Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2022. 05. 17. 00:38
Előzmény: #1056  euler
#1060
Ez amúgy tényleg egy érdekes megközelítése a dolgoknak és nem járhat messze a valóságtól.
.
"Most ugyanis az a helyzet, hogy politikailag teljesen irreális elvárás az ukrán kormánytól engedményeket várni, akrámilyen cudar is Ukrajna helyzete. Nyertek Kijevnél, nyertek Harkivnál, támadnak Izjumnál és Vovcsanszknál, kitartanak Mariupolban, mégis mi lenne a sorsa annak a politikai vezetőnek, legyen az Zelenszkij vagy bárki más, aki azt mondaná, hogy oké, leállunk, hogy a férfiainkat lemészároltató, nőinket csecsen martalócokkal megerőszakoltató, városokat teljesen szétlövető Putyinnak nehogy arcvesztése legyen?
.
Ez egy nagyon veszélyes helyzet, ahol a NATO már nem nagyon tudja mivel nyomni az ukránokat, “csak” utánpótlással. Ha újabb fegyverkategóriák jönnek, az már felér a direkt beavatkozással. Az oroszok viszont nem léphetnek hátra, vert seregként nem vonulhat ki Putyin. Tehát mindenki fenntartja amit csinál, aminek a vége valamelyik fél hirtelen összeomlása lehet. Ez a fél nagyobb eséllyel az orosz lesz.
.
Ezért volna jelentősége az olajembargónak. Az EU-s (és amerikai) szankciók lényege pontosan az lenne, hogy Putyin számára egy kiszámítható utat mutassanak: minden nap, amíg ezt a hülyeséget csinálod Vologya, ennyivel drágítja a dolgot. Mi kibírjuk, egy-két évig mindenképp, te meg nem. Ezeknek tehát nem az a célja hogy Oroszország összeomoljék, pont ennek az elkerülése a cél.
.
Nyilván a szankciók fájnak a szankciókat alkalmazó oldalnak is, ezért óvatosan kell velük bánni, és bonyolult kompromisszumok előznek meg minden újabb csomagot. Von der Leyen is azért volt itt a múlt héten, hogy meglegyen az olajembargós kompromisszum. Amiért viszont Orbán nagyon nagy árat kér: a NER pillanatnyi finanszírozási gondjainak megoldását. Sokszor írtam már, hogy a NER addig van, ameddig finanszírozható, ugyanúgy ahogy gulyáskommunizmus is csak addig volt, ameddig volt kölcsön. Orbánék pontosan tudják, hogy ebben a helyzetben lehet sokat kérni és sokat kérnek. Az meg, hogy közben emiatt minden nap távolabb kerül az öldöklés befejezése, az nem Orbán baja, őt csak és kizárólag a NER fenntartása érdekli. Ha hullahegyek, akkor hullahegyek, pénz legyen.
.
Sokan kérdezik tőlem, hogy Putyin mivel “fogja”. Ma délután épp Csire doktor. Azt tudtam rá mondani, hogy szerintem semmivel. Szeretők? Orgiák? Kábszer? Milliárdos lopások? Ezekbe nálunk nem lehet belebukni. Esetleg valami melegbotrányba, de Orbán a lányokat szereti. Mégis mivel zsarolná meg bárki? Azzal, hogy az EU összes antikorrupciós szabályát megszegve palotát építtet épp magának Hatvanpusztán? Közismert. Putyin tehát szerintem nem fogja Orbánt. Egyszerűen kihasználja, hogy ötödjére megválasztott miniszterelnökünk egy sima ribanc, aki pénzért lóval is. Ezt tudják róla Brüsszelben is, majd megalkudnak vele. Addig meg gyűlnek a hullahegyek."
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 05. 16. 22:06
Előzmény: #1058  Törölt felhasználó
#1059
Klassz - remélem, nem dezinformáció!
Törölt felhasználó 2022. 05. 16. 22:03
#1058
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 05. 16. 21:49
#1057
Sziasztok, kevés a hiteles hírforrás, hogy mikorra várható, hogy beadja a kulcsot putykó cár, de ami itt-ott szivárog, az derűlátásra ad okot pl. https://www.independent.co.uk/news/world/europe/putin-sick-ex-british-spy-ukraine-b2079833.html
Tudtok hiteles linkeket, ahol többet lehet olvasni a témában?
euler 2022. 05. 16. 21:43
#1056
Miért nehéz befejezni az orosz-ukrán háborút? 
Hadihelyzet, arcvesztés, embargó.
Ez utóbbiról:
"Az EU-s (és amerikai) szankciók lényege pontosan az lenne, hogy Putyin számára egy kiszámítható utat mutassanak: minden nap, amíg ezt a hülyeséget csinálod Vologya, ennyivel drágítja a dolgot. Mi kibírjuk, egy-két évig mindenképp, te meg nem. Ezeknek tehát nem az a célja hogy Oroszország összeomoljék, pont ennek az elkerülése a cél. Nyilván a szankciók fájnak a szankciókat alkalmazó oldalnak is, ezért óvatosan kell velük bánni, és bonyolult kompromisszumok előznek meg minden újabb csomagot. ...
Amiért viszont Orbán nagyon nagy árat kér: a NER pillanatnyi finanszírozási gondjainak megoldását. ...
Putyin tehát szerintem nem fogja Orbánt. Egyszerűen kihasználja, hogy ötödjére megválasztott miniszterelnökünk egy sima ribanc, aki pénzért lóval is. Ezt tudják róla Brüsszelben is, majd megalkudnak vele. Addig meg gyűlnek a hullahegyek."
https://www.facebook.com/dmagyarmuzsa/posts/1364554564043262
LVN 2022. 05. 16. 20:52
#1055
összeillesztett nagykép a kudarccal végződött speciális átkelésről.
https://twitter.com/Arka_Voltchek/status/1525911957605388288
Elég brutál azért, akárhogy nézzük, ilyen maflásokat kap majd egyre inkább a vörös hadsereg.
8uk52 2022. 05. 16. 19:28
#1054
A kolléga előttem aknára fut, akkor majd én padlógázzal okosabb leszek
https://www.reddit.com/r/ukraine/comments/uqzjw4/two_russian_bmps_drive_headlong_into_a_minefield/
euler 2022. 05. 16. 17:13
#1053
 Mikola története egy a több ezer eset között, amelyekkel az ukrán ügyészségek foglalkoznak.
Két testvérével kényszerítették térdre az orosz katonák egy frissen ásott gödör mellett, majd lelőtték őket. A 33 éves férfi azonban túlélte a kivégzést. 
Fejbe lőtték testvéreivel együtt az orosz katonák, túlélte
Metwolf
Metwolf 2022. 05. 16. 15:46
Előzmény: #1049  LVN
#1052
Múltkori.
Shortelek 2022. 05. 16. 15:35
Előzmény: #1047  badsector1
#1050
Mennek tovább is?:))
LVN 2022. 05. 16. 15:31
Előzmény: #1048  Törölt felhasználó
#1049
ez még a múltkori, vagy új??
Törölt felhasználó 2022. 05. 16. 14:38
#1048
Az átkelős buli
During the recent debacle at the Siverskiy River pontoon bridge, Russia’s 74th Motorized Rifle Brigade sustained 485 casualties (out of a total of 550) and lost 80 vehicles to Ukrainian artillery
badsector1
badsector1 2022. 05. 16. 14:35
#1047
"Videón, ahogy az ukrán haderő elérte az orosz határt"
"Harkiv kormányzójának beszámolója szerint az ukrán térséget védő csapatok elérték az orosz államhatárt – írta a Sky News.Az ukrán védelmi minisztérium a Twitteren osztott meg egy videót, melyben állítólag az látható, hogy ukrán csapatok érkeznek a két országot elválasztó határhoz.Nincsenek szavak. A mai napon a 127. területvédelmi dandár 227. ukrán zászlóalja elérte az orosz határt Harkiv térségében. Dicsőség Ukrajnának!– írta posztjában Maria Avdeeva, az információkért és a dezinformációkért felelős igazgatóság vezetője. "
   
az oroszok már a saját határukat sem tudnák megvédeni.
hellforceone 2022. 05. 16. 13:33
Előzmény: #1041  badsector1
#1046
Ezt én nem mondtam, ha észrevetted volna, olvasnád a hozzaszolasaim, akkor lathatnad, hogy valójában egy oldalon állunk, csak persze könnyebb kötekedni, mert én ritkán írok, nem töltöm itt a napom 90%-át, de mindegy, hagyjuk, nincs kedvem a semmiről vitázni...
Mississippi
Mississippi 2022. 05. 16. 12:27
Előzmény: #1044  gazmber
#1045
Én a kémia szertárból loptam először, majd a továbbiakban a bányászoktól kunyeráltunk. Egerben a pincerendszert akkoriban tömték be, azok a bányászok használták a lámpában.
Gondolom a ti sulitokban is erős volt a kémia. :)
gazmber 2022. 05. 16. 11:49
Előzmény: #1039  Mississippi
#1044

☺ilyen 'fényforrás' mellett dolgoztak a pl. elővájáson a vájárok...~még a 70-es években is(?)
karbidlámpa...de otthon is tette a dolgát, pl.áramszünet esetén...☺
lehet akadt még a donyecki bányászoknál efféle ami most jó szolgálatot tehet az azovstal búvóhelyein (?)
euler 2022. 05. 16. 10:26
#1043
A propaganda agymosása még azokra is hat akiknek közvetlen hozzátartozói halnak meg Ukrajnában.
Videoriport Burjátföldről:
https://www.szabadeuropa.hu/a/tobb-tucat-katona-elvesztese-ellenere-sokan-tamogatjak-az-ukrajnai-invaziot-az-oroszorszagi-burjatfoldon/31844780.html
8uk52 2022. 05. 16. 08:50
#1042
Ez már profibb drón, több dobálnivalóval
https://twitter.com/Liveuamap/status/1525925282531708929
badsector1
badsector1 2022. 05. 16. 07:50
Előzmény: #1040  hellforceone
#1041
Tehát ha putyin kilőné az atomrakétát azért a nyugat és az ukránok lennének a hibásak szerinted.
Ez annyira logikus mint az, hogy a ruszkik kénytelenek voltak megtámadni Ukrajnát.
 Tr

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek