Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Karvalytokes
Karvalytokes péntek, 14:39
#59840
Putyint meghatotta a békemenet.Új rendezési tervvel àllt elő ukrajnàval kapcsolatban.
hekki
hekki péntek, 13:35
Előzmény: #59837  Dehogynincs
#59839
Nem háború párti a néppárt hanem ukrán párti. Ezt kérte véber poloskátol hogy támogassa Ukrajnát 
Dehogynincs
Dehogynincs péntek, 12:21
#59838
A kdnp-ben az n betű valóban a néppárt rövidítése, de az a "néppárt" húsz(!) éve nem indult önállóan, hanem a fidesz gazdatestén élősködik.
Vasárnap sem tudtuk meg, hogy a külön indulásával átlépné-e a küszöböt.
Dehogynincs
Dehogynincs péntek, 12:15
#59837
Semjén Zsolt kijelentette: ha a Tisza Pártot felveszik a Néppártba, akkor a Kereszténydemokrata Néppártnak nem marad más lehetősége, mint az, hogy távozzon onnan.
__________ háborúpárti? ________________
Aha. Amíg a néppártban üldögélt a kdnp-s képviselő, addig annak ellenére békepárti volt a néppárt, hogy Orbán háborúpártinak állította be, de ha a tisza párt, amelyikről két hónapja azt se tudtuk, hogy létezik, belép, egyből háborúpártivá válik.
Viccesebben: a független, gerinces, tisztán gondolkodó és világosan érvelő, karizmatikus Semjén idáig tudott szembeszállni Orbánnal, de a tisza végül Orbán oldalára sodorta őt is ebben a kérdésben.
Murdoch péntek, 11:14
Előzmény: #59835  totoro
#59836
Ez a tippem nekem is, a digitalizáció, közösségi oldalak, azoktól való függőség totál kifordította magából a fél világot. A másik, a nyugati jólét fenntartása. Tudjuk régen hogy volt, most sincs másképp, csak máshogy, szvsz. Ellenben hosszabb távon nem jó idők jönnek, erre kell berendezkedni:
"...As a result, six of the seven largest economies in the world are projected to be emerging economies in 2050 led by China (1st), India (2nd) and Indonesia (4th)"
totoro
totoro péntek, 10:44
Előzmény: #59834  Murdoch
#59835
Mind a kettő, Biden és Trump is szégyen, de nem is ők, hanem azok akik ezeket a barmokat hatalomba emelték és tartják. Valami nagyon elbaszódott az utóbbi 20 évben, talán tényleg a digitalizáció csinált a valóságtól elrugaszkodott, buborékokban élő debileket az emberekből az egész világon, és ez a két alak az USA élén csak a tünetei egy sokkal durvább folyamatnak.
Murdoch péntek, 09:57
Előzmény: #59830  totoro
#59834
Igen vicces Trumpot agyilag zoknizni a jelenlegi elnök mellett. Ellenben bizony szégyen, amit az usa is művel, de erről megy a mantra a topik nyitása óta. 
https://www.pewresearch.org/global/2024/06/11/is-u-s-democracy-a-good-example-to-follow/
Ebben az esetben nem kéne keménykedni világszerte, talán nem halnának meg százezer számra.
Karvalytokes
Karvalytokes péntek, 09:15
Előzmény: #59828  totoro
#59833
Semmit nem buktunk majd jön migrációs vészhelyzet adó,amit minden nyugat európai székhelyü multi, valamint emberi jogi szervezet szépen befizet.
Eisenburgprofesszor péntek, 09:13
Előzmény: #59831  Sehmet
#59832
Egyik sem alkalmas, elképesztő hogy nem találnak egy 50 év körüli bábot. 
Sehmet
Sehmet péntek, 09:09
Előzmény: #59830  totoro
#59831

Trump lesz a következő elnök. Bidennek már az is komoly kihívás lesz, hogy a Fehér Házból hazataláljon. Bár egy plutokráciában minél gyengébb és befolyásolhatóbb - "vezethetőbb" az elnök, annál könnyebb az oligarcháknak.
.
Biztosan valami elavult fordítógéppel fordították a beszédet, ami még pár-éve is katasztrofális volt. :) De azért még így is érthető, hogy Trump mit akart mondani. Az amerikaiknak ez kell, egy szimbolikus jelentésű hasonlat, mert egyébként az egészből semmit sem értenek. Orbánnak is egyszer egy fordítógéppel fordították a beszédét - persze, hogy az ellenzék - de az a fordítás is katasztrofálisra sikeredett, pedig én is hallgattam, és nem azt mondom, hogy minden 100 %-ig a helyén volt a beszédben, de 90 %-ban jó volt, a fordítógép pedig egy zagyvaságot hozott le.
totoro
totoro péntek, 08:57
Előzmény: #59829  Sehmet
#59830
Trump egy zokni agyilag, teljesen felesleges azon filozofálni, hogy mit akar. Szégyen a világra, hogy USA és Oroszország élén is retardáltak tanyáznak. Trump múltkori beszéde megvolt? Nem a magyar fordítás miatt hangzik úgy, mintha egy félkegyelmű hordana össze hetet-havat: "Azt mondja, mondom, mi történne, ha a hajó elsüllyedne a súlyától? És te a csónakban vagy, és van ez a rettenetesen erős akkumulátorod, és az akkumulátor most a víz alatt van, és ott van egy cápa, ami körülbelül 10 méterre van, egyébként mostanában sok cápatámadás volt, észrevetted, hogy sok a cápa? Láttam ma néhány fickót, akik ezt igazolták. Hát, nem is voltak annyira dühösek. Azért harapták le a fiatal hölgy lábát, mert ők, ők nem éhesek voltak, hanem félreértették, hogy ki is ő. Ezek az emberek... Azt mondta, hogy nincs probléma a cápákkal. Csak nem igazán értették meg, hogy egy fiatal nő most úszik. Tényleg megtizedelték, és más emberek sok cápatámadást csinálnak. Szóval azt mondtam, hogy van egy cápa 10 yardra a hajótól, 10 yardra vagy itt, akkor engem megráz az áram, ha a hajó elsüllyed? A víz átmegy az akkumulátoron, a hajó süllyed. Maradjak a hajó tetején és kapjak áramütést, vagy ugorjak át a cápa mellé és ne kapjak áramütést? Mert megmondom neked, hogy nem tudta a választ. Azt mondta, tudjátok, még soha senki nem tette fel nekem ezt a kérdést. Azt mondtam, szerintem ez egy jó kérdés. Szerintem nagyon sok elektromos áram megy át azon a vízen. De tudjátok, mit tennék, ha egy cápa jönne, vagy áramütés érne? Én minden egyes alkalommal az áramütést választanám.""
Sehmet
Sehmet péntek, 08:44
#59829
Trump nem annyira akarja támogatni Ukrajnát a háborúban. Azt kérdezte a republikánus szenátoroktól, hogy mi haszna lesz (az USA-nak) abból, ha Ukrajna nyer. Érdekes az egész cikk, eredetiben.
.
https://www.reuters.com/world/us/republicans-hope-unity-message-trump-visit-congress-2024-06-13/
totoro
totoro péntek, 08:08
Előzmény: #59811  hekki
#59828
Ez nem akarás kérdése, és a döntés ellen fellebbezésnek sincs már helye, bármit hazudnak a birkáknak a Fideszes hasznos idióták, ezt a pénzt buktuk, és csak azért, mert elszabotáltuk a menekültügyi eljárásokat. A magyar kormány arra hivatkozva nem folytatta le ezeket, hogy a menekültek úgysem maradnak, mennek tovább, amúgy is felesleges elindítani is :) Ennél szebb beismerése nem is kell annak, hogy a migránsok akik majd elveszik a magyarok munkáját nem is léteznek....
Dehogynincs
Dehogynincs péntek, 07:35
#59827
Stoltenberg (ezzel egyetértek)
https://www.portfolio.hu/global/20240612/orban-viktor-a-nato-fotitkarral-valo-talalkozo-utan-magyarorszag-nem-blokkolja-a-tobbi-tagallam-donteseit-ukrajna-kapcsan-691919
"Harcra kész egységeket telepítettünk a szövetség keleti szárnyán. Nem azért, hogy provokáljunk egy konfliktust, hanem azért, hogy megelőzzünk egy konfliktust. A NATO alaprendeltetése nem a háborút megvívni, hanem a háborút megelőzni, ahogy azt tettük 75 éven keresztül azzal, hogy hiteles elrettentést és erőteljes közös védelmet biztosítottunk"
Orbán (nem mindenben értek egyet)
"Magyarország világossá tette, hogy nem kíván blokkolni olyan döntéseket, amelyek eltérnek a szerintünk észszerű döntésektől, de a többi tagállam szorgalmazza."
_________ Magyarország nem egyenlő Orbánnal _____________
Nagyon helyes, hogy nem blokkoljuk a nato-t, de miért nem észszerűek azok a döntések, amiket az összes többi tagállam nemcsak szorgalmaz, hanem meg is tesz?
Miért nem veszünk részt az elrettentésben?
Az elrettentés nem háború. Az elrettentésben teljes az egyetértés  a háborúpártiak és a békepártiak között. Különben a "békepártiak" az ellen is ágálhatnának, hogy az Orbán-kormány értelmetlen haderőfejlesztésre költi a gdp 2%-át.
Eisenburgprofesszor csütörtök, 20:28
#59826
Nem vagyunk hajlandóak meghallgatni a terepszínű öltözékben felszólalót” – mondta Alice Weidel és Tino Chrupalla, utalva arra, hogy Zelenszkij a konfliktus alatt szerzett katonai stílusú ruházatot szokott viselni. A két politikus azt is kijelentette, hogy „lejárt a hivatali ideje”, és már csak „a háború és a koldusszegénység elnöke” maradt. Ukrajnában márciusban kellett volna elnökválasztást tartani, de Zelenszkij a hadiállapotra hivatkozva lemondta a voksolást. Ezt követően májusban hivatalosan is lejárt a hivatali ideje.
Ukrajnának most nem „háborús elnökre”, hanem „a béke elnökére van szüksége, aki kész tárgyalni” – mondták az AfD parlamenti vezetői. A német baloldal ikonja, Sahra Wagenknecht által alapított BSW párt szintén közleményt adott ki az esemény előtt, amelyben bejelentette, hogy bojkottálja a beszédet.
Murdoch csütörtök, 17:05
Előzmény: #59824  Karvalytokes
#59825
Na igen, persze.
Karvalytokes
Karvalytokes csütörtök, 15:23
Előzmény: #59823  Murdoch
#59824
Rendben de én csak arra céloztam hogy a NATO szerződés is csak egy szerződés a sok közül.
Murdoch csütörtök, 15:16
Előzmény: #59822  Karvalytokes
#59823
Csakhát az van, hogy pont a németeket ugrasztják össze az oroszokkal. Usa után a második legnagyobb támogató. 
Karvalytokes
Karvalytokes csütörtök, 14:41
Előzmény: #59820  Placi82
#59822
Kikàltjuk a semlegességet oszt jónapot!
Az olaszok se léptek haborúba 1914 ben ,pedig a központi hatalmakkal papírja volt róla(1884).
Azt ott vannak a romànok,ők profik a témàban.
A német szovjet megnemtàmadàsi szerződésről meg ne is beszéljünk..
Zsolt90 csütörtök, 13:57
Előzmény: #59820  Placi82
#59821
akkor mid van, KP plusz arany?

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek