Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 18:08
Előzmény: #61158  pancserlama.
#61160
...hmm...!

...Te "láma"...!

...szerintem, Győrbe telepíteni, a reptére, már önmagában kész csődhelyzet...!
...az ottani bérszínvonal, már eleve biztosítja ezt...!

...a Volvo-val való együttműködésben, szerintem -, már találni rációt, de azt kifejteni, terjedelmi okokból, kommenben szinte lehetetlen...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 02. 17:51
Előzmény: #61157  Törölt felhasználó
#61159
A Rába nem piacot vesz el a jelenlegi gyártóktól !!
A Rába tipus kínálatot bővít illetve kiegészíti az igényeket !
Osszesègében nem várható komoly verseny a gyártók közt !

pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 02. 17:47
Előzmény: #61151  Törölt felhasználó
#61158
A Rábának jelenleg is üzemel egy jármű kft amiben fél gőzzel dolgoznak !
Felkel bővíteni buszra is ez szinte rutin és nem kockázat
A kockázat témát bővebb infoig lezárom ))

Mit fog emelkedni ?
Semmit vagy névérték !
Szerintem a nagyobb jelentőségű téma a tőke rendezése lehet !
Rába eredményessége melett é rdekes 1 év elé nézünk !
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 17:42
Előzmény: #61150  Törölt felhasználó
#61157
...hmm...!

"...és most nem buszgyártás van, és aztán próbálkozás az értékesítésre, hanem...(tudjuk mi van)..."

...na, "álljon meg a menet"...!
...mi az hogy (tudjuk mi van)...?

...de különben tényleg nem vagyok rá "leírva" kíváncsi...!

...merthogy, a Kravtex esetében is azért nem kommenteltem be az állami "felvásárlás" elmaradása miatti sajnálatomat, - mert azt gondoltam -, ha "állam apunak" nem kell, adják el másnak...! ...ha van rá kereslet...!
...a valós piac, már csak ilyen...!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 11. 02. 17:35
#61156
mekkorát fog menni a papír vajon, akkorát, mint a MOL 22ezerről, amikor államosították a jelentős részét?

kíváncsian várom, hiba volt-e nem beleszállni a héten
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 17:29
Előzmény: #61151  Törölt felhasználó
#61155
Sok dologban egyetértek veled, ...a telek korrekt értéken történő említésében, de ebben most nem tudok.

Közben lépek.

Üdv!
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 17:28
Előzmény: #61151  Törölt felhasználó
#61154
...valamit nem értesz.

A tőzsde a jövőt árazza és előre csak úgy mehetsz, ha bevállalsz dolgokat.
...és basszus itt most erre úgy van esély, hogy erősen a dolog hóna alá van nyúlva, sok szempontból. Nem hiszem, hogy ezt nem látod! Az időzítés brilliáns.
Ragaszkodsz ehhez az 5 éves fejlesztési időszakhoz. Ez nem kell, hiszen kész gyártósort vesznek. leírtad az aggályaidat, de 3 év alatt mérnököt képeznek nappalin. 1/2-1 év alatt profi szakmunkásgárdát tud kinevelni a cég, aki megtanul a hegesztő végzettsége mellé szegecselni, az aktuális ragasztási műveletet, etc. Ez nem olyan bonyolult és a munkások özönlenének...
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 17:22
Előzmény: #61152  Törölt felhasználó
#61153
...és ha megvesszük a Volvo svéd üzemét, egy konkurenciával kevesebb.
Zseniális.
Aztán irány Azer...és az orosz utódállamok. (ha pár év alatt a magyar igény kielégítve)
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 17:20
Előzmény: #61150  Törölt felhasználó
#61152
16:02 | Megint több megrendelést kapott az amerikai ipar
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 17:20
Előzmény: #61148  pancserlama.
#61151
...hmm...!

...valamit nem vagy képes felfogni...!...:-)))...!

...Magyarországon, - a rendszerváltás óta -, csak egyetlen egy rentábilis buszgyártót prezentálj, pedig voltak és vannak is, akik nem kis "elánnal" állnak be, ilyesmit gyártani, csakhogy a piac is monopolizált (Volánok, BKV), oszt', a végén, mindig a gyártók "szopnak"...!
...Pintérék, - annak idején -, nagyon jó érzéssel "dobták", a Rába portfóliójából a buszgyártást...!
...tudtommal, akkor még nem Pintér volt a "nacsalnyik"...!
...én nem azt mondom, hogy egy 5 éves fejlesztési időszak után, automata gyártósorokra fejlesztett buszgyártással, vagy olyan bérköltségű területre telepítéssel, ahol 20 év múlva is fél (0,5) bérszínvonalon kapni képzett munkaerőt, meg az adókörnyezet is segítő, hogy ne lehetne rentábilis buszgyártást megvalósítani...!
...DE, az első esetben horribilis fejlesztési költség, a másik esetben meg igencsak nem hazai gyártás merülhet fel...!
...persze, most is megoldható, - csak nem a Rába "keretében" célszerű -, a 300 busz legyártása...!
...szerintem, garantált pénzügyi bukás lehet a Rábának, ennek bevállalása...!
...csak egy felvetésként írom, hogy - talán -, Szeghalomban kapni olyan munkaerőt, ami ilyesmi gyártáshoz alkalmas és az ottani bérszínvonal okán, - talán -, a bukás elkerülhető, de ott sem a Rába égisze alatt...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 17:19
Előzmény: #61148  pancserlama.
#61150
A lényeget nagyon megfogtad.
Ismerem az előzményeket, a korábbi veszteséges gyártást.
Ekkor szereztek tapasztalatokat.
...és most nem buszgyártás van, és aztán próbálkozás az értékesítésre, hanem...(tudjuk mi van)
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 17:16
Előzmény: #61146  Törölt felhasználó
#61149
Sajnos nem hibáztál rá.
A leírnit idézőjelbe tettem.
Tehát nem fizikailag leírásra gondoltam, hanem leszólni, lefitymálni, előre temetni stb. (átvitt értelemre) gondoltam. Így a mondat nem kívánt a végére kérdőjelet.
Egy "basszus"-t kívánt volna, de a három pontot elegánsabbnak éreztem.

Most én zárom rövidre, túlrágtuk, szerintem nagyon is pozitív a dolog. Ezt részvényesként (is) írom.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 02. 16:41
Előzmény: #61146  Törölt felhasználó
#61148
Antal45 a lényeg az hogy kockázat van persze hogy van !
DE
A busz igen is a kereslet ismeretében viselhető sőt kötelező felvállalni !
Ha kockázat mentes befektetés érdekel ad a pénzed banknak !
Vállalkozás kockázatosabb műfaj !
A tőzsde pedig végképp !
Egy cég életében egy új vagy többlet profil kockázat
DE
Nem ilyen mértékben mint amit vélsz !
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 02. 16:33
Előzmény: #61144  Törölt felhasználó
#61147
Kicsit itt túl van,volt parázva az állami tulajdonlás !
A 73% nem kevés
DE előnyei is lehetnek !
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 16:32
Előzmény: #61135  Törölt felhasználó
#61146
...hmm...!

"...Egyelőre a kérdés, hogy megvalósul-e, ha megvalósul, milyen formában, valóban megrendelik-e és hogyan válnak be a használatban?
Előre ezt "leírni", főleg részvényesként..."

...bocsi, de most röviden válaszolok:

...gondolom, hogy a három pont után, tapintatból maradt le a kérdőjel...!
...ráhibáztam...?

...nos akkor, itt egy link oszt', ebben, - olvasd el -, a 13. pont L.) és M.) alpontjaiban írtakat.

...és rögtön rájössz, hogy bizony Neked, részvényesnek KELL döntsél, ilyen kérdésekben...!
...tetszik, vagy nem, ez van...!

...ám, a többit is érdemes olvasgatnod, nekem sajnos sokat kellet olvasgassam, mert perbe szálltam, a PSZÁF-al, meg "bünti" feljelentéssel is éltem...!
...oszt', ha rosszul dönttöl, magadra vethetsz...!
...nem a menedzsment, vagy az IT dönt...!!!
...ki van ez találva, jogilag...!!!
...nehogy már felelős is lehessen...!
...én csak a kommentjeimmel - esetleg -, a döntéseid meghozatalában segíthetek, ha figyelemmel vagy rájuk...!
ambrika 2012. 11. 02. 15:47
Előzmény: #61136  Törölt felhasználó
#61145

Igen!!

:)
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 15:46
#61144
Na ez érdekes..

link

Aszondja, hogy:

"Most először kötött magyarországi székhelyű, magyar vállalattal stratégiai együttműködési megállapodást a kormány - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a"

Szégyen gyalázat, hogy erre 2 év után jönnek rá. A kormányra kerüléskor ezzel kellett volna kezdeni, és nem az MNYP elkobzással..

"Sikeres ország nincs sikeres cégek nélkül - fogalmazott a kormányfő."

Bizony-bizony. Valaki kicserélte a Matolcsy féle szövegkönyvet?

"Helyes út volt, hogy eddig az állam a minimálisra korlátozta a tulajdonosi beleszólást, lehet, hogy ez is hozzájárult a vállalat sikereihez - jegyezte meg mosolyogva Orbán."

Szó szerint. Úgy tűnik időnként vannak tiszta pillanatai is. Reméljük a rábánál sem lesz soha másként!

..Csak azt nem értem miért nem teszik bele a mérlegbe az ingatlant..
ambrika 2012. 11. 02. 15:41
Előzmény: #61134  Törölt felhasználó
#61143
Nagyon igaz!
:)
ambrika 2012. 11. 02. 15:40
Előzmény: #61132  Törölt felhasználó
#61142
Szia! Sziasztok!
Járok itt rendszeresen, de amióta cere1 leugatott nem nagyon van kedvem itt irogatni. Naponta olvaslak Benneteket. Tanulom a tőzsdei szakmát Tőletek, mert én még csak kezdő vok. /Akkor kezdtem, amikor a matáv névértéke még 1k volt./ - Élethosszig tartó tanulás. :)

Vannak itt néhányan akik tényleg jó, máhol is használható dolgokat írnak.
:)
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 15:31
Előzmény: #61138  Törölt felhasználó
#61141
Milyen busmanok ? Pl. kínai kinglongok ? Buszos ismerősöm szerint minden harmadik valahol az út szélén áll lerobbanva.Azt mondja olimpiai buszok voltak , hordták az embereket a stadionokba, majd felújítva kaptuk új buszként.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek