Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 08. 13. 11:05
Előzmény: #23699  gazmber
#23700
Sok igazságot írtál, de ha egyszer felébred az alvó oroszlán?
gazmber 2009. 08. 13. 11:00
Előzmény: #23698  Törölt felhasználó
#23699
Én dobtam belőle, inkább spekizek a pl. fotex-al, TVK val, ez túl eseménytelen...
"A közlekedési infrastruktúra és a vidékfejlesztési projektek megnyirbálása negatív a Rába számára, hiszen Oroszországban gyártott buszokhoz és trolibuszokhoz értékesítenek komplett futóműveket."
Törölt felhasználó 2009. 08. 13. 10:25
Előzmény: #23697  higins79
#23698
Én 640-ért vettem, de én még nem akarok kiszállni. Legfeljebb 680-700 körül
Addig is a legjobbakat, talán egy nagy kalappal!
higins79 2009. 08. 13. 10:15
Előzmény: #23695  Törölt felhasználó
#23697
korai volt eladnod...de grat:)
gazmber 2009. 08. 13. 09:59
Előzmény: #23694  higins79
#23696
a -7.5% gpd esés nem igazán támogatja ennek a kitörését...persze másét se, és mégis...
Talán ha jönne valami hír új megrendelésről, stb....álom-álom...
Törölt felhasználó 2009. 08. 13. 09:58
Előzmény: #23694  higins79
#23695
Micsoda egy nap, akármibe vettem minden felfele ment nyitó óta, Raba is vétel 630 792db pedig ebben az évben még nem is volt rába pozícióm:D, most jövök vissza géphez 645ön elment. Megyek is hotdogozni erre a remek napra:D
higins79 2009. 08. 13. 09:52
Előzmény: #23693  martin36
#23694
na valami alakul már itt is:)
martin36
martin36 2009. 08. 13. 08:48
Előzmény: #23691  Törölt felhasználó
#23693
Nincs biztosabb utja a pénzed elvesztésének,ha főleg daytrade-ezel.
Pláne kezdőként.
higins79 2009. 08. 13. 08:38
Előzmény: #23689  Törölt felhasználó
#23692
türelem kell ehez a papírhoz is ..mint a tvk-hoz is:)
és lásd hol tart most...
Törölt felhasználó 2009. 08. 12. 21:29
#23691
Igyekszem tanulni a hibákból és mikor a tőzsde elkezdett érdekelni, szinte mindenhol a daytrade-ről lehetett olvasni, sokan erre esküsznek.Én egyre kevésbé hiszek ebben, és ahogy látom, te is hosszabb távon tartod a papírt.
Én napközben nem vagyok monitor előtt, az egyetlen telón történő eladásom volt az egyik legrosszabb húzásom.
Nem az összeg nagy,kicsiben ismerkedek,de pszichésen szar veszíteni.
Remélem, ha Rába eléri a névértéket, az nem egy pillanat műve lesz, mert a tegnapi Synergon emelkedés után elég vacak látvány a mai -10 %.
Számomra már az megnyugtató, ha van még valaki, aki nem akar minden nap kényszeresen kereskedni és hosszabb távon is lát perspektívát.
Ha semmit nem csinálok az első vételem óta, csak most eladok nem a veszteségem kéne lefaragnom...
Törölt felhasználó 2009. 08. 12. 21:04
Előzmény: #23688  Törölt felhasználó
#23690
Nagyon alulértékelt , igaz az autóipar is válságban van de a Rába termékeit tekintve nélkülözhetetlen ha megindul a fellendülés . Az 1000ft névértéket el kell , hogy érje max 6hó ,de ha egy év lenne akkor is 60% hozam .Amúgy egy átlátható cégről van szó , nem kell fantomokat kergetni mint némely más tőzsdei cégnél sajnos . Veled ellentétben én nem díjazom a bankbetétet csak ha nincs jobb .Egyébként a tetejét és az alját bárki csak véletlen találja el , aki mást mond talán enyhénszólva nagyképű . Az a lényeg , hogy legyen meg az a tisztes nyereséged amivel te megvagy elégedve!
Törölt felhasználó 2009. 08. 12. 18:43
#23689
minden megy,mar kezd nagyon alulértekelt lenni a rába,anak elenere hogy most nem megy neki!!
Törölt felhasználó 2009. 08. 12. 18:40
#23688
Köszönöm és megfogadom a tanácsod, a kapkodás soha nem vezetett jóra.
A tőzsde nem az én idegrendszeremnek való.:)
ma utalt az OTP egy egész szép banki kamatot és soha nem jutottam úgy pénzhez, hogy nem dolgoztam meg érte, még ez a szitu is felkavar.:))
Ok. várok, de már 670-nél is gondolkodtam rajta, hogy eladom és olcsóbban visszaveszem, sajnos nem tettem.
Ti honnan tudjátok, egy emelkedő trendben, mikor közelíti meg a tetejét?
Bizonytalan vagyok, hogy kis hasznokat realizáljak és vegyek olcsóbban, vagy várjak egy jelentősebb rallyt, esetleg duplázódást?
ha lesz ilyen egyáltalán, akkor egéri akár éveket is várni,de nem tudom...
Megkérdezhetem, te miért a RÁBA-t választottad és úgy nagyságrendileg milyen árat tartasz elképzelhetőnek ez év végére és a jövő évet illetően?
csődtől én annyira nem félek, csak nem érzem a realitást.

Köszi még egyszer.
Törölt felhasználó 2009. 08. 12. 18:14
Előzmény: #23686  Törölt felhasználó
#23687
Ne nyugtalankodj és főleg ne kapkodj ! Ha ebbe a papirba szálltál be tudnod kellett, hogy időnként nagyon inlikvid . Nem vagy egyedül aki gyorsan szeretne pénzt keresni de vannak akik veled szemben játszanak az-az shortolnak .Ha nem akarsz mindig bukót realizálni legyél türelmes és várd meg amig megjönnek a vevők .Legalább 50%-ban úgy van ,hogy veszel egy papirt és lefele megy , de megfordul és ha eladsz az alján akkor csak veszithetsz . Én olyankor arra gondoldok, ha másnak megéri megvenni akkor nekem is megéri tartani ! A lebeszélőkre meg sose hallgass nem biztos , hogy a te érdekeidet nézik . Ilyennel én is sokszor találkoztam és meg is bántam ha hallgattam rá.
Törölt felhasználó 2009. 08. 12. 16:55
#23686
Valaki megnyugtatna?:)
Ezt a szart szerintem ma is csak azért húzták fel zárás előtt, hogy ne legyen mínuszban.
A synergont eldtam, vagy 430 körül, nézegettem a TVK-t ésd az ORC-t, de nem mertem venni és mindenki lebeszélt,Erre ezek szinte szárnyalnak,ma az OTP jelentősen erősödött,persze korábban abból is minimális haszonnal kiugrottam,2500 környékén.
Tényleg én vagyok a legnagyobb balfasz?:)
Gondoltam, ebből veszek 650 körül és ilyenkor kicsit remeg a kezem, hogy kiszállok ebből is veszteséggel és veszek ORC-t.
Persze, eddig mindig a türelmetlenségre faragtam rá.
Szerintem, ha ezt tenném az Orco tuti zuhanna.
A Rába senkit nem érdekel?
Akkor zárjanak be!:)))
Törölt felhasználó 2009. 08. 12. 16:05
Előzmény: #23684  higins79
#23685
Én a tvk-ból átszálltam fhb rába .
higins79 2009. 08. 12. 15:58
Előzmény: #23683  Törölt felhasználó
#23684
annyira nem izgat ..vettem ma belle egy kis spekire..csak unatkoztam és gondoltam utána nézek pár dolognak...
tvk2 lesz ez is csak türelemel ki kell várni..föleg h a piaci hangulat jó:)
Törölt felhasználó 2009. 08. 12. 15:53
Előzmény: #23682  higins79
#23683
Ne hagyd magad , lefárasztanak ! Nekik nincs papirjuk csak shortolnak .
higins79 2009. 08. 12. 15:02
Előzmény: #23681  higins79
#23682
link
mára ennyit:)
higins79 2009. 08. 12. 14:50
Előzmény: #23679  Törölt felhasználó
#23681
inkább azt meséld h állsz a phyl részvényedel..téed is megetetett rubelka?:)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek