Törölt felhasználó
#1718
Hát úgy, hogy ő volna perpill az orosz anyanyelvű "ukrán" elnök...  a Porosenko elleni kampánya előtt intenzív ukrán nyelvi képzésben is részesítették, hogy ne legyen túl feltűnő az az akcentus. Az meg, hogy zsidó nemzetiségű, a wikipedián is fellelhető tény. Mi a bajod tulajdonképpen ezzel? Remélhetőleg nem az, hogy a wikipedia ezt közölni meri??
Balazska900 2022. 04. 10. 14:19
Előzmény: #1715  Törölt felhasználó
#1717
Láthatod hogy vehemensen védik őket itt jó páran a topikban. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 14:18
Előzmény: #1706  Placi82
#1716
Lehet,hogy azt a videót valóban nem láttam.Ami a puffer zónát illeti,azt ugye viccnek szántad,a puffer zóna már nem hozható létre túl közel került a NATO,Oroszországhoz.Ami a 10 milliót illeti aki lelépett itt nagyon csúsztatsz,hiszen ezek zöme gyerek és nő és a háború elől menekült,nem tudom honnan veszed,hogy a háború elött 10 millió ukrán hagyta el az országot.A lelépett kategoria inkánbb a pénzes réteg lehet ,ők akarják legkevésbé kockáztatni valószinüleg az életüket.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 14:18
Előzmény: #1700  Törölt felhasználó
#1715
a visszavonuló szovjet sereg után várhatóan lesznek még sajnos tömegsírok, kiírtott lakosság, mit már most is látunk egyre inkább. állítólag 100 ezer gyereket is Oroszországba hurcoltak, de majd erről is biztos lesz kimutatás. aki ezeket védi az elmebeteg.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 14:13
Előzmény: #1711  Törölt felhasználó
#1714
nem is tudtam,hogy Z zsidó, de hogy jön ez ide?
Balazska900 2022. 04. 10. 14:07
Előzmény: #1708  szieszta
#1713
Elárulnád hogy milyen piszkálások történtek? Megtámadták az oroszokat? Donbasszban amúgy 8 éve az oroszok kezdtek lövöldözni. Ezt is szeretitek elfelejteni.
Balazska900 2022. 04. 10. 14:05
Előzmény: #1706  Placi82
#1712
Nem kell neki Ukrajna, akkor mit kerestek KIjev környékén...orosz lakta területek...persze. Ez valid duma volt nagyjából február 24. hajnalig...
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:58
Előzmény: #1709  Törölt felhasználó
#1711
Egyszer mindenképp ki fog derülni, hogy mennyi pénz is volt "elég" az orosz anyanyelvű, zsidó nemzetiségű Z-nek azért, hogy előre kitervelt módon hagyta leromboltatni a 30 éve "önálló" Ukrajna jelentős részét. Az internet világában erre nem kell posztumusz várnunk...
szieszta 2022. 04. 10. 13:52
Előzmény: #1706  Placi82
#1710
Az ukránokat nem kell félteni, jó mészárosok. Az ukrán maffia a keleti tömbben a legbrutálisabb. Nagyon sok kivégzőemberük tevékenykedett a keleti alvilágban, de nyugaton is .
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:49
Előzmény: #1708  szieszta
#1709
szieszta 2022. 04. 10. 13:46
Előzmény: #1698  Fagylaltárus
#1708
Addig semmi gond nem volt, míg nem juttatták hatalomra Z.-t, ő kezdte el piszkálni a medvét. Ha az oroszok el is foglalnák Ukrajnát, nem olvasztanák be, csak egy semleges zónát alakítanának ki. Egy kis izolációs távolságot az esetleges NATO atombombáktól.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:43
Előzmény: #1705  Törölt felhasználó
#1707
Írtam: ezt az erre hivatott szerveknek kellett volna kivizsgálniuk és eldönteniük. Z ezt nem akarta... (lásd a legközelebbi tanácsadójának 2019-es nyilatkozatát a világhálón).
Placi82 2022. 04. 10. 13:42
Előzmény: #1700  Törölt felhasználó
#1706
Ezt a felvetelt nem lattad. Kibe..zottul, fel lennel habordva. Mint a disznovagason, ott horognek es rohogcselnek felettuk. Tudolovessel hagy szenvedjenek. Undrito. Nem birtam nezni1 percet se. Na ez nem megrendezett volt, az biztos. Aki volt disznovagason az tudja. Es ki voltak herelve, vagy megvoltak verve azok a fogolycseres katonak? Amugy a holdrol is latszik Putyin terve, Luhansz, Donbassz, ossszekotve Krímel. Az orosz lakata keleti terulet kell neki, oszt jonapot.  Az lesz a Nato puffer terulet.Ez a tippem. Mi a f..znak neki egy korrupt,  szegeny állam . Ahol a 45 millios lakossagbol, mar 10 millio lelépet, mar boven a haboru elott, mert olyan szar a helyzet. Nem kell neki ukrajna.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:39
Előzmény: #1692  Törölt felhasználó
#1705
És mi az, ami Oroszországé lenne Ukrajnában, jogszerűen ?
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:38
Előzmény: #1697  Fagylaltárus
#1704
Oké... most te is mehetsz egy ideig máshová "bégetni'.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:32
Előzmény: #1701  Placi82
#1703
Miért kéne jobban hinni az oroszoknak amúgy? A háborúval kapcsolatban is hazudtak. ELőbb hiszik az ukránoknak mint nekik Mr. Troll.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:31
Előzmény: #1699  kukker
#1702
Nem támadott meg minket Ukrajna te nagyokos...
Itt egyedül ti véditek a véres kardú támadót. 
HOgy miért az jó kérdés. Szerintem agyatokra ment már a suttogó propaganda hogy az USA van minden mögött, meg gonosz háttérhatalom.
Placi82 2022. 04. 10. 13:31
Előzmény: #1696  kukker
#1701
Bizonyitek az nincs. Tudod ,csak higyel az igazmondo ukran vezetesnek. Ennyi. Mint a nagy lexikalis tudassal rendelkező fagyis.:)). Ha mar arra jart ursula asszony, nem fert volna el 20-25 fo korbonctani orvosszakerto svajcbol, egy repulon??? Ja azt azert nem.🤣🤣🤣
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:30
Előzmény: #1688  Placi82
#1700
Láttam azt a bizonyos felvételt és valahogyan az orosz  Wagner csoport jutott az eszembe a sérülésmentes Z betüs orosz járművek mellett,de  persze lehet,hogy az ukránok voltak,mondjuk sok értelme nem igazán volt,hogy fel is tették ezt az egészet az internetre,beismerve ezzel a háborus büntettet .De irtam a saját topikomban,hogy egyre inkább elfog durvulni a háború és agyonlövik a hadifoglyokat mind a két oldalon.Azok a sörözö ukrán katonák akiket emlitesz fogolycserével kerültek egyébként haza.
.
A szomszédgyerekes hasonlatoddal meg tudod az a legnagyobb gond,hogy az oroszok speciel oroszok lakta városokat bombáznak és lőnek elsősorban,tudod ott ahol nem virággal várták őket.
.
Egyébként ha már orosz kissebség és elnyomás,Putyin megtehette volna,hogy az elszakadni vágyó területekig megy a hadsereggel nem most hanem már az elején,Helyette várt és felkészült arra,hogy lerohanja Ukrajnát és ujabb területeket csatoljon Oroszországhoz.Szóval nem úgy tünik,mintha a gyerekeit védené Putyin,sokkal inkább úgy ,hogy a hatalmi ambiciói hajtják és ezért nem érdekli,hogy mennyi "gyermekének" is kell meghalni vagy az ukránok fegyverei által vagy az orsosz hadsereg fegyverei által akik szép számmal ölik az ukrán lakosságot is .
kukker 2022. 04. 10. 13:29
Előzmény: #1697  Fagylaltárus
#1699

Védd azt, aki támad egy országot, mert az nem akar konfliktusba keveredni.
Védd azt, aki a békét szerető országot támadja.
Védd csak tovább.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:29
Előzmény: #1694  szieszta
#1698
Ha elfoglalják Ukrajnát, szomszédosak leszünk velünk NATO tagként (=kaviccsal fogjuk dobálni őket). S elkenhetik ezért a szánkat.
Ez a te logikád, csak azt írtam vissza amit mondtál.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:27
Előzmény: #1695  kukker
#1697
Jó, én befejeztem. Bégessétek itt egész nap hogy gonosz ukránok hogy védekezni merészelnek, meg dicsőség az oroszoknak hogy bevonultak. Egészségetekre.
kukker 2022. 04. 10. 13:27
Előzmény: #1695  kukker
#1696

"Ráti Emese 1 órája
Egy ukrán képviselő nekiment Orbán Viktornak
Olekszij Honcsarenko ukrán parlamenti képviselő szerint Orbán Viktor bizonyítékokat követelt Volodimir Zelenszkijtől a bucsai mészárlásról – írta Facebook-oldalán a politikus. Az ukrán elnök nemrég beszélt arról, hogy volt olyan európai vezető, aki bizonyítékot kért arról, hogy a Bucsában történt mészárlás nem megrendezett. Azt nem akarta elárulni, ki volt az, aki ezt kérte. Ugyanakkor Honcsarenko szerint Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor „követelte” a hitelesítést. A magyar miniszterelnök, Orbán Viktor mindent megtesz, hogy Ukrajna ellensége maradjon. Soha nem felejtünk, és soha nem bocsátunk meg.
Ha fedezel egy gyilkost, te magad is gyilkossá válsz – fogalmazott posztjában az Európai Szolidaritás frakciójának tagja."
Mi ez már megint?
kukker 2022. 04. 10. 13:25
Előzmény: #1690  Fagylaltárus
#1695

"Nagyon durva, brutális elképesztő ahogy ti a megtámadott félből csináltok gonoszt, hogy ők okozzák az egészet."
A megtámadott fél cselekszi a gonosz tetteket.
Példa:
Magyarország nincs és nem akar senkivel konfliktust.
Aki viszont állandóan támadja őt: az ukrán politika. 
Gonoszul cselekszenek.
Ez tény, ez le van írva nap, mint nap.
szieszta 2022. 04. 10. 13:25
Előzmény: #1674  Fagylaltárus
#1694

Én már éltem akkor, mikor az oroszok még itt voltak. Nem csak ők tehettek arról, hogy most jobban élek.
A szocinak egy óriási hátránya volt, nem volt motiváció. Az emberi gyarlóság, ha nem éri meg, nem hajlandó semmit csinálni. Valamit valamiért. Mindenkit egy zsákba akartak gyömöszölni, de nem azt érték el, hogy a gyengék jobban igyekeztek, hanem a jók lassítottak.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:22
Előzmény: #1688  Placi82
#1693
S mindez nem történik meg ha nem támad az orosz, tegyük hozzá. De amúgy abban biztos lehetsz hogy mindkét félnél van állatkodás, kínzás, foglyok megölése. Ilyen az ember, háborúban. Kijön a legrosszabb énje.
DE hogy ezt az egészet ki okozta...hát az oroszok. Ők támadtak. Ez van.
S az életben nem tudjátok ezt kimagyarázni. Putyin se tudja. Véletlenül lett szerinted pária?
Tudjuk, a gonosz neoliberális nagytőkések. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:21
Előzmény: #1672  Törölt felhasználó
#1692
Ha a jelenlegi "sértett" szerepében tetszelgőnél van olyan vagyonelem, ami korábban a mostani "rabló" szerepébe bújtatott fél tulajdona volt, akkor a rendőrségre/bíróságra stb. kell(ett volna) bízni a szomszédi- illetve tulajdonviszonyok kivizsgálását/rendezését. Ha a későbbi "sértett" szerepébe bújt fél erre többszöri felszólítás ellenére sem (volt) hajlandó, akkor a későbbi "rabló"-vá keresztelt félnek másfajta eszközökhöz kell nyúlnia... ha ezt jóindulatból, nemtörődömségből, felebaráti szeretetből vagy akármi más okból nem teszi, akkor a mostani "sértett" szerepben tetszelgő fél később lazán összeállhat(na) más, nála is erősebb rablókkal és együtt betörhetnének a mostani "rabló"-szerepkörbe démonizált szomszédhoz, hiszen az annyira málészájú, hogy még azt is hagyni fogja ha a saját ősi házában kirabolják (megölik)... (gondolták ők).
.
  
)
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:19
Előzmény: #1688  Placi82
#1691
Ja tudjuk, az oroszok valójában nem is támadták meg Ukrajnát, szerintem csak magukat lövik, aztán az oroszokra fogják.
Szerencsére a fórumos lángelmék felnyitják a szemünket nekünk sötét birkáknak...
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:17
Előzmény: #1687  kukker
#1690
Nem. Itt egy fél akart vért, de nagyon. Az oroszok. Ez van. Nem volt olyan konfliktus Ukrajnában amit csak az egész ország lerohanásával lövéssel lehetett orvosolni. Nem volt ilyen.
Nagyon durva, brutális elképesztő ahogy ti a megtámadott félből csináltok gonoszt, hogy ők okozzák az egészet.
Rosszul vagyok tőletek sajnos. 
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:15
Előzmény: #1684  kukker
#1689
Ha minket támadnának meg, nekünk is feltartott kézzel kellene megadni magunkat? Országunk se lenne már ha így viselkedtünk volna bármikor is a történelem folyamán.
Placi82 2022. 04. 10. 13:15
Előzmény: #1672  Törölt felhasználó
#1688
Na alljon meg a faklyas menet. Erre valaszolok en neked. Ha mar a hasonlatoknal,es allegoriaknal tartunk. Ha a szomszed gyereket,ennl kovel doblalom,es verem(orosz kissebseg). Es ezt a szomszed tobbszori szóbeli keresere se hagyom abba, es utana ram rugja a kertkaput,en meg elore tolom a felesegem,es a noverem,hogy az elso utest ok kapjak,es hangosan ajvekolok,a bameszkodoknak,hogy ez a brutalis aggreszor megutotte a noket,a kertemben ,es be is tort. Amugy nezz videokat, hogy hogy bannak az ukranok az orosz hadifoglyokkal, brutalis,vegig se tud nezni. De a ukran hadifoglyok, kigyoszigetekik mar otthon soroznek, es  a többirol meg a mainstream media se ad hiradast,hogy bantalmazva lennenek. De az ukran fogsagba esett orosz katonakat, tarkon lovik,(annyi ver volt ott mint egy diszno vagason, vegig se birtam nezni a szerencsetleneket) jobb esetben labon, vagy kiherelik. Ja csak ezt nem latod a 444,en meg a telexen??? Ez nem vicc. Te ertelmesebb vagy mint a vakhivok, nezz utana. Az ukran videokon meg nincs vertocsa . Van 1 erzesem,hogy 3 honap mulva kb  kibuknak majd a dolgok rendesen. Es a haborus buntettek vizsgalata  irany fog valtani. Fogadhatunk.
kukker 2022. 04. 10. 13:15
Előzmény: #1682  Fagylaltárus
#1687

Te meg vért akarsz, ahogy az imádott "hősöd"
Nobel Békedíj.
Hányszor akart békés megoldást és hányszor követelt méééééég fegyvert, sok-sok fegyvert?
Nap, mint nap.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:14
Előzmény: #1684  kukker
#1686
Ha megtámadják az országodat, miért ne védhetnéd meg? 
Mit kellett volna csinálnia? Mozizni ahogy az országot elfoglalják? Vagy m?
Hónapokon át mentek a tárgyalások, a végén már a nyugati vezetők napi szinten jártak Putyinhoz győzködni hogy ne, ne támadjon, legyen más megoldás.
De az állatja támadott. Nincs miről beszélni innentől. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:13
Előzmény: #1681  szieszta
#1685
A legelején tudtak még jönni a férfiak illetve ha jól tudom akinek 4 gyereke van az a férfi jöhet a családjával.
kukker 2022. 04. 10. 13:12
Előzmény: #1679  Fagylaltárus
#1684

Nem én fegyverezem fel a civil lakosságot és küldöm háborúba. 
Hányszor hangzott el a tárgyalás vagy a tárgyalási segítségben való kérés Zelenszki részéről a külföld felé és hányszor az, hogy adjatok még fegyvert, még fegyvert még fegyvert???
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:12
Előzmény: #1659  szieszta
#1683
Köszönöm a cikket. Azt hiszem egy ilyen polgármesternek le kéne mondania.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:11
Előzmény: #1680  kukker
#1682
Nem tudom, engem csak taszít ahogy tapsoltok az oroszoknak, mert az agyatokban az a szoftver fut hogy ők valójában a globális háttérhatalom ellen harcolnak... eltaláltam?
Piszkos kis trollok vagytok, sajnos.
szieszta 2022. 04. 10. 13:09
Előzmény: #1662  Törölt felhasználó
#1681
A városunkban a panziótulajdonosok tapsolnak, amíg nincs vendég jó ez is. Ami érdekes, egész családok jöttek, apukával, elég szép autókkal. Azt gondoltam, a férfiak nem hagyhatják el Ukrajnát. Egy ukrán rendszámú Tesla is van már kisvárosunkban. Ráadásul egyre többen keresnek ingatlant megvételre, így gondolom a vagyonosabb réteg jutott el hozzánk.

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek