Topiknyitó: bpmcwap 2008. 11. 19. 10:26

Szerintem vége a medvepiacnak  

Egyrészt a jelenlegi és a most látható fundamentumok alapján nincs hova lejjebb, másrészt tech alapon hónapok óta nem láttam olyan esélyt a maci levágására mint most... lefele rések nincsennek, felfele a legközelebbit ha leszurjuk akkor elvileg teknikailag a metszések kinyirták a macipiacot....

Ebből nem az következik hogy tombolni fog ujra a bika, ellenben szerény véleményem szerint erőssebb mélypontokat már nem nagyon üthetünk.... oldalazásra számitok rossz esetben 10-15k között, jó esetben 10-17k között... Vélemnényeket várok tech és funda alapon,

-

ui:tomboló pizsamát megkérném a topik elkerülésére, tomboljon máshol.

Köszönöm
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 25. 21:48
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#360
elmondható-e, hogy ameddig nincs vége egy válságnak, addig az a válság a válságok legnagyobbika.
Törölt felhasználó 2008. 11. 25. 21:01
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#359
Főszerkesztő= long
Helyettese= short
link
Törölt felhasználó 2008. 11. 25. 20:57
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#358
bp,

ezt te szponzoráltad???

link
Törölt felhasználó 2008. 11. 25. 13:38
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#357
a két véglet sztem...

Bp fundás hszeivel egyet tudok érteni - ami az időhorizontot illeti, már nem. Nem hinném, hogy olyan gyors talpraállás jönne ebből index-ügyileg, végső soron az igazi agónia csak idén indult el. Racionális(abb) büfik esetén persze lenne ok a gyors felpattanásra, hiszen nehéz lenne érvelni Bp fundát érintő kijelentései ellen (ha jól láttam, nem is akadt ilyen), márpedig ha vmi k..ra megéri, akkor nyilván tolonganak majd érte, de ahhoz még nem dördült el a startpisztoly...
A másik véglet viszont a WSJ - mivel "nem léphetsz 2x uabba a folyóba", elég IQlight faj lenne a homo sapiens sapiensis, ha az eddigi válságokból mit sem tanulva egy ilyen kis "contagion" megfertőzne mindent a gazdaságban, pláne, hogy nem csak makroszinten managelik a válságot, hanem mikro szinten is, avgyis amit Bp írt asszem alkalmazkodás terén, az most ide illik: a "jobbak" megtanulnak alkalmazkodni, és piacokat nyernek, a "rosszabbak" meg cumiznak. (Az most mindegy, hogy a Gauss-görbét tekintve tényleg IQlight faj, de ettől még sok + folyamat létezik, pl. egyre műveltebb, stb. egyben...) Ettől függetlenül is az "alacsonyabb szinten stabilizálódó GDP" koncepciójában én is hiszek. Nem mellesleg pont ezért válogatnék akár Bp helyében is az OTP mellé "hagyományos" közműveket, stb. de még inkább stabil vagyonnal rendelkezőket, pl. Gazpromot a portfolióba (mint ahogy meg is tettem, persze az oti igencsak alulsúlyozott szereplő nálam)...
Az ilyen válságokra szokták mondani utólag :) ill. futólag :)
"A világvége érdeklődés hiányában elmarad" :)
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 24. 22:33
Előzmény: #1  bpmcwap
#356
... rövidtávon talán mintha kiléptünk volna a maci karmaiból... bár keményen szintig mentünk, de eddig már a második feltétel teljesült... egyszer ugye nem mentünk új mélységekbe, másodszor törtünk egy rövid kis trendet kellene még három metszés.......... azt viszont ne feledjük az hogy vége a macinak nem azt jelenti hogy jupi bika trend!!!! szvsz jóideig elsávozhatunk itt... 10-15 avagy jobb esetben 10-17... de ezen a sávon lehet még modositani viszont szvsz 10%nál nagyobb eltérést nem valószínűsítenek neki...
link
Annak a fenti résnek tulajdonitanék továbra is jelentőséget... igazából a mozgók miatt főleg... addigra csak metszik egymást... meglátjuk.... Eddig teljesen elégedett vagyok... nem vadásztam az alját, OTP átlagom annyira jó hogy gyakorlatilag 20 forintal feljebb zárt volna akkor vagyok nullában... Persze lehetett volna még kaszálni a shortokon tény és való, mert a topik indulásakor 11500on volt a bux és utánna lement még 11000alá is, de hogy végül is a short vagy a long fog nyerni az még a jövő zenéje, mert hogy ezt a felszálló ágat is használhatják shortnyitásokra azok akik ugyanezen a szinteken is rányitottak, az meg hogy hol lesz mondjuk pénteken vagy jövőhét pénteken az index.... nos az a jövőzenéje... majd meglássuk.... ha eladtam az OTPim akkor majd szolok hogy tudjunk huzni egy korrekt egyenest, vagy görbét vagy kinek hogy tetszik...
Sok pénzt mindenkinek és reménykedjünk hogy sikerül leszúrni a macit a következő hetekben és a véres egyévvel a hátunkmögött legrosszabb esetben is egy langyos sávozásos évnek nézünk elébe jövőre.... ;)
korai lenne még boldog karácsonyt kivánni??? :) na jó akkor majd még visszanézek... :)
Törölt felhasználó 2008. 11. 24. 18:17
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#355
Szép nap volt.
Törölt felhasználó 2008. 11. 24. 07:16
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#354
öhhhh ez ütős :o)
Törölt felhasználó 2008. 11. 24. 07:10
Előzmény: #352  Törölt felhasználó
#353
"Over the two weeks ended Nov. 20, 2008, the Dow Jones Industrial Average fell 16%. Over the two weeks ended Nov. 20, 1931, the Dow fell 16%.

If you think that is scary, consider this: In the final five weeks of 1931, the Dow fell 20% further. Then it went on to lose yet another 47% before it finally hit rock-bottom on July 8, 1932..."
wsj.com
Törölt felhasználó 2008. 11. 23. 15:00
Előzmény: #350  Törölt felhasználó
#352
szemét kategóriát írtam , nem csődkategoriat
Törölt felhasználó 2008. 11. 23. 14:53
Előzmény: #350  Törölt felhasználó
#351
murzuk, forest kva jók a linkek, köszi.

A chartok alapján minimum 2015-ig oldalazás.
Szerintem már a következő pánik ok is kezd kialakulni.
Most kipucolják a bankokat, autóipart, gazdaság-élénkítő csomagokat vezetnek be. 2-3 év múlva pedig észreveszik, hogy a fejlett világ államai krvára el vannak adósodva.
Törölt felhasználó 2008. 11. 23. 14:39
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#350
a csőd kategória 1 dolcsi alatti ilyen kaliberű cégeknél , sztem !
és ott még nem tartunk maci !
autóiparban legalábbis.
ami ha nem nyomják meg, de az is kevés lesz, rántja magával a többit.
ez egyértelmű.
5 év után kezd majd eredmény látszani.
szvsz.
Törölt felhasználó 2008. 11. 23. 14:39
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#349
A DJI 2002.10.27.-én 7181 ponton állt aminek szerintem támaszként tartani kéne.
Most megközelítette ~200 ponttal. Szerintetek is van esély, hogy "múkodjon" ?
Törölt felhasználó 2008. 11. 23. 14:35
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#348
2009 maga a feketelyuk, 2010 pedig a feketeköd

Másrészt most MÁR az látszik, hogy csődhullámokat kezd beárazni a piac odakint

ps:
usa bankok és sok nagy cég 5-10 dodo alatt
az ott a szemét kategória
ezt nem árt hozzátenni
Törölt felhasználó 2008. 11. 23. 14:16
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#347
Üdv Mindenkinek !

Ugyan csak most utólag olvastam de tetszik az eszmefuttatás ! Miért hagytátok abba ?
Törölt felhasználó 2008. 11. 23. 13:27
Előzmény: #340  banyaiz
#346
Nagyon egyet értek veled! Szerintem is előbb fog emelkedni a tőzsde, mint a gazdaság. Ezt azért gondolom, mert a recessziót is jó egy-másfél évvel előre jelezte. Tavaly nyár óta folyamatosan estek a tőzsdék, míg a válság csak most gyűrűzött be teljes terjedelmével. A másik pedig, hogy a pánik mindig jóval túlrepít a célon. Ezért, ahogy a válság kezelés első jelei mutatkozni fognak, a hangulat nagyot fog javulni a tőzsdéken. Még annak ellenére is, hogy a gazdaságok teljesítménye csak lassan fog javulni.
Törölt felhasználó 2008. 11. 23. 13:24
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#345
Elismerem és nagyra értékelem a tudásod. De jelenleg a trend és hullámelméletből se tudja biztonsággal megmondani senki, hogy esés lesz vagy emelkedés. Lufi volt, kipukkadt. A tőzsdék sokszor irracionálisan viselkednek. Nem lehet tudni, hogy most melyik korrekcióból alakul ki majd egy komolyabb emelkedő trend, kezdetben minden emelkedés az esés korrekciójával kezdődik. Tavaly nyáron, aki előre megjósolta ezt a válságot, annak minden elismerésem. De nem tartom lényegesnek, hogy pontosan most vagy esetleg még lejjebb van a talaj. Shortolni alapvetően másfélévvel ezelőtt kellett volna, most már eső után köpönyeg. Másfélév zuhanás után nem nagy baj az, ha már figyeljük a változás jeleit, mert még korrekció is alig volt. Pl. néhány hete a hazai kedvenc OTP-ben is meglehetett venni az emelkedést, amikor 2300-as mélypontjáról fordult és pár nappal később 3950-ig ment. Én pl., ezzel az egyetlen tréddel az össz. évi veszteségem száműztem. És most is pontosan ugyanúgy pánikoltatnak, mint hetekkel ezelőtt, de ettől meg veszem újra az emelkedést ha lesz, mert nekem ez a stratégia működik.
Miért veszem az OTP-t: mert tudom, hogy a legpesszimistább elemzői várakozások is 600 Ft-os EPS-el számolnak, könyvszerinti értéke 3500 Ft. Ehhez képest a jelenlegi árazása közel 76% diszkontot tartalmaz. Persze eshet még és esik is, egészen addig, amíg a bizalom helyre nem áll.
kristop 2008. 11. 23. 13:12
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#344
"2-3-4-5 évig itt fognak hullámozni a piacok leeee- felllll jó nagy sávban "

ezt mire alapozod?
forest_30 2008. 11. 23. 12:47
Előzmény: #342  banyaiz
#343
banyaiz 2008. 11. 23. 12:42
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#342
Ez is lehet. A nagy sávot 2000-20000 közötti Dow-ban gondolod? :D

Gazdaság mennyi idő alatt regenerálódik senki nem tudhatja. Meglátjuk.
Törölt felhasználó 2008. 11. 23. 12:29
Előzmény: #340  banyaiz
#341
lófutyi
nem lesz itt semmi
2-3-4-5 évig itt fognak hullámozni a piacok leeee- felllll jó nagy sávban
aki befektetni akar az vegyen kincstárjegyet
aki jáccani az tőzsdézzen

nem ártana tisztában lenni a hosszútávú ciklusokkal

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek