Topiknyitó: bpmcwap 2008. 11. 19. 10:26

Szerintem vége a medvepiacnak  

Egyrészt a jelenlegi és a most látható fundamentumok alapján nincs hova lejjebb, másrészt tech alapon hónapok óta nem láttam olyan esélyt a maci levágására mint most... lefele rések nincsennek, felfele a legközelebbit ha leszurjuk akkor elvileg teknikailag a metszések kinyirták a macipiacot....

Ebből nem az következik hogy tombolni fog ujra a bika, ellenben szerény véleményem szerint erőssebb mélypontokat már nem nagyon üthetünk.... oldalazásra számitok rossz esetben 10-15k között, jó esetben 10-17k között... Vélemnényeket várok tech és funda alapon,

-

ui:tomboló pizsamát megkérném a topik elkerülésére, tomboljon máshol.

Köszönöm
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
banyaiz 2008. 11. 23. 12:04
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#340
Szvsz. 2009-ben két hatás fog érvényesülni a piacokon.

1. Obama által meghirdetett gazdaságélénkítő programokra adott piaci reakciók

2. Recesszió hatásai, és az erről érkező adatok.

Amint az emberek tömegei elhiszik, hogy ennél rosszabb már nem lehet és egyszerűen innen már csak felfelé van út vége lesz a medvének. Ez vszínű nem akkor fog bekövetkezni amikor a gazdasági adatok is csupa jót mutatnak.

29-33-as válsághoz hasonlítják a mostanit. Annak FDR New Deal programja vetett véget. Az négy évig tartott, a világ azóta egy "kicsit" felgyorsult. Ebből gondolom, hogy a mostani (persze, ha feltételezzük, hogy a világgazdaság nem omlik össze) jóval rövidebb lesz, 1-2 évre gondolok. Ebből 1 már letelt. 2009. első félévében jönnek majd a rossz adatok bőven a világból. 2009 II. félévében pedig illene már jelentkeznie a válságkezelés eredményeinek.
Törölt felhasználó 2008. 11. 23. 11:49
Előzmény: #338  Törölt felhasználó
#339
A lényeg lemaradt, de a heti chartomból is kiderül, hogy (szerintem) nincs vége a medvepiacnak. :))
Törölt felhasználó 2008. 11. 23. 11:46
#338
A lényegen az ármozgáson nem változtat semmit, hogy másképp nevezem az ellenállás és támaszt szinteket. Nekem, mint műszaki embernek így logikus.:))
Viszont a trendet valami alapján meg lehet, sőt meg is kell határozni. Ezt mindenki másképp ( x napos mozgóátlag, lokális szintek, trend csatorna, fibó, indikátorok, stb.) határozza meg. Ennek a hiányában nem szabad kereskedni, ill. aki enélkül vesz fel pozit az szerencsejátékot űz a parketten. Mivel a trend időtáv függő, ebből kifolyólag a daytradernek , swingtradernek a közép és hosszú távú befektetőnek is más- más lehet a trend iránya. A 100 éves Dow charton valóban bika piac uralkodik, s jelenleg egy kis korrekció látható. De kérdezem én, hogy van olyan trader, netán befektető, aki ez alapján a sok generációs chart alapján építgeti most a long pozicióit? Ugye nincs:) .Ez a chart csupán arra jó, hogy megnézzük a jelen helyzetünket madár távlatból is, hogy esetleg az esés milyen szintekig lehetséges.
A csatorna támasz szint lehet 4000, de akár 2000 alatti is.
100 éves chart
link
Közép vs hosszútávú befektető chartja.
link
Törölt felhasználó 2008. 11. 23. 03:09
Előzmény: #336  Törölt felhasználó
#337
Még annyit...egy altrend kialakulása indexnél (deviza csak indexérzékenyek esetén) bekövetkezhet, ha bármikor nem is, de számítani kell rá erős támaszoknál. Ilyenkor medvében mély tartományban oldalaz vagy lassan, nyugodtan, bikapiaci jelleggel araszol felfelé . Egy altrend nem a trendforduló. Ilyen ősi támaszoknál, mint a dow most, van esély rá,hogy kialakul. Nem pont most, mert az 7000-7500 között van, ahol és ahonnan az utolsó medvében egy duplaalj után emelkedésnek indult és 14K ig meg sem állt.Tehét ez a tartomány nagyon erős. Elsőre nem sanszos, hogy átviszi. De ha magasról nekifut megint....és átviszi a 7K -t jöhet a 4K. Az meg már csúf világ lesz.
Törölt felhasználó 2008. 11. 23. 03:02
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#336
Ennél ez egzaktabb. Amit te írtál, hogy ránézünk a 100 éves chartra....az a bázistrend. Amit így hívnak. Nem tudom ki és miért nevezte el így, de ez a neve. Ezt az egyszerű összefüggést használja ki minden pénzügyi alap. Eddig úgy tűnik...joggal.
Ez az úgynevezett bázistrend törne meg , ha dow 4K alá menne. Úgy fest. ott az alja az emelkedő csatornának. Ilyenre nem volt példa....nem tudom mióta. De érdekes ez a dolog. Hiszen a napóleoni háborúk idején is létezett tőzsde, árutőzsde bizonyosan. A tőkés társaságok a világ pénzügyi rendszerébe ágyazódtak és egy idő után jegyezni kezdték az árfolyamokat. És az indexeket. Kerestem 1800 -as évek tőzsdei adatait, de nem találtam, igaz nem feszültem neki alaposan. A lényeg, a bázistrend léptéke ez.

Ezen belül, a trend fogalma egységes léptékű, de nem akarom megmondani pontosan mennyi időt ölel fel. De közmegegyezéssel adott és tudott a timeframe. A trenden belül pedig altrendet jegyeznek. Az altrend nem egyenlő ezekkel a meghúzásokkal. És ami még nagyon fontos, a trendek meghatározása (devzáknál ugyanúgy mint az indexnél) erősen fundamentális megfontolások alapján is történik. Nem csak a chart.

Fentiek (ha efogadjuk, tehát igaznak véljük), jelen pillanatban teljességgel kizárják a trendfordulót.
Törölt felhasználó 2008. 11. 22. 21:19
Előzmény: #330  Törölt felhasználó
#335
Murzuk, amit a szöveged elején írtál, abban lenne valami. De. Egyrészt ne feledd el, hogy a világon számtalan olyan szakma van, ami átvesz/vett a hétköznapi nyelvből egy-egy kifejezést, amit azért a hétköznapitól eltérően, árnyaltabban használ (vagy az idők során alakul át). Másrészt sokszor nem is egyértelmű, mi a trend. Ilyenkor mit használnál? És ha egyértelműnek tűnik, akkor is lehet más-más különböző időtávokon. Ha ránézel a 100 éves Dow-ra, akkor még mindig emelkedő a trend pl.... Pedig közép távon nem kérdés, hogy mi van. Ha pedig innen felmegyünk 2-3000 pontot, akkor rövid távon bull lesz pedig közép távon még mindig bearben vagyunk. Ilyenkor mit használnál a szintekre?

Hát ezért jobb az elnevezés úgy ahogy van. Mert egyszerű és egyértelmű. És egy elnevezésnek ezek a legfontosabb szempontjai.
mondoka 2008. 11. 22. 19:38
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#334
Ismerjük a számunkra magyaroknak kéteshírű Négy Mancs Alapítványt?

Nos szerintük tényleg vége van a medvepiacnak, vagy vége lesz !
Törölt felhasználó 2008. 11. 22. 16:57
Előzmény: #330  Törölt felhasználó
#333
Értelek, a trend irányába várod ez logikus, de talán már túlságosan is.
Törölt felhasználó 2008. 11. 22. 14:48
Előzmény: #330  Törölt felhasználó
#332
Nagyon igaz.
Törölt felhasználó 2008. 11. 22. 13:06
Előzmény: #328  Törölt felhasználó
#331
repoban kint vannak jan közepéig
Törölt felhasználó 2008. 11. 22. 12:46
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#330
A hivatalos „nagykönyvi” TA ellenállás/támasz szintek megfogalmazását ismerem, de szerintem helytelen a használata. Valójában az ellenállás (az élet bármely területén) abban az irányban képződik, illetve van amelyik irányban mozgunk, haladunk. Ergo az ármozgások haladási irányán a mindenkori (timeframe) trendet kell értelmezni.
A lokális csúcs, vagy alj ismételt támadása az esetek döntő többségében sikerrel szokott járni, tehát átmegy az árfolyam az ellenálláson. Az imént említett ellenállás visszatesztét (pullback), vagy korrekciót nevezném támasznak, amiről tovább folytatódik trend irányában a mozgás.
Amit felvetettem, hogy a DJI-nél a 7900-as lokális aljnál mit tör át az árfolyam – támaszt, vagy ellenállást ? Szerintem ellenállás áttörésére készül, mivel hónapok óta (napi, heti, havi bontásban is) csökkenö bearish trend a meghatározó irány.
Törölt felhasználó 2008. 11. 22. 11:25
Előzmény: #247  Törölt felhasználó
#329
"Rosszul tudom, hogy trend irányában vannak az ellenállások? Tehát a dow most nem támasz szinten, hanem ellenállás szinten van? Murzuk "

Támasz: az a szint, aminél az árfolyam esése megáll, megtorpan, ami alá nem megy a részvény egy adott időszakban. Ahol a vevők és az eladók, azaz a kereslet és kínálat kiegyenlítődik. Általában egy eső trend aljánál alakul ki, itt kiegyenlítődik a kereslet, kínálat és a vevők elég alacsonynak érzik az árszintet ahhoz, hogy elkezdjenek vásárolni, így elindulhat ismét az árfolyam felfelé. Ha egy kicsit lejjebb megy az árfolyam a támasz alá, az nem baj, ha visszakorrigál, de ha a támasz szint letörik, akkor további esésnek indulhat az árfolyam, mert nembírja a támasz megtartani.
Törölt felhasználó 2008. 11. 22. 08:05
Előzmény: #319  bpmcwap
#328
Jó lenne tudni, hogy a mol részvényekkel mit szeretne kezdeni az omv.
Lenne egy kis pezsgés a bux-ban egy komoly ajánlat esetén.
A brókerek is keresnének egy kis pénzt.
Nagy még a pesszimizmus, eladnák a papírokat a tisztánlátóknak.
Törölt felhasználó 2008. 11. 21. 11:22
Előzmény: #326  Sumerolog
#327
ami "sokat ér" az legtöbbször valahogy "jót tesz" (az embernek)
Sumerolog 2008. 11. 21. 11:19
Előzmény: #325  Sumerolog
#326
"Jót tesznek" helyett a "Sokat érnek" kifejezés pontosabb...;)
Sumerolog 2008. 11. 21. 11:09
Előzmény: #324  TrendMan
#325
"Jót tesznek" a pozitív hírek, gyorsjelentések, jövőbeli kilátások:

OTP
hullámzik
FHB
csorog
FREESOFT
két nap emelkedés, majd csorgás
RFV
esés
SYNERGON
hullámzás, csorgás
TrendMan 2008. 11. 21. 09:46
Előzmény: #323  Törölt felhasználó
#324
Azt mégsem írhatják :
- "Nem tudjuk mi lesz"
- "A sok szakértő tanácstalan"
- "Lehet ez, lehet az, csak megkapjam a fizumat"
etc.
Törölt felhasználó 2008. 11. 21. 09:19
Előzmény: #321  Törölt felhasználó
#323
Na igen. Nincs új a nap alatt.
Törölt felhasználó 2008. 11. 21. 09:11
#322
akinek csöpp esze van, az részeredményeket nem kommentál. főleg harsányan nem
Törölt felhasználó 2008. 11. 21. 09:01
Előzmény: #318  Törölt felhasználó
#321
"Átmeneti megálló jöhet az esésben" (pf)
"Napi tipp: kisebb felpattanás is jöhet (2008. november 21. 8 óra 52 perc)" (tözsdefórum)
"További esés várható a pesti tőzsdén" (hvg)

na és mi lesz?

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek