Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balentum
balentum 2020. 05. 29. 08:32
Előzmény: #95299  rbbj11
#95300
Csak nem szeretném a fórum közönségének a tudtára adni, mert utána többször vágnák a fejemhez hol pozitív, hol negatív kontextusban. 
rbbj11
rbbj11 2020. 05. 28. 22:54
Előzmény: #95283  balentum
#95299
nem tudom mire jó ez a titkolózás egy nyrt esetén?! :o itt minden nyitott könyv, ha valaki valamit tudni akar, pont ez egy nyrt lényege ....
Törölt felhasználó 2020. 05. 28. 21:08
Előzmény: #95294  pancserlama.
#95298

Szerencsés alkat vagy, hogy ilyen könnyen meg tudnak nyugtatni. :)
Egyébként volt másik cikk, mint ami itt is forgott? MTI-nél valakinek megvan a teljes interjú, amiből idézgetett? Mert ez eléggé ki lett herélve az újságíró által.
csongor64 2020. 05. 28. 19:50
Előzmény: #95296  pancserlama.
#95297
Amit írsz igaz , de meglepne egy fordulat . A kisbüfik  akkor mièrt oly fontosak mikor bevezetnek  tőzsdére, máskor meg leszarják a jogaikat és meg vezetik őket,pedig a kormányok szerint is kell a pénzük,és mint rába esetében is elsikkasztásával a könyvelés én milliárdokat-pl telek ügy
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 28. 18:54
#95296
Szerintem addig nem nyugszik a nép míg a menedzsment nem teszi rendbe a részvény árfolyamot !
És ez egy jogos igény !
.
Őszintén belegondolva a cég hírnevének szégyenfoltja az árfolyam !
.
A Rába jó a termékek is piacképes ,számok biztatóak!
Sajátrészvény !
Generali mint kicsik közt a nagy vesse latba a befolyását !
Tessék az elégedetlen kisrészvényeseket kivásárolni !
.
A korcsma üzeni a Rába “gazdáinak”:
A Rába jó !
Higyjenek az általuk irányított cégben mert ha ök sem hisznek benne érthetetlen és miért is a csodálkozás az elégedetlenkedésen ?
.
OTP kishölgy sportot űz a számokkal és szégyen bélyeget ragaszt a menedzsment homlokára !
.
Wisy 2020. 05. 28. 18:42
#95295
Örülök az érdeklődésnek, holnap mindenkinek jelzek névvel és telefonszámmal, aki írt emailt. Első körben egyeztessünk telefonon.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 28. 18:41
Előzmény: #95282  balentum
#95294
Figyelem !!
A cég korrekten a feltett kérdések nagyrészét meg válaszolta egy soron kivüli sajtó stb
Cikkekkel !
Tévedek ?
Nagyrészt amire lehet válaszolni mert jó a kérdés benne van Pintér úr nyilatkozatában
Valóban az srv nincs benne az vélhetően  IT hatáskör 
De perszr érdemes szorgalmazni részben biznisz a cégnek részben a cég méltóságát helyreteszik egy árfolyam karbantartás 
Wisy 2020. 05. 28. 18:38
#95293
Szerintem mindannyian nagyon örülnénk, ha csatlakoznál.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 28. 18:35
Előzmény: #95274  Wisy
#95292
Nem mondtam vagy írtam hogy nem csatlakozom
Minden kulturált konstruktív témában benne van Ica (ő a csapos)
balentum
balentum 2020. 05. 28. 18:29
Előzmény: #95290  Wisy
#95291
Mi van? Már te is csacsi vagy?
Wisy 2020. 05. 28. 18:27
#95290
Balentum, a személyeskedéssel te is rombolod a fórumot.... Hagyd abba, kérlek.
Ezt írtam és küldöm el:
"a 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről 3:258. § [Tájékoztatáshoz való jog] alapján a  következő kérdésekkel fordulok Önhöz, mint a Rába Nyrt. részvényese:
 1. Kérem küldjék el nekem a Rába Nyrt. 2019. évi mérleg és eredménykimutatásának tételesebb kifejtését, különösen az „Általános és igazgatási költségek”, valamint „Egyéb ráfordítások” tekintetében.
 2.A Rába városréti telkének értékbecslését szeretném, ha nyilvánosságra hoznák, ugyanis annak értéke meghaladja a 400 millió forintot és „a normál üzleti tevékenységén kívül eső eszközről és annak értékeléséről” van szó, ami a Rába Nyrt Alapszabályának 13. pont (n) bekezdése alapján közgyűlési hatáskörbe tartozik, ezért a részvényeseknek joga van megismerni a vagyonértékelést is.
Tájékoztatását előre is köszönve,"
Mondjuk ezeket úgysem fogják kiadni... Megpróbálom Felvenni a Generali-val is a kapcsolatot. 
balentum
balentum 2020. 05. 28. 18:12
Előzmény: #95287  HoStrucc
#95289
Gyere a büfikbe, ne offold ezt a topikot, köszi.
HoStrucc
HoStrucc 2020. 05. 28. 18:12
Előzmény: #95287  HoStrucc
#95288
Legalább vállald fel. Nagyon másképp nem lehet értelmezni azt a két mondatot...
HoStrucc
HoStrucc 2020. 05. 28. 18:11
Előzmény: #95286  balentum
#95287
Gondolom véletlenül mostad össze velem szokás szerint. 
balentum
balentum 2020. 05. 28. 18:09
Előzmény: #95285  HoStrucc
#95286
Én nem rólad hanem az LM csoportról beszéltem, csak úgy IS.
HoStrucc
HoStrucc 2020. 05. 28. 18:08
Előzmény: #95283  balentum
#95285
Tehát én LM csoport tag vagyok? Jó tudni. Ezentúl akkor majd figyelmesen olvasom és magamra veszem az összes vádat.
Ide képzelj el egy jogi disclaimert (miután kigoogliztad mi a szó) :*
Wisy 2020. 05. 28. 18:01
#95284
Semmi értelme, hogy vitatkozzunk. Olvastam is. Lekötött az agrárium. Köszönöm minden részvényes nevében a fáradtságodat. Magam is felteszem a kérdéseimet, valószínűleg te is feltetted azokat. Ez is a nyomásgyakorlás egy módja főleg ha sokan külön is írunk. Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy semmitmondó válaszokat kapunk. Össze kell szedni az 1%-ot.
balentum
balentum 2020. 05. 28. 17:59
Előzmény: #95281  HoStrucc
#95283
Gondolom te már megtetted és kiderítetted.:))
Végül is az LM csoport kezei messzire is elérnek.:)
balentum
balentum 2020. 05. 28. 17:58
Előzmény: #95279  balentum
#95282
  Íme az elküldött kérdések:
1. Megkötésre került-e már a Rába Nyrt. és az MNV Zrt. között az EAR használatára vonatkozó szerződés? Ha nem, mikorra  van ütemezve?
2.     Mikor kerül megtartásra az árverés, a sikeres licitálást követő folyamatban mikor kerül sor az adásvételi szerződés            megkötésére, illetve a vételár kiegyenlítésére?
3.     A Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata által a városréti ingatlant magában foglaló területre elrendelt változtatási         tilalommal kapcsolatban mi a Társaság álláspontja, hogy érinti az értékesíteni tervezett területre vonatkozó vételi ajánlatot?
4.     Milyen intézkedéseket terveznek a Társaság által esetleg elszenvedhető károk enyhítésére, amennyiben a változtatási tilalom miatt az ajánlattevő eláll a vételi szándékától?
5.     Zajlott/zajlik-e bármilyen egyeztetés a Társaság és Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata, illetve Győr polgármestere között a terület hasznosításával kapcsolatos új polgármesteri elképzeléshez szükséges terület nagyságáról, a tulajdonosváltás módjáról, elképzelt ütemezéséről és finanszírozásáról? Amennyiben igen, akkor mikor várható a részvényesek erre vonatkozó részletes tájékoztatása?
6.     Vajon mi lehet az oka annak, hogy a honvédség évek óta bojkottálja a Rába által "fejlesztett" eszközöket?   
7.     Alig van a vezetőségnek részvénye, mi ennek az oka?
8.     Miért nem vásárol ilyen árfolyamon saját részvényt maga a cég?
9.     Miért fizet osztalékot a cég, ha ennyire rossz a helyzet?
10.  Miért van egy nevetséges un. beszerzési áron nyilvántartva a városréti telek?
11.  A 13 mrd-os beruházás, az üzembeállás óta csak vitte a pénzt, mi áll a dolog mögött?
12.  Működik e már a kalapácsüzem és ha igen milyen %-os kihasználtsággal dolgozik, mikorra térül meg a beruházás?
13.  A honvédségi beszállítások csak tolódnak, vagy végképp szükségtelenek a Rába járművek?
+1. Van e realitása annak, hogy az „elmaradó” közgyűlés helyett a kisbefektetők részt vegyenek egy gyárlátogatással egybekötött fórumon, ahol további kérdéseket tegyenek fel és tájékoztatást kapjanak a társaság életéről, jövőbeli elképzeléseiről? 
HoStrucc
HoStrucc 2020. 05. 28. 17:57
Előzmény: #95279  balentum
#95281
Anélkül is kideríthető hogy elmesz, részt veszel. Csak mondom. 

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek