Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 03. 28. 14:04
#5200
Mondjuk egy Biblia Igék és magyarázatok címszó alatt lehet,hogy jó volna nyitni valóban egy topikot ahol az ó és új szövetségi Bibliai Igékről tudnának azok beszélni akiknek erre van elhivatottsága,szerintem se ide való a Bibliai Igékről való diskurzus.
sasa44 2021. 03. 28. 13:12
Előzmény: #5197  Törölt felhasználó
#5199
Azt mondd már meg nekem légy oly szíves, hogy mi az istenért a Tudomány és Csillagászat topicban  írjátok egymásnak vallással és hittel kapcsolatos megnyilvánulásaitokat? Ezt Kukker hívőtől is kérdezem. Nincs erre nektek külön lehetőségetek, helyetek, hogy megvitassátok egymással a nézeteiteket? Már nagyon fárasztó ez a nyomulás. Isten bizony én nem írok a Ti topicotokba a vallásról és a hiedelmeitekről, meg a begyepesedett nézeteitekről. Ez legyen a ti dolgotok. Nem itt van a helye szerintem a bibliátok megvitatásának. Köszi a megértést...
kukker 2021. 03. 28. 12:53
Előzmény: #5197  Törölt felhasználó
#5198
  • Péter II. levele 3. fejezet
  • 7 De a mostani eget és földet ez a szó megmentette, hogy az ítéletnek és az istentelen emberek pusztulásának napjára megmaradjon a tűznek. 8 Szeretteim, főképp egy dolog ne kerülje el figyelmeteket: az, hogy egy nap az Úr előtt annyi, mint ezer év, ezer év pedig annyi, mint egy nap.
    Törölt felhasználó 2021. 03. 28. 09:48
    Előzmény: #5196  kukker
    #5197
    Az "idő" nem objektív valóság. Ha az volna, akkor meg lehetne mondani, hogy "hány óra" van most pld. az Enceladus-on, melynek sós vízű "óceánjai"-ról (?) lejjebb tudósított minket Tagore kolléga meseszerű elemekkel tűzdelt bulvárlinkje.
     
    Amit konkrétan írsz, arról nincs véleményem, mivel nem gondolkodtam korábban ezeken.
    Részemről (perpill) csekély valószínűséget tulajdonítok annak, hogy a Bibliában olvasható Teremtés napjainak idő(tartam)beli tulajdonságai "kiszámolható" módon megfeleltethetők volnának a Föld mai 1 napjának idő(tartam)beli tulajdonságaival.
     
    Isten titkainak nagy része kifürkészhetetlen. Sokkalta üdvösebb szerintem, ha azokra koncentrál az Ember, amiről Ő azt akarta, hogy valamiért mégis kifürkészhető legyen.
    kukker 2021. 03. 28. 01:30
    Előzmény: #5194  Törölt felhasználó
    #5196

    Gyuszi.
    Azt mondja, hogy 6000 év telt el a teremtéstől napjainkig.
    Egy nap az ezer év és ezer év egy nap.
    És utána jön az ezer éves földi királyság.
    Az hétezer év, ami hét nap Istennek.
    Nekem anno ez beugrott - úgy fél éve egy videó nézése közben, mikor ott is számolgattak éveket - hogy ez a Teremtés ideje.
    És teória van rá ugyan így nálam Bibliában és ilyen témában olvasottabb és tanultabbak szerint is előadások, prédikációk formájában, hogy amit Isten most csinál ezzel a hétezer évvel így, az az ember visszavezetése Őhozzá.
    A Teremtés ugyan úgy zajlik most.
    Az "újra"teremtés, úgy hiszem...
    Törölt felhasználó 2021. 03. 27. 14:12
    Előzmény: #5192  Tazsomaru
    #5194
    kemény... 0:45 táján az vajon ugyanaz az ex parl. képv., akit a későbbi videóikban is az első sorban ülve lehet(ett) mindig látni?... nem is szeretném ezt végignézni. 
     
    A 2000-es évek elején hallottam ugyan szóbeszédeket ezekről a dolgokról, de nem jártam utánuk. Az újabb keletű YT videóik vagy már konszolidáltabbak, vagy nem tartalmaznak mindent az összejöveteleikről.
     
    Mindegy is... ilyen is van.
    mereszZenesz 2021. 03. 27. 14:05
    Előzmény: #5192  Tazsomaru
    #5193
    Intő példa , hogy soha ne akarjál karizmatikus gyülekezetben tag lenni  :D
    Tazsomaru
    Tazsomaru 2021. 03. 27. 13:44
    Előzmény: #5186  Törölt felhasználó
    #5192
    Rákerestem én is "Németh Sándor" nevére és egyszer csak szembe jön egy ilyen videó. Ez mi?!
    https://youtu.be/BIaPrM6_pJc
    Törölt felhasználó 2021. 03. 27. 08:20
    Előzmény: #5190  sanka
    #5191
    Ezt írtam itt korábban pld. a János evangéliumról, ahol az antik irodalom szövegeinek megbízhatóságát vetettem össze egymással:
     
    "...János (a szerző Kr.u. 90 előtt élt) - A János-evangélium legkorábbi papirusztöredékei a II. század közepéről származnak... A teljes evangélium legrégebbi teljes (másolt) kézirata a II. sz. végén keletkezett... mintegy 100 évvel a szerző halála után. ..."
     
    https://forum.portfolio.hu/topics/tudomany-es-csillagaszat/26210?oldal=70#7473453
     
    re: "Si tacuisses, philosophus mansisses."
    (bár a jelen esetre alkalmazva ez eleve contradictio in adiecto volna)
    sanka 2021. 03. 27. 05:34
    Előzmény: #5189  Törölt felhasználó
    #5190
    Mikor is írták az evangéliumokat, ja krisztus halála után 400 évvel, jól kiszinezték, ti meg benyelitek:))
    Törölt felhasználó 2021. 03. 27. 01:42
    Előzmény: #5184  Törölt felhasználó
    #5189
    Az előzmény hsz-emben a jeruzsálemi Bethesda tavát sajnos felcseréltem a Siloám tavával. Jézus a Bethesda tavánál gyógyította meg a 38 éve beteg embert, és a betegek előbb leírt angyalvárási szokása is ehhez a mesterséges tavacskához kapcsolódott. János az evangéliuma 5. fejezetében részletesen leírja a tavat, melynek "öt tornácza van", valamint az angyal felbukkanására várakozó betegek szokására is ő ad magyarázatot. Ezt a "tavat", mely tulajdonképpen két, viszonylag nagy vízfelületű mesterséges víztározó medence volt az akkori Jeruzsálem peremén, csak a XIX. században azonosították, és a feltárása egészen a XX. század közepéig tartott. A feltárások igazolták a medencék tagolására épített boltozatos "tornác"-okat, melyeket János említett. 
     
    A másik mesterséges medencéhez, a Siloám-tavához is kapcsolódik jézusi gyógyítás, amikor a születése óta vak ember szemeit nyitja meg a nyálával kevert sárral úgy, hogy a betegnek a még nedves sárral fedett szemeivel el kellett botorkálnia a Siloám-medencéhez és ott "megmosódni". János ezt a történetet a 9. fejezetben írja le, valamint azt is, hogy a vak ember meggyógyítása mekkora botrányt okozott a farizeusok között. A medencének ezt a Jézus-korabeli rétegét tárták fel a XXI. század elején.
     
    Elnézést a medencék neveinek felcseréléséért.
     
    Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 23:58
    Előzmény: #5187  Törölt felhasználó
    #5188
    Na így már megtaláltam. Abban a videóban inkább csak a kérdező személy forszírozza a "földönkívüli" vonalat, Németh Sándor többnyire a "természetfölötti" jelzőt használja a válaszaiban. Énok (Henoch) könyve valóban megvan nekem, kb. 25 éve olvastam utoljára, most ismét belenéztem... szerintem nem véletlen, hogy végül kimaradt a héber kánonból ("Tanakh"), bár kétségtelenül vannak benne részek, melyek nagy hasonlóságot mutatnak az újszövetségi Jelenések könyvével.   
     
    https://bit.ly/3stImqi
     
    A lentebb linkelt jútyúb-os videó(ja) után belenézegettem egy-két másik Németh Sándor videóba is, amiket oldalt jobbra feldobott a portál. Kb. 75-80%-ig egyezik a véleményem az övével azoknak a témáknak a bibliai szemléletű magyarázatával, melyekbe belenéztem, viszont tény, hogy vannak eltérések is a szemléletünkben. Nincs ezzel baj, a lényeg az, hogy minél többen kezdjék "tudakozni az Írásokat".
     
    Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 22:13
    Előzmény: #5186  Törölt felhasználó
    #5187
    nem erre gondoltam,szerintem nem a youtubon láttam,mintha a pesti tv riportja lett volna,sima böngésző keresővel megkeresheted a felvételt ha érdekel,már a covid alatt készült ha jól emlékszem,de Énok könyvében is van róluk szó ,gondolom ismered.
    Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 21:11
    Előzmény: #5121  Törölt felhasználó
    #5186
    "... de Németh Sándor elég jól elmondta szerintem,a földönkívüli aspektust a Biblia szerint."
     
    hát... gondoltam egyet, fogtam a jútyúbot, bepötyögtem a keresősávba hogyaszongya: "Németh Sándor a földönkívüliekről"... aztán ez jelent meg az első helyen:
     
    https://www.youtube.com/watch?v=BkKsV2xFOpk
     
    a rövidke videóban elhangzottakat nem kívánom kommentálni, mivel szerintem a "földönkívüli" jelző ebben az összefüggésben félrevezető... szerintem sokkal adekvátabb szóhasználat volna a "természetfölötti" jelző, már amennyiben Isten küldötteiről van szó. De ez csupán az én privát véleményem, mindenki azt gondol (erről is), amit akar vagy jónak lát.
    Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 19:29
    Előzmény: #5183  ts3
    #5185
    nem... nem tudjuk, hogy el van-e csökevényesedve, vagy ilyennek lett-e "tervezve"... innentől kezdve semmiféle "biztos" pont nincsen humán-farokcsontilag...
    Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 19:25
    Előzmény: #5180  MeMyselfandI
    #5184
    Nagyon klassz dolgokat pedzegetsz!... gratula. A magam részéről én már felnőtt fejjel vagy 20 éven át szó szerint úgy forgattam csak a Bibliát, mint az a bizonyos "majom a konzervesdobozt" (ezt még a seregben mondogatta nekünk kopaszoknak az egyik kiképző őrmester)...:)... mivel egyszerűen nem állt össze!! Aztán amikor meg összeállt... nos, az leírhatatlan.
     
    Csak 1 példa a sok százból: János evangéliumában olvashatunk egy bizonyos "Siloám taváról" Jeruzsálemben, ahol a Jézus-korabeli beteg emberek a tó angyalának ritkán előforduló rezdülésére vártak, amely hirtelen felkavarta a vizet... aki ilyenkor a partján tanyázó bénák, betegek, ördöngösök, illetve egyéb nyavalyáktól sújtottak közül legelőször tudott belelépni a vízbe, az meggyógyult... mivel a tavat nem találták, egészen a XXi. század elejéig úgy gondolták, hogy a János evangéliumát író személy csak "füllentett", hogy felturbózza Jézus mondatait... aztán a 2000-es évek elején egy aktuális városi csatornaépítkezés baggerelési munkálatai során előbukkant a medencerendszer... pontosan úgy, ahogy Jánosnál szerepel.
    ts3 2021. 03. 26. 19:13
    Előzmény: #5178  Törölt felhasználó
    #5183
    akkor most az a biztos, hogy a farokcsont el van csökevényesedve, de nem tudjuk, hogy van-e van valami funkciója
    Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 19:09
    Előzmény: #5181  offshort
    #5182
    ezen a logikán haladva két vesére vagy a garat- ill. orrmandulákra sincs szükség az emberi testben, hiszen sokan élnek úgy az egyik veséjük vagy a manduláik eltávolítása után "mint előtte"... de említhetném a vakbelet, az epét, a belek jó részét... vagy akár a női melleket is (neked ez fájni fog, tudom).
    offshort
    offshort 2021. 03. 26. 18:57
    Előzmény: #5178  Törölt felhasználó
    #5181
    nézz utána, 
    mert valamikor műtéti úton eltávolítják ilyen olyan okokból,
    általában semmi melléktünet utána,
    úgy élnek a kliensek mint elötte!
    ...
    na tényleg léptem 

    Topik gazda

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek