Topiknyitó: bpmcwap 2008. 11. 19. 10:26

Szerintem vége a medvepiacnak  

Egyrészt a jelenlegi és a most látható fundamentumok alapján nincs hova lejjebb, másrészt tech alapon hónapok óta nem láttam olyan esélyt a maci levágására mint most... lefele rések nincsennek, felfele a legközelebbit ha leszurjuk akkor elvileg teknikailag a metszések kinyirták a macipiacot....

Ebből nem az következik hogy tombolni fog ujra a bika, ellenben szerény véleményem szerint erőssebb mélypontokat már nem nagyon üthetünk.... oldalazásra számitok rossz esetben 10-15k között, jó esetben 10-17k között... Vélemnényeket várok tech és funda alapon,

-

ui:tomboló pizsamát megkérném a topik elkerülésére, tomboljon máshol.

Köszönöm
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 21. 09:00
Előzmény: #319  bpmcwap
#320
???????????
Tényleg pluszban nyitottunk??????
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 21. 08:59
Előzmény: #318  Törölt felhasználó
#319
Adórendszer: Erről lenne egy kérdésem... nálunk hogy van? A veszteség ugye összevonható a nyereséggel, na most ha nekem van egy valag nyereségem és ugye OTPt elkezdtem most venni kissé álat módjára és mondjuk elszámoltam magam és nem ez az alja, akkor a nyereségemből hogy tudom leirni az ebből adodó veszteséget? Át kell majd kössem, vagy elég elszámolni évvégi zárón???
---
Hercegem, semmi bajom nincs csak allergiás vagyok a pizsamákra....
Törölt felhasználó 2008. 11. 21. 08:18
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#318
néhány technikai érdekesség, amire nem gondolunk, egy WSJ vélemény cikkből szabadon, aminek a címe: Tartsd távol magad a részvénypiactól februárig.
- Adórendszer 1: az usa adórendszerében a részvényeket elért veszteséggel az adó csökkenthető. Ehhez el kell adni a részvényt és vagy valami mást venni (idáig piac semleges), vagy januárban visszavásárolni a részvényt.
- Adórendszer 2: Az amerikai alapok az adófizetési kötelezettségeket szét osztják a tulajok között. Nem az alapon elért nyereség/veszteség az adófizetés alapja, hanem az alapnak az adott részvényen elért nyaeresége/vesztesége. Ez a buy and hold jellegű alapoknál most azt fogja jelenteni, hogy annak ellenére, hogy veszteséges idén az alap még a kényszereladások után is nyereséget és így adófizetési kötelezettséget fog kimutatni a befektetőknek. Ezeket az adó fizetési kötelezettségeket decemberben küldik meg a befektetőknek, akiket ez várhatóan meglepetésszerűen fog érni, és az adó kifizetése érdekében további eladásokat fognak generálni.
Példaként egy "Legg Mason's Value Trust" nevű alap szerepel melynek hozama idén -62%, de Amazonból még akkor vásárolt be, mikor az nevenincs cég volt, és most a kényszereladások során hatalmas nyeresége keletkezett ezeken, ami adófizetést fog jelenteni az alap tulajdonosainál.
Hedge-fund 2.: a hedge-fund-kból nem lehet azonnal kivonni a tőkét. Átlagosan 45 napos a kivonási idő (levél hedge-fundnak, hogy kivonom, 45 nap múlva fizet, addig megpróbálja összeszedni a pénzt), tehát átlagosn még csak az október eleji kérelmek vannak elintézve. Nagy valószínüséggel a zuhék során benyújtott kérelmek jelentős részének fedezetét még csak most gyűjtik össze.
Hedge fund 2: Sok hedge fundnak a Lehman volt a brókere. Angliában azonban befagyasztották a Lehman számláit, az itt elhelyezett eszközökhöz nem jutnak hozzá az alap kezelők, ezért a cash teremtés érdekében kénytelenek másutt "tárolt" eszközöket eladni, amerikai papírokat likvidálni.
Hedge fund 3: A hedge fundokat nyereségük után fizetik. Veszteség esetén addig dolgoznak "ingyen" míg a veszteséget nem dolgozzák le. Sok hedge-fund "pusztán" azért lesz felszámolva, mert a managereknek eszük ágában se lesz ingyen dolgozni.
Humán politika: A veszteséges években az alap kezelők managereit előszeretettel kirugják, újat vesznek fel, aki átalakítja a portfoliót. Januárban ezért először sok eladás várható pusztán a portfolió átrendezések miatt (bár ezt nem teljesen értettem a cikkből, mert honnan vesznek idén olyan managereket akik bizonyíthatóan jobbak az előzőnél? Lehet, hogy egymás között fogják cserélni a rosszakat? Igaz ez is portfolió átrendezéseket fog generálni.:))
Törölt felhasználó 2008. 11. 21. 01:04
Előzmény: #316  Törölt felhasználó
#317
Lassan úgy nézünk ki mint az előző soknapos,begyorsuló zuhénál:
"Örökké nem eshet" /Holló/

Roubini mondta hogy kissé felgyorgyultak az események,amit ő fél év időtartamra várt,az lezajlott pár hét alatt,gyorsan leugrunk a gödörbe és onnan próbálunk kiugrani hosszú-hosszú időn keresztül?

Törölt felhasználó 2008. 11. 21. 00:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#316
7100 körül a dowban elég brutális támaszok vannak....talán...talán....ott ....talán
de ezt ki tudhatja előre?
senki
találgatni meg kár
én örülnék a legjobban , ha vége lenne már ennek....bikapiacon a hülye is keres
megveszed és elmész a búsba tőle messzire, havi egyszer lököd a stoppodat felfelé
kissherceg 2008. 11. 21. 00:47
Törölt hozzászólás
#315
tokos. 2008. 11. 21. 00:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#314
Igaz, én az egy-két héttel szélsőséges esetre gondoltam. Nem fogadnék rá, hogy így is lesz.
kissherceg 2008. 11. 21. 00:38
Törölt hozzászólás
#313
tokos. 2008. 11. 21. 00:27
Előzmény: #310  Törölt felhasználó
#312
Lehet. Mindenesetre, ha tartjuk magunkat a vakmajom féle pontokhoz, akkor lényeges kérdés, mi az a forgalom, ahol elérjük a végét, ami alighanem nem nulla.
tokos. 2008. 11. 21. 00:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#311
Én asszem két dolog van, a válság az egyik, ez épp csak belénk nyalt, a medve a másik, az nem biztos, hogy akkor ér véget amikor a válság.

Legalábbis, ha vakmajom pöttyeihez tartjuk magunkat, akkor egy idő után a piac már nem reagál a rossz hírekre, hisz elfogynak az eladók.

Amúgy, ha az eszemre hallgatok, egy felezés amúgy szerintem is belefér még, de ahhoz nem kell 1 év, akár egy-két hét alatt is elintézhetjük.

A chartról meg mást olvastam le.
Törölt felhasználó 2008. 11. 21. 00:21
Előzmény: #304  tokos.
#310
nem nehéz forgalomban negyedelődni, elvégre borult 50%-ot, plusz félig-meddig megszűnt a TDT.
A forgalom jelentős része spekiknél meg abban megy.
Gondolom én.
kissherceg 2008. 11. 21. 00:12
Törölt hozzászólás
#309
Törölt felhasználó 2008. 11. 21. 00:09
Előzmény: #291  bpmcwap
#308
"háááát ez azért ez csak 333 ponttal mélyebb....
bpmcwap "

Újabb gyöngyszem :)

Igaz. Csak tudja kend...14K ról egész más mint 7900-ről. Vége a medvepiacnak mondád.. nem is bika..mondád....de akkor mi?

Szerintem majom. Szerinted ?
kissherceg 2008. 11. 21. 00:07
Törölt hozzászólás
#307
tokos. 2008. 11. 20. 23:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#306
Mondjuk nehéz azt is megjósolni, hogy mikor lesz az, hogy elfogynak a vevők (5. pont vakmajomnál). Mekkora forgalom kapcsolódik ehhez (mert nyilván nem nulla).

Erre hasaltam egy 5-7 Mrd-t, ami számomra reálisnak tűnt. Persze az sem kizárt, hogy lesz egy következő hullám, jókora forgalommal megint kiszórnak egy valag részvényt, és irány a szakadék.
kissherceg 2008. 11. 20. 23:55
Törölt hozzászólás
#305
tokos. 2008. 11. 20. 23:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#304
Persze, gondoltam rá, de nem annyival csökkent. A BUX index 19k-ról indult, most kb. 11, ez olyan 40% csökkenés, forgalomban viszont megnegyedődtünk.
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 23:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#303
A tél sokáig tarthat...sőt, lesz jövőre is...
kissherceg 2008. 11. 20. 23:45
Törölt hozzászólás
#302
tokos. 2008. 11. 20. 23:43
Előzmény: #300  exmnbs1
#301
Szerintem a 4. pont környékén járhatunk.

Megnéztem a BUX chartot 3 hónapra visszamenőleg.

Ami érdekes, amikor úgy rendesen megindult lefelé a lejtőn a BUX, ott október 6-8 kkörül, akkor őrült forgalommal zuhantunk, volt napi 60Mrd is. Ma 14 tegnap 10 körül volt.

Mintha fogynának az eladók.

Ha október 8-tól nézem a forgalamat, szinte lineárisan csökkent az elmúlt 6 hétben. Ami azt jelenti, hogy kb 1-2 hét lehet vissza. Akkor elérjük az 5-7 Mrd-t és akkor talán nem lesz tovább jelentős esés. Ekkor a BUX olyan 8 és 9 k között talál nyugovóra.

Legalábbis a chartokból ezt vélem kivenni.

De én abszolút zöldfülü vagyok a témában.

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek