Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2024. 06. 16. 18:53
Előzmény: #59918  sztanil
#59919
Nem mondod. Gondolom el sem olvastad az ukrán forrást sem, a lényegi részeket, csak a hőzöngés megy.
"Earlier, Ukraine's negotiators told LB.ua that the main task of the Ukrainian delegation was to stall for time. "We had to buy time for our partners in the West to come to their senses and start making decisions that we managed to survive," said one of them. "That's why we tried to engage the Russians in some discussions of details that they constantly had to coordinate with Moscow."
sztanil 2024. 06. 16. 18:29
Előzmény: #59909  Murdoch
#59918

Milyen hülye kell ahhoz, hogy azzal jöjjön, hogy ha valaki megosztja a tényeket (nyilvánosságra került hivatalos dokumentumok, amiket nem is ő hozott nyilvánosságra) az elfogult, ezért a tényeknek sem kell hinni.
Zsolt90 2024. 06. 16. 18:18
#59917
https://www.reuters.com/investigates/special-report/usa-covid-propaganda/
Pentagon ran secret anti-vax campaign to undermine China during pandemic
Miert most hozta ezt le a reuters? Veletlen lenne az idozites?
El_Kebir
El_Kebir 2024. 06. 16. 17:53
Előzmény: #59915  Placi82
#59916
az hogy 2022 márciusában milyen lehetősége volt az ukránoknak, már akkor is sejthető volt, most meg már biztos, hogy sima orosz hazugság az amit itt állítsz... ennyit a logikádról... 
Placi82 2024. 06. 16. 17:49
Előzmény: #59886  somogyi
#59915
Ami logikus az  logikus. Európa gazdaságat hagyják "logikusan" kifutni. Az USA gazdasága tőzsdei indexeket manipulált. És ami logikusan számítható azt lehet előre látni, ami manipulált és machinalt azt nem, előbb utóbb bekovetkezo ott is a "logikussag" ereje vagy torvenyszerusege, de addig eltelhet 10 év is.
Régen az FF topikban hoztam példát, hogy egy 20 T híddaruval elvileg 20 terhet lehet emelni, de lehet akár 30-35T terhet is. De előbb utóbb leszakad
 A fizikában anyagfaradas szóval illetik, a gazdasagi esemenyhorizontra beuszo fekete hattyú. Pedig az a fekete hattyú nem is hattyú csak egy szikra. 
A másik kérdéseidre válaszolva pedig előrébb tartanék az életben, ha 2010 ben mikor értelmes fiatalembernek gondolva a helyi Budapesti szervezetbe hívtak többször is...
De nem léptem be.. Na az egy hiba volt, utolag:)) szerintem egy jó kis gazdasági karriert futottam volna be, mert a politikától odzkodom, és szerepelni se szeretek nyilvánosan.
De az internet nem felejt, aki emlékszik és nem egy gazember, aki dafke sunyisagbol letagadja, azt hogy az pontosan ezeket jeleztem előre!! 2022 márciusában mindig azt mondtam hogy a szankciók nem fogják térdre kényszeríteni a ruszkikat, EU gazdasaga(német ipar) fejbe lövi magát, amit az USA gazdasága köszöni szépen e gesztust.  Történelemből tudok dolgokat a háborúk kötvény finaszirozasatol kezdve, az orosz-német háborús szitás sem új keletu szándék , csak azoknak akik ma a középiskolai Tori anyagot ismerik. 
Össze kombinalod a gazdasagi tenyszeruseggel, és a cui prodest gondolati vilaggal, és voila nem nehéz a geopolitikai jövőt  megjosolni. Már aki tud onnaloan gondolkodni. Ja az tényleg nem sok ember, ebben igazad van.. 😉A gazdasagi sajnos most meg elteritett az MMT új tipusu Monetáris missziója miatt a jegybankok által. 
Azert nem lesz béke, mert hogy az istenbe magyarázzák meg az embereknek Ukrajnában hogy 4 megye off. Krim Off. Meghalt kb istentudja mennyi, de 500.000 ukrán katona, kiptivatizalnak mindent, földet gyárat, és 3 év szenvedés után ott se fognak tartani szerencsétlent ukránok mint 2022 márciusában mikor a NATO tagsagrol kellett volna csak lemondani a békét, és esetleg valami tessék lássuk autonomiat adni az orosz ajku keleti ukrán lakosságának. Ezt SCHRODER volt kancellár óta tudjuk. Azóta elfolyt kB 500 Mrd usd(180.000 Mrd huf) és mennyi emberi szenvedés. És ezt 2022 és jó kis békét már esély sincs hogy elérjek. Ja és a NATO alapszabály a tiltja olyan tag felvételét, ahol a határok vitatottak. Érted Te Ezt?  Elég fenntartani ezt a helyzetet és sose lehetnek NATO tagok jogosan amúgy se. Ergo amúgy sincs, és nem is volt esély  a felvételre. Kit fognak hibáztatni majd az ukránok, ha erre raebrednek?.......... 
Lesznek itt meg cifra dolgok, ezt is megjosolom.  Ha szépen kérsz kifejtem, le is mentheted. Tudom hogy igazam lesz. De tenni nem tudunk ellene tenni semmit sem, meg egy német kancellár sem, egy Musk se, nem hogy ilyen kis senkik mint mi. Szóval erről ennyit pajtas. 
El_Kebir
El_Kebir 2024. 06. 16. 17:46
Előzmény: #59913  Murdoch
#59914
senki nem erőlteti... ez a keleti vezetők mantrája, arra kell, hogy megőrizzék hatalmukat... pár évtized és az ilyen rögzített keleties hatalom kihozza azt, hogy miért is rosszabb, mint az "erőtlen" nyugati, csak akkor már késő az ott élőknek. Ez a történelmi tapasztalat!
Murdoch 2024. 06. 16. 17:38
Előzmény: #59912  El_Kebir
#59913
Ezt mondom, alighanem így van. De ez nincs másképpen nyugati érdekszférákban, csak sztaniolba van csomagolva. Az EU-s irányvonal, meg inkább görbe és éppen lefelé tart, bűnözés is az egekben. Másrészt ne akarjuk a nyugati mantrát örökké keletre erőltetni, csak hát ez megy évszázadok óta ha tetszik nekik, ha nem.
El_Kebir
El_Kebir 2024. 06. 16. 17:22
Előzmény: #59911  Murdoch
#59912
"Az oroszoknak alighanem elég lett volna egy oroszbarát ukrán vezetés."
akiket korrumpálva és/vagy zsarolva megtarthatták volna az országban a gazdasági pozíciójukat annak ellenére, hogy az ukránoknak nem ez lett volna az előnyös, hanem az EU-s irányvonal (gazdasági és társadalmi szabályok átvétele), amivel viszont kiszorultak volna az oroszok... érthető...  
Murdoch 2024. 06. 16. 16:52
Előzmény: #59910  El_Kebir
#59911
Az oroszoknak alighanem elég lett volna egy oroszbarát ukrán vezetés. Hogy ez jó vagy nem tökmindegy jelenleg így működik a világ, mindenhol. Kína jobban csinálja, megvesz mindent amit tud, erre sem mondom hogy jó vagy nem. Nekem speciel nem kell se kínai, se orosz, se yenki hegemónia, hogy normális többpólúsú világrend megvalósulhat, na az passz.
El_Kebir
El_Kebir 2024. 06. 16. 16:39
Előzmény: #59908  Murdoch
#59910
"vinnék fél Ukrajnát gazdaságilag, szvsz"
az oroszoknak az egész kell... ezek szerint, még szerinted is mindenképpen a "yenkik" a jobbak... de amúgy is ez a helyzet mindenhol, a nyugati rendszerek gazdaságilag sokkal versenyképesebbek a diktatórikus rendszereknél, ezért is kell katonai vagy diktatórikus vezetési kontroll egy orosz érdekszféra fenntartására, erre kell Mo-n is, a demokrácia leépítése, hogy a szabad versenyben amúgy alulmaradó mégis nyerhessen... mivel az oroszoknak se megy ésszel, ezért csinálják erővel... érthető, csak ez nem az átlag ember érdeke.
Murdoch 2024. 06. 16. 16:33
Előzmény: #59906  sztanil
#59909
A tag értelmes és felkészült, de totál elfogult. Életrajz:
:„1995-ben jöttünk el Belaruszból, Minszkben születtem. Amikor tíz éves voltam, Magyarországra emigráltunk a szüleimmel. Ennek az oka az volt, hogy apukámnak volt egy nagy vállalkozása, és amikor hatalomra került a jelenlegi belarusz diktátor, Alexandr Lukasenko, politikai okokból el kellett hagynunk az országot. Így kerültünk Magyarországra, Pécsre, mert itt voltak ismerőseink.”
Így érthető a dolog persze, csak nehéz hitelesen kezelni a véleményét.
Murdoch 2024. 06. 16. 16:29
Előzmény: #59907  somogyi
#59908
Senki nem mondott ilyet. Csak éppen egy hegemón agresszor sem kell, nem is lesz rend, amíg ez van. De tök értelmetlen az oroszokra fókuszálni, az egész Ázsiáról szól, elsődlegesen Kínáról. Az oroszok csak lépcsőfok. A jelenlegi nyugati politika álszent, megkérdezem mennyire volt jó nekünk a von Leyen féle vakcinás ügy, vagy az EP-s katari balhé, vagy a pénzek visszatartása politikai indíttatásból. A mostani világ csak a bizniszről és befolyásról szól, te komolyan azt hiszed, hogy a yenkik szívjóságból nyomják az ukrán ügyet? Ahol a számla egy részét Európa állja... Ha most vmi csoda történik és kivonulnak az oroszok, másnap kb. benyújtaná az usa a számlát, nyugodtan lehet fizetni ásványkincsekben, nyersanyagokban, vinnék fél Ukrajnát gazdaságilag, szvsz. És vajon miért mondja Trump, hogy ő azonnal leállítja a támogatásokat? És amúgy ez jó? (és akkor ti csodálkoztok az EP választások eredményén...)
https://www.dw.com/en/germany-sees-company-bankruptcies-soar/a-69358663
somogyi 2024. 06. 16. 16:14
Előzmény: #59901  Murdoch
#59907
nagyon szépen megkérlek válaszolj rá, hogy nekünk európában, magyarországon miért lesz jó ha a ruszkik nagyhatalmak lesznek, hatalmasabbak mint most, miért lesz nekünk jó ha a ruszkik mutatják az irányt, a ruszkik uralják le európát, miért és miben lesz nekünk jó????a gáz és üzemanyag nem ér a nevem.
sztanil 2024. 06. 16. 15:48
Előzmény: #59895  vigkrisz
#59906

Innentől kezdve minden troll hazugságaira elég ezt belinkelni.
Nagy pofával hazudnak olyan dolgokról, amikről a felek titoktartás miatt nem mondhatják el az igazat,
de azért ők sem hagyják örökre magukat.
Ez újabb megerősítése számunka annak, hogy nem a kognitív disszonancia miatt nem hiszünk el semmit az oroszoknak, hanem azért, mert tényleg MINDIG hazudnak.
totoro
totoro 2024. 06. 16. 15:42
#59905
És igen, Magyaroszág is aláírta a közös béketervet. Nagy pofa, hergelés, aztán beáll a sorba, mert szorul a hurok a nyakán. Ez a kolostormalac.
ronaldinyo 2024. 06. 16. 14:59
#59904
amugy mindenki tudja hogy orbán viktor a gyurcsány  és soros bábja már az egész ország erről regél.
Phylaxa 2024. 06. 16. 14:36
Előzmény: #59900  Dehogynincs
#59903
Nem hiszem, hogy kérdeztem valamit, csak válaszoltam a kérdésedre. Abban egyetértünk, hogy Kijevbe egy 60 km-es konvojjal (háborúban nincs ilyen mert szétlövik azonnal) akart bevonulni. Ekkor volt talán a tavaszi tárgyalás, ahol is az ukránok felálltak és bevállalták, hogy végigcsinálják. Ekkor eldőlt, hogy egy hosszú háború lesz, ki is vonultak egy rakat területről, amit nem tudtak volna megtartani.
     
Ez a háború zajlik. Azóta két megyével bővült az eredeti elképzelés. Tehát nem hiszem, hogy az oroszok ne csinálnák addig, amíg nem tárgyalnak velük.
    
Ha a szankciókra gondolsz, hogy megviselné őket, akkor ki kell, hogy ábrándítsalak. Óriási átalakulás megy a világgazdaságban. Az USA még a pénznyomtatás ellenére is tudja magát tartani, bár már ők is elkezdenek zárni, de az EU kiábrándító állapotban van. Most vágja le magát Oroszországról és Kínáról. Ez kemény lesz. Az oroszok pedig pont ellenkezőleg, nyitnak ugyanebbe az irányba. AZ EU-ban az egyetlen pozitívum, amit látok az ITER. Ha az megvalósul, akkor viszont hatalmasat lép előre, addig viszont rögös lesz az út. Én EU párti vagyok nyilvánvalóan ( nyilván ezért is bírálom), és szurkolok is a kontinensünknek!
Murdoch 2024. 06. 16. 13:18
Előzmény: #59898  El_Kebir
#59901
Akár jó, akár nem, ez van. A yenkik sem kérdezősködnek sokat, hanem bevonulnak oda ahova akarnak. A többi rizsád lényegtelen, ebből a mantrából éltek évek óta, nyugati mainstream media dettó, bár ebbe a mostani giga EP bukta belekavart. Szerencsére.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek