Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 23:29
Előzmény: #61179  Törölt felhasználó
#61180
Egy hónapos cikket találtam:

"Bezárja svéd buszgyárát a Volvo"
(itt van kép is)

link

pofás
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 23:02
Előzmény: #61178  pancserlama.
#61179
...hmm...!

...elolvastam a cikket, vagy 5 ször...!
...egyre hülyébb lettem, feladtam...!
...igen, úgy tűnik, az S91-esről lehet szó...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 02. 22:37
Előzmény: #61176  Törölt felhasználó
#61178
link

S91 ?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 02. 22:11
Előzmény: #61176  Törölt felhasználó
#61177
Értem
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 22:11
Előzmény: #61175  pancserlama.
#61176
...hmm...!

...na ehhez nem értek, tőletek szoktam ilyen becsléseket olvasni, meg a beszámolót nézegetni...!
...az idén, - talán -, várható komolyabb nyereség az elmúlt évekhez képest, de jövőre, ha beüt a Volvo "ménkű", akkor horribilis veszteség lehet belőle...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 02. 21:22
Előzmény: #61173  Törölt felhasználó
#61175
2012 ben és 2013 ban hova várod az 1 részvényre jutó nyereséget ?
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 21:17
Előzmény: #61171  ambrika
#61174
...folytatás...!

...aztán...! ...arról is olvastam elemzést, hogy a Székesfehérvári gyakorlott busz összeszerelők miért is hibáztak, ekkorát...!
...az eredmény az lett, hogy pályázaton nyerték el a szállítás lehetőségét...!
...oszt', a gyártás előkészítés vonalán, egy-két "beszállító" felszerszámozása, stb. csúszott, így az összeszerelés is, végül a csuklósok összeszerelését már a Volvó lengyel gyárától rendelték meg, aminek az összeszerelési minősége ég és föld volt, a Székesfehérvári szerelésű szóló buszokhoz képest...!
...tudni illik, hogy egy ilyen busz, nagyjából 4.000 alkatrészből áll össze, mindezt a gyártás előkészítőknek kell "összehozniuk", percre pontosan, hogy a szerelés is flott legyen...!
...aki azt gondolja, hogy csak "vezénylés" kérdése a siker, arra a biztos kudarc vár...!
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 20:58
Előzmény: #61171  ambrika
#61173
...folytatás...!

...de baj sokszor, nem is az a munkaerővel, hogy a végzettsége nem megfelelő, hanem a munkája...!
...na most, a Rábánál is az a gond, hogy a jó minőségű munkaerő hiányával akadhat gond, a buszgyártásnál, az "alfabusz" esete okán...!
...merthogy, annyi garanciális hibát, mint a leszállított 120 busz esetén összehoztak, - a képzett szakik -, na abba ment csődbe az a cég...!
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 20:45
Előzmény: #61171  ambrika
#61172
...hmm...!

...én is tudok róluk, például Miskolc, stb. környékén, de nem Győr és környékén...!
...bár, tényleg nem vagyok képben, naprakészen ebben az adatban, ám talán a nyáron, olvastam egy munkaügyi kereslet-kínálati "akármit", amiből a Győri adat megmaradt, mert talán épen itt a topikban, keletkezett vita arról, hogy ha eredményt produkál a Rába ebben az évben, vajon a jövedelmet mire fordítsa, osztalékra, vagy béremelésre, merthogy "cree1" a béremelést vetette fel, ha jól emlékszem...! ...mert az AUDI bérszínvonala, elszívja a Rábától a munkaerőt...!
...ebből meg az jön ki, hogy nincs igazándiból munkanélküliség a Rába környékén, amit igazolt is az "akármi", hegesztő, lakatos, meg ilyen munkakörök vonatkozásában...!
...tehát valamit, vagy én, vagy Te, nem tudunk helyesen...!
...azaz, az igazság valahol "úszkál"...!
...:-)))...!
...bocsi...!
ambrika 2012. 11. 02. 20:25
Előzmény: #61167  Törölt felhasználó
#61171
Tisztelettel, de nincs igazad.
Sajnos van bőven minősített hegesztő, gépészmérnök, s más műszaki/vasas/autós szaki munka nélkül, s ők egyáltalán nem sorolhatóak mindannyian a flugosok halmazába.
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 19:53
Előzmény: #61166  pancserlama.
#61170
...hmm...!

"...Én intelligens jól képzett, képezhető "anyagnak" tartom a magyart!
Ezt a munkaerő kérdést igazán nem is értem !
Lehet hogy bennem a hiba..."

...az a gond, hogy szalag munkára, jó szakembereket, bizony "lasszóval" kell fogni...!
...fehérgalléros munkakörökbe, válogathatsz, a jelentkezők közül, de a jó szakemberek - sajnos - nem állnak sorban...!
...képezni persze lehet, de - talán -, HA 10 %-uk VÁLIK BE, közülük, a képzés után közvetlen...!
...talán, HA 40 %-uk - valamikor - a hosszabb gyakorlatok után, lesz alkalmas "berázódni", a feladatok elvégzésének valamelyik fázisába...!
...a képzettek 50 %-a, más pályára áll...!
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 19:30
Előzmény: #61166  pancserlama.
#61169
...hmm...!

"...a busz téma negatív dagonyázását sem.
Van egy szerintem giga pozitív hír és a részvényesek egy része ellene érvel !
És még milyen érvekkel ..?!..."

...háááát, amennyi ebből érzékelhető a számomra, abból - eddig - csak negatív következmények látszanak...!
...de, magam is látnék pozitívumot, egy mellék ágon, de nem a busz világában, a Rába számára...!
...de, még a buszból is kihozható pozitívum, - de messze nem most -, a Rába számára, hanem valamikor, amikor a kockázat már csak akkora, amit a Rábának érdemes felvállalnia...!
...most, - szerintem -, nincs olyan stádiumban, hogy erre képes legyen...!
...talán, egy gesztorságot, még képes ellátni a Rába, de még ehhez is fejlesztenie kell a menedzsmentjét...!
...ez sem kis befektetés...!
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 19:14
Előzmény: #61166  pancserlama.
#61168
Szeretnének még olcsón venni.Ma reggel már a hír tv is mondta a volvo busz gyártást.Széles még terít 150db mercit jövőre és már jöhetnek az új rába buszok.
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 19:08
Előzmény: #61165  Törölt felhasználó
#61167
...hmm...!

...azok közül már csak egy két "fluggos" szaladgálhat, ugyanis az AUDI igen csak felszippanthatta már őket...!
...merthogy, a jó szakembert, nemigen hagyják "szaladgálni"...!
...persze egyéni gondok okán, fluktuáció mindig akad...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 02. 19:03
Előzmény: #61164  Törölt felhasználó
#61166
Én intelligens jól képzett, képezhető "anyagnak" tartom a magyart!
Ezt a munkaerő kérdést igazán nem is értem !
Lehet hogy bennem a hiba
DE
a busz téma negatív dagonyázását sem.
Van egy szerintem giga pozitív hír és a részvényesek egy része ellene érvel !
És még milyen érvekkel ..?!
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 18:57
Előzmény: #61161  pancserlama.
#61165
A 90-es években sok szakmunkás:lakatos,szerelő,festő volt a volán vállalatoknál tanuló.Szerintem a munkaerő a legkisebb probléma.
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 18:53
Előzmény: #61161  pancserlama.
#61164
A 90-es években végzett szakmunkás karosszériás,autószerelő,fényező tanulók nagy része a volánnál volt gyakorlaton.
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 18:38
Előzmény: #61161  pancserlama.
#61163
...hmm...!

...már hogyne "tüzelnék csípőből"...!
...milyen munkanélküliségről tudsz...?
...minősített hegesztők állnak sorban a munka közvetítőnél...?
...na, ne röhögtess már...!
...persze, a "bal össze-vissza szaladgálókból" jókora sor lehetséges...! ...:-)))...!
...na de, hogy ezekből, Te minősített hegesztőket képzel, arra befizetnék...!
...csavar behajtóknak viszont, lehet hogy egy két fő alkalmassá válhat, stb...!
Törölt felhasználó 2012. 11. 02. 18:28
Előzmény: #61159  pancserlama.
#61162
...hmm...!

...nem én értettelek félre, hanem fordítva...! ...:-)))...!

...merthogy, a lényeg a piac...!
...ha kell a gyártmányom, tessék itt van...!
...ha nem kell, adom el másnak...!
..ennyi...!

...de, ha nincs rá kereslet, akkor ott a gyártmánnyal, vagy az árával van baj és akkor a piac ítélete teszi gazdaságtalanná a termelését...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 02. 18:11
Előzmény: #61160  Törölt felhasználó
#61161
Tudod mekkora a munkanélküliség ?!
De szerintem már csípőből tűzelsz !))

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek