Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lowrider szerda, 16:17
Előzmény: #141318  Sehmet
#141320
Nem értem mi a gond, az EP képviselőket közvetlenül választjuk, mehetsz lobbizni hozzájuk.
Sehmet
Sehmet szerda, 16:11
Előzmény: #141317  Lowrider
#141319
Örülök, hogy a saját magadnak címzett hozzászólással jól elvagy magaddal, még a demokrácia fogalmát illetően is. :)
Sehmet
Sehmet szerda, 16:09
Előzmény: #141316  Lowrider
#141318
Szerintem pontosan érted. Azokra a kezdeményezésekre, amelyek sértik például - már ránézésre is - az Unió  polgárai nagyon nagy részének érdekeit és az EU-s gazdákat. Ezt egy-két illetékes bizottság pontosan ki tudná szűrni. De az EP nem ezt tette, hanem megkönnyítette ennek a polgári kezdeményezésnek a lehetőségét, elérte többek között azt, hogy a támogató nyilatkozatoknak csak a tagállamok egynegyedéből kelljen származniuk; továbbá ragaszkodott ahhoz, hogy az elfogadhatóság ellenőrzése az előzetes nyilvántartásba vétel során történjék; valamint olyan rendelkezéseket sürgetett, amelyek lehetővé tették, hogy állampolgárságtól függetlenül joga legyen az összes európai uniós polgárnak és lakosnak az európai polgári kezdeményezés aláírására.
Lowrider szerda, 16:09
Előzmény: #141316  Lowrider
#141317
Ugyanis a kutya itt van elásva. Tudom mit jelent a demokrácia. Ebben az esetben azt, hogy az egyértelműen agyhalott kezdeményezéssel is ugyan azt az eljárást kell lefolytatni, mint bármelyik másikkal. Ha nem ezt nem érted meg, akkor vitatom azt, hogy demokrata vagy.
Lowrider szerda, 16:03
Előzmény: #141315  Sehmet
#141316
Ezt értem, köszi, csak azt nem, hogy mit értesz pontosan az "ilyen jellegű" alatt.
Sehmet
Sehmet szerda, 16:02
Előzmény: #141314  Lowrider
#141315
El tudnám képzelni, hogy az ilyen jellegű kezdeményezést az EP illetékes bizottságai előzetesen tárgyalják meg, és csak akkor foglalkozzék vele az EB, ha ott megkapja a támogatást, stb.
Lowrider szerda, 15:57
Előzmény: #141312  Sehmet
#141314
Ha nem értesz egyet a kezdeményezéssel, az természetesen nem gond. Ezzel speciel én sem értek egyet, noha nem fogyasztok túl sok húst. Ha az azzal történő foglalkozással nem értesz egyet az már baj, mert ilyen alapon egy neked tetsző kezdeményezéssel sem kéne foglalkoznia a bizottságnak. Sőt, akkor minek foglalkozzon bármilyen kezdeményezéssel. Mindegyikről elmondható, hogy az EU -s polgárok jelentős része nem támogatja. És itt egyúttal megkérlek, hogy fejtsd ki azt, hogy mire gondolsz amikor azt írod, hogy " az ilyen jellegű/témájú kezdeményezés megakadályozásával" szeretnéd hogy foglalkozzon az EB és az EU bírósága és az EP!
Sehmet
Sehmet szerda, 15:53
Előzmény: #141309  Lowrider
#141313
Szerintem nem vagy tisztában a demokrácia fogalmával. Először nézd meg, majd aztán kérdezz! :)
Sehmet
Sehmet szerda, 15:50
Előzmény: #141305  Zsombéki
#141312
Sokkal jobban ismerem az Európai Unióról szóló szerződés (EUSZ) 11. cikkének (4) bekezdésén; az Európai Unió működéséről szóló szerződés (EUMSZ) 24. cikkének (1) bekezdésén; a 211/2011/EU és az (EU) 2019/788 rendeletén és az Európai Parlament eljárási szabályzatának 222. és 230. cikkén alapuló, "Az európai polgári kezdeményezés" intézményét, mint az te gondolnád, szóval nem kell elmagyarázni. De ettől még ugye nem kell egyetértenem azzal, a hivatkozott kezdeményezéssel való foglalkozással, ezért ugye az sem gond, ha az ilyen jellegű/témájú kezdeményezés megakadályozásával szeretném, ha foglalkozna az EB és az EU Bírósága, valamint az EP. 
Lowrider szerda, 15:50
Előzmény: #141308  Lowrider
#141311
De akkor mondok mást. A vasárnapi boltzár témáját miért kell mindig újra elővenni és futni vele a köröket. Tudvalevő, hogy a társadalom nem támogatja. Vagy éppen az eutanáziához való jogról miért nem lehet népszavazást tartani, amikor társadalom igenis támogatja?
Lowrider szerda, 15:47
Előzmény: #141309  Lowrider
#141310
Ez is egy olyan tipikus "hír" lesz sok kormánypárti orgánumban, mint annak idején, hogy az EU kötelezni akar minket a rovarevésre, amikor arról volt szó, hogy max mennyi rovar fehérje lehet egyes termékekben, és hogy azt hogy kell jelölni a vásárlói tájékoztató címkéken.
Lowrider szerda, 15:45
Előzmény: #141308  Lowrider
#141309
Vagy a demokrácia akkor nem okés, ha olyasmiről van szó, amivel nem értesz egyet?
Lowrider szerda, 15:43
Előzmény: #141303  Sehmet
#141308
Miért kellene kizárni a lehetőséget? Azt hittem demokrácia-hívő vagy.
Sehmet
Sehmet szerda, 15:43
#141306

Olaf Scholz! Auf Wiedesehen! Jelentéktelen figura, alkalmatlan miniszterekkel, különösen külügyminiszterrel, aki ahelyett, hogy Németország érdekeit nézné, másokat akar megregulázni.
.
.https://www.tagesschau.de/inland/innenpolitik/scholz-kandidatur-neu-100.html
Zsombéki szerda, 15:42
Előzmény: #141292  Sehmet
#141305

csak az első sort kellett volna elolvasni és értelmezni, nem atomfizika, a legtöbb embernek 'nyóc átalánossal' is megy, hanyagolni kellene a copy pastet a fi..sz.hu domainekről.
.
"Az Európai Bizottság szerdán bejelentette, hogy nyilvántartásba vesz két új európai polgári kezdeményezést"
Sehmet
Sehmet szerda, 15:37
Előzmény: #141293  sztanil
#141304
Örülök, hogy nektek is megmutathattam!
Sehmet
Sehmet szerda, 15:36
Előzmény: #141296  Lowrider
#141303
Tökéletesen tisztában - Tiszában - vagyok vele, de az eféle, idióta kezdeményezésekkel történő "foglalkozás" lehetőségét jobb lenne megakadályozni, azzal foglalkozni, nem pedig újabb és újabb ötletekkel "foglalkozni" azzal, hogy Magyarországot hogyan lehet kizárni az EU Működési Szabályzata szerinti témákban történő konszenzusos szavazásból.
Zipfer szerda, 15:35
Előzmény: #141300  Zsombéki
#141302
Én meg azt hittem, hogy a fidesz elfoglalta Brüsszelt! :-)
Lowrider szerda, 15:31
#141301

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek