Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond ma, 13:17
Előzmény: #1279116  wawa2
#1279120
" Megy az idő, de semmi hír akvizicióról. "
.
Mivel már tavasszal a bejelentéskor is említették hogy legkorábban őszre lehet az egészből valami így nem meglepő.
Peterbond ma, 13:07
Előzmény: #1279118  Peterbond
#1279119
Előzőnél 300 millióért vett részvényt 15000 feletti áron.
.
https://www.portfolio.hu/bank/20240125/400-millio-forintnyi-otp-reszvenyt-vett-csanyi-sandor-alapitvanya-665085
.
Ebben 400 millióért 2-3 hétre rá.
Peterbond ma, 13:06
Előzmény: #1279116  wawa2
#1279118
https://www.vg.hu/penz-es-tokepiac/2023/12/hatalmas-hullamokat-kavart-csanyi-sandor-a-tozsden-egyik-zsebebol-a-masikba-pakolja-at-a-reszvenyeit
.
A unity vagyonkezelőben 4 millió feletti részvényállománya van OTP-ből. ( szingapúri alap nem tudom most át lett-e ide pakolva vagy az még pluszba van neki ). Ez 2023 év vége. azóta több cikket is találtam amikor több százmillióért veszi az OTPrészvényeket.
.
persze hogy vannak más érdekeltségei is. Agráriumba már réges rég terjeszkedik. És mint látod vannak MOL és Telekom részvényei is.
.
"Csányi egyszer valami olyasmit mondot, hogy 10k felett nem vesz otp-t. És ez a cégvezetés!"
.
Akkor két eshetőség lehet. Hazudott vagy te rosszul emlékszel. :). Csak egy cikk még januárból:
.
"https://www.vg.hu/penz-es-tokepiac/2024/01/tovabb-veszi-a-mol-es-otp-papirokat-csanyi-sandor-alapitvanya"
.
Peterbond ma, 12:59
Előzmény: #1279113  ktamask
#1279117
Ő állította hogy adja és hogy ebből következik hogy nem bízik benne. Én csak megjegyeztem hogy pont ellenkezőleg van. Csányi mindig is vette. És pont azért mert ő látja hogy a bank jó és hisz is benne.
.
Amúgy nem kell tulajdonítani neki jelentőséget mert valahol azért ez lenne a normális. Ha már a cégvezető se bízna a cégben akkor ki fog :).
wawa2 ma, 12:56
Előzmény: #1279108  Peterbond
#1279116
Csányi fokozatos leépítette az otp állományát. Átrakta a tőkéjét az agrár szektorba. Ezek tények. Amúgy meg nem kell mindent az orbánékra fogni. Nem jó a helyzet, de nem annyira rossz, hogy ez legyen a papírral. Nagyon alacsony a társasági adó kulcs 9%. Van egy kis sarc a bankokon, de nem annyira vészes. Megy az idő, de semmi hír akvizicióról. Állítom, hogy nem is lesz idén. Csányi egyszer valami olyasmit mondot, hogy 10k felett nem vesz otp-t. És ez a cégvezetés!
Peterbond ma, 12:56
Előzmény: #1279111  ktamask
#1279115
"2. Kormány X MRD bankadót beszed, ettől függetlenül, levonva a bankadót brutális a nyereség, histrorikusan "történelmi" rekordokat döntöget. Az OTP árfolyama ebből a szempontból nem a bankadótól függ, és nem a kormányon, mert mint írtad, "rekord nyereség van"."
.
1. De ettől is függ mivel ennek ELLENÉRE is ilyen jó. mi lenne ha ezek nem lennének/ lettek volna.
.
2. Az otp árfolyamába az is benne van hogy a kormányunk nagyon orosz barát, harcol az EU-val szar költségvetést csinál stb.... Ezek miatt van az OTP csak 5-s P/E-n. Mert ezeket a kockáatokat más nagy papír nem lévén mind az OTP-n csapódik le és a magasabb bizonytalanság és kockázatot beleárazzák a bank árfolyamába. Erre se a banknak se Csányinak semmi ráhatása nincs. Most nem azért de a jelenlegi árfolyamban elképesztően nagy mértékben van ez a hatás. Ha holnap kormányváltás lenne és az új kormány EU kompatibilis politikát folytatna, nem populista szarságot, csak közepesen rendbetenné a költségvetést és elkezdene leszakadni az orosz érdekekről az OTP 1 éven belül 30.000 felett lenne gond nélkül szerintem. ( háború nélkül meg akár 40.000-is és még csak akkor is a háború elötti 10-es P/E-n lenne )
.
3. "Csányi 8000-10000 között is vásárolhatott volna 60MRD-ért, de valahogy neki tökmindegy mennyiért veszi, ami furcsa. A logikus inkább a szórás lenne, és később visszavenni, akár 1-2 MRD-ért is. "ha már haszonról beszélünk"."
.
Megint. Csányi NEM trader és az SRV sem árfolyam nyereségre megy hogy olcsón veszi drágán adja el pár száz ezer forint mozgással. Először is Csányiék vették 10.000-nél is. És mindaddig venni fogják amíg alulértékelt. Azaz valószinűleg lesz srv 22.000-nél de 25.000-nél is. Mindaddig amíg 1000 elköltött forintra 200 forint nyereség jut ( sőt még 100-nál is ) addig érdemes nekik venni magukat.
.
PMÁP: részben igazad van csak épp az OTP 1 év alatt duplázott. Idén is veri egyenlőre a PMÁP-ot még 18%-al nézve is. Hát még akkor az 5-6%-osat mennyivel fogja.
bumm ma, 12:53
Előzmény: #1279113  ktamask
#1279114
18140, meglepően jól bírja a gyűrődést, pénteken jön egy jó kis amcsi adat, pattanhatunk is majd fel
ktamask ma, 12:50
Előzmény: #1279112  Peterbond
#1279113

Csányi minden szinten is vette, lent és fent is.
kb. nem érdekli hol veszi.
Én ennek nem tulajdonítok jelentőséget.
Peterbond ma, 12:46
Előzmény: #1279111  ktamask
#1279112
Én a csányi tulajdonában lévő részvényekre gondoltam nem az srv-re. És szerintem a fórumtárs is.
ktamask ma, 12:45
Előzmény: #1279108  Peterbond
#1279111

1. Növeli, így van. Ez tuti. SRV = saját részvény vásárlás
2. Kormány X MRD bankadót beszed, ettől függetlenül, levonva a bankadót brutális a nyereség, histrorikusan "történelmi" rekordokat döntöget. Az OTP árfolyama ebből a szempontból nem a bankadótól függ, és nem a kormányon, mert mint írtad, "rekord nyereség van".
Szokás mondani: be van árazva, minden szar be van árazva, a jó jelentés miért nincs beárazva?
Nincs vevő, nincs friss tőke,  de akkor hol van?
Én amire itt gondolok, az az ,hogy talán a többség a PMÁP-ra szavazott idén, 18-19%, jövőre jön a kamatfizetés, és utána 5% körüli kamatokat fognak osztogatni 2025-2026 időszakra, talán ez lehet egy fordulópont, hogy egyesek inkább részvényekbe fektetnek, felbontva a PMÁP-ot, mert a PMÁP már csak 5%-ot hoz, vagy még ennyit se, az OTP meg 10-20%-ot....
3.  Csányi 8000-10000 között is vásárolhatott volna 60MRD-ért, de valahogy neki tökmindegy mennyiért veszi, ami furcsa. A logikus inkább a szórás lenne, és később visszavenni, akár 1-2 MRD-ért is. "ha már haszonról beszélünk".
Csányi a háború előtt is vett részvényt, viszont az nem igaz, hogy "tartja" az árfolyamot, képtelen lenne tartani, amikor 10MRD-os eladó jön. Erre nincs pénz.
Bpali ma, 12:37
#1279110
tetszik mikorvalaki röhög Csnyin..Most nem azert de szerintem jóval komolyabb elemzői csapattal dolgozik, mint aki röhögi. Gondolom Ők is látják mi a szitu(gyanítom előbb és jobban). Srv véletlen lenne pl?..
Macus
Macus ma, 12:35
#1279109
Ne hagyjuk ki hogy szeptemberben jön majd luminoirról is hír :)
Peterbond ma, 12:32
Előzmény: #1279104  wawa2
#1279108
1. Csanyi tudtommal evek ota csak noveli az OTP reszvenyeinek a szamat. De ha te masrol tudsz kerlek linkeld mar be.
.
2. A reszvenyesek erdekeben cselekszik es nyilatkozik. Arrol o nem tehet hogy az OTP arfolyamaba behatnak olyan dolgok is aminek semmi koze a ceg mukodesehez ( pl a magyar kormany mukodese, orszag megitelese stb...). O emelkedo profitot tudd csinalni amibol a ceg erteket novelheti akar vasarlassal akar sajat novekedessel. Valamint emelkedo profitbol osztalekot osztani. De amig a nyeresegbol dinamikus novekedest es jovore meg magasabb hozamot tudd elerni addig a reszvenyes erdeke sem az hogy a teljes nyereseget kifizesse neki a ceg.
.
3. Biztos vagyok benne hogy Csanyit sem Marika neni es Jozsi bacsi haszna motivalja elsosorban. Persze hogy a sajat haszna. De ellentetben pl mas ujgazdagokkal vagy pl az orszag vezetessel az o tevekenysegevel o is es te is jol jarsz.
ktamask ma, 12:26
Előzmény: #1279099  Nedden
#1279107

Ékelődik megint. m5-ön...
18070, 18110 18130 18140 emelkedő aljak
18230 18215 18190 csökkenő tetők.
jól látható,h kezd összezárni az olló
minimal gap van tegnap-ma között 245-235
dax próbál szépíteni 18480 tech szintre esett 18650-et megküldte, most 620, gondolkodik.
Tibor010101 ma, 12:20
Előzmény: #1279103  stacstac
#1279106
Teljesen így van és én sem értem hogy miért is kell ba....ni őket?Van itt pár suttyó akiknek dunsztuk sincs a TA-ról de osztják az észt ész nélkül,akik meg mint írtad több évtizedes tudással bírnak, őket fikázzák. Sajnos az ilyenek miatt látni ritkán Farkasfu,Macibear rajzait és észrevételeit.Akinek nem inge ne vegye magára a fentieket + jöhet a -
stacstac ma, 12:13
Előzmény: #1279104  wawa2
#1279105
CSS nem épített le az OTP részvényállományát - vagy tudod linkelni az információ pontos megjelenését
 
jó spekit Neked
wawa2 ma, 12:10
Előzmény: #1279102  Peterbond
#1279104
Csányinak az a dolga, hogy a részvényesek érdekében cselekedjen, és nem az, hogy ő legyen a második leggazdagabb ember. Köpnek ezek a részvényesekre úgy, ahogy a Hernádi a mol-nál. Csányi már leépítette az OTP részvényállományát. Miért is? Ezek szerinte nem bízik a cégben, ahonnan kiszívta a pénzt. Akkor szerintem jobb lenne olyan vezetőket választani, akik tényleg a részvényesek érdekét nézik.
stacstac ma, 12:06
Előzmény: #1279087  julinene
#1279103
egy szóval nem mondtam,  és ŐK sem állítják, hogy mindig az lesz, amit ŐK írnak
 
viszont 2 olyan koponyáról van szó, akik több évtizedes tapasztalattal rendelkeznek és a tudásukat teljesen önzetlenül bocsájtják a nagyközönség használatára - a sokszor kötekedő és tiszteletlen hangnemet alkalmazó embereknek is folyamatosan próbálnak segíteni, magyarázni -  nagyon jó emberek - végtelenül tisztelem ŐKET - olyanok itt ŐK, mint az unokájuknak segítő nagypapák, nagyon emlékeztetnek az én nagypapámra (remélem ezzel most nem bántottam meg ŐKET)
 
jó spekit Neked
Peterbond ma, 12:04
Előzmény: #1279101  wawa2
#1279102
Hát ja. Egy szaros kis közép kelet európai országból indulva egy 10+ országban jelenlévő régiós szintű bankot épített miközben az országa 2. leggazdagabb embere lett ( és ellentétben az elsővel főképp a valós piacon versenyezve ). Mire lett volna képes ha nem ilyen béna lenne :).
.
De komolyan. Csányiék dolga nem árfolyam karbantartás. Az ő dolga hogy egy jól működő növekvő bankot hozzon létre. Az ő részét maximálisan teljesítette ezt kár lenne elvitatni tőle.
wawa2 ma, 11:49
Előzmény: #1279096  julinene
#1279101
Csányiék elég bénák. Minden csúcsra ment, ez meg még a 19k-t sem tudta megcsinálni. Ülnek a nagy pénzen, a papír meg erősen alul van értékelve.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek