Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 02. 07:39
Előzmény: #61099  pancserlama.
#61100
Ma nyitva van a BÉT ?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 02. 07:10
Előzmény: #61097  Törölt felhasználó
#61099
Jó reggelt !
Látod ?
Ezt mondtam ,addigra a hibrid id meglesz !
Törölt felhasználó 2012. 11. 01. 23:28
Előzmény: #61096  pancserlama.
#61098
...hmm...!

...na, arra kíváncsi vagyok, hogyan is "árazza" ezt a hírt a piac...?
...bár a piaca oly kicsi, hogy nem is tudom hogy lehet-e valósnak tekinteni...!
...minden esetre érdekes tapasztalatokat lehet belőle szerezni...!
Törölt felhasználó 2012. 11. 01. 23:21
Előzmény: #61094  Törölt felhasználó
#61097
...folytatás...!

...persze, a Rábánál, mégsem olyan egyszerű a helyzet, mint nálam, itt azért azt is le kell vezényelni, hogy ha már nyilvánvaló a hiba, azt minimalizálni lehessen, oszt', a jövőben hátha valami fordulat áll be, a tulaj részéről...!
...különben is, ha csak a jövő év derekán áll le a svéd gyár, abból itthon akármilyen gyorsan "építkeznek" is, legfeljebb a választásokra lehet belőle valami indulni való...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 01. 23:04
Előzmény: #61092  Törölt felhasználó
#61096
Mert azt még a szocik intézték
DE
Ez már minőségű lesz !
Ez jobbos !)

Amúgy meg nem járok busszal, kit érdekli milyen kényelmes !?))
Nekem részvényeim vannak tehát jó a Volvo !
Az utasok ne panaszkodjanak ha nemtetszik menjen gyalog .
Törölt felhasználó 2012. 11. 01. 23:01
#61095
Törölt felhasználó 2012. 11. 01. 22:59
Előzmény: #61091  tigus7313
#61094
...hmm...!

"...ezt eddig elég jól csinálták, nem kellene kivételt tenniük. ha a buszprojekt gyenge ötlet, nem rentábilis, ki kellene dobniuk a kukába (persze ha a fő tulaj javasolja, sajnos ezt nem tehetik meg, mert akkor tényleg elküldik őket)..."

..."tigus"...!

...én, a menedzsment helyében, - az erőszakot érzékelve a főtulaj részéről -, szívesen "felállnék a székemből", mert ha biztosan érzékelem a "karambolt", akkor teszek rosszat, mind a cég ellenében, mind a személyem ellenében, ha ragaszkodnék a székemhez...!!!
...voltam már ilyen helyzetben, fel is álltam, én jól jártam, a cég meg felszámolásra került, a tulaj ökörsége okán...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 01. 22:58
Előzmény: #61091  tigus7313
#61093
Miért lenne veszteséges ?!

Kereslet bőven !
Mindenki fejleszt !
HM megrendelések sem veszteségesek !
Az eddigi eredmények azért nem olyan velötrázóak !))
Szerintem tözsdei kereskedést felkel függeszteni míg nem nyilatkozik Pintér !

Rába életében ez a hír brutális!
Mekkora busz kapacitás várható ?
Pintérék. ( IT) nyilatkozatában miért van össze fűzve a futóművel ?
Törölt felhasználó 2012. 11. 01. 22:42
Előzmény: #61074  pancserlama.
#61092
...hmm...!

...már egyszer leírtam, hogy az alfával (fél VOLVO) milyen gondok adódtak, meg azt is, - hogyha jól emlékszem -, tavaly 1 mrdFt veszteséggel zárt az üzemeltetőjük...!
...ha jól emlékszem, tán a fogyasztása nagyobb, mint az Ikarusé...!
...előtte, nem volt veszteséges az üzemeltetőjük...!
...úgy volt, hogy 2010 nyarán álltak forgalomba (120 db proto tipus!), fél év ment rá, hogy a hibáikat, - úgy ahogy -, kijavítsák...!
...a sofőrök némelyike hajlandó volt beszélni, ám a legtöbb jelezte, hogy le vannak tiltva a beszélőről...!
...már nem emlékszem pontosan milyen gondokról is referáltak, de összefoglalóan arra emlékszem, hogy egyetlen egy sem dicsérte, a járgányát...!
...sofőr szempontból, - persze -, kényelmesebbek, ám a hibák gyakoriak...!
...az első télen, rendszeresek voltak a járat kimaradások...!
...az oroszok, úgy hoznák vissza, hogy kössünk rá bokrétát, csak a pénzüket adjuk vissza...!
...utas szempontból, ha működik a klíma nyáron, akkor oké, de sokszor hibás, a nyitható ablakai meg oly kicsik, hogy a szellőzése ilyenkor szörnyű gyenge...!
...ám, a "bútorzatának a megoldása" a selejt kategóriába tartozik...!

...stb. stb. stb...!
tigus7313 2012. 11. 01. 22:28
Előzmény: #61079  pancserlama.
#61091
Volvo busz ügyben a továbbiakban utat engedek az érzelmeknek:)

ha majd lesznek részletek talán csökken a szkepcitizmusom...

a menedzsmentnek meg az lenne a dolga, hogy csak olyan projektet kezdjen el megvalósítani, aminek elég valószínű a megtérülése("biztos" bevétele).
ezt eddig elég jól csinálták, nem kellene kivételt tenniük. ha a buszprojekt gyenge ötlet, nem rentábilis, ki kellene dobniuk a kukába (persze ha a fő tulaj javasolja, sajnos ezt nem tehetik meg, mert akkor tényleg elküldik őket)

1702,

"Én azért a békesség kedvéért szeretnék látni egy (meghiúsulás esetén a beruházás teljes összegét lefedő MFB-s bankgaranciával megtámogatott) minimum 5 évre szóló, negyedévenkénti elszámolású Volán és/vagy BKK megrendelést"

természetesen ilyet nem fogunk látni.

ja és
..Csak azt nem értem miért nem teszik bele a mérlegbe az ingatlant.. :)
(legalább lesz, ami fedezi az esetleges buszprojekt miatti saját tőke veszteséget)
Törölt felhasználó 2012. 11. 01. 22:00
Előzmény: #61085  pancserlama.
#61090
...hmm...!

"...A hibrid része a történetnek !..."

...itt még, - júliusban -, csak a koncepciónál tartottak...!

link 8. oldal
Törölt felhasználó 2012. 11. 01. 21:25
Előzmény: #61087  pancserlama.
#61089
...hmm...!

"...Ha valaki kp ért (zsebbe) 6 ért elviszi vigye !..."

...még jó hogy nem tőled függ a döntés...! ...:-)))...!
Törölt felhasználó 2012. 11. 01. 21:22
Előzmény: #61085  pancserlama.
#61088
...hát figyusz...?

1.) jön egy "buszgyár", amitől korábban "megszabadultak", mert nem vált be...!!!
2.) az Alfa buszokon "járkálok", de a frász tör ki rajtam, amikor a nyomorult karosszériájában, "nem találom a helyem"...! ...az is, túlnyomó részben VOLVO...!
3.) hol a francban fogják ezt a mennyiséget legyártani, helyileg...?
...mert ha Győrben, hol lesz hozzá annyi munkás kéz...? gyártóhely, stb...? ...vagy robotizálják...? ...na hiszen, akkor ürül csak ki a zsebe "állam apunak"...!
4.) eladják a városrétet...? ...oszt minek...? ...kinek a "zsebe ég" utána...?
...én igazán nem gondolom hogy anyám a fejemre ejtett kicsi koromban...!!!
5.) hát ha része a hibrid a történetnek, akkor Pintér a nyáron miért úgy "hebegett", hogy csak a döntés várható az év végén, hogy bele állnak ennek a fejlesztésébe, azok után, hogy döntöttek annak a fejlesztési irányáról...???
6.) ...???....!!!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 01. 21:21
Előzmény: #61086  Törölt felhasználó
#61087
Hát a 96 Mrd az valóban meggyőző
DE
Ha valaki kp ért (zsebbe) 6 ért elviszi vigye !
Tudod ?
Kp ,nem kel telek adót fizetni , őrizni védeni ....
Parlag irtás , kullancs .. soroljam ?
Igaz buszoknak felvonulási területnek jó volna de hát mindenek ára van !
Törölt felhasználó 2012. 11. 01. 20:51
Előzmény: #61083  pancserlama.
#61086
...hmm...!

"...Az a lényegtelen hogy hova irkálják !
Rövidesen a vevő is meglesz !..."

...mi a franc...?
...stróman lettél, hogy ilyesmivel rémítgetsz...!!!!!!!
...megtenni persze hogy megtehetik, ezt már tavaly november közepétől valószínűsítettem, de reménykedtem abban, hogy ezt talán mégsem, mert a "lóláb" túl nagyméretű...!!!
...pláne, az alanti kommentemben leírt 96 mrdFt induló értékvonzat, elkótyavetyélésének lehetősége fényében, ezt Te támogatnád...???
...vagy annyira beszámíthatatlannak vélsz, hogy már figyelemmel sem vagy, a leírt, - bizonyítási -, levezetéseimre...?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 01. 20:45
Előzmény: #61084  Törölt felhasználó
#61085
Ne idegeskedj !
A hibrid része a történetnek !
Törölt felhasználó 2012. 11. 01. 20:33
Előzmény: #61074  pancserlama.
#61084
...hmm...!

"...Én kezdek egyre nyugodtabb lenni !))..."

...hááááááát, én meg talán fordítva...!!!

...ugyanis, egy ilyen "debütálás", olyan irányító kapacitásokat köt le, hogy tartok tőle, hogy a Rába, "arról kódúl"...!!!

...igencsak fel kell adják a hibrid futómű fejlesztési elképzeléseiket, vagy piszkosul csökkenteni ennek fejlesztési ütemét, - amivel ha van frappáns irányuk -, többet veszthetnek és vele az ország is, mint amit a busz "kínlódással" elérhetnek...!

...nagyon drukkolok, hogy alaposan melléfogjak, a találgatásaimmal...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 01. 20:32
Előzmény: #61082  Törölt felhasználó
#61083
Telekröl nem mondtam le
A telek ott van és pofán verem azt aki eltakarja lopni !
Az a lényegtelen hogy hova irkálják !
Rövidesen a vevő is meglesz !

A kérdés hogy rendeződik a tőke ?
Törölt felhasználó 2012. 11. 01. 20:26
Előzmény: #61081  pancserlama.
#61082
...hmm...!

A telek nem lényegtelen. Minden körülmények között két dologhoz ragaszkodom:

-egyrészt minden körülménmyek között voltam az Operában...
-másrészt igénylem a részvényenkénti 400-1300 forintot. Kifejezetten ragaszkodom hozzá!!! Lama lemond róla torgyán viki részére. De szerintem neeeem.

..Csak azt nem értem miért nem teszik bele a mérlegbe az ingatlant.. :)

pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 01. 20:21
Előzmény: #61078  Törölt felhasználó
#61081
Már lényegtelen a telek ))
Ez az a hír amit szeptemberre ígértek !
Ez az a stratégia !
(Nem cáfolva de nem megerősítve jeligére )
Mostmár a részleteket kell csak figyelni !

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek