Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:30
Előzmény: #1688  Placi82
#1700
Láttam azt a bizonyos felvételt és valahogyan az orosz  Wagner csoport jutott az eszembe a sérülésmentes Z betüs orosz járművek mellett,de  persze lehet,hogy az ukránok voltak,mondjuk sok értelme nem igazán volt,hogy fel is tették ezt az egészet az internetre,beismerve ezzel a háborus büntettet .De irtam a saját topikomban,hogy egyre inkább elfog durvulni a háború és agyonlövik a hadifoglyokat mind a két oldalon.Azok a sörözö ukrán katonák akiket emlitesz fogolycserével kerültek egyébként haza.
.
A szomszédgyerekes hasonlatoddal meg tudod az a legnagyobb gond,hogy az oroszok speciel oroszok lakta városokat bombáznak és lőnek elsősorban,tudod ott ahol nem virággal várták őket.
.
Egyébként ha már orosz kissebség és elnyomás,Putyin megtehette volna,hogy az elszakadni vágyó területekig megy a hadsereggel nem most hanem már az elején,Helyette várt és felkészült arra,hogy lerohanja Ukrajnát és ujabb területeket csatoljon Oroszországhoz.Szóval nem úgy tünik,mintha a gyerekeit védené Putyin,sokkal inkább úgy ,hogy a hatalmi ambiciói hajtják és ezért nem érdekli,hogy mennyi "gyermekének" is kell meghalni vagy az ukránok fegyverei által vagy az orsosz hadsereg fegyverei által akik szép számmal ölik az ukrán lakosságot is .
kukker 2022. 04. 10. 13:29
Előzmény: #1697  Fagylaltárus
#1699

Védd azt, aki támad egy országot, mert az nem akar konfliktusba keveredni.
Védd azt, aki a békét szerető országot támadja.
Védd csak tovább.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:29
Előzmény: #1694  szieszta
#1698
Ha elfoglalják Ukrajnát, szomszédosak leszünk velünk NATO tagként (=kaviccsal fogjuk dobálni őket). S elkenhetik ezért a szánkat.
Ez a te logikád, csak azt írtam vissza amit mondtál.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:27
Előzmény: #1695  kukker
#1697
Jó, én befejeztem. Bégessétek itt egész nap hogy gonosz ukránok hogy védekezni merészelnek, meg dicsőség az oroszoknak hogy bevonultak. Egészségetekre.
kukker 2022. 04. 10. 13:27
Előzmény: #1695  kukker
#1696

"Ráti Emese 1 órája
Egy ukrán képviselő nekiment Orbán Viktornak
Olekszij Honcsarenko ukrán parlamenti képviselő szerint Orbán Viktor bizonyítékokat követelt Volodimir Zelenszkijtől a bucsai mészárlásról – írta Facebook-oldalán a politikus. Az ukrán elnök nemrég beszélt arról, hogy volt olyan európai vezető, aki bizonyítékot kért arról, hogy a Bucsában történt mészárlás nem megrendezett. Azt nem akarta elárulni, ki volt az, aki ezt kérte. Ugyanakkor Honcsarenko szerint Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor „követelte” a hitelesítést. A magyar miniszterelnök, Orbán Viktor mindent megtesz, hogy Ukrajna ellensége maradjon. Soha nem felejtünk, és soha nem bocsátunk meg.
Ha fedezel egy gyilkost, te magad is gyilkossá válsz – fogalmazott posztjában az Európai Szolidaritás frakciójának tagja."
Mi ez már megint?
kukker 2022. 04. 10. 13:25
Előzmény: #1690  Fagylaltárus
#1695

"Nagyon durva, brutális elképesztő ahogy ti a megtámadott félből csináltok gonoszt, hogy ők okozzák az egészet."
A megtámadott fél cselekszi a gonosz tetteket.
Példa:
Magyarország nincs és nem akar senkivel konfliktust.
Aki viszont állandóan támadja őt: az ukrán politika. 
Gonoszul cselekszenek.
Ez tény, ez le van írva nap, mint nap.
szieszta 2022. 04. 10. 13:25
Előzmény: #1674  Fagylaltárus
#1694

Én már éltem akkor, mikor az oroszok még itt voltak. Nem csak ők tehettek arról, hogy most jobban élek.
A szocinak egy óriási hátránya volt, nem volt motiváció. Az emberi gyarlóság, ha nem éri meg, nem hajlandó semmit csinálni. Valamit valamiért. Mindenkit egy zsákba akartak gyömöszölni, de nem azt érték el, hogy a gyengék jobban igyekeztek, hanem a jók lassítottak.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:22
Előzmény: #1688  Placi82
#1693
S mindez nem történik meg ha nem támad az orosz, tegyük hozzá. De amúgy abban biztos lehetsz hogy mindkét félnél van állatkodás, kínzás, foglyok megölése. Ilyen az ember, háborúban. Kijön a legrosszabb énje.
DE hogy ezt az egészet ki okozta...hát az oroszok. Ők támadtak. Ez van.
S az életben nem tudjátok ezt kimagyarázni. Putyin se tudja. Véletlenül lett szerinted pária?
Tudjuk, a gonosz neoliberális nagytőkések. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:21
Előzmény: #1672  Törölt felhasználó
#1692
Ha a jelenlegi "sértett" szerepében tetszelgőnél van olyan vagyonelem, ami korábban a mostani "rabló" szerepébe bújtatott fél tulajdona volt, akkor a rendőrségre/bíróságra stb. kell(ett volna) bízni a szomszédi- illetve tulajdonviszonyok kivizsgálását/rendezését. Ha a későbbi "sértett" szerepébe bújt fél erre többszöri felszólítás ellenére sem (volt) hajlandó, akkor a későbbi "rabló"-vá keresztelt félnek másfajta eszközökhöz kell nyúlnia... ha ezt jóindulatból, nemtörődömségből, felebaráti szeretetből vagy akármi más okból nem teszi, akkor a mostani "sértett" szerepben tetszelgő fél később lazán összeállhat(na) más, nála is erősebb rablókkal és együtt betörhetnének a mostani "rabló"-szerepkörbe démonizált szomszédhoz, hiszen az annyira málészájú, hogy még azt is hagyni fogja ha a saját ősi házában kirabolják (megölik)... (gondolták ők).
.
  
)
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:19
Előzmény: #1688  Placi82
#1691
Ja tudjuk, az oroszok valójában nem is támadták meg Ukrajnát, szerintem csak magukat lövik, aztán az oroszokra fogják.
Szerencsére a fórumos lángelmék felnyitják a szemünket nekünk sötét birkáknak...
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:17
Előzmény: #1687  kukker
#1690
Nem. Itt egy fél akart vért, de nagyon. Az oroszok. Ez van. Nem volt olyan konfliktus Ukrajnában amit csak az egész ország lerohanásával lövéssel lehetett orvosolni. Nem volt ilyen.
Nagyon durva, brutális elképesztő ahogy ti a megtámadott félből csináltok gonoszt, hogy ők okozzák az egészet.
Rosszul vagyok tőletek sajnos. 
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:15
Előzmény: #1684  kukker
#1689
Ha minket támadnának meg, nekünk is feltartott kézzel kellene megadni magunkat? Országunk se lenne már ha így viselkedtünk volna bármikor is a történelem folyamán.
Placi82 2022. 04. 10. 13:15
Előzmény: #1672  Törölt felhasználó
#1688
Na alljon meg a faklyas menet. Erre valaszolok en neked. Ha mar a hasonlatoknal,es allegoriaknal tartunk. Ha a szomszed gyereket,ennl kovel doblalom,es verem(orosz kissebseg). Es ezt a szomszed tobbszori szóbeli keresere se hagyom abba, es utana ram rugja a kertkaput,en meg elore tolom a felesegem,es a noverem,hogy az elso utest ok kapjak,es hangosan ajvekolok,a bameszkodoknak,hogy ez a brutalis aggreszor megutotte a noket,a kertemben ,es be is tort. Amugy nezz videokat, hogy hogy bannak az ukranok az orosz hadifoglyokkal, brutalis,vegig se tud nezni. De a ukran hadifoglyok, kigyoszigetekik mar otthon soroznek, es  a többirol meg a mainstream media se ad hiradast,hogy bantalmazva lennenek. De az ukran fogsagba esett orosz katonakat, tarkon lovik,(annyi ver volt ott mint egy diszno vagason, vegig se birtam nezni a szerencsetleneket) jobb esetben labon, vagy kiherelik. Ja csak ezt nem latod a 444,en meg a telexen??? Ez nem vicc. Te ertelmesebb vagy mint a vakhivok, nezz utana. Az ukran videokon meg nincs vertocsa . Van 1 erzesem,hogy 3 honap mulva kb  kibuknak majd a dolgok rendesen. Es a haborus buntettek vizsgalata  irany fog valtani. Fogadhatunk.
kukker 2022. 04. 10. 13:15
Előzmény: #1682  Fagylaltárus
#1687

Te meg vért akarsz, ahogy az imádott "hősöd"
Nobel Békedíj.
Hányszor akart békés megoldást és hányszor követelt méééééég fegyvert, sok-sok fegyvert?
Nap, mint nap.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:14
Előzmény: #1684  kukker
#1686
Ha megtámadják az országodat, miért ne védhetnéd meg? 
Mit kellett volna csinálnia? Mozizni ahogy az országot elfoglalják? Vagy m?
Hónapokon át mentek a tárgyalások, a végén már a nyugati vezetők napi szinten jártak Putyinhoz győzködni hogy ne, ne támadjon, legyen más megoldás.
De az állatja támadott. Nincs miről beszélni innentől. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:13
Előzmény: #1681  szieszta
#1685
A legelején tudtak még jönni a férfiak illetve ha jól tudom akinek 4 gyereke van az a férfi jöhet a családjával.
kukker 2022. 04. 10. 13:12
Előzmény: #1679  Fagylaltárus
#1684

Nem én fegyverezem fel a civil lakosságot és küldöm háborúba. 
Hányszor hangzott el a tárgyalás vagy a tárgyalási segítségben való kérés Zelenszki részéről a külföld felé és hányszor az, hogy adjatok még fegyvert, még fegyvert még fegyvert???
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:12
Előzmény: #1659  szieszta
#1683
Köszönöm a cikket. Azt hiszem egy ilyen polgármesternek le kéne mondania.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:11
Előzmény: #1680  kukker
#1682
Nem tudom, engem csak taszít ahogy tapsoltok az oroszoknak, mert az agyatokban az a szoftver fut hogy ők valójában a globális háttérhatalom ellen harcolnak... eltaláltam?
Piszkos kis trollok vagytok, sajnos.
szieszta 2022. 04. 10. 13:09
Előzmény: #1662  Törölt felhasználó
#1681
A városunkban a panziótulajdonosok tapsolnak, amíg nincs vendég jó ez is. Ami érdekes, egész családok jöttek, apukával, elég szép autókkal. Azt gondoltam, a férfiak nem hagyhatják el Ukrajnát. Egy ukrán rendszámú Tesla is van már kisvárosunkban. Ráadásul egyre többen keresnek ingatlant megvételre, így gondolom a vagyonosabb réteg jutott el hozzánk.

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek