Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 05. 26. 13:56
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#120
james
Ennek meg mi köze a genesishez?
Törölt felhasználó 2009. 05. 26. 13:28
#119
napelem
Szerinted, ha az RFV illikvid, akkor a Genesis milyen a mai 630 db-os forgalmával? :-) Genesisnél napi 1000-2000 db fordul meg, RFV meg már utolérte a Genesis-t forgalomban is. :-)) 2550 db körül járunk, ja és az árfolyamtartomány között is van eltérés. :-)
OTP-t hamarosan beérheti az RFV! :-)

Szép napot!
Törölt felhasználó 2009. 05. 26. 13:04
#118
Az a jó, ha illikvid, így sokkal többet lehet vele pár hónapos, 1-2 éves befektetéssel keresni! :-)
Jó a cég, fundamentálisan is.

és forgaloms ie kezd élénkülni, megjelentek a vevők itt 2800-2900 Ft körül :)
Törölt felhasználó 2009. 05. 26. 12:46
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
Lassan megelőzi az OTP-t.:-))
Csak ne lenne ennyire illikvid.:-((
Törölt felhasználó 2009. 05. 26. 11:38
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
Pardon.
7403.-
Igaz tavaly szeptemberi az ajánlás.
VÉTEL!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2009. 05. 26. 11:33
#115
Sziasztok!
Más elemezte ajánlotta már az RFV-t?
A honlapjuk igencsak nyugtató.:-))
darius8 2009. 05. 25. 14:23
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
Sziasztok!
Én már hónapok óta szemezgetek a részvénnyel, valahogy megtetszett. 2-2,2 között ingadozott, de eszméletlen kicsi forgalommal. Aztán határoztam, veszek, erre a múlthéten kiütötték. Szóval addig vártam, míg 2...-on vettem és azt hiszem nem bántam meg. Ma is tettem be vételi ajánlatot, de annyiért nem kaptam.Csak azért írtam ilyen hosszan, mert többször beigazolódott, hogy az első megérzés a jó, ha vársz, elbizonytalanodsz, vagy lekésel. Persze olyan is van, hogy de jól tettem hogy nem...
Törölt felhasználó 2009. 05. 25. 13:31
#113
Hír a BÉT-en:

link

Elég korrek tájékoztatás szerintem az RFV-től, a leendő FB-tagok szakmai önéletrajzával együtt, csak így tovább!

Transzparens egy cég, és ezt egyre többen veszik észre! Felfigyelve a benne rejlő komoly növekedési potenciálra...

2700 Ft-ról el is tűnt a 3000 db-os eladó!
Nem is akarta az eladni szerintem. :-)

Törölt felhasználó 2009. 05. 24. 17:09
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#112
Kicsit én is keresgéltem és a következőkre jutottam:

Sárospatakhoz 160-200milliós beruházási összegeket találtam (önkormányzati jegyzőkönyvekben+jelentésekben). A feljegyzéseim között 600m (2 év alatt) szerepel, ezért írtam ezt az értéket legutóbb. Az eltérésnek több oka is lehet, akár az is, h anno elnéztem vmit. ha ez utóbbi történt, bocs a fals adatért.

Ami a bérleti díjat illeti, a jelentésben 27 millió, a józsefvárosi projektnél pedig 240m forintot említenek. Mivel ezek az AIE soron szerepelnek, a tényleges bérleti díj ezeknél némileg több, kb. 30 ill. 260 millió. (2008.03.31. gyorsj)

Veszprém megyéhez két közzététel is tartozik: az általad említett adatok a 2008. május elsején életbelépő szerződésekre vonatkoznak. A 2008. szeptember 18-i keltezésű jelentésben 260m beruházás szerepel.
Törölt felhasználó 2009. 05. 24. 07:16
#111
Üdv Mindenkinek!

Ha a nagy értékű szerződéseket a közzétételek alapján megvizsgáljuk, megállapíthatjuk a következő tételeket:
- Józsefváros Önkormányzata: 670 millió Ft energetikai beruházás, a bérleti díjról nem találtam közzétételt,
- Sárospatak Önkormányzata: 2008 év várható árbevétele 640 millió Ft, az energetikai beruházásról és a bérleti díjról nem találtam közzétételt,
- Veszprém Megyei Önkormányzat: 270 millió Ft vagyonkezelés fűtési berendezésekre vonatkozóan, 220 millió Ft bérleti szerződés, (Ennél a szerződésnél volt utalás arra, hogy több intézmény is csatlakozik még a projekthez.),
- Fejér Megyei Önkormányzat: 1355 milliárd Ft korszerűsítő beruházás, 504 millió Ft bérleti szerződés.
Megállapítható, hogy megyei önkormányzattal volt már szerződése az RFV Nyrt.-nek ill. a Fejér Megyei Önkormányzattal kötött szerződés megközelítőleg olyan nagyságrendű, mint a fent említett szerződések összesen. A társaság menedzsmentje a profit figyelmeztetéssel gondolom sokkal óvatosabban fog eljárni, figyelembe véve, hogy a utolsó profit figyelmeztetések a megváltozott körülmények miatt nem teljesültek.
A gyorsjelentésről pár gondolat: az árbevételhez viszonyítva ( 711 millió Ft) a bruttó haszon 46,8% (333 millió Ft), a EBITDA 30,3% (215 millió Ft), üzemi nyereség EBIT 24,2% (171 millió Ft), a nettó eredmény 11,6% (83 millió Ft) lett. Megállapítható, hogy ezek a mutatók jónak mondhatók egy cég gazdálkodásában még akkor is ha tudjuk, hogy a nettó eredményt a pénzügyi tételek jelentősen rontották ( forint hitelek kamatai). De a közzétételekből tudhatjuk a jelenlegi beruházásokat már EUR hitelből finanszírozzák , ill. ha ezek a mutatók maradnak (esetleg javulnak) az árbevétel növekedése mellett, akkor valóban szép fejlődés előtt áll a társaság és a részvényárfolyam is….
Törölt felhasználó 2009. 05. 23. 23:23
#110
Így van, akinek van tartsa a részvényeket, akinek még nincs, éppen ideje bevásárolni! :-)
Szerintem év végéig 5000-6000 Ft-os árfolyam benne van, de könnyen lehet több is, majd meglátjuk. Kicsi nagyon a közkézhányad! :-)

Szerencsére már vol benne forgalom is, itt még elég olcsónak mondható, 2600-2700 Ft-ról indult a kereskedés az RFV-vel, amikor bevezették a tőzsdére...

Kellemes hétvégét!
guruk 2009. 05. 23. 16:27
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
érdekesek a mozgások... viszont mint ahogy más kis tozsdei cégeknél, itt is azt kellene a tulajdonos-managementnek a fejébe vésnie, hogy TRANSZPARENCIA, KOMMUNIKÁCIÓ... eddig az RFV helytált ezen a terülten (a kummuniációban azért vannak hiányoságok), de igen törékeny dolog a transzparencia és a cég struktúrát nézve a beszámolóval szövegével együtt van mire figyelni.
Ezzel együtt a jenelegi helyzetben a magyar részvények között az egyik legaktraktívabb papír...meg kell venni rá kell nézni fél év múlva.
Törölt felhasználó 2009. 05. 22. 16:45
#108
Úgy látom minden téren mozgolódás van a cégnél....
forrest 2009. 05. 22. 13:42
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#107
a hírből nekem még az utolsó mondat az, ami a (közel)jövő szempojtából érdekes, kecsegtető lehet:

"A létrejövő többségi önkormányzati tulajdonú cég a megye összes településének, városának nyújt csatlakozási lehetőséget a korszerűsítési programhoz és a hatékony energia-szolgáltatáshoz,"

fejér megyei városok, települések itt a nagyszerű alkalom!

:)
Törölt felhasználó 2009. 05. 22. 13:29
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#106
Köszi a gyors választ. Lehet, én is belecsípek kicsit. :-)
Törölt felhasználó 2009. 05. 22. 13:26
#105
Nagy lett a "csend", erőt gyűjtenek, és délután lesz még egy húzás? Vagy egyelőre ennyi volt? Nagyon nem számít Én ráérek, ha már ennyit vártam, meg most kezd izgalmas lenni a dolog....
Törölt felhasználó 2009. 05. 22. 13:22
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Szia Lol!

Persze hogy tudjuk mire gomdolsz. A távhő szollgáltatásra. Azért vagyunk itt.... A dolog azért egy kicsit komplikáltabb, de természetesen van benne ráció...
Törölt felhasználó 2009. 05. 22. 13:10
#103
Sziasztok,
felfigyeltem ennek a papírnak a napokban elkövetett szárnyalására. Megnéztem a weboldalukat (nagyon ötletes, de sokkal fontosabb, hogy a tevékenységi kör is szimpatikus, nem beszélve az előrejelzésekről, és az itt olvasott hírekről), és eszembe jutott egy minapi hír: "az" AB döntés.
Átfutottam a topicot, de nem találtam rá utalást.
Hallottátok, értitek, mire gondolok/beépült az árba...?

Üdv,
Lolka
Törölt felhasználó 2009. 05. 22. 12:46
#102
Szerintem, aki részvényes, annak érdemes türelemml várni, hisz valami nagyon elindult az RFV házatáján. Nem csodálkoznék rajta, ha még ebben az évben visszatérhetne az árfolyam a korábbi 4000-6000 Ft-os tartományba. A tőzsdén bármi lehetséges, főleg, ha egy dinamikusan növekedő, transzparens, hiteles Cégről van szó, ahol a részvényesi közkézhányad is elég kicsi, egyelőre.
Az is lehet, hogy "valaki" még felhalmozni akar a részvényből, ezen az árfolyamszinten, hisz 6000 Ft-os szintekről esett le az árfolyam még tavaly, és a bevezetésnél is 2600-2700 Ft volt az árfolyam...
Törölt felhasználó 2009. 05. 22. 10:55
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
Két dolog lehet, vagy valaki valakik még nem látják az idejét az emelkedésnek ezért tettek egy féket, vagy aki télen vette a nagy "pakkot", betett belőe és örül, hogy kiszállhat, hiszen a "poklot" járta meg ( velünk együtt), egyszrűen szabadulni akar...

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek