Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
forrest 2009. 02. 06. 08:20
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
a hónapban már emelkedtünk majd 14%-ot, elindult... :)

igaz, hogy a forgalom szinte 0 volt...

mondom, lassan elfogynak a "szórók"
kár, 1600 körül még vennék

most 2 hétig nem leszek, kíváncsian várom a fejleményeket
(elvileg közben jön a GYJ)

kitartás!
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 20:31
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Üdv!

Talán így lesz, de azoknak akik 3500-4000 körül "ücsörögnek" benne ez bizony sovány vigasz. De hát ez a jelenlegi valós tőzsde...
Törölt felhasználó 2009. 01. 29. 21:52
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Nyugalom,tényleg alakulnak a dolgok.....
Most már tényleg ne adjon el senki 2000 alatt...A lejtmenet megvolt,több irányú,pozitív változás állhat be nemsoká.
Időpontot ne kérdezzetek,de aki most vesz,garantáltan 20-30%-ot kereshet fél év alatt.
Ezt nyugodtan számon lehet kérni nyár elején.
Törölt felhasználó 2009. 01. 28. 14:19
#17
Formerplayer írta karácsony előtt
"Egyébként talán már látszik az alagút vége...
Fontos lesz a Január közepi időszak,mert hosszútávra eldőlhet a finanszírozás.De új projektek is kilátásban lehetnek,ha meglesz a finanszírozás.itt tehát már nem adnék el,sőt akinek van 1-2 milliója fél évre,akár a gyűjtögetést is elkezdheti...."
Az utóbbi hetek eladásai, a mai újabb beszakadás számomra (sajnos) nem azt valószínűsítik, hogy látjuk a fényt. Egyébként így most január végén eldőlt már valami a finanszírozással kapcsolatban? Vagy ezért esünk?
forrest 2009. 01. 23. 10:11
Előzmény: #15  El_Kebir
#16
ez azért érdekes lehet...

"A bank új stratégiájának lényege ... különös hangsúlyt helyeznénk a helyi pénzintézetekre ... ahol előnyt élveznek a bankszektorba, beleértve az OTP-be irányuló befektetések. A kormánnyal folytatott korábbi egyeztetések nyomán kifejezetten a kis- és középvállalkozások finanszírozási igényeinek kielégítése érdekében az EBRD tőkét készül kihelyezni magyar pénzintézetekbe. Kiemelt figyelmet kapnak az önkormányzatok energiahatékonyságot célzó befektetései is, és az alternatív forrásokon alapuló energiatermeléshez való hozzájárulás is szóba jöhet."
El_Kebir
El_Kebir 2009. 01. 23. 09:12
#15
link

" Kiemelt figyelmet kapnak az önkormányzatok energiahatékonyságot célzó befektetései is, és az alternatív forrásokon alapuló energiatermeléshez való hozzájárulás is szóba jöhet."

micsoda célzások...
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 20:03
#14
Szia Forrest!

Igen Én is tulajdonos vagyok, hiszen mikor beszálltam, akkor megvizsgáltam a többi részvényeket is és mint fejlődő cég ennél a papírnál tettem le a voksomat. Az egy részvényre jutó nyereség elég vonzónak tűnt már 3000 Ft alatt, de a profit figyelmeztetés bezavart egy kicsit. Az most a baj, hogy nem lehet tudni a befektetők mennyit fizetnek egy cégért, vagyis mennyinek lehet venni a P/E viszonyt. Remélhetőleg olyan 8-10 között lehet számolni, akkor valahol itt lehet az alja az esésnek, és talán a negyedik negyedén dob egy kicsit az eredményen. Bár ezt már csak félve írom le ilyen gazdasági helyzetben…. Az biztos, hogy a 15-20 P/E számokat el lehet felejteni az olyan cégeknek, amiket nem ingatlanjuk után áraznak be ( pl. Fotex). A cégnek most tényleg egy esélye maradt- banki hitel nélkül nem tudnak fejleszteni- a termelő projekteket a legjobban kihasználni és készpénz termelés ill. hitel visszafizetés. Majd mikor megindul a bankok felől a hitel szolgáltatás - hiszen a végtelenségig nem tarthatják vissza a tőkét- akkor egy jó tárgyalóképes pozícióban legyen a cég. Hiszen akkor is elég szigorúan megvizsgálják majd a bankok, hogy kiknek helyeznek majd ki hiteleket.
Remélhetőleg a jegybanki kamat visszaszállításából kiindulva, ami a pénzügyi veszteséget mérsékli, és egy szigorú költséghatékony gazdálkodással talán kilehet indulni egy 280-300 Ft EPS- el a 2009- es évben. A jelenlegi árfolyamból kiindulva (1875 Ft) ez egy 6,4 P/E viszonyt mutat, ami már megfoghatja a jelenlegi árfolyamot. Azt viszont én is egyértelműnek tartom, ha egy kicsit normalizálódik a helyzet, akkor az egyik legjobban fejlődő cég lehet, ami várhatóan az eredményeken és ezáltal a részvényárfolyamon is tükröződni fog. Remélhetőleg….
forrest 2009. 01. 20. 18:31
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
amúgy mindenkinek ajánlom muvezeto dec. végi eszmefuttatásait (elemzéseit) az RFV2008 fórumban

nekem tetszettek muvezeto, hasonló következtetésekre jutottam én is, de Te profin összefoglaltad amit kell, kösz

amúgy, gondolom te is "tulaj" vagy?
jól gondolom?
forrest 2009. 01. 20. 18:11
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#12
Szia Hipikikki!

A dec. 19., 23.-i "giga" forgalom miatt gondolom.
Ezen a két napon 3 tranzakcióval kb. 33.000 db papír cserélt gazdát vagy -szerintem inkább- került átkötésre.
Mindegy is hogy volt, szvsz biztos hogy, 1 kézbe került v. maradt.
a nagytulajok nem adtak el, hiszen azt már jelentették volna
ilyen árszinten nyílván nem adják, majd újra 6k felett
8k felett meg jöhet a tervezett -közben elhalasztott- részvény kibocsátás

nyugi-nyugi eljön az ideje...

szóval jelenleg a maradék 30k db "forog" vagy inkább ennek egy részét szórja pár "remegő"
de ennek is vége lesz 1x

+ nézzetek a többi papírra, ott sem rózsásabb a helyzet jelenleg!

üdv.
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 16:13
#11
Bocs! Hali!
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 16:12
#10
Szia "hipikkki"!

5% felett kell jelenteni, amugy Neked mennyi a bekerülési árad?
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 16:04
Előzmény: #4  forrest
#9
Segíts Forrest!
Azt honnan tudod hogy a közkézen lévő kb 66.000 részvény fele egy kézben van? Rosszul emlékszem arra, hogy 1%-os tulajdonrészt, azaz 20.000 db részvényt már be kell jelenteni?
Egyébként te ügyesen csináltad. Jó, hogy az átlagod ilyen alacsony.
El_Kebir
El_Kebir 2009. 01. 20. 15:33
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#8
(pont a születési évszámon kaptam is )

akkor gondolom nem 18xx-en vettél... :-)) :-P
forrest 2009. 01. 19. 14:12
Előzmény: #6  forrest
#7
„Ötvenes tempón a jegybank: egy számjegyű az alapkamat (9.5%)

Újra egy számjegyű az irányadó kamat, miután mai ülésén 50 bázispontos mérséklést hajtott végre a monetáris tanács. Az októberi 300 bázispontos emelésből 200 bázispontot már ledolgozott a kamatpolitika.”

A jegybanki alapkamat alakulása:

2009. január 19-től 9,50%
2008. december 23-tól 10,00%
2008. december 9-től 10,50%
2008. november 25-től 11,00%
2008. november 24 RFV Profit warning
2008. október 22. 11,50%

alakul...
forrest 2009. 01. 16. 14:16
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
persze, ez teljesen más műfaj

az alapkamat foly. csökken év végére 7.00-ra várják az elemzők
már csak a banki finanszírozásoknak kellene normális hitelkamatokkal újraindulnia

Csabit ismerem, nem az a feladós típus...

Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 13:26
Előzmény: #4  forrest
#5
ezt jól látod

Egyre gondolunk és az mindenképp 10k köré tehető

Ja és ez nem genesis, ez működő vállalat, ami azért hatalmas különbség
forrest 2009. 01. 16. 13:21
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
engem 4k alatt kezdett izgatni a papír, 3k-n vettem először, majd a lecsorgással foly.

így már van elég és az átlagom is 2,5k alatti

ráérek, szerintem is ebben a papírban van a legnagyobb emelkedési potenciál (közkéz nagyon kicsi és annak is a fele 1 kézben van)

Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 12:29
Előzmény: #2  forrest
#3
sajnos nekem is van 4500-ról egy kevés, de 2k alatt vettem (pont a születési évszámon kaptam is ) :-)
Hígítok

Mivel kicsi a közkéz, a gyors feltámadás garantált és pikk pakk 5k-n leszünk.
De ehhez kellenek a jó adatok és némi befektető aki észreveszi

Kivárás

legközelebb 1500 alatt veszek
forrest 2009. 01. 16. 12:18
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
pluszban senki nem tudja eladni, hisz 2400 alatt csak dec 4. után lehetett először venni

én is tartom, várom a mielőbbi "feltámadást"

ráérek, de úgy gondolom idén még elindul...

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek