Topiknyitó: bpmcwap 2008. 11. 19. 10:26

Szerintem vége a medvepiacnak  

Egyrészt a jelenlegi és a most látható fundamentumok alapján nincs hova lejjebb, másrészt tech alapon hónapok óta nem láttam olyan esélyt a maci levágására mint most... lefele rések nincsennek, felfele a legközelebbit ha leszurjuk akkor elvileg teknikailag a metszések kinyirták a macipiacot....

Ebből nem az következik hogy tombolni fog ujra a bika, ellenben szerény véleményem szerint erőssebb mélypontokat már nem nagyon üthetünk.... oldalazásra számitok rossz esetben 10-15k között, jó esetben 10-17k között... Vélemnényeket várok tech és funda alapon,

-

ui:tomboló pizsamát megkérném a topik elkerülésére, tomboljon máshol.

Köszönöm
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 13:55
Előzmény: #482  Törölt felhasználó
#483
ebben van valami!
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 13:54
Előzmény: #481  kispangit
#482
"Kis adalék, hogy valóban vége lehet: "
meglátjuk...még nincs vége , de a bear rallit illik felismerni annak, aki már látott életében medvepiacot

a topiklétrehozó ezt akkor nyilatkozta, miután még feleződött minden...mert belevett az otp-be 2800 on valaki más pénzével
12xx ig esett utána

tökmindegy, engem nem érdekel

A vállalati eredményekben az összezsugorodás miatti eredménynövekedés látható jellemzően. Itt ott bevételnövekedés is az előző q padlófogásához képest. Kevés a tartós boldogsághoz. Fogyasztani kéne ismét egy nyakig a bankoknak eladósodott milliárdos tömegnek. Akkor vége lehetne.Jelenleg mindenki átment hangyába, és gyűjtöget , nem pazarol. Nem mellesleg jól teszik egyébként.
kispangit 2009. 10. 13. 08:48
Előzmény: #480  kenyeres
#481
Kis adalék, hogy valóban vége lehet:
"Royal Philips Electronics NV, the region's biggest consumer electronics company, reported an unexpected surge in profits last quarter and said it was seeing improvements in earnings and sales."
"In India, industrial output rose by its biggest amount in August in nearly two years, boosting optimism that Asia's third-biggest economy is rebounding. New Zealand reported stronger retails sale in August."
(Yahoo Finance)
Akiknek nem erősségük az angol: A Philips eredményének váratlan megugrásáról számolt be az elmúlt negyedévre, és [további] javulást vár bevételi/értékesítési területen is.
Indiában közel 2 éve a legnagyobb mértékben emelkedett az ipari termelés, táplálva az optimizmust, hogy Ázsia 3. legnagyobb gazdasága jön vissza fölfelé. Új-Zéland élénkebb kisker tevékenységet jelentett augusztusra.
kenyeres 2009. 10. 13. 08:04
Előzmény: #479  Törölt felhasználó
#480
VÉGE.ÐÐÐÐ
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 07:27
Előzmény: #477  Törölt felhasználó
#479
:-)
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 00:57
Előzmény: #476  bpmcwap
#478
kár a gőzért bp 2800->>1200
melléfogtál ismét

a módszer már kopejkánál is megbukott, nem tudom mit erőlteted, 3 éve szólsz, hogy vége a medvepiacnak, és 10 év múlva közlöd ha vége : na ugye megmondtam...na csak mert itt valamit szüretelnél de nagyon -nagyon ..

te...mágus te.:))
Törölt felhasználó 2009. 10. 12. 22:15
Előzmény: #476  bpmcwap
#477
:DD

bpmcwap
bpmcwap 2009. 10. 12. 22:13
Előzmény: #475  bpmcwap
#476
határozott jelzés értékű bevillanás hogy tök véletlenül akkor tévedtem ide hosszú idő után mikor a pizsama újra tombolni kezdett.... :) ezennel a topik zárható, felszántottuk, elvetettük, beérett, leszedtük, hideg lesz megesszük ;)
jócakát :)
bpmcwap
bpmcwap 2009. 08. 26. 12:58
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#475
topikinditó hsz:
"Egyrészt a jelenlegi és a most látható fundamentumok alapján nincs hova lejjebb, másrészt tech alapon hónapok óta nem láttam olyan esélyt a maci levágására mint most... lefele rések nincsennek, felfele a legközelebbit ha leszurjuk akkor elvileg teknikailag a metszések kinyirták a macipiacot....
Ebből nem az következik hogy tombolni fog ujra a bika, ellenben szerény véleményem szerint erőssebb mélypontokat már nem nagyon üthetünk.... oldalazásra számitok rossz esetben 10-15k között, jó esetben 10-17k között..."

Szerintem az ott úgy is volt aztán május végén kitört, és azt is mondtam hogy 20000re se mondom hogy bika, ahogy nem is mondom. 65%os esés után egy 8-10%os kvázi sávaljkeresést nem igazán tekintek számottevő mélypontnak, ha te igen akkor valószínűleg megjátszottad és jól kerestél rajta, gratulálok. Kell is a jó magyar adó forint az államkasszába, mert ha nincs megrendelés nekünk kell vinni az országot a hátunkon.... :D
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 12:39
Előzmény: #469  bpmcwap
#474
az
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 12:30
Előzmény: #472  bpmcwap
#473
nekem????

2008. december 16. - 09:24
a medve piac lényege hogy egyre mélyebb mélypontokat üt én pedig azt mondtam hogy szerintem vége a medvepiacnak rgo igen, ha új mélypontot üt akkor tévedtem.
bpmcwap

én csak ez alapján mondtam, amit mondtam. nekem semmi nem savanyú, de ha már visszaolvastál és röhejes szerinted, attól még az ígéret szép szó...

és hát egyértelműen 2008 decemberétől voltak újabb mélypontok...
bpmcwap
bpmcwap 2009. 08. 26. 11:28
Előzmény: #470  Törölt felhasználó
#472
???????
:DDDDD
savanyú a szölő...???
:DDDDD
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 11:00
Törölt hozzászólás
#471
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 10:59
Előzmény: #469  bpmcwap
#470
lacke1 elég jól spekulált még decemberben a mélypontokra...

te meg bevallhatod, hogy tévedtél :) lett újabb mélypont ..
bpmcwap
bpmcwap 2009. 08. 26. 10:54
Előzmény: #468  bpmcwap
#469
:))))))))))))))))))))))
röhej visszaolvasni ezt a topikot közel egy év után... :D
bpmcwap
bpmcwap 2009. 05. 13. 11:07
Előzmény: #1  bpmcwap
#468
azért ez szép félév volt
Törölt felhasználó 2009. 04. 09. 08:56
Előzmény: #466  Törölt felhasználó
#467
nem tudom mi bajod, de ebben a stílusodban ha nem sértődsz meg nem is nagyon érdekel. Ellenben érdekelne bcpmwap meg a többiek véleménye hogy meddig mehetünk még felfele. Hol lehet ennek a sávnak a teteje, hogyan tovább? Jó magam is bevásároltam, igaz nem rövidtávra, de ha lehet tudni meddig mehetünk akkor egy részét talán én is eladnám az újabb és jobb vételár reményében.
Köszönöm
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 20:33
Előzmény: #465  Törölt felhasználó
#466
"E szerint gyakorlatilag tavaly novemberben vége lett a medvepiacnak." - igen. Brokerházak, elemzők és sokan mások szerint meg 6000 alatt az otp ajándék volt.
Csinálj egy weboldalt és definiáld a dolgokat. Vársz egy évet, már hivatkoznak is rád, anélkül , hogy megnéznék mit is írtál valójában.
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 12:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#465
Az értékpapírok árának általános csökkenése. Angol jelentése: Bear market.
forrás: link

E szerint gyakorlatilag tavaly novemberben vége lett a medvepiacnak. Azóta a buxon inkább sávkereskedéssel lehetett nyereséget felmutatni sem mint shortolással.

Sávkereskedés (range-trading)

Mivel a piacok rendszerint - 60-70 százalékban - trend nélkül, bizonyos sávban mozognak, nagy a csábítás, hogy olyan stratégiát keressünk, melynek segítségével ebben az időszakban is profitot érhetünk el. Amennyiben a piac egy sávon belül mozog, egyértelműnek tünik, hogy a sáv tetején el kell adni, a sáv alja felé közeledve pedig zárni kell az eladási pozíciókat, és vételi pozíciókat kell nyitni. Tehát ha feltételezzük, hogy az árak 500 és 600 forint között mozognak, akkor valamivel 500 felett elkezdhetünk vásárolni, 600-hoz közeledve pedig eladni.

Amennyiben az árak - mondjuk - a következőképpen alakulnak az elkövetkező hónapok végén: 500, 580, 610, 570, 550, 570, 520, 550, 590, 600, 495, akkor akár 200-300 pontnyi nyereséget is el lehet érni a fenti stratégiával, anélkül hogy a piac bárhová is mozdulna. Persze korántsem ilyen egyszerű ez a stratégia. Régi szabály ugyanis, hogy mire a befektetők nagy többsége "rájön" arra, hogy sávban mozog a piac, addigra a sávmozgásnak már vége is, és a piac kitör valamelyik irányba. Éppen ebben rejlik a sávkereskedés veszélye. Mire a játékosok rájönnek, hogy sávban mozog a piac, és felveszik a megfelelő pozíciókat, az adott tartományból kitör a piac, és mivel a spekulánsok nehezen hiszik el, hogy vége a sávnak, sokáig tartják még vesztő pozícióikat. A sávkereskedés általában akkor hasznos, ha mindenki azt gondolja, hogy valamilyen irányba nagyobb mozgás lesz. Ilyenkor ugyanis a tapasztalatok szerint szinte biztos, hogy a piac egy viszonylag szűk sávban fog mozogni.

Forrás: link

Hozzáteszem én csak most tanulgatom, de az elmúlt hat hónapos időszakot elnézve szívesen vennék leckét a novemberi hozzáoszlóktól tőzsdei kereskedés ügyében.
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 11:26
Előzmény: #463  Törölt felhasználó
#464
hajrá kina ::)
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 11:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#463
"az abban az évben a technológiai szektorban kibontakozó kérészéletű NASDAQ rallynak volt köszönhető."
Az a kérészéletű rally, valamikor 1983 tájékán kezdődött, a meredekebb változata is kb. 1990-ben, de még az utolsó felrántás is 98-ban.

A Matáv pedig még simán lehet 2000, "ha rendeződik a világgazdaság és helyreállítják a sérült gépezetet, ha a kormányok odahaza megteremtik a gazdaság rendbetételére a makro-és mikrogazdasági föltételeket". 74 forintos osztalék 3-5%-os kamat mellett, 1500-2500 közötti osztalékpapírt fog indokolni, az osztalék esetleges növekedéséről nem is beszélve.
Nézzük a tényeket:
- SP500-ban elesett a 2002-es mélypont, majd most épp visszapattant fölé.
- Nasdaqban szó nincs a 2002-es mélpontról, kb. 20%-kal feljebbről fordúlt.
- CAC megérintette a 2003-as mélypontot, majd pattant.
- FTSE megközelítette a 2002 végi, 2003 eleji mélypontot kb. 5%-ra majd pattant.
- DAX meg se közelítette a korábbi, 2003-as mélypontjánál kb. 63%-kal feljebbről pattant (!!!! új vezető a fejlett piacokon?)
- BUX. Ez van a legjobb állapotban (bármilyen furcsa!), mert bár a technológiai összeroppanás utáni mélypontot (ez itt már 2001 végén meg volt) a DAX-nál jobban megközelítette (kb. 57%), de a 2000-es csúcspontot egyelőre csak visszatesztelte és már most magasabban van, mint a 2004-es kitöréskor volt. Már pedig a többiek jócskán a technológiai lufiban beállított csúcspontjuk alatt vannak.

Szóval ha a tényeket nézzük, akkor SP-ben bear market rallyban vagyunk, Nasdaq-ban egyelőre egy bull marketen belüli visszaesésben, CAC-ban és FTSE-ben még nem tudjuk, itt akár lehetünk egy hosszútávú oldalazásban is, de semmiképp nem vagyunk hosszú távú bearben még, DAX-ban a Nasdaq-nál is meggyőzőbben egyelőre egy bull marketen belüli beart éltünk át egyelőre, a BUX pedig egyértelműen hosszútávú bullban leledzik még, csak azon b elül volt egy a feltörekvőkre olyannyira jellemző arányú esés (megjegyzem, bár a csúcsponttól mérve eddig ez volt a legnagyobb százalékos esés, de ha csak a szakadási periódust nézzük, akkor a szakadás %-os mértéke pont ugyanakkora volt, mint az orosz válság idején)

Persze az egész értékelésben roppant zavaró az SP500 viselkedése, elvégre az elmúlt évtizedekben mindenki ezt tekintette az etalonnak. Az SP eddigi mozgása pedig inkább utal még egy 400-ig való visszaesésre (még most is!), mint egy új csúcsra, de hát lehet, hogy csak így műlik el a világ dicsősége, és mi ma csak azt éljük át, hogy jövőben nem az amcsi piac lesz a mérvadó.

végszónak is Tőled idéznék
"Mindenesetre a vak is azt mondja: majd meglátjuk."

exmnbs1 2009. 04. 05. 01:25
Előzmény: #460  Törölt felhasználó
#462
a nagybátyám (Usa-ban élő tőzsdés) is azon a véleményen van hogy nem volt még meg az alja mert semmit nem hoztak még rendbe, és a tőzsdét manipulálják világszerte, helyette a rulettet ajánlotta mint biztosabb pénzkereseti lehetőséget.
stock33
stock33 2009. 04. 04. 09:48
Előzmény: #456  Törölt felhasználó
#461
Lássuk mi történik a köv. 1-1,5 hónapban. Ha lassu lecsorgás jön, csökkenő forgalommal, és nem ütünk új mélypontot, akkor akár....
Magyarán ha rajzolunk egy zászlót, és a bux 10k-ról fordul, akkor az bizony egy bikapiac nyitánya lenne. Onnan akár a 19k is elérhető (na jó, talán az sok, de addig nincs különösebb ellenállás). Majd jöhet a jól megérdemelt 2-3 éves oldalazás.

Ergó: 10500-10000 közötti bevásárlás, 9800 körüli stoppal.
Törölt felhasználó 2009. 04. 03. 23:41
Előzmény: #459  exmnbs1
#460
sajnos nem

a világgazdaság tüneti kezelésen megy át a nagyja odébb van még

hazánk legkésőbb a jövő évi választások előtt katasztrofális helyzetbe kerül

így gondolom
exmnbs1 2009. 04. 03. 23:22
Előzmény: #456  Törölt felhasználó
#459
láttuk már az alját?
Törölt felhasználó 2009. 04. 03. 22:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#458
én nem sokat értek a témához csak a többiekkel hajozok a hulláokon.

Az alábbi linken az látszik hogy ha a medve piacnak vége akkor brutál esés jön és nem magas emelkedés. Illetve magas emelkedés a visszaesés után.
link

Törölt felhasználó 2009. 04. 03. 22:28
Törölt hozzászólás
#457
Törölt felhasználó 2009. 04. 03. 19:04
Előzmény: #455  matgab
#456
Nincs vége a medvepiacnak.
Pont.
matgab 2009. 04. 03. 18:56
Előzmény: #1  bpmcwap
#455
talán most vége a válságnak, csak még nem hisszük el?
Vagy amolyan döglött macsak pattogását látjuk?
Törölt felhasználó 2009. 01. 03. 22:48
Előzmény: #453  Törölt felhasználó
#454
Azért mondom a 650-et, mivel a magyar piacon jelenleg nincsenek külföldi nagybefektetők, akik fel tudnák húzni az árfolyamot, a magyarkáktól meg szerintem legfeljebb 20% emelkedés lehet benne szerintem, sőt az is csak feltételesen, hiszen egy akvizíció híre osztalék nélkül újabb béka seggett csinálna a Telekomnak.
A medve és bika piac elnevezésnek azért van értelme, mivel így az egyszerű emberek is el tudják dönteni, hogy fél év múlva az árak fenn lesznek vagy lenn. Minden bizonnyal néhányunknak hasznos lett volna ez az információ 2008 elején. Gondolom nem kell sokat dumálnom ahhoz hogy belássuk elég sok tőzsdés égette már meg az elmúlt egy évben a kezét úgy, akár a Matáv zuhanása idején, amúgy az Otp halálvágtája kísértetiesen hasonlít rá ha a reális 9000-et nézzük, akkor épp az Otp is harmadolta az értékét, akár anno a Matáv mikor 3000-ről 1000-ig nyomult le. Azóta is sokan ábrándoznak abban, hogy egyszer majd újra az égig nő a matáv ára, na arra várhatnak... heheeh...
Törölt felhasználó 2009. 01. 03. 20:40
#453
..másrészt soha nem értettem, hogy miért fontos bárkinek is, hogy az adott piacot éppen minek nevezik...medve vagy bika...ezen agyalni teljesen felesleges, idő pocsékolás...legalább olyan értelmetlen, mint egy OTP részvényekbe fektetőnek azon filózni, hogy mi a francért hívják ezt a céget úgy, hogy Országos Takarékpénztár....
Törölt felhasználó 2009. 01. 03. 20:13
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#452
két kérdés:

telekomot miért pont 650-re?

papíron ill. fejben az 1000Mrd-os költségvetési hiány csökkentés marha egyszerű, de a valóság azért ennél problémásabb...ez a téma pont az, amire azt mondjuk, hogy "..melyik ujjamba harapjak?" ...pláne most, amikor gazdaság a nullához konvergál Mo-n...ami azt jelenti, hogy ilyenkor pont az államnak kell belépni piaci szereplőként, hogy élénkítse a megrendeléseivel a gazdaságot...magyarán költeni kellene az államnak...vagy az állami megrendelések mellett adókedvezményeket, járulékcsökkentéseket kéne hozni, de akkor miből ad azoknak, akiknek éppen nincs és átmenetileg segíteni kéne?...szóval azér ez nem olyan egyszerű kérdés...szerintem.

A gond inkább az, hogy most rövid időn belül kéne annyi mindent csinálni az államnak, amire elvileg volt 20éve....na ez itt az igaziprobléma...
Figyelembe véve, hogy milyen a mentalitásuk, moráljuk a törvényhozóknak (pató pál féle és köztörvényes bűnözők)...szóval továbbra sem lesz semmi változás, legjobb esetben nem romlik csak szinten tartanak majd az intézkedések, de megint nem tanulnak(unk) majd ebből a válságból semmit...szerintem.
Törölt felhasználó 2009. 01. 03. 14:28
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#451
Nem értem miért nem képesek meghozni ezt a racionális döntést, hiszen csupán csak ezzel a radikális lépéssel tudnánk döntően kikerülni az adósságcsapdából. Ezután meg folyton csak plusszos költségvetést szabadna elfogadni vagy 5 évig, és utána jöhetne majd a kánaán, bár sajnos minden politikus inkább a zsebét akarja tömni, mint az ország szekerét előre tolni. Orbán bácsi is inkább azzal van elfoglalva, vajon elbír e a debreceni fenegyerekkel, vagy le kell köszönnie, minthogy értelmes dolgokat mondana.
Törölt felhasználó 2009. 01. 03. 14:25
Előzmény: #449  Törölt felhasználó
#450
A Mol-ról megint csak nem kell túl sokat beszélni, mivel finomítói kitettsége miatt, illetve kitermelései miatt ő szenvedni fog a 35 dolláros olajártól. Arról már megintcsak nem beszélnék, hogy papíron mekkora pénzügyi veszteségei vannak a cégnek a sajátrészvény-vásárlásokon. Így valószínű, utolsó 2008-as negyedéves számai szintén komoly veszteségekről adnak majd tanúbizonyságot, ami szntén előrevetíti egy közel 8200-as célárat, ugye Otp-nél mondani se kell 2300.
Matikát talán elkerülheti a árfolyamválság mélyülése, hiszen az 543 forintos árfolyam már így is rekordmélységnek számít, persze itt sem szabad figyelmen kívül hagyni, senki sem tudja megmondani mikor jönnek majd a külföldi állampapírvásárlók, addig meg minden bizonytalan, bár azért a 650-es ár igencsak indokolt szerintem a Matika esetében.
Ha ezen dolgokat végiggondoljuk akkor minden valamirevaló tőzsdés számár is világossá válhat, messze nincs itt még vége a medvepiacnak.
Talán az hozhatná meg az igazi fellendülést, ha az állam hirtelencsak meggondolná magát és 1000Mrd-val csökkentené a költségvetés hiányát, így pozitívba jönne ki a szaldó, ennekokán aztán elkezdene tódulni be a tőke, közben meg bevezetnék az egykulcsocs adót, ami igencsak lökne a gazdaságon.
Törölt felhasználó 2009. 01. 03. 14:15
Előzmény: #448  Törölt felhasználó
#449
Én erre csak egyet mondok. Lehet itt okoskodni, meg trendekről beszélni, de mivel mindenki tudja, hogy a Bux forgalmának 70-80%-át négy részvény adja ezért csupán azt kell megvizsgálni, vajon ezen részvények meddig szakadhatnak még.
Az Otp-t szemlélve szerintem mindenki tudja, hogy Ukrajnában a cég leányvállalatának körülbelül 700Mrd forintnyi hitele van kinn, ennek fele lakossági másik fele pedig vállalati. Azt senkinek sem kell gondolom mondani mennyit esett az ukrán valuta a dollárral szemben, mivel ugye Ukrajnában főként a dollárhitel dívik. Így aztán mivel a 3. negyedéves eredményben még egyáltalán nem láttuk a durva válságot, azt hiszem meg vagyon írva hogy számítani lehet egyfajta minimumárra az Otp esetén az éves gyorsjelentés körül szvsz február 15 . Hozzá kéne még tenni, hogy Oroszországban szintén van bankja az Otp.-nek, és a rubel szintén igen jól szerepelt a dollárhoz képest. Az már csak hab a tortán, mivel itthon eltünt a svájci frankhitel, így itthon is elégé megdrágult a hitelfelvétel, ebből kifolyólag a magyar piac profittermelő képessége is legfeljebb csak szinten marad.
Törölt felhasználó 2009. 01. 02. 20:24
Előzmény: #447  exmnbs1
#448
exmnbs1 2009. 01. 02. 20:05
Előzmény: #446  bpmcwap
#447
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 18. 10:41
Előzmény: #444  bpmcwap
#446
napi rés betöltve... ej de szép lenne végre átvinni a 13000et.... még akár el is szállhatnánk igy évvégére...
Törölt felhasználó 2008. 12. 16. 10:17
Előzmény: #444  bpmcwap
#445
Én is up-ra spekuláltam (spekulálok) rövidtávon, de még ez sem jött be eddig. Nagyon valószínűnek tartottam egy év végi emelkedést...
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 16. 10:14
Előzmény: #443  Törölt felhasználó
#444
ugy betojtam még rá is vettem gyorsan... bux cél úgy tűnik megerősitve... 14300... meglátjuk... amugy nemzetközileg iszonyu le vagyunk maradva... egy laza 10%ot simán mehetnénk hogy beérjük a többieket....
link
Törölt felhasználó 2008. 12. 16. 09:28
Előzmény: #442  bpmcwap
#443
Hát akkor tévedtél. Bár ez is csak egy jóslat...
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 16. 09:24
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#442
a medve piac lényege hogy egyre mélyebb mélypontokat üt én pedig azt mondtam hogy szerintem vége a medvepiacnak rgo igen, ha új mélypontot üt akkor tévedtem.
Törölt felhasználó 2008. 12. 16. 09:17
Előzmény: #438  bpmcwap
#441
A megszerzett tapasztalatokkal súlyozod az egyenleged?:)
-bubu-
-bubu- 2008. 12. 16. 09:16
Előzmény: #438  bpmcwap
#440
cseppet ironizáltam:)

a számlám még rendezett ..
Törölt felhasználó 2008. 12. 16. 09:14
Előzmény: #437  bpmcwap
#439
Köszi.
milyen szintnél gondolod, hogy veszett az elméleted?
10k bux alatt?
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 16. 09:14
Előzmény: #435  -bubu-
#438
nem tudom mi bajod a számláddal, én még mindig nyerőben vagyok....
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 16. 09:11
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#437
nem, egész eddig minden ugy ment ahogy azt micimackó elképzelte... az igaz hogy ta alapján uj aljak látszanak ha behalunk, de nem vennék rá mérget hogy megyünk is mert mint irtam fundamentálisan nem nagyon tartok indokoltnak 10000 alatti buxot, ami azt jelenti hogy egyenlőre továbbra se várok új aljat rgo a medve piacnak szvsz továbbra is vége csak a sávunk sokkal szűkebb mint gondoltam... majd meglássuk... az esés önmagában még nem maga a medvepiac... ahogy az emelkedés sem volt bikapiac! szvsz sávozunk az alja valahol 10000 körül van... a teteje meg 13000nél... ennyi.
Törölt felhasználó 2008. 12. 16. 09:06
Előzmény: #435  -bubu-
#436
csak saját pénzből bubu!
Tudod, takaró.
-bubu-
-bubu- 2008. 12. 16. 09:05
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#435
józsi a topik hagyján , de a számlánk is :))
Törölt felhasználó 2008. 12. 16. 09:04
Előzmény: #433  bpmcwap
#434
ez azt jelenti, ha ez a szint elesik, törölve e topik?
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 16. 09:03
Előzmény: #432  -bubu-
#433
11587
meglátjuk...
-bubu-
-bubu- 2008. 12. 16. 08:58
Előzmény: #430  bpmcwap
#432
magyarán mégsincs vége??:))

Törölt felhasználó 2008. 12. 16. 08:58
Előzmény: #430  bpmcwap
#431
szia.
A maci vége elnapolva?
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 16. 08:57
Előzmény: #424  bpmcwap
#430
kezd eldurvulni a helyzet... nem tudom mi lesz még így ebből, de 1-2 realizálással bebiztosítottam a stopjaim.... sávnak kicsit szűk, az esés elindulása pedig olyan mélységekbe mutatnak továbbra is amit továbbra sem tartok indokoltnak fundamentális oldalról.... meglássuk.
Törölt felhasználó 2008. 12. 14. 20:29
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#429
...mondjuk azt sem értem, hogy miért kell a maci végét ennyire várni...ha ügyes, bátor az ember és nem visz át napon túl pozíciót, akkor egészen jól lehet keresni ezen a piacon is..magyarán egy igazi tradernek tök mindegy, hogy éppen milyen piacon keres pénzt...alkalmazkodik, teker egyet a stratégián és gyönyörűen keresi a pénzt tovább...ennyi.
Törölt felhasználó 2008. 12. 14. 20:22
Előzmény: #427  Törölt felhasználó
#428
Jó lenne egy medvetoros vacsora.
Törölt felhasználó 2008. 12. 14. 17:55
#427
..nem a medve piacnak, csak ennek a hétnek...
Törölt felhasználó 2008. 12. 14. 17:15
Előzmény: #424  bpmcwap
#426
recesszio után depresszio
Törölt felhasználó 2008. 12. 12. 09:41
Előzmény: #424  bpmcwap
#425
Fogunk csak nem most.

A maci meg már tényleg elmehetne innen.
Jó én kedvelem de már nagyon uncsi. :D
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 12. 09:30
Előzmény: #420  bpmcwap
#424
áááááá, agyam eldobtam.... :DDDD
komment nincs, cápán leirtam.... meg van a hármas metszés.... :DDDD
jövőhéten csak hófehér gyertyák lesznek.... :DDD gigamegabull.... :DDD
link

érdekes egy dolgok ezek... komolyabbra véve mostantól szerintem maci teljesen leszúrva... véleményem szerint nem fogunk újabb mélypontot ütni.
Törölt felhasználó 2008. 12. 12. 09:14
Előzmény: #422  Törölt felhasználó
#423
A nagy emelkedés előtt még ki kell rázni mindenkit.
Nehogy már mindenki jól járjon.

Ezt a vak is látja.
Törölt felhasználó 2008. 12. 12. 09:13
Előzmény: #420  bpmcwap
#422
Beszarás 700milliárdos csomagot szavaztak meg

ezen a pitiáner összegen meg játszanak. 30 milliárd 17 milliárd.
Törölt felhasználó 2008. 12. 12. 09:13
Előzmény: #420  bpmcwap
#421
Ez csak műsor a világnak.

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek