Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 szombat, 22:12
Előzmény: #59879  Placi82
#59880
Mit mínuszoltok ti szerencsétlenek. 2014 V.Janukovics 5 milliárdba került majdani bebuktatasa után. Jacenyuk jött volna? Talán? Már nem emlékszem. Az lett volna USA célja, hogy Oroszországot megfosszak Szevasztopoltol az egyetlen melegtengeri katonai kikotojetol. Olvassátok utána gyermekeim.......Aztán vált ki Krim az Ukrán testből, onnan kezdődött az egész ciriburi... Még Brezsnyev aki reszkető vodkás kézzel behuzta ukrajna közigazgatási határát amikor teljesen semmi jelentősége  se volt mert a Szovjetuniot örök életünk hittek. Aztán e határok mentén bomlott szét a SZU. 
Placi82 szombat, 21:47
Előzmény: #59867  vigkrisz
#59879
"soha senki nem akarta és most sem akarja  megtámadni a ruszkikat, miről kellett volna vagy kéne most tárgyalni velük" 
Dehogynem. 2014 tol folyamatosan ment ellenük a provokáció. Ukránok az USA nyomasra a Krimi haditengereszeti meleg tengeri kikotojuket is be akarta darálni USA akaraattara. Keresd ki a googliva. Pedig ő ért ők szerződésük volt Szuevasztoplra.  Vazze ezek a geopolitikai sarokpontok. Úgy szurkaltak már a ruszkikat, hogy 2020 ban csak azért nem tort ki a háború mert bejott a covid. De ez az én tippem csak. 
Phylaxa szombat, 20:59
Előzmény: #59867  vigkrisz
#59878
Igen azt mondanám, hogy tárgyalni kell az amerikaiakkal, de, hogy következetes legyek már előtte is le kellett volna ülni tárgyalni velük, mert elmondták a problémáikat, csak senkit sem érdekelt és most sem érdekel senkit. Örülök, hogy megértetted.
Phylaxa szombat, 20:41
Előzmény: #59876  Dehogynincs
#59877
A dolgok valamilyen okból történnek. Ha jól értem itt a propagandisták véleményét ( tele van vele a topik), akkor ennek a háborúnak az oka a hatalommánia.
     
AZ érdekes ebben az, hogy az agresszor világosan elmondta még a háború előtt a probléma lényegét és azóta sem állít mást, de a nem hatalommániásokat ez nem érdekli. Senki sem reagált még rá (az eltelt 3 évben tuti nem). Itt is kikerülik ezeket a kérdéseket vigkrisz pont az előbb ismételte meg az alapkoncepciót, miszerint itt az a lényeg, hogy meg fogják támadni a NATO-t és az UNIO-t. EZ itt a lényeg. AZ ok lényegtelen, az a lényeg, amit jósolunk. :)
Dehogynincs
Dehogynincs szombat, 20:21
Előzmény: #59866  Phylaxa
#59876
Te azt mondod, hogy kitört a háború.
Én azt mondom, hogy az agresszor Putyin háborút indított. (#59862)
Én megnevezem az alanyt (Putyin) és az állítmányt (indított).
Nálad az alany maga a háború és az állítmány az, hogy kitört. Mintha maguktól történnének a dolgok.
A miniszterelnök (Orbán) pedig erőből intézi el a nála gyengébbeket. És őt is erőből intézik el a nála erősebbek. Putyin is és Stoltenberg is.
Eisenburgprofesszor szombat, 20:16
Előzmény: #59873  vigkrisz
#59875
Hülyeség, nem az orosz hadsereg ment háborúzni Afrikába, Ázsiába . 
Eisenburgprofesszor szombat, 20:15
Előzmény: #59872  vigkrisz
#59874

Kadhafi, Mubarak, Szaddám kreáltak ellenük valamit, de azóta káosz van. 
Olyan emberek jöttek utánuk, akik nem tisztelik az európai kultúrát, vallást. Undorító patkányok jönnek. 
Szerinted ez rendben van??? 
vigkrisz szombat, 20:11
Előzmény: #59871  Eisenburgprofesszor
#59873
azokat a hordákat az ruszkik szervezik ide, nekik köszönd, lásd lengyel - fehérork határ
vigkrisz szombat, 20:10
Előzmény: #59871  Eisenburgprofesszor
#59872
már elég régóta az irániak diktálnak irakban, az amerikaiaknak nem sok köze van hozzá, hogy káosz van
Eisenburgprofesszor szombat, 20:05
Előzmény: #59869  vigkrisz
#59871
Azóta is káosz van Irakban, ahogy Afrikában is, Egyiptom, Líbia, azután jöttek az arab, és a fekete hordák Európába, de tapsolsz mindennek. 
vigkrisz szombat, 20:01
Előzmény: #59868  Murdoch
#59870
a logikád alapján akkor innentől bárki megtámadhat bárkit, hiszen az USA
akkor itt az ideje egy nato beavatkozásnak is ukrajnában nehogy a ruszkik túlnyerjék magukat és a lengyeleknél kössenek ki
aztán a tárgyalásmániás haveroddal majd magyarázhatjátok, hogy de miért nem ült le senki a natoval beszélni, hogy mit akar
vigkrisz szombat, 19:59
Előzmény: #59868  Murdoch
#59869
a népírtó szaddámnak és a terroristáknak mennie kellett
Murdoch szombat, 19:54
Előzmény: #59867  vigkrisz
#59868
Igen, anno Irakot se támadták meg, ja de. Lehet tényleg nem kéne hazudozni. Bár nálatok ez alap.
vigkrisz szombat, 19:51
Előzmény: #59866  Phylaxa
#59867
soha senki nem akarta és most sem akarja  megtámadni a ruszkikat, miről kellett volna vagy kéne most tárgyalni velük
ez kb. olyan, mintha az amerikaiak lerohannák kubát vagy venezuelát, aztán azt magyarázgatnád itt nekünk folyamatosan, hogy tárgyalni kellett volna az amerikaiakkal
blőd orosz propaganda, amit beszoptál és még terjeszted is, így vált belőled az oroszok "hasznos idiótája"
Phylaxa szombat, 19:38
Előzmény: #59865  Dehogynincs
#59866
AZ én szóhasználatommal azt jelzem, hogy egy agresszor megtámadott egy másik országot és mindenki tojik rá nagy ívben, hogy miért. Sőt, naponta 100-szor elmondják, hogy lerohanja az EU-t, a NATO-t.
     
A miniszterelnök azért nem támad meg senkit, mert nem akar senkit megtámadni. Mint ahogyan a világháborúkban sem akart Magyarország senkit megtámadni, mert minek haljanak meg a miért is?
    
Az én szóhasználatommal senkinek sem kell megtámadnia senkit. AZ én szóhasználatommal nem kellene összevissza hazudozni, hanem le kellene ülni tárgyalni. Ennyi.
Dehogynincs
Dehogynincs szombat, 18:08
Előzmény: #59864  Phylaxa
#59865
Orbánt is leszarják nagy ívben.
Ő viszont nem támadja meg Ukrajnát és nem azért, mert nem akarja, hanem mert nincs nincs ereje hozzá. Viszont úgy segíti Putyint, ahogy csak tudja.
Te a szóhasználatoddal azt jelzed, hogy az agresszor Putyinnak meg kell támadnia államokat (most Ukrajnát, azelőtt meg Grúziát), hiszen megteheti.
Phylaxa szombat, 14:47
Előzmény: #59862  Dehogynincs
#59864
Aki háborút indít az mindig agresszor. Nyilván nem Ukrajna támadta meg saját magát. Hogy miért tette, arról megy a vita, erről szól az amit írtam. Leszarják nagy ívben a mai napig, hogy mit akar. Megtámadja az EU-t, csak a jövőről beszélnek, oka nincs semminek, csak célja.
       
Tárgyalni kell, amíg van Ukrajnának férfilakossága és az EU-adófizetőknek pénze.
Karvalytokes
Karvalytokes szombat, 14:38
Előzmény: #59862  Dehogynincs
#59863
Nincs hàború mert hadüzenet sincs.Tehàt agresszor sincs.
Különleges katonai müvelet zajlik.
Moszkva megelőző csapàst mér mert sajàt biztonsàgàt làtja veszélyeztetve.
Dehogynincs
Dehogynincs szombat, 14:12
Előzmény: #59858  Phylaxa
#59862

Máshogy fogalmazunk.
Te azt mondod, hogy kitört a háború.
Én azt mondom, hogy az agresszor Putyin háborút indított.
Karvalytokes
Karvalytokes szombat, 13:50
#59861
Az oroszok elfogtak egy észt robotot a Themist.
A mérnökök alig vàrjàk hogy szétszedhessék..
https://military.pravda.ru/news/2041890-boevoi-robot/

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók