Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Macus
Macus ma, 05:53
#1274660
Usa tegnap raketazott, futik mar ma is zoldben , szoval minden adott a tamadashoz :D
GERI-inv
GERI-inv szerda, 22:40
Előzmény: #1274657  Lou70
#1274659
https://www.ersteinvestment.hu/hu/reszvenyek_ertekpapir_kolcson.html
Többféle kockázatkezelési stratégiát alkalmaznak tudtommal… pl a kölcsönöznek értékpapírt is.
Nekik nagy haszon van abban ha le föl cikázik az árfolyam és árjegyzőtől vásárolunk és eladunk. Plusz a tranzakciós díj!
Részükről is egy kockázatkezelési stratégia, hogy csak bizonyos darabot bocsátanak ki. Most pl kb minden elfogyott… nehogy ilyenkor eldorádó legyen, csak árjegyzői sávban tudunk vásárolni egymástól. Szerintem minden kötés után nem vesz papírt, saját részvény állománnyal is tudja fedezni… bár erről sehol nem ejtenek szót. Elég bizalmasan kezelik, hogyan is csinálják.
Nudli
Nudli szerda, 22:20
#1274658
Ha mar farkasfu nem valaszolt. Kerdezem a TA SOKAT

. Merre van nagyobb tér?  22kra vagy 16kra. 
Lou70 szerda, 21:52
Előzmény: #1274648  myrath
#1274657
Ha a Te certi eladásod után az Erste is eladja a mögöttes terméket, akkor befolyásolja az árfolyamot az eladásod.
stacstac szerda, 21:43
Előzmény: #1274655  stacstac
#1274656
ezért a certi adás-vétel igenis befolyásolhatja a részvényárfolyamot
stacstac szerda, 21:42
Előzmény: #1274648  myrath
#1274655
bocs, hogy beleszólok, de minden Erstétől megvett (árjegyzőtől) vagy neki eladott certi után az Erste (árjegyző) megvesz vagy elad ugyanannyi darab igazi részvényt a prompt piacon, amennyi darab certi adásvétel történt
 
jó spekit Neked
NagyPe
NagyPe szerda, 21:34
Előzmény: #1274649  HZo
#1274654
Ezekben mind egyetérthetünk, pár kiigazítással. 
A Ricsire az elmúlt két hónapot írtam. Ami igazából kb június 10 utánra tehető. 
Előtte igaz, hogy oldalazott, rengeteg short támadást kapott. De azért ez jó kis kereskedési alapot adott. Nekem bejött.
A MOL már felejtős nálam is, 
Tkom stabil, 
Oti meg... 
Hát nem itt kellene lennie és nem oda kellene várnunk, hanem 22k-n lenne minimum a helye. Onnan várható lenne az éves növekedés, ha már az oszti a vicc kategóriába sorolandó. 
Nem is fog addig sztem oda kerülni, amíg kiszámíthatatlan a gazdasági és adó környezet. Ugyebár ki kellett volna vezetni az extra adókat, ehelyett további jött. Miért is fektetne be intézményi ebbe a rv-be? Spekulatíve árfolyam nyereségért, amit realizálni is fog. 
Be-ki~fel-le
De kívánom, hogy menjen fel. 
Max dobom a Ts-t és jöhet a Tl
GERI-inv
GERI-inv szerda, 21:34
Előzmény: #1274647  NagyPe
#1274653
Hagyjuk már a spekakomot… pont rossz példa. Minden kisbüfi veszi. Rékasi és csapata csak maszatol a jelentésekben… vagy elad valami ingatlant bekerül számokba… előadja mekkorát bővültek. Milyen lufi van abban a bővülésben?
Én is most mondtam le minden szart, amit rámkényszerítettek anno. 3. SIM kártya, tv előfizetés stb. Rajtam kívül hárman hasonló ügyet intéztek. Eddig leszartam a dolgokat, de össze vissza emeli díjakat mellé.
Pont olyan szar és lufi a szolgáltatásaik, mint az a papír. Vezetékes netem 5x jelentettem be… router le van szerelve már meg sem mozdul… kaptam SMS-t elhárítva a hiba. El is van hárítva… beköttettem mást. Most azért is mehetek be lemondjam…
Hidd el nekem, ha nem különadót kapnak, akkor piacfelügyeleti bírságokat. Úgyis kikerült már a kormány baráti cégeiből. Flotta is ment a 4ig-be.
OTP-ről annyit, hogy nekem elég garancia, hogy a Csányi vezeti! Hidd el nekem minden törvény szankció előbb oda kerül utána a parlamentbe, hogy megszavazzák.
Mindig az OTP vesztét várja mindenki, de gondolj bele kb 20 év alatt mi lett az árfolyammal? Mi lett a céggel? Más régi magyar bank kb a túlélésért küzdött meg kínjában beolvadt másba stb…
aytif1 szerda, 21:20
Előzmény: #1274651  Macus
#1274652
800-at megnézzük + ÁFA
Macus
Macus szerda, 21:04
#1274651
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240731/itt-a-fed-kamatdontese-701743
A piac ugy latom pozitivan fogadja amerika szuperzold 2% folotti pluszban szoval ha holnap nem tamadunk akkor nem tudom mikor
pakk
pakk szerda, 20:45
Előzmény: #1274642  Macus
#1274650
Fel
HZo szerda, 20:03
Előzmény: #1274647  NagyPe
#1274649
 A MOL a kormány üzérkedései miatt nem tud emelkedni (adók, alapítvány, árstop stb)
Richter valójában most lett long, hogy kitört 10k fölé. Előtte oldalazgatott egy nagyobb sávban. De a tavaszi short spekulatív támadás ellen nem védte meg senki. Szóval az minden volt csak épp nem long. 
A Telekomon valóban jól látni, hogy nem szól bele a kormány az eredményességbe, sőt segítették is azzal, hogy árat emelhettek. Ott már inkább valóban piaci körülmények vannak. Az árfolyam nagyon gyorsan és sokat emelkedett jelentősebb korrekció nélkül.
Az OTP még mindig nagyon alulértékelt. Egyértelmű long hosszabb távon és voltak benne korrekciók is. Akár egy gyorsabb emelkedés is kinéz neki, ha sikerül kitörni 19k fölé az ATH-hoz. De persze nem azonnal, szerintem ott is erőt gyűjt majd előtte. Majd ha átmegy a lélektani 20k értéken. Én még idén számítok egy 21-22k árfolyamsáv elérésére, ha nem jön közbe nagyobb negatív hír vagy valami váratlan. Nem azért mert "hurráoptimista" vagyok (lesznek közben korrekciós hullámok is), hanem mert pont hogy nincs beárazva a "gigaprofit", a kockázatok vannak beárazva jelenleg. A plusz adóteher, amit kapott most nyáron (őszre várták), már nem kockázat, ezért jött fel ide szerintem. Na meg a kedvező környezet.. nem tudjuk, lesz-e Luminor bank, vagy más, vagy esetleg plusz oszti vagy esetleg plusz srv stb..sok összetevős, de olyan erős ez a bank, hogy fog még sokkal feljebb is menni, ha nem romlanak el a piaci körülmények és esetleg még a háború is véget ér. Talán jövőre véget fog érni valóban.
myrath szerda, 19:07
Előzmény: #1274643  einstein
#1274648
De én arra válaszoltam, hogy a certi kiütések, adások, vételek, nem fefolyásolják a részvényárfolyamot. 
Te eladhatod a certieidet reggel nyitóban, azzal nem fogod bedönteni a prompt árfolyamot, mert a kibocsátóval kereskedsz. Nem OTC piacon, ami jó. Egy értékpapír, nem más. Osztalékot sem kapsz utána.
NagyPe
NagyPe szerda, 19:01
Előzmény: #1274639  ktamask
#1274647
Úgy úgy!
Ricsi két hónapja csak long. 
Oti ugyanezen időszakban 3 long, 3 short pozi.
Gyenge szinte minden mutató ami  az emelkedéshez kellene. 
Mindenki a jelentést várja. Aztán lesz egy másnap, amikor minden megy tovább... Jön a kijózanodás. 
Kell az államnak az Oti pénze, plusz rá akarja erőltetni az összes bankra az állampapírokat, majd jön az eljárás ellenünk, ha kinyaralta magát a sok EU bürokrata... 
Szóval jönnek az újabb pofonok kintről is bentről is. 
Aki időben ébred még jó áron távozik és kivár. Ha megy tovább a trend bármikor be lehet szállni, vagy certit váltani. 
Tényleg, volt már olyan jelentés, ami után emelkedett az árfolyam? 
Vagy csak a pofáraesések maradtak meg bennem és ezen szép emlékek törlődtek volna!? 
Sztem a gigaprofit be van már árazva. 
Örülnék ha menne, de én már óvatosan kezelem amikor mindenki hurráoptimista lila ködben lebeg. 
A Ricsinél szépen felépült az emelkedő mint a Telkomnál. 
Mily érdekes, hogy ezen cégek gazdálkodását nem érinti a kormány pénzbehajtó politikája. 
Szépen ki is alakult az egészséges piaci trend. 
De ezt nem kell részletezni, sztem mindenki tudja mi a szitu. 
myrath szerda, 18:57
Előzmény: #1274641  Tibor010101
#1274646
A bollinger egy mozgóátlag, vagyis biztos, hogy visszanéz. A kérdés, hogy mikor.
Azt szoktam nézni, hogy ha az árfolyam nagyon tolja felfelé a bollinger felsőt, akkor lehet egy kis megállás. 
Ez most nem játszik, egészséges helyen van az árfolyam a bollinger szalagon belül. 
A közép most támasz, egy mozgó támasz, a bolinger felső pedig mindíg lehet célár. Ez is válltozik ugye, akár csökkenhet is ha esik vagy szűkül. 
Tibor010101 szerda, 18:12
Előzmény: #1274642  Macus
#1274645
Ha minden igaz ő azt írta,hogy ha elérjük a 18900-at, akkor veti el azt a lehetőséget.
Tibor010101 szerda, 18:11
Előzmény: #1274642  Macus
#1274644
Ha minden igaz ő azt írta,hogy ha elérjük a 18900-at, akkor veti el azt a lehetőséget.
einstein szerda, 18:08
Előzmény: #1274637  myrath
#1274643
Részigazság van abban amit írsz.
Az Erste nem tud bukni, ez evidens, hisz minden megnyíló certit pozit fedez. Erre céloztam, amikor azt írtam, hogy egy valutaváltónak mindegy az árfolyam, a forgalom számit. 
Az Erste nem fog 10db-t venni ha te 1db TLongot veszel --- Nem bizony, mivel 1nek 1 a párja , minek venne 10et. Ennek ninvs köze a tőkeáttéthez, szerintem ez zavarhatott be. 
Kiütéskor a kalkulált elszámoló ár és a kiütés pillanatában lévő promt ár különbözete, amit az Erste okosan saját védelmében számol. Amúgy lehet olyan, hogy akár hosszabb időre is bukik, ha akkora az elmozdulás, hogy az elszámoló (maradék ár) nulla alá jönne ki.
Macus
Macus szerda, 18:06
#1274642
Pakk kollega , kerdes , szerinted igy hogy nem tortuk a 340 et akkor merre az irany ? Jelentes kozeleg , hoveget emelkedessel zartuk. Szerintem irany 19+
Tibor010101 szerda, 18:02
Előzmény: #1274640  myrath
#1274641
Hát igen lehet, hogy bóli középig vissza néz?

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek