Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 07. 12. 06:09
Előzmény: #60636  Placi82
#60640
Kissingert még mindig zseninek tartod? #60543 #60544 #60541
Részt vettem egy gyorsolvasó-tanfolyamon. A Háború és békét nem egészen 20 perc alatt olvastam el. Az oroszokról szól. (Woody Allen)
"Mert több 100 vagy ezer könyvet kiolvastam és mindre részletesen emlékszem."
"helyesen írni például nem tudok magyarul"
Vélhetően nem olvastad 'A magyar helyesírás szabályait' különben   részletesen emlékeznél minden szabályra.
Sokszor olvastam az öntömjénezéseidet. Nem emlékszem mindre részletesen. Viszont egy olyan hozzászólásodra sem figyeltem föl, ami alapján tömjénezni tudnálak.
somogyi 2024. 07. 12. 00:13
Előzmény: #60636  Placi82
#60639
tudtam, hogy te vagy az ! jaj nagyon nevetek. 
https://www.youtube.com/shorts/st4uIOhjfzQ
Placi82 2024. 07. 12. 00:04
Előzmény: #60635  Shortelek
#60638
Elolvastad a cikket, vagy csak linkeld gyorsan. Lengyelek!! . Légió!! 
Amugy meg duma, duma, duma,.... a külföldi zsoldosok már csak kikepeznek, a híres kanadai mesterlovesz, se megy vissza az Oroszok ellen. Ruszkik direkt vadásztak a külföldi zsoldosok rá. Ki is irtotrak őket. Speciel a Lengyelekrol elhiszem hogy kiallitanak egy legiot a szélsőjobbos focidrukkerek kemény fiúk. Bár szerintem hamar konfliktus lesz az Ukrán hivatalos és a lengyel légió között. Szerintem.  De a tippem továbbra is fenntartom, hogy a Lengyelek kik NATO tagokkal fognak belerangatni a NATOT egy jó kis háborúba. És ott nincs kecmec, NATO TAG esetén menni kell. Remélem 40 alatti vagy és pezsgozessel ünnepled majd a "SAS behivo "ajánlott kézbesítését.  Francokat, ti csak fotelhuszarkodtok mind. Nagyapám zaszloaljabol az Oroszoktol 22 fő katona tért vissza. Tudod mennyi egy zaszloalj letszama??  Na abból 22 fő. Menjetek vazze, Záhonynal lepjetek át és.... Hajrá !! Zsombiekkal, és El kebirel, ETC.. együtt hajrá fiúk. Tiétek a becsület és a dicsőség.Ha ennyire lelkesek és elvakultak vagytok, ne fogjátok vissza magatokat. 
Placi82 2024. 07. 11. 23:40
Előzmény: #60631  El_Kebir
#60637
"" A hatodik támadásra állítólag májusban, a Kaukázusban került sor az ukrán védelmi minisztérium hírszerzési szárnyának vezetője, Kijril Budanov szerint.Az akció komplett kudarcba fulladt, de valóban sor került rá– mondta Budanov.""
Ja konteo mi???  Akkor erről ennyit. Amúgy 2014 tol próbálják hazavagni. Volt egy híres beszéde, egy kongresszuson. A
Onnantól Putyin No1  ellenség lett a "Nyugat" szemében.  Nem  linkelem keresetek meg vazze. Ha sikerül, kapsz 1 piros hangszórót 😀. pá 
Placi82 2024. 07. 11. 23:34
Előzmény: #60630  somogyi
#60636
1. Mert egy zseni vagyok hozzád képest. Tudok és szeretek is olvasni. :)) 
2. Rohadtul gyorsan olvasok. 
3. Mert több 100 vagy ezer könyvet kiolvastam és mindre részletesen emlékszem. 
4. Véletlen genetika folytán amit elolvasok, azt megjegyzem, amit  mondanak szóban  azt viszont jobban elfelejetem.  Például verseket is orokre megjegyzek, vagy képes vagyok fejben gyorsan pontosan  számolni.Az egyetemet végig buliztam, utolsó nap elkertem a jegyzetet, egész este nem feküdtem le, másnap levizsgaztam, vagy Zh ztam adott targybol Ilyen az agyam. Volt olyan félév, míg meg nem szüntették  párhuzamos képzések ingyenesseget, az első diplomaim  hogy mernokit  közgazdász, és első éves jogot (rómaijogbol meg megvan a szigorlatom is) párhuzamosan végeztem. Ezeket azért írom le mert túl sokszor teszed fel ugyanazt a kérdést és zavar.  Többet kérlek ne tedd fel. De helyesen írni például nem tudok magyarul, mert nem logikus nyelv, biztos azért :)) 
5. https://index.hu/kulfold/2022/09/16/vlagyimir-putyin-gyilkossagi-kiserlet-merenylet-tamadas-oroszorszag/
Shortelek 2024. 07. 11. 23:21
#60635
Murdoch 2024. 07. 11. 23:04
Előzmény: #60633  El_Kebir
#60634
Teljesen feleslegesen olvasod Orwellt, ha a problémákat sem tudod beazonosítani. Na mindegy. 
https://amp.cnn.com/cnn/2024/02/29/tech/meta-data-processing-europe-gdpr
El_Kebir
El_Kebir 2024. 07. 11. 22:57
Előzmény: #60632  Murdoch
#60633
ja, irány ki a Vörös térre egy üres fehér papírlappal... utána mesélj...
Murdoch 2024. 07. 11. 22:50
Előzmény: #60628  El_Kebir
#60632
Orwell - aki egy zseni volt - rácsodálkozna a mai világra, csak szólok, most is van afféle gondolatrendőrség, olyan adatgyűjtés zajlik mindenkiről nyugaton is, hogy csak pislogna, ha tudná. Csak még mielőtt jövünk a demokratikus mantrákkal... Ez csak a jéghegy csúcsa:
https://thehackernews.com/2024/01/nsa-admits-secretly-buying-your.html
El_Kebir
El_Kebir 2024. 07. 11. 22:42
Előzmény: #60630  somogyi
#60631
(felmondja a legtöbb konteót... gondolom az ezeket gyűjtő oldalakon, csoportokban mindent is tudnak) :D
somogyi 2024. 07. 11. 22:34
Előzmény: #60616  Placi82
#60630
csak egyet nem értek, ha a ruszkik titkolják, sehol egy árva büdös szót nem ovlasok rola, se nyugati se keleti sajtoban, ellenzéki,kormánypárti sehol akkor te honnan a bánatos bréből tudod?
El_Kebir
El_Kebir 2024. 07. 11. 21:55
Előzmény: #60626  Zedisdead
#60629
...ha már a nyugati társadalmak hibáit akarod domborítani, akkor inkább  Huxley-t kellett volna felhoznod, ő inkább foglalkozott azzal...  mindkét írót (Orwell és Huxley) éleslátónak tartom, manapság is aktuálisak.
El_Kebir
El_Kebir 2024. 07. 11. 21:34
Előzmény: #60626  Zedisdead
#60628
A háború: béke, A szabadság: szolgaság, A tudatlanság: erő!  Jelenleg ez az orosz (és magyar) narratíva, és te beszélsz itt Orwell-ről, esetleg el kellene olvasni is azt a könyvet, ahogy az "Állatfarm"-ot a "Háborús napló"-t vagy a "Hódolat Katalóniának"-ot is, szerintem te ezeket nem is olvastad, ha az oroszokat védendően hozod fel Orwellt! Őszintén harcolt a diktatúrák ellen, nem csak szavakban! 
Shortelek 2024. 07. 11. 21:33
Előzmény: #60626  Zedisdead
#60627
Ezt a sok faszságot melyik orosz oldalról másoltad?!
Zedisdead 2024. 07. 11. 21:15
#60626
A mai nap kijött agitprop anyagok a lánglelkű bombázópilótáról, meg az orosz merénylettervekről már kb Orwell szintjén mozognak. Na de hát hiába, bebukott a "békekonferencia", bebukott a nátó csúcs, már légelháritó rakéta sincs elég, bebukott a harkovi ellentámadás, Putyinnál meg egymásnak adják a kilincset az államfők. Közben Zelenszki sötét diktatúrájában az utcán fogdossák össze a férfiakat, mert kell a hús a vágóhidra. Kell valami jó hír a birkáknak!
"Ogilvy elvtárs már hároméves korában csak dobbal, játék géppisztollyal és helikoptermodellel volt hajlandó játszani. Hatéves volt, amikor - a szokottnál egy évvel korábban, mert kivételesen megengedték neki - belépett a Kémek közé, s kilencéves korára őrsvezető lett. Tizennégy éves korában feljelentette nagybátyját a Gondolatrendőrségnél, miután kihallgatott egy beszélgetést, amelyben véleménye szerint bűnös tendenciák voltak. Tizenhét éves korában az Ifjúsági Nemiségellenes Szövetség kerületi szervezője lett. Tizenkilenc éves korában egy kézigránátot tervezett, amelyet a Béke-minisztérium el is fogadott, miután kipróbálása alkalmával harmincegy eurázsiai foglyot pusztított el egy csapásra. Huszonhárom éves korában hősi halált halt. Ellenséges harci gépek vették üldözőbe, mikor az Indiai-óceán fölött repült fontos levelekkel; nehezéknek testére kötötte géppuskáját, és a helikopterből a tengerbe vetette magát levelestül, mindenestül - olyan halála volt, mondotta Nagy Testvér, hogy lehetetlen irigység nélkül gondolni rá. Nagy Testvér hozzáfűzött meg néhány megjegyzést Ogilvy elvtárs tiszta életéről és egyeneslelkűségéről. Megtartóztatta magát az alkoholtól, és egyáltalán nem dohányzott, a tornateremben töltött napi egy órán kívül más szórakozása nem volt, s nőtlenségi fogadalmat tett, mert úgy vélte, hogy a házasság és a család gondja nem egyeztethető össze a napi huszonnégy órás kötelességteljesítéssel. Az Angszoc alaptételein kívül más beszédtárgyat nem ismert, s életének célja az eurázsiai ellenség megsemmisítése s a kémek, szabotőrök, gondolatbűnözők és általában az árulók leleplezése volt."
Törölt felhasználó 2024. 07. 11. 20:13
Előzmény: #60623  Phylaxa
#60625

Itt elérhető a hivatkozott részlet:https://youtu.be/rU0So-bS-Mc?t=52
"nemcsak a partnerünkként jött ide, hanem, mint az EU elnökségének képviselője" - putyin
.
Mindenki eldöntheti mi hangzott el!
Zedisdead 2024. 07. 11. 20:12
Előzmény: #60622  Törölt felhasználó
#60624
Lol, nekem meg van egy szép hidam, amit olcsón eladok neked :D
Phylaxa 2024. 07. 11. 20:07
Előzmény: #60594  Törölt felhasználó
#60623
Öregem. Én láttam és hallottam is. Putyin megkérdezte, hogy ön most éppen a soros elnök? Igen, ő a soros elnök. Semmiféle: "akkor most ön az EU nevében beszél, vagy hoz üzeneteket, stb..." .
     
Olvastam a nyilatkozatokat az illetékesektől, akik a "tévedők" részére megerősítették mindezt. Ez semmi más mint szarkavarás. Putyin is tudta, mindenki tudta, hogy nem az EU küldte. Kijevben sem azért volt.
     
Egyébként pedig miért is nem utazhat egy ország vezetője Oroszországba, mikor minket nagyon is érint a háború gazdaságilag?
Törölt felhasználó 2024. 07. 11. 19:59
#60622

Az oroszok között is vannak rendes emberek, több kellene belőle!
.
"Az Ohmatdit kijevi gyermekkórház elleni csapás után egy orosz pilóta felvette a kapcsolatot az ukrán katonai hírszerzéssel, és olyan adatokat adott át, amelyek lehetővé tették Oroszország nehézbombázó légi hadosztálya több mint harminc parancsnokának azonosítását - közölték az ukrán hírszerzés (HUR) az Ukrajinszka Pravda hírportállal."
.
A támadást elrendelő parancsnok kezdhet aggódni, le fogják vadászni!
Törölt felhasználó 2024. 07. 11. 19:57
Előzmény: #60614  vigkrisz
#60621

Elképesztő!
.
Itt az ideje emelni az ukrán támogatást, innentől ez már saját védelmünkre fordított pénz!
Egyre gátlástalanabbak, egyre agresszívabbak az oroszok.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek