Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
higins79 2009. 08. 12. 11:31
Előzmény: #23679  Törölt felhasználó
#23680
persze....porti 2hónapos elemzések..nem baj kereskedj azzal:)
Törölt felhasználó 2009. 08. 12. 11:20
Előzmény: #23678  gazmber
#23679
már kapott linket csak lusta bogarászni

na az ilyen kisbüfik szoktak beragadni
gazmber 2009. 08. 12. 11:13
Előzmény: #23677  higins79
#23678
a trendlines-ok szoktak csinálni ~hetenként
link
higins79 2009. 08. 12. 10:48
Előzmény: #23676  Törölt felhasználó
#23677
tavalyit én is találok:)
frissre gondoltam nem egy-két hónaposra
de amúgy köszi:)
Törölt felhasználó 2009. 08. 12. 10:45
Előzmény: #23675  higins79
#23676
higins79 2009. 08. 12. 10:43
Előzmény: #23674  higins79
#23675
dobhatna valaki egy rába elemzést...sajnos nem találok sehol..én meg lüke vagyok hozzá:)
higins79 2009. 08. 12. 10:42
Előzmény: #23673  kenyeres
#23674
elkezdtem csipegetni:)
kenyeres 2009. 08. 12. 09:19
Előzmény: #23672  kenyeres
#23673
+k.DD
kenyeres 2009. 08. 12. 09:18
Előzmény: #23670  Törölt felhasználó
#23672
Megint befaragtam 4000 db.-al.Amit a koldus mond nem keresek rajta csak 20%-ot.Most mit csinálja micro procceszor?Eladjam?DDDD
Törölt felhasználó 2009. 08. 12. 09:14
Előzmény: #23670  Törölt felhasználó
#23671
Professzor , ez Rába topik nem Rába lebeszélő topik .
Törölt felhasználó 2009. 08. 12. 09:01
Előzmény: #23669  Törölt felhasználó
#23670
8:21
A költséglefaragás csak tűzoltás (privatbankar)
A banki forrásszűke idején azok a cégek tudják hosszú távon is biztosítani működésük finanszírozását, amelyek tartósan növelik nyereségességüket
Törölt felhasználó 2009. 08. 11. 23:14
#23669
Köszi szépen.
A honvédségi tenderről én nem tudtam, a bizonyos cikk írója beszélgetett dolgozókkal...
Most az bosszant, hogy ma azok a papírok emelkedtek, amiktől korábban vártam ,de lebeszéltek róla.
A Synergonom is veszteséggel adtam el.:(
erre...

link

Jó lenne , ha a Rába is produkálna valami hasonlót!
tigus7313 2009. 08. 11. 22:59
Előzmény: #23665  Törölt felhasználó
#23668
csak kiegészítésként:
az MH tendert 15 évre nyerte el a Rába (2018-ig)
2009-re van szerződés (bruttó = mrd emlékeim szerint), az egyik legkiszámíthatóbb bevétele a Rábának komoly nyereségtartalommal.
október végéig szerintem tovább vágják a költségeket, az állami támogatás a jövőnbeni növekedés érdekében történő munkaerő megtartást fedezi.
Törölt felhasználó 2009. 08. 11. 22:57
#23667
Talán csak a honvédség amire számíthatnak Magyarországon a fejlesztéseik jelentős része is ilyen irányú.
Az más kérdés, hogy az új metrószerelvényeket miért a franciáktól veszik...
Nem akarok nagy hülyeséget mondani, de ha jól tudom, a motorok terén is euro3-as szabványt tudnak, új járműveknél sokszor elvárás az euro5-ös.
Szerintem a RÁBA önállóan, kész járművek előállítására lassan alkalmatlan.
Eladható,modern, árban is versenyképes, megbízható járművekre gondolok.Sok honvédségi jármű is MAN motoros.
Nekem úgy tűnik, mintha korábban ellettek volna a langyos vízben a FÁK -nak szállított vasakkal és a fejlesztés meg úgy ahogy...
A jó öreg Rába Steiger-ek utódait sem látom...
Most, hogy olvasom magam, nem is tudom, miért vettem ebből a szarból ?:))

Na, hátha...

gazmber 2009. 08. 11. 21:14
Előzmény: #23665  Törölt felhasználó
#23666
Elméletileg a termékeire nagy szükség lenne itt mutyisztánban, pl.vasút,volán, bkv, fuvarozás, stb. mindegyikre ráférne jócskán a fejlesztés... de itt erre sosem jut, mert a világszinvonalú managmenteket kell évente cserélni, és busásan végkielégíteni... a már szinte egyetlen magyar gépipari brandet pedig megrendelés híján, hagyni tántorogni....hányinger...
Törölt felhasználó 2009. 08. 11. 17:45
#23665
Egy bef.tanácsó,aki ez egyik online tőzsdei oldalon publikált...(Nem jogosított fel, hogy itt megosszam) e-mailben közölte, hogy ő nem vett volna ilyen áron.
Sok ismerőse van a cégnél és nem sok jó hír érkezik.
3 napos munkahát,október végéig szponzorál az állam 2 napot,évvégére kifut a honvédelmi trader.
persze, vannak érvek mellette is , ha pl. egy konszolidáltabb piaci körülmények között újra megpróbálják felvásárolni és küzdenek érte, de jelenleg nem sok jó várható, persze fene tudja...
Szerintem nem kizárt, hogy okt.vége után is kapnak támogatást az államtól, a honvédség miatt is kockázatos...
A mai esés elég durvának tűnik,ráadásul jelentős forgalom mellett.
Néha úgy érzem, 670 környékén el ellett volna adnom.
Mindig a bizonytalanságomra faragok rá.:)
Bár a tanácsadó szerint 2-5 év távlatában duplázódhat, triplázódhat az árfolyam.
Szerintetek, mikor fizet legközelebb osztalékot a cég?
Naiv kérdés?:)
Törölt felhasználó 2009. 08. 11. 16:34
Előzmény: #23663  Törölt felhasználó
#23664
orosz maffia
Törölt felhasználó 2009. 08. 11. 16:24
Előzmény: #23661  Törölt felhasználó
#23663
szasz koi )
de tényleg. teljesen ledöbbentem a sok hammer miatt
van vagy 10-15 és csajokat is láttam
válság autosok v maffia ))))
Törölt felhasználó 2009. 08. 11. 16:23
Előzmény: #23649  Törölt felhasználó
#23662
áááá

ezt sem tudod?

pedig szóltam előre
Törölt felhasználó 2009. 08. 11. 16:21
Előzmény: #23657  Törölt felhasználó
#23661
na akkor most már tudom merre laksz

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek