Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2021. 05. 26. 11:34
Előzmény: #41217  badsector1
#41220
HA az örökbérleti szerződésekről beszélünk, akkor megát a jogviszonyt kell beértékelni, hiszen hiába az önkormányzat az ingatlan tulajdonosa, birtokon belülre sosem kerülhet. Ergó azt kell megnézni, hogy mennyi bérleti díjat szed, és egy kb 6%-os éves hozammal kiszámolni, hogy az mennyit ér. Ha mondjuk a havi bérleti díj 50e Ft, akkor 10m Ft a jogviszony piaci értéke. Maga az ignatlan hiába érné akár ennek a 10-szeresét nem örökbérleti jogviszonyban.
badsector1
badsector1 2021. 05. 26. 11:34
Előzmény: #41218  euler
#41219
"Az Alkotmánybírság (Ab) június 7-én hozott határozata szerint alkotmányellenes a magánnyugdíjról és intézményeiről szóló, az Országgyűlés 2009. december 14-i ülésnapján elfogadott törvény 30. § (1) bekezdése. Az Ab ugyanakkor megállapította, hogy a törvény 28. §-a, 42. §-a, valamint 212. §-a nem alkotmányellenes.A parlament által elfogadott, de még ki nem hirdetett törvény alkotmányossági vizsgálatára irányuló indítvánnyal Sólyom László köztársasági elnök 2010. január 4-én fordult az Ab-hoz. A törvény a magánnyugdíj új rendszerét kívánja létrehozni, megszüntetve a jelenleg működő magánnyugdíj-pénztárakat. A pénztártagok egyéni számlán nyilvántartott követelése ugyan érintetlen maradna, de az új rendszerben a biztosítottak nem szólhatnának bele a magánnyugdíj-biztosító döntéshozatalába, és szűkül az igénybe vehető szolgáltatások közötti választás lehetősége is.Az Ab részben találta megalapozottnak az indítványt. A határozat indokolásában hangsúlyozta: a törvény a rendszer átláthatóságának növelését célozza, és 2012. december 31-ével hatályon kívül helyezi a magánnyugdíjról és a magánnyugdíjpénztárakról szóló 1997. évi LXXXII. törvényt. Az Ab a nyugdíjszolgáltatásokra vonatkozó – az egyösszegű kifizetés feltételeinek, valamint a járadék megváltoztatását érintő – szabályok kapcsán megállapította, hogy a törvény az egyösszegű kifizetés teljesítését lényegében attól teszi függővé, hogy a pénztártag tagsági viszonya az öregségi nyugdíjkorhatár elérésekor a 180 hónapot meghaladja-e. Ez a váromány, amely tulajdoni védelemben részesül, viszonylag kisszámú pénztártagot érint. Az Ab szerint a jogalkotó ennek a szabálynak a megalkotásánál nem volt tekintettel azokra a személyekre, akiknek a jogszerzése már folyamatban volt, ezért a rendelkezés alkotmányellenes.Az Ab ugyanakkor nem osztotta az államfő alkotmányos aggályait a többi megtámadott rendelkezés esetében. A testület hangsúlyozta: a törvény azáltal, hogy a jelenlegihez képest más szolgáltatás-fajtákat tartalmaz, nem korlátozza a pénztártag várományát, mert az egyéni számláján lévő összege alapján a járadékra jogosult. Az Ab megítélése szerint a magánnyugdíjpénztár átalakulása sem sérti a tag Alkotmányban biztosított tulajdonhoz való jogát. A határozat indokolása szerint a pénztár ügyeiben történő korlátozott – a nagy taglétszámú pénztáraknál szinte formális – döntési joga, mint a rendelkezési jog közvetett megvalósulása nem vonható az alkotmányosan védett, úgynevezett közjogi váromány körébe. A magánnyugdíjpénztárak esetében is korlátozott a tagnak ez a lehetősége, hiszen a saját számláján lévő pénzt nem veheti ki, befizetései jogszabályi kötelezettségen alapulnak, de arra figyelemmel, hogy a pénztárak döntően bankokhoz, biztosítókhoz kapcsolódtak, a befektetési politikáról legfeljebb információt kaphat, de azt nem befolyásolhatja. A pénztártag kontrollja annyiban érvényesül, hogy a törvény XX. fejezete meghatározza a nyilvános adatszolgáltatás körét, amelynek alapján megismerheti a biztosító tevékenységét, illetőleg a 27. §-a alapján átléphet másik magánnyugdíj-biztosítóba. Ezzel továbbra is biztosítva van a számlája feletti korlátozott rendelkezési joga, és változatlanul igénye marad a járulékkal fedezett nyugdíjszolgáltatásra."
euler 2021. 05. 26. 11:25
Előzmény: #41217  badsector1
#41218
Szerintem se "menne át", mert helyből visszadobnák, tárgyalásba se vennék.
Ugyanúgy mint a magánnyugdíjak lenyúlását.
badsector1
badsector1 2021. 05. 26. 11:13
Előzmény: #41215  euler
#41217
szerintem a fideszes alkotmánybíróságon sem megy át ,hogy valakit kényszerítsenek a tulajdonának áron aluli eladására.
signal2
signal2 2021. 05. 26. 11:11
Előzmény: #41209  user01
#41216
Szerintem lehet örülni, hogy végül csak arra vonatkozik a törvény, amire korábban kigondolták.
euler 2021. 05. 26. 11:00
Előzmény: #41214  Törölt felhasználó
#41215
Te veszélyesen okos vagy! :)
Csak nehogy azt csinálják, hogy egy év múlva léptetik hatályba.
Persze azzal, hogy leszűkítették Bp világörökségi részére, (értsd Bayer és köre), a potenciális százezres szavazót is lecsökkentették néhány százra.
Ezt elcseszték! :)
Törölt felhasználó 2021. 05. 26. 10:40
Előzmény: #41213  euler
#41214

Cserbenhagyott a hetedik érzékem. Én arra tippeltem, hogy szavazat maximalizálás érdekében a választási győzelemhez kötik a törvény alkalmazását, csak azt nem vettem figyelembe, hogy okosabb vagyok mint ők. :)
euler 2021. 05. 26. 10:00
Előzmény: #41211  ________
#41213
Ez akár még öngól is lehet a ner-nek, mert azok akik már rákészültek a lehetőségre az egész országban, most nagyon csalódottak lesznek.
A két ellenzéki önkormányzat szerintem meg lesz annyira tökös, hogy elhúzza a választásokig az értékesítést.
Ha még van egy kis önkontrollja a rablóbandának, akkor visszavonja az egészet.
Törölt felhasználó 2021. 05. 26. 09:56
Előzmény: #41195  pitcairn2
#41212
Ha eltekintünk attól hogy szupranacionális összeesküvés is lehet a háttérben, akkor oxigénhiányra kell gyanakodni. Korhadás=oxidácio, rothadás=redukcio. 
Vigyázz, nem sokon múlik hogy az ember piromániássá váljon. Én peldaul a gyerekkori rendszeres szalonnasütések áldozata vagyok.:)
________
________ 2021. 05. 26. 09:50
Előzmény: #41210  euler
#41211
Ugyan kit szolgálnak ezek?
A magyar embereket biztos nem.
Az elsőszámú s.ggny.lók most a Várban annyiért vesznek a várban egy lakást, mint mások a nyolckerben.
euler 2021. 05. 26. 09:30
Előzmény: #41209  user01
#41210
Akkor ez praktikusan a Várnegyedet és az Andrássy utat jelenti.
Ellenzékiek a polgármesterek, kérdés megoldva.
user01
user01 2021. 05. 26. 09:09
#41209

https://telex.hu/belfold/2021/05/26/lakastorveny-parlament-modositas-vasarlas-vilagorokseg-kormany-kocsis-mate
 
Tehát először a fideszes haveroknak lopjuk ki a közvagyonban lévő lakásokat.
Ha felháborodnak az emberek, akkor dobjuk be, hogy kilopjuk mindenkinek.
Amikor mégjobban felháborodnak az emberek, akkor térjünk oda vissza, hogy csak a fideszes haveroknak lopjuk ki a közvagyonban lévő lakásokat.
franc0 2021. 05. 25. 21:29
Előzmény: #41167  pitcairn2
#41208
Piacteremtés. 
A kapitalizmus olyan mint a cápa: nem állhat le, különben meghal. 
.
Hozzáteszem, én támogatom a drága energiát. 
Annak a világnak véget kell vetni, hogy a kőműves munkanélküli felesége Nápolyba repked pizzát enni, hogy legyen content az instára. És közben legyen 3 hasonlóan művelt utód.
badsector1
badsector1 2021. 05. 25. 21:27
Előzmény: #41199  bigyula
#41207
mártíriusz így nem sokáig lesz bicikliút építésére elköltendő, eu-s milliárdokért felelős csinovnyik.
_Sigorszky
_Sigorszky 2021. 05. 25. 21:22
Előzmény: #41199  bigyula
#41206
Helyénvaló az önkritika.
rockmaster 2021. 05. 25. 20:13
Előzmény: #41199  bigyula
#41205
Azt nem mondhatta, hogy kaotikus az egs. ügy.. nem fér bele a tetszési indexbe :)
Törölt felhasználó 2021. 05. 25. 19:22
Előzmény: #41203  Törölt felhasználó
#41204
Tiltsuk be kövért! Utcára mindenki
Törölt felhasználó 2021. 05. 25. 19:21
Előzmény: #41191  badsector1
#41203
Ellenzék elnémítva, betiltva. Véleményterror
euler 2021. 05. 25. 18:56
Előzmény: #41201  ________
#41202
Most olvasom, hogy az elmúlt egy évben  4, azaz négy ember kapott menekültstátuszt a 8, azaz nyolc kérelmezőből!
51 főnek a lehetőséget sem adták meg, hogy a kérelmet benyújtsa. (Talán nem is tudják, hogy ők a szerencsések. :) 
________
________ 2021. 05. 25. 18:10
Előzmény: #41200  exley
#41201
https://www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag/eu-csucs-brusszel-orban-viktor-klimavedelem.729719.html
Mindenki dőljön hátra, hősünk megmentette a világot ma is 2x.
A koronavírusban elhunytak nem haltak meg.
Lőrinc a Mátrai Erőmű után nem fog büntetést fizetni, mert már eladta.
Migránsokat meg legyőztük, mert eszük ágába sincs a magyar nyomorba jönni.
Amúgy meg Soros.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek