Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:34
Előzmény: #1756  Törölt felhasználó
#1760
"... de mivel több területet akar megszerezni ezért ment tovább az orosz hadsereg,..."
.   
    
ez már Szun-Ce ősi tanainak sok évtizedes hatása lehet az orosz katonai akadémiákon végzett tábornokok fejében...
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:28
Előzmény: #1756  Törölt felhasználó
#1759
"... DE ha abból indulnánk ki,hogy megussza akkor sem férne hozzá az atomszennyezett országban semmihez sem. .."
.  
   
már hogyne férne hozzá... te láthatóan nem érted az atombombák hatásmechanizmusát.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:25
Előzmény: #1756  Törölt felhasználó
#1758
"Miért,ha Romániába vagy Lengyelországba telepitenek atomtöltettel fegyvereket,az mennyi idő míg eléri Moszkvát. ..."
.  
   
nézz rá a térképre...
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:22
#1757
17:17  Kuleba: Németország és Franciaország megakadályozta a NATO-tagságunkat, amiért most megfizetünk
.   
  
p.s.: ".. de ha akarjátok, 2-3ezer milliárd euró "gyorssegély" fejében (esetleg) beszélhetünk erről a tartozásotokról..."
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:20
Előzmény: #1750  Törölt felhasználó
#1756
Miért,ha Romániába vagy Lengyelországba telepitenek atomtöltettel fegyvereket,az mennyi idő míg eléri Moszkvát.Ez az egyik,a másik mi haszna lenne az USA-nak abban ha atom támadást inditana az oroszok ellen,egyértelmű,hogy akár honnan is inditja a támadást nem uszná meg USA a válaszcsapást,ráadásul ha aaz oroszok ásvány anyagai kellenek neki ahhoz sem tudna hozzá jutni egy szétatomozott országban.Szóval egyfelöl nem uszná meg az USA ha megtámadná atomfegyverekkel az oroszokat.DE ha abból indulnánk ki,hogy megussza akkor sem férne hozzá az atomszennyezett országban semmihez sem.Szóval logikusan gondolkozva,USA-nak nem éri meg atommal megtámadni az oroszokat.Hagyományos fegyverekkel már más a helyzet azt akár meg is nyerhetné az USA,de értelemszerűen ez sem járható út mert akkor megint azt kockáztatja,hogy az oroszok atomtámadást inditanak az USA ellen.Egyébként nehéz eldöntenem,hogy Putyin mennyire gondolja komolyan ezt a fenyegetéses történetet, vagy simán csak ürügy a számára,hogy növelje az ország méretét stratégiailag fontos területekkel.
.
És ha valóban az lett volna a fő ok,hogy esetleg NATO teg lesz Ukrajna,mondjuk ez azért is sántitt mert nagyon nem úgy tünt,hogy ezt annyira támogatnák a NATO-n belül egységesen,akor is elég messze volt még ettől és Ukrajna jelezte  a háború kitörése után,hogy abba belemenne,hogy nem lesz NATO tag.
.
Usa meg,hogy megtámadta Ukrajnát Oroszország,most elkezdi ide telepiteni a Nato keleti szárnyába a komolyabb fegyvereit,szóval nem mondanám,hogy jól járt Putyin,főleg ha valóban azt akarta,hogy az USA hadserege távolabb kerüljön az országa határaitól,ennek pont az ellenkezőjét érte el.
.Egyértelmű,hogy Putyin ott rontotta el,hogy az elszakadni akaro területek határainál nem állt meg,hanem háborút inditott Ukrajna ellen, megtámadva az ukrán hadsereget.
Ha megállt volna az elszakadni vágyo területek határainál az ukrán hadsereggel szemben akkor valószinüleg nem lett volna háború,de mivel több területet akar megszerezni ezért ment tovább az orosz hadsereg,
.
pantya100 2022. 04. 10. 20:36
Előzmény: #1754  Törölt felhasználó
#1755
köszihogy figylmeztetél!!!!
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 20:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#1754
Ez nem a dax topik. Itt csak a témával szabad foglalkozni.
pantya100 2022. 04. 10. 20:30
Törölt hozzászólás
#1753
pantya100 2022. 04. 10. 20:28
Törölt hozzászólás
#1752
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 20:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#1751
Ezt most figyelmeztetésként törlöm... remélem estére sem "táltosodsz" meg, mert akkor jön a tiltás.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 20:24
Előzmény: #1746  Törölt felhasználó
#1750
"... Putyin támadta meg Ukrajnát,és bombázza,lövi szét..."
.   
   
Épp erre gondoltam amikor azt írtam, hogy láthatóan még az alap dolgokkal sem vagy tisztában, hiszen az, hogy Putyin ezt teszi, ez mindenki számára tagadhatatlan... a különbség köztünk abban áll, hogy míg te ezt nettó agressziónak tartod, részemről én ezt okozatnak tartom. A cikk jól leírja, hogy sok-sok év várakozás ill. tárgyalásos próbálkozás után kb. nem volt más választása... illetve (talán) maradt volna még egy (ha közben életben hagyják a tábornokok): végignézni, ahogy egy nagy területű szomszédos országba fokozatosan stratégiai atomfegyvereket telepít a zusa...  450-500 kilométerre Moszkvától (az mintegy 4-6 perc "légidő").
.  
   
Ehelyett úgy döntött(ek) - ahogy a cikk írta -, hogy: "Oroszország most a saját kezébe veszi a sorsának alakítását". Persze lehet ezért köpködni rá... talán van is miért... de az vesse rá az első követ, aki tudja, hogy mit lehetett volna az ő helyében másképpen csinálni... és hogy a virtuálisan "követ dobó" személy képes lett volna-e kivitelezni a mindenki számára optimális megoldást egy ilyen jenki... egy ilyen "ukrán"...  egy ilyen EU-vezetés mellett.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 20:10
Előzmény: #1748  pantya100
#1749
Cipő,potolhatatlan,a mostaniak a közelébe sem érnek..
pantya100 2022. 04. 10. 20:01
Előzmény: #1746  Törölt felhasználó
#1748
pantya100 2022. 04. 10. 20:00
Törölt hozzászólás
#1747
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 19:51
Előzmény: #1735  Törölt felhasználó
#1746
Nem álcáztam semmit, ha olvastad az irásaimat az elött,hogy Putyin lerohanta Ukrajnát,gyakorlatilag én is hasonló dolgokat irtam a topikomban mint most ti ide,meglep,hogy nem emlékszel,rá,pedig csak kb 1 hónapja nem azt tartom már fontosnak amit akkor írtam,és amiről ti is irogattok .A háború kitörésével a fontossági sorrend megváltozott a számomra,és persze,Putyint is oda tettem ahova való,ami Zelenszkijt illeti arról eddig sem volt jó véleményem,talán a háború elején kicsit javitott de mostanában már úgy tünik,hogy húzná a fegyverszünetet,mert  ha jól sejtem azt gondolja,hogy nyerésben vannak.Egyértelmű,hogy rengeteget hibáztak,pld a molotov koktélos sztori is egy nagy baromság volt,sok civil halálát okozta, az se tetszik,hogy nem akar ideiglenes fegyverszünetet,hiszen az alatt lehetne  a civileket legalább evakuálni a rázosabb helyekről.
Szóval egyáltalán nincsen jó véleményem az ukrán vezetésről,de ez nem változtat azon a tényen,hogy az agresszor Oroszország,Putyin támadta meg Ukrajnát,és bombázza,lövi szét az Ukrán városokat,falvakat ahol ráadásul oroszok laknak inkább.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 19:47
Előzmény: #1743  Törölt felhasználó
#1745
"... Eközben az amerikai álláspontot lényegében képmutatónak látja Noam Chomsky nyelvész professzor, radikális liberális gondolkodó, 150 könyv szerzője, aki a Truthough hírportálnak adott interjút. Szerinte az USA a "harc az utolsó katonáig" elve alapján támogatja Ukrajnát, hogy felőrölje Oroszországot. Ezért akadályozza, hogy létrejöjjön Kijev és Moszkva között egy undorító - ukrán részről súlyos biztonsági és területi engedményeket is tartalmazó - megállapodás a felek között, ami az ukránok pillanatnyi megalázása árán véget vetne a vérengzésnek. ..."
.  
  
p.s.: sőt, a zusa barnásbüdös farvizén lötybölődve maga Z is jól láthatóan "a zutolsó katonáig" akarja szolgálni a kenyéradó gazdit...
pantya100 2022. 04. 10. 18:58
Előzmény: #1743  Törölt felhasználó
#1744
Placi82 2022. 04. 10. 17:51
Előzmény: #1736  Törölt felhasználó
#1742
Hallod meg erzert is kapsz minuszt a baloldaiaktol.🤣. FB on is latom, hogy mig sokan a velemenyuket fejezik ki, tok mindegy mi az, lehet orosz, vagy ukran parti. De a bunko, személyeskedő, alpari stilusuk miatt, a valaszoloknak, ra megyek a profiljara, es mindig latom a gyűlölködő viktort utalo posztokat tomegevel. Ez szinte 100% talalati aranyt jelent. Mindig ők a legbunkobb harcias, szemelyeskedo válaszolok. Kivetel nélkül. Nem tudom, mintha testverek lennenek.😀. Meseltem, hogy egy cikk ala odaposztolt egy fiatal terhes csaj, hogy azert nezzuk meg az elozmenyeket, vagy ilyesmi, es ezek a bunkok, azt kivantak neki ismeretlenul, hogy ........... meg, egy szazadnyi  orosz katona! Jézusom.  Ez aztan a  liberalis elfogado masok velemenyenek tiszteletben tarto kultura. Gratula . En 1 eve az osszefogasra szavaztam volna a jobb oldal gazdasag politikaja nem tetszett, ez a penzszoras, na mindegy, utána,  ahh inkabb el se megyek szavazni mikor láttam ,a nagy "összetartást" :). Es vegul le szavaztam fideszre, mert barki csak ezek ne!!. Es errol Schiffer is es Vona is tobbszor beszelt, csak hat ugye a sok okos liberalis, oda se figyel. Fel se fogjak, hogy a jobbik,es a mi hazankal együtt,  4/5 e lett volna a jobboldalnak . :)
Placi82 2022. 04. 10. 17:28
Előzmény: #1716  Törölt felhasználó
#1741
Tudod, ha nem vagy valami korrupt tisztviselő, hanem egy atlag ember. Akkor bizony nagyon nehez az elet ukrajnaban. Mindenert lehuznak a csinovnyikok,es a hatarorok ,rendorok,stb... Az elmult 20 évben, az ukran munkasok epitik Európát.  Itthon is oket latod az epikezeseken, a csinosabb angolul beszelo csajok szolgalnak ki Becsben a kavehazban, es takaritanak stb. Olyan szegenyseg van ott, hogy aki nem szuletett nagymeno szülőkhoz, es akarnak valamit a nyomoron kivul azok leléptek. Ukran srac meselte, hogy barmilyen diplomat lehet venni, akar meg ugyved,orvos is lehetsz csak penz kerdese. 😀Na kepzeld el .kb 7-10 millio koze teszik a kinn elo ukran munkavallalok szamat, akik kuldik haza a penzt.  A haboru előtti idoszakrol beszelek.Sajnalom, ha nem volt erthetoen reszletezve. 

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók