Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 09:12

Rendőrség topik - Szolgálunk és védünk?  

1. Meggyanúsították, őrizetbe vették és beosztásából felfüggesztették azt az öt rendőrt, akik a gyanú szerint megerőszakolták a Hooligans együttes gitárosának barátnőjét.



2. Kommandósok csaptak le 13 mutyizó rendőrre



3. A móri fegyverek beszállítója a vérengzés idején a rendőrség soraiban szolgált.



4. Gergényi Péter Pintér Sándor utazási irodájában folytatja



5.A Széna téri OTP helyszínelője 23 darab húszezrest csent el
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 18:38
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#400
persze lakosági bejelentésre!!:))))

nincs rendőr gyanusított nélkül ,és nincs határőr csempész nélkül!!!

a temető biztonságát kell nővelni!
mert kevés a pénz!
mit kell ilyenkor tenni?:))))

Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 18:32
Előzmény: #398  csuloktata
#399
na csakhogy rájöttetek már!!!

a határőr az a saját kokainját fogdosa a rendőr meg saját kollégáit!!!

aztán jár még utána olyan is, hogy kitüntetés!!!!

mert igazság szerint mmikor elfognak egy szállitmányt azt azért teszik hogy az állampolgárok lássák hogy a határőr dolgozik!

csuloktata 2007. 05. 21. 18:28
Előzmény: #397  Törölt felhasználó
#398
Emberrablás gyanújával vettek őrizetbe két kisvárdai rendőrt és két civilt a hétvégén, jelentette a HavariaPress. A hírügynökség értesülései szerint akkor érték őket tetten, amikor a váltságdíjat akarták átvenni az elrabolt férfiért. A bűncselekmény helyszínéről többen elfutottak.

Egyiküket hétfőn sikerült beazonosítani és elfogni, mint kiderült, ő is rendőr. "A gyanúsított kihallgatása jelenleg is tart" - mondta érdeklődésünkre Szilágyi László, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Főügyészség szóvivője. Mint mondta, a sértett felismerte a gyanúsítottat, így "99 százalék" hogy a kihallgatás után őt is őrizetbe veszik.

Az ügyészség egyelőre nem tud róla, hogy a már elfogottaknál több rendőr is érintett lenne az emberrablási ügyben. Ahogy Szilágyi fogalmazott, "már ez is sok".

A megyei főügyész, Kovács András tájékoztatása szerint a rendőrök egy cigarettacsempész banda tagjai voltak.

A csempészbanda vitába keveredett egy másik csempészbandával, a nézeteltérést próbálták emberrablással rendezni.

A megyei főügyészség eddigi adatai szerint a két Kisvárda környéki társaság üzleti kapcsolatban állt egymással. A közelmúltban azonban az egyik társaság átverte a másik csapatot, az egyik szállítmányban ugyanis cigi helyett nagyrészt üres papírokat adtak el nekik, írja a HavariaPress.

A rendőrök bandája a gyanú szerint bosszúból elrabolta a másik banda egyik tagját. Ezután váltságdíjat - korábbi káruk, háromszázezer forint megtérítését - követeltek hozzátartozóitól, akik viszont a rendőrséghez fordultak.

A megyei főügyészség kezdeményezte a gyanúsítottak előzetes letartóztatását, az ügyben kedden dönt a helyi bíróság.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 17:51
#397
A rendőrség tavaly ősszel védte, az elmúlt hetekben sértette a rendet, ezért kellett most határozottan közbeavatkoznia a kormánynak - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben, napirend előtti felszólalásában.
ujonc 2007. 05. 21. 15:41
Előzmény: #393  tokos.
#396
Felajánlotta magát meg a húsz rongyát? FURI!!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:43
Előzmény: #394  Törölt felhasználó
#395
Ezt magyarázom, itt a zenész ribi csak média csemege, a rendőrek között nem a balfasz mentalítás a jellemző. Nekem azt súgja valami ez a rendszer nem fog 45 évig regnálni. Ez nem kell a magyaroknak már... Gyurci majd levezényli a reformokat fakabátéknál. :-)
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:12
#394
tokos. 2007. 05. 21. 14:12
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#393
Mármint miről?
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:48
Előzmény: #391  tokos.
#392

"Mondjuk én azt mondtam, hogy nője válogatja, van aki így keresi a betevőt, ezzel legalább megúszhat egy utat a postára."

erről sem ártana otthon közvéleményt kutatni, szvsz
tokos. 2007. 05. 21. 13:46
Előzmény: #389  Törölt felhasználó
#391
"szerintem tuti van olyan aki már felajánlotta így magát, szóvel ez egyébként életszerű lehet, "

Majd azért otthon kérdezd meg erről te is a barátnődet.
tokos. 2007. 05. 21. 13:45
Előzmény: #389  Törölt felhasználó
#390
Nem olvastam végig a topic-ot, egyébként nem nagyon érdekel ez az ügy.

Mondjuk én azt mondtam, hogy nője válogatja, van aki így keresi a betevőt, ezzel legalább megúszhat egy utat a postára. De ebbe az esetben valószínűleg nem erről van szó.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:36
Előzmény: #388  tokos.
#389
Leírtam már pénteken erről a véleményem, szerintem tuti van olyan aki már felajánlotta így magát, szóvel ez egyébként életszerű lehet, de: 1. nem 5 rendőr esetében, hanem mondjuk ha 1 van ott. 2. valamiért kell, hogy felajánlja, bűncselekményen kapták, kőrözték, ivott/drogozott, lopott volt a kocsi, drog volt a kocsiban, akármi, ezekről már tudnánk és szó nem volt eddig ilyenről, egy biztiövért nincs olyan aki akárcsak 1 rendőrnek is felajánkozna.
tokos. 2007. 05. 21. 13:27
#388
Tegnap előjött ez a felajánlkozás dolog, mikor beszélgettem az asszonnyal. Annyit mondott, hogy ilyet is csak egy pasi tud kitalálni.

Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:18
Előzmény: #386  Törölt felhasználó
#387
És akkor valóban még az sem tény, hogy egyáltalán bármi megtörtént.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:15
Előzmény: #381  Törölt felhasználó
#386
"Szóval miből gondolod, hogy az aktus megtörtént?"
Mintha ezt a rendőrök se tagadták volna, csak másképpen adták elő. De lehet, hogy én hallottam, olvastam valamit rosszul.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:12
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#385

egyébként hajlok arra az absztrakcióra (amely már elhangzott a fórumon), hogy ha a főrendőr azt mondhatja, hogy az azonosítók véletlenül leeshetnek, akkor onnan egyenes út vezet idáig.

ezek a faszik még tényleg a háborúban érzik magukat (ld. még Lánc hídi Csata), és nem hagyták abba a Rambo játszást.

Mint tűlünk délre. Ott is folytatódik az utcán a háború...

Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 12:49
#384
Az egész mesedélután számtalan sebből vérzik! Egy éjszakai járműellenőrzéshez miért is kell öt rendőr? Mindig arról panaszkodnak, hogy milyen kevesen vannak és ezért nem elég hatékonyak a helyszíni ellenőrzések.Ott meg csodák-csodája rögtön öten is voltak egy Nikita-szerű félelmetes fiatal nő ellenőrzéséhez! Aztán miért csak akkor kezdtek különböző verziókkal előállni amikor egy aprólékos belső nyomozás után a nő felismerte valamennyiüket? A média híradások után miért nem álltak elő azonnal, hogy igen, mi állítottunk meg egy szgk-t vezető nőt és ez és ez történt.Ha szakszerű rendőri intézkedés történt,hol a jegyzőkönyv? Aztán a mesék: nem történt semmi,- nő felajánlkozott,-csak hazakisérték az okmányaiért(átlépve az intézkedésre jogosító kerülethatárt). Az egész ügy állítólag onnan indult, hogy a nő biztonsági öve nem volt bekötve. Gyenge látási viszonyok között honnan lehet ezt kiszúrni egy mozgó gk. esetében? Úgyhogy bármi is lesz a megkisérelt szerecsenmosdatás vége, ezek a rendőrök mindenek, csak nem a rend őrei, és nemcsak ők felelősek, hanem az érintett vezetőik is!
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 12:49
#383
Az egész mesedélután számtalan sebből vérzik! Egy éjszakai járműellenőrzéshez miért is kell öt rendőr? Mindig arról panaszkodnak, hogy milyen kevesen vannak és ezért nem elég hatékonyak a helyszíni ellenőrzések.Ott meg csodák-csodája rögtön öten is voltak egy Nikita-szerű félelmetes fiatal nő ellenőrzéséhez! Aztán miért csak akkor kezdtek különböző verziókkal előállni amikor egy aprólékos belső nyomozás után a nő felismerte valamennyiüket? A média híradások után miért nem álltak elő azonnal, hogy igen, mi állítottunk meg egy szgk-t vezető nőt és ez és ez történt.Ha szakszerű rendőri intézkedés történt,hol a jegyzőkönyv? Aztán a mesék: nem történt semmi,- nő felajánlkozott,-csak hazakisérték az okmányaiért(átlépve az intézkedésre jogosító kerülethatárt). Az egész ügy állítólag onnan indult, hogy a nő biztonsági öve nem volt bekötve. Gyenge látási viszonyok között honnan lehet ezt kiszúrni egy mozgó gk. esetében? Úgyhogy bármi is lesz a megkisérelt szerecsenmosdatás vége, ezek a rendőrök mindenek, csak nem a rend őrei, és nemcsak ők felelősek, hanem az érintett vezetőik is!
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 12:39
Előzmény: #381  Törölt felhasználó
#382


akira,

úgy látom nincs lényegi különbség a véleményünk között. De:

"És akkor még nem is említettük azt, hogy sok embernek az ad komfortérzetet, ha a hatalom "uralkodik" rajtuk, s a hatalom ezt megérezve néha ki is használja az ebből fakadó lehetőségeket - de ez már messzire vezet..."

a fentieknek nem ellentmondva azzal a kiegészítéssel élnék, hogy ez kicsit se menti fel a hatalom ilyen, sajátos gyakorlását.

Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 12:36
Előzmény: #376  Törölt felhasználó
#381
penznyelo

"azért nem csak szabálytalan igazoltatás volt. A csajt tényleg leszopatták, megdugták. Ez is tény. (az erőszak a kérdés)"

Lehet, hogy elkerülte valami a figyelmemet, de én ezt nem látom bizonyítottnak sem abból, hogy a csaj feljelentést tett, sem abból, hogy ennek nyomán kirúgtak néhány rendőri vezetőt, és egy minisztert. Bár nem elképzelhetetlen - valószínűleg többet tudnak.

Szóval miből gondolod, hogy az aktus megtörtént?

Mert ha valóban megtörtént, az a hatalmi helyzettel való visszaélés miatt valóban erőszak, így már az erőszak vs. a lány is akarta, nem hiszem hogy kérdés marad. Csak gondolj a klasszikus filmre Demi Moore-ra és Michael Douglass-ra. Ott is kiderült, hogy a főnökasszony hatalmával visszaélve kényszerítette a beosztottat........

Topik gazda

lecso8
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek