Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MeMyselfandI
MeMyselfandI 2021. 03. 26. 18:56
Előzmény: #5173  Törölt felhasználó
#5180
Köszönöm a tippet, kíváncsiságból kiolvastam, mind a két kötetet. Az elsőben a ki kit nemzett és ki kicsoda részeket átlapoztam, a tárgyra térve, így is elképesztő hosszú volt és egysíkú mint a a Gyűrűk ura. A második rész közelebb áll hozzám, mert az első sajnos legtöbbször arról szólt hogy isten szopatja a nyájat, filiszteusokat gyilkoltat, perverz próbák elé állítja az embereit és sok ilyesmi.
offshort
offshort 2021. 03. 26. 18:53
Előzmény: #5176  Törölt felhasználó
#5179
a hetekben olvastam a vakondos cikket,
majd megpróbálom visszakeresni és linkelni, 
megvolt még a szeme mint testrész, de benőtte a bőr, látásra már nem használhatta, 
aztán majd sok sok öröklődés után valószínű hogy eltűnik mert nincs szerepe, 
.... 
na "elkullogok" 
löpáá' mindenkinek
:)  
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 18:48
Előzmény: #5177  ts3
#5178
hát jah, legalábbis nagyon úgy tűnik, hogy  komoly funkciója van... az offshort által "evo-érvként" említett (állítólag) visszacsökevényesedett emberi farokcsont-maradványnál sem tudhatjuk, hogy milyen szerepe van az emberi test működésénél... látszólag ugyanis semmi... dehát a kislábujjaknál is úgy tűnt... de mivel az emberek rendkívül ritka esetekben szokták elveszíteni a farokcsontjukat úgy, hogy utána még életben (is) maradjanak, így nem tudhatjuk, hogy milyen galibát okozna a fiziológiai hiányuk.
ts3 2021. 03. 26. 18:37
Előzmény: #5174  Törölt felhasználó
#5177
a lábon a kisujj ezek szerint nincs elcsökevényesedve, van funkciója.
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 18:34
Előzmény: #5175  offshort
#5176
Az ortopéd cipőkészítés nagyon kurrens szakma lett manapság... állítólag már 2-3 ép lábujj is elég lábfejenként ahhoz, hogy olyan cipőt készítsenek, amivel (valamilyen szinten) járni tud a beteg. Ezt pld. valódi tudománynak tartom magam is.
 
A vakondos példádat nem ismertem, de akár így is lehet... a kérdés csupán az, hogy az adott vakondfélénél valóban mutációs bőrvisszaképződésről van-e szó, vagy pedig csupán különálló vakond-alfajról... az evolúcióelméleti csaták általában még csak itt szoktak indulni.
offshort
offshort 2021. 03. 26. 18:23
Előzmény: #5174  Törölt felhasználó
#5175
más az ha sok sok öröklődés után vlmi elcsökevényesedik,
meg más az ha egy komplex szervezetből egy részt csonkolnak! 
vannak vakondfélék amiknél a szemre visszanőtt a bőr mert nincs rá szükségük,
amugy egy cukros öregnek a szomszédban tavaly amputálták 2 lábujját,
(gondolom a kicsit meg a mellette lévőt) 
de simán járkál nem lehet észrevenni a járásán se, 
pedig mi is azt gondoltuk hogy majd sántítani fog!
ezzel nem azt akarom mondani hogy nincs szükség a kisujjra, ne értsd félre!
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 18:09
Előzmény: #5172  offshort
#5174
"...ami aztán szép lassan szintén elcsökevényesedett,
és ma már semmi szerepe nincs!..."
 
csak óvatosan a nagy okossággal!...:)...nem is olyan régen olvastam egy "tudományos" vitát valahol, melyben azt taglalták, hogy az ember lábfején található kisujjnak tkp. semmiféle szerepe sincs, mivel már kinézetre is csökevényesnek tűnik, meg "különben is", olyan kis rondácska... aztán később kiderült - többek között amputált lábkisujjú embereknél - hogy a lábfejeken lévő kisujj nélkül az ember alig volna képes járni, sőt... a legtöbb ember egyszerűen felbukna a kislábujjai nélkül álló helyzetben.
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 18:04
Előzmény: #5165  MeMyselfandI
#5173
"...akkor az meg kellett hogy határozza az akkori világot is."
 
Ha esetleg van kedved elolvasni Mózes V. könyvének 7. részét, akkor abban azt látnád, hogy a zsidókat nem az "érdemeik" miatt választotta ki magának az Isten a Föld akkori népei közül, hanem mert a legkisebbek, leggyámoltalanabbak voltak. Rajtuk kreresztül szerette volna megmutatni az egész földi Ember(iség)nek, hogy mi az ő akarata az Éden utáni Ember számára. Az egész Ószövetség tkp. arról szól, hogy a zsidó nép mennyire tudott vagy nem tudott megfelelni illetve felnőni ehhez az Isten általi kiválasztáshoz... Jézus kereszthalála után kb. 3 - 3 és fél évvel, amikor István diakónust halálra kövezték az akkori zsidók, a zsidó nép Isten általi kiválasztása megszűnt és elkezdődik az Evangéliumok utáni újszövetségi korszak. Néhány évtizeddel később a római Titus lerombolja a jeruszálemi szentélyt (Templom) és megkezdődött a zsidók bolyongása szerte a világban.
offshort
offshort 2021. 03. 26. 17:59
Előzmény: #5170  Törölt felhasználó
#5172
hehehe, 
csak bele akarsz kényszeríteni egy evos vitába!
:) 
nem, nem az a kép,
a most létező bálnák csontvázában is megtalálható az elcsökevényesedett láb, 
ami arra utal hogy valaha szárazföldön járkáltak! 
az emberi farokcsont meg arra utal hogy valaha vlmilyen egyensúlyzásban szerepet kapó
hátsó farokkal rendelkezhetett a testünk, ami aztán szép lassan szintén elcsökevényesedett,
és ma már semmi szerepe nincs! 
sanka 2021. 03. 26. 17:47
Előzmény: #5158  kukker
#5171
Azt írtad meglátjuk. Arra kérdeztem rá, mikor? Vagy ez csak költői kijelentés volt, semmi alátámasztás?
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 17:46
Előzmény: #5167  offshort
#5170
"...az evo-ra nekem teljesen elég az emberi gerinc farok csontja, 
a bálnák, cetek elcsökevényesedett lába,..."
 
igen, korabeli fotók is bizonyítják, hogy "így" történt, ahogy tudod:
 
https://bit.ly/3tY2D7O
 
))
kukker 2021. 03. 26. 17:39
Előzmény: #5168  offshort
#5169

Köszönöm.
Nem, részemről hagytam eluralkodni magamon ezt a dolgot, te nem vádold magad semmivel, én láttam és hagytam mást látni benned, mint amilyen vagy.
Köszönöm még egyszer.
És azt hiszem, kicsit "messzebbről" nézem ma az internetes fórumokat.... :)
További szép estét Urak!
offshort
offshort 2021. 03. 26. 17:30
Előzmény: #5166  kukker
#5168
semmi gond kukker, 
én is elnézést kérek ha akaratlanul megbántottalak régebben!
kultúrembereknél előfordul hogy a froclizások után
mégis megbékélnek egymással! 
offshort
offshort 2021. 03. 26. 17:24
Előzmény: #5162  Törölt felhasználó
#5167
igen,
de ha nem vetted volna észre nem is álltam bele egyik biológia vitába se!
tisztában vagyok vele hogy átlag alattiak a biológiai ismereteim, 
de ami nem érdekel azt nem erőltetem,
viszont csak azért nem képzelegnék egy programozó vagy kódoló isten létezésén,
hogy vlmi magyarázatot találjak!
megvan annak a természetes magyarázata mindenféle isten nélkül!
 ... 
az evo-ra nekem teljesen elég az emberi gerinc farok csontja, 
a bálnák, cetek elcsökevényesedett lába,
meg a kacscacsőrű emlős,
de mondom , soha nem álltam le vitatkozni eben a témában,
mert nincs olyan mélységű ismeretem, hogy pro és kontra tudjak érvelni! 
"szerénység, szerénység"  :)) 
kukker 2021. 03. 26. 17:13
Előzmény: #5160  offshort
#5166

Bocsánat offshort, jó gyereknek tartalak, ne haragudj, hogy így beszéltem veled.
Sajnálom.
MeMyselfandI
MeMyselfandI 2021. 03. 26. 17:12
Előzmény: #5147  Törölt felhasználó
#5165
Abból vezettem le hogy ha zsidók szent könyve és a folytatása mindennek az alapja, akkor az meg kellett hogy határozza az akkori világot is.
kukker 2021. 03. 26. 17:10
Előzmény: #5160  offshort
#5164
"mélyebben nem tudok hozzászólni
a biológia iránti érdeklődésem a női testek rejtelmeinek felfedezése után elmaradt! "
Ez a válaszod elkerülte a figyelmemet, így belegondolva te egész jó fej emberkének tűnsz. 
(most tennék ide egy smile-t, de az már nagyon puncsolás lenne, szóval azt kihagyom )
Elnézés, hogy a legutóbbi hozzászólásomban öntelt módon minősítettelek, sajnálom.
Mostanában kicsit feszültebb meg dühös és haragos vagyok, nem a személyeden kellett volna levezetnem illetve téged minősítenem, mikor ez most nem volt igaz.
Elnézést, ne haragudj.
kukker 2021. 03. 26. 17:05
Előzmény: #5160  offshort
#5163
"csak egy példa, kedvenc fajotokat említve, 
a cápák foga ha kitörik akkor is kinő újra,
teljes regenerálódás, 
a gyík farka is újra kinő ha letörik
biztos van még számos példa"
Ezekkel tisztában vagyok.
Na és akkor ezzel együtt még érdekesebb a kérdés, hogy miért nincs ez meg bennünk.
Másik, hogy az, hogy te ezeket elkezdted sorolni, attól még a kérdésre nem a választ adtad, ugyi.... :)
Szóval válaszolnál a - konkrét - kérdésre, hogy ez miért is nem működik az ember - mint csúcs az evolúcióban, ugye - működésében?
Ezt magyarázd meg, mert attól, hogy ennél meg ennél a fajnál korlátozottan és célirányosan működik, az egy dolog, de attól még a konkrétumtól szépen eltértél.
És ne kérd már számon  kérlek akkor a tudományról való diskurzus hiányát, mikor egy adott kérdés irányvonalának illetve mondatának értelmezésében - sokadszorra - hiányt szenvedsz.
Itt a legutolsó példa, amikor újfent elkezdesz zagyválni más irányba, ami a kérdést elhagyja, megválaszolatlanul hagyja.
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 17:03
Előzmény: #5160  offshort
#5162
Ezzel a hsz-el már megpályázhatnád bármelyik úgynevezett "evolúcióbiológiai" tanszéket bármelyik "tudomány"-egyetemen. Láthatóan kb. mindent tudsz a témáról, amit tudni lehet és "érdemes".
 
)
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 17:00
Előzmény: #5157  offshort
#5161
Szerintem is felejthető az a blog.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek