És utána mi lesz? Szakmai vagy nem szakmai lesz a befektető? És mi lesz az ellenértékkel? Hogy férnek hozzá ezen összeghez? Megannyi kérdés - (egyelőre) válasz nélkül.
Ez meg a Telekom esete, a kisbefektetők nem tudják érvényesíteni az akaratukat a többségi tulajdonosokkal szemben, vagyis Bokorovics sunyin mosolyog az orra alatt mint ahogy azt már szántalanszor láthattuk és formálisan megszületnek a döntések az Ő kénye-kedve szerint. Lehet a megvásárolt részvényekből majd egy új vezetői zsebtömés, vagy vesznek egy fél milliárdos fúrót papíron kétmilliárdért, aztán ellenőrizd le, és még örülés is lesz, hogy van új beruházás. Sajnos ilyen ez a buli, nem azért vannak tőzsdén, hogy nekünk legyen jó, kisebbségi tulajdonnal semmibe sincs betekintés.
700*7000*21=102900000 Tehát az egymilliárd 700 forintos árfolyamnál is csak 10 hónapra elég, ez ha akarná sem tudná ezer közelébe se vinni, 900-as árfolyamnál már csak 7.5 hónapra lenne elég, egyéb vevő meg nincs, a maradék öt hónap alatt menne vissza ötszázra, ezért találták ki a 750-es srv plafont. A három milliárdnak meg a fele hitel, ha holnap felvesznek még hozzá ötmilliárdot attól a cég nem fog többet érni.
Elfelejted levonni a hitel törlesztőrészleteit kamataival, ez kb. 80 forint/év még vagy nyolc-kilenc évig. Ha most fizetne Panni 45 forint osztalékot akkor lenne kb. helyes a két részvény árfolyamának az aránya, legalábbis szerintem, de meghallgatlak.
A MOL szerintem is olcsó. De azért megjegyezném, hogy ott az EBITDA nagy részét elviszi a CAPEX, itt meg 8-10%-ot. 750 fölé az fogja vinni, hogy még 3 évig veszi a saját részvényeit, és ezzel lemegy az outstanding részvényszám 14m környékére. Akkor az 1 résvényre jutó EBITDA 180 Ft körül lesz, az FCF meg 150 körül, azaz végső soron ennyi osztalékot fog tudni fizetni. mondjuk innen számítva a 4. évben. 150 Ft-t. Részvényenként. Most nem látom lehetetlennek az 1500 Ft-os árfolyamot 4 év múlva.
És ki vagy mi fogja 750 forint fölé vinni, tényleg kíváncsi vagyok a véleményedre. MOL eredményeit látod? - idén is meglesz a részvényenkénti 800 forint EBITDA részvényenként, 2018-ban ez 1080, míg 2019-es évre 950 forint volt, vesd össze a számokat és a jelenlegi MOL árfolyamot, érteni fogod., hogy egyelőre miért nincs tér felfelé. 2018-as év után adózott eredmény részvényenként 405 forint, ebből osztalékot kifizettek 142 forintot, jelenleg a vírus miatt 9százalékkal maradt el az éves profit az elmult évitől, árfolyam meg fele.
Ez csak akkor igaz, ha Bokorovics nem ír ki magának egy új VROP-ot, mert ugye minden további nélkül megteheti.Ameddig nincsenek az srv által megszerzett részvények bevonva addig az általad leírtakat csak remélni lehet.
Nem szeretsz nevetni? Azt azért látni kell, hogy A cég életszakasza már lehetővé tenné az osztalékot (kb egy évvel ezelőttig nem tette), de jelenleg az srv előnyösebb a részvényesi érték szempontjából, mint az osztalék. úgy látom, hogy ha az árfolyam elmegy 900 Ft-ig, akkor nem lesz akadálya az osztaléknak.
Akkor hát ezen a héten 4 millió fölé ugrott az srv állomány. Az éves eredményt/EBITDÁ-t/várható osztalékot napról napra kevesebb kint lévő részvénnyel kell osztani. Záró 714.
PANNERGY