Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tontojoy 2020. 05. 19. 20:56
Előzmény: #42539  KKR13
#42540
Szép mesék ezek. Amit ez a rv produkált 2018 óta az a legnagyobb lehúzás volt az elmult években a BET-en. Nincs mit szépíteni. 810>130!!! 85%os- tőkefosztás! Erre nincs még egy példa a világon.
KKR13
KKR13 2020. 05. 19. 20:19
Előzmény: #42533  tokipompos
#42539

Még valami.
Lehetne olyan szituációk, amikor tényleg pénzhez kell jutni.
Az viszont egyértelmű, hogy ha a lufi kategóriából kilépve (2018. ősz) már dobtam volna a befektetést, akkor az valahol az én hülyeségem is lenne, ha nem feltétlenül van szükségem a forrásra, mert még nagyon gyerek az idő, hogy megítéljük az össz tevékenységet.
Ettől függetlenül sok mindent nem felejt az ember és én sem hiszek a véletlen árfolyam esésekben, de ha az élet nem dob valami fatális váratlant, akkor egy-két éven belül úgy is kiderül mennyire volt jó bizalmat szavazni a dolgoknak.
KKR13
KKR13 2020. 05. 19. 20:13
Előzmény: #42533  tokipompos
#42538

Azt látom, hogy a politikai elit által tulajdonképpen újra privatizálásra kerülő gazdasági életben szerencsére az összetalicskázott javakat a hazai gazdasági rendszerben kívánják működtetni (munkáltatás, adó, export, esetleg innováció, stb.) és nem helyezik olyan (érdek)szférába, amely nem szolgálhatja a "hitelező" magyarok érdekét is, amire azért sajnos bőven volt példa.
Érdemes megnézni például hogy indultak a magyar autópálya építések (pld-ul: M5 koncesszió), hogyan kerültek magyar konkurens cégek a rendszerváltást követően megvásárlásra és tönkretételre, hogyan végeztek ki ágazatokat, hogyan használtak ki monopol "felületek" a színtisztán csak a gazdasági érdekeltség szempontjából hazánkra tekintő szervezetek, személyek.
Úgy vélem, hogy ha a feltőkésítéssel jól tudnak bánni, akkor egész szép rendszer összehozható, de úgy is csak utólag leszünk okosak. 
Azt azért nem merném leszögezni, hogy nincs és nem lesz más lehetőség, de itt adott egy újabb felnövő tényező a gazdasági életben, és tényleg utópisztikus, de ideje lenne, ha nemcsak belépnének hazánkba a cégek (olcsóbb munkaerő, kedvezőbb adókörnyezet, jó geopolitika, stb.), hanem mi is kilépnék végre más területekre. Amennyiben mindig megalázkodunk, úgy is fognak velünk bánni, bátornak kell lenni, hogy élni tudjál.
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 20:10
#42537
Tisztelt Részvényesek ! 
Régóta nem kommenteltem ennyit, kicsit elfáradtam. Most elköszönök tőletek. Holnap ittleszek mikor megjelennek az indikatív árak, phavran77( remélem jól írtam ) is írni fog remélem, és mégegyszer köszönöm, hogy megosztja az adatokat. THANKS :) 
Mindenkinek nyugodalmas kellemes estét, jó éjszakát kívánok ! 
Béke veletek. Kitartást is. Ne bátsátok egymást. Jobb úgy:) 
Betgyuri 
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 20:07
Előzmény: #42533  tokipompos
#42536
+++
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 20:07
Előzmény: #42533  tokipompos
#42535
Hát ez tényleg csöpögő :) 
De egyet értek veled , én sem látok más hazai részvényt a piacon, ami akkora fejlődéssel bírna, hogy egy OTP, MOL szintjére tudna jutni... hát ez eléggé ittart :) Erre most komoly esély van. 
Az árfolyam pedig követni fogja.... és nem a fórumtagok miatt:) 
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 20:04
Előzmény: #42532  KKR13
#42534
+++++
tokipompos
tokipompos 2020. 05. 19. 19:56
Előzmény: #42532  KKR13
#42533
Igaz, én is hasonlóan gondolkodom. Bár itt ezeken a szinteken, ha már bővítünk akkor bőven ,,elvesszük'' mások - ,,hitetlenek'' ,,kiábrándultak'' (megértem őket) részvényeit. A munka ezesetben a néha idegörlőnek is nevezhető várakozás. Az egy másik kérdés ki milyét, honnan-hogyan szerzett pénzét fekteti be.
Ha már a szentimentalizmusnál tartunk, ,,csöpögjünk'' akkor én jelenleg a béten nem látok más céget, aminek a papírjait megvéve - évekkel később és a távoli jövőben az utódaimat (és magamat is :D) meglepve egy biztos magas hozamú osztalékfizető részvénypakkot birtokoljak.
KKR13
KKR13 2020. 05. 19. 19:46
#42532

Egy ilyen kezdődő történetnél még az is "szép lehet", hogy nem kell más embert megkopasztanod ahhoz, hogy később sikeres legyél.
Azaz, ha például egy világgazdasági turbulenciánál egy jó bejáratott cég részvényeit egy zuhanás alján mondjuk 1/3-áron megveszed, azzal nagy valószínűséggel valakinek a vesztét realizálod.
Amíg egy kezdődő, növekvő fázisban kitartasz, úgy később osztalék formájába, esetleg egy (rész)átruházás során úgy tudsz nyereséget realizálni, hogy nem feltétlenül teszel rosszat a másik féllel.
Tudom, ez szentimentális, de vannak emberek, akik a gyarapodást inkább a munka (majd abból történő befektetés) útján megérdemelten szeretnék elérni és nem mások kárára minden áron.
Jobb érzés magaddal találkozni reggel a tükörben, mint egy Dagobert Mchip bácsival, akinek a szemeiben folyamatosan a dollár jelek pörögnek.
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 19:43
Előzmény: #42528  szaferi
#42531
Nincs mit. Ez természetes. 
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 19:43
Előzmény: #42522  KKR13
#42530
IGEN érdekes cég a 4IG. 
Én JG miatt sem veszek. 
Itt az OPUS esetében nagy nagy kárt okozott. De ez régi srégi láger. 
A 4IG a NER része , megbízásai pontosan ezt támasztják alá. Nagyra nőhet ha 2022-ben a FIDESZ nyer, ha nem, sok üzlete borulhat meg, mivel a piacon van sok versenytársa hazai szinten. AZ OPUS ellenben mint írtam más kávéház, HA  csak a versenytársakat nézzük nem túl sok van, gondolok itt pl a Kall cégre, vagy akár gondolhatok a TITÁSZRA is... vagy gondohatok itt arra, hogy az RKORD, Mészáros és Mészáros KFT esetében a versenytársak jóval kevesebben vannak, és akik vannak szintén NERhez kapcsoldódik. Export tekintetében is vannak eltérések. 
Igaz gyorsan hozzáteszem IT céget ami viszonylag homogén nehéz vagy nem is illik összehasonlítani egy HETEROGÉN azaz többlábon álló cégcsoporthoz. Nagyon eltérnek. 
Vezetőség szinten is van eltérés. . Nekem nincsen 4IG részvényem, de mivel az OPUS GLOBAL NYRT 9,95%-ban részvényes , így etikailag nem hibázok ha említem a céget. 
Ugyanakkor drukkolok minden 4IG részvényesnek hogy megtalálja számításait . Kitartást :) 
és idézve lemásolva írásod : én is szeretném ha  egy folyamat elején belépve később "nyerteskén" elmondhatni, hogy egy nagy és működő projekt részese lehettél az "igazi kezdetektől" (apport cégek felbukkanása), akárcsak ilyen formában.
Mindenkinek nyugalmat, kitartást . PEACE :) 
azért is HAJRÁ OPUS :) 
Törölt felhasználó 2020. 05. 19. 19:37
#42529
Sziasztok!
Otp mellett nézem ezt a fórumot is....érdekelt voltam és vagyok újra.....  Természetesen megértem akik idegesek, bizonyára nekik is van igazságuk. Igyekszem pozitívan látni a tényeket....aktuális jelentés május 31? 
szaferi
szaferi 2020. 05. 19. 19:30
Előzmény: #42527  betgyuri
#42528
Kösz!
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 19:29
Előzmény: #42524  szaferi
#42527
Neked is  sok sok sikert kívánok !  Kívánom hogy boldog elégedett részvényes legyél , keress pénzt is :) 
KKR13
KKR13 2020. 05. 19. 19:28
Előzmény: #42521  Ernestodet
#42526

Érdemes megnézni mennyi "Lölőző" van, aki érdekelt (lenne) az Opus emelkedésében.
Nyomják a libsi propagandát - mintha az igazságért küzdenének - miközben az általuk lopásnak tartott folyamatban részesek szeretnének lenni.
Szerintem a leggerinctelenebb megnyilvánulás.
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 19:28
Előzmény: #42521  Ernestodet
#42525
Lehet félreértem... De ne bántsad :) Jó... 
szaferi
szaferi 2020. 05. 19. 19:28
Előzmény: #42523  betgyuri
#42524
Sajnálom. Nem látom értelmét tovább várni. Sok sikert a maradóknak!
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 19:27
Előzmény: #42520  szaferi
#42523
Semmi baj. Megértelek. 
Ami a dobást illeti, tudomásul vettem :) 
BÉKE :) 
KKR13
KKR13 2020. 05. 19. 19:22
Előzmény: #42514  betgyuri
#42522

Érdekes ez a 4IG.
Van ott is egy kevés részvényem, sőt, ha időben jól döntök ..., na mindegy, ott a folyamat elején a lufira az ember nem volt elég bátor, itt pedig a valóságra kaptál egy nyaklevest.
Szóval, a 4IG mostani árazása (10 év nyereség számítási metódus) a tavalyi eredmény (3 milliárd) tükrében, mondhatjuk duplája az indokoltnak, de mégis valahogy működik a történet, vagyis sokan hisznek benne, hogy akár évi 5 -10 milliárd folyamatos nyereség várható a közel jövőben, pedig ugyanúgy NER-es cég, mint az Opus, azaz jelenleg a megbízások jelentős része szintén politikai alapon realizálódik. 
Azt tudom elképzelni, hogy valamilyen módon - hiába az egysíkúság (IT) - úgy gondolják, hogy majd igazán önjáró lesz, talán jobban, mint az Opus. Mivel befektetői vénával állok a dolgokhoz, még 1.000 felett sem adtam el azokat a részvényeket, bár lehet, hogy nem döntöttem - főleg spekulatív módon - megfelelően, mert mint tudjuk, ott is kreáltak egy enyhén szemét módon kivitelezett bennfentes hullámlovaglást.
Persze, a 4IG már osztalékot is fizet, ami jó jelzés, de az Opusnál még megérteném, hogy most nem ezen van a hangsúly, csak akkor is egy kicsit furcsa, hogy hasonló hátszelű cégeknél miért ennyire más az életút.
Remélem a hűség, a kitartás, mondhatnám a rendszer hitelezése, majd itt is meghozza a gyümölcsét.
Nagyszerű érzés lenne egy folyamat elején belépve később "nyerteskén" elmondhatni, hogy egy nagy és működő projekt részese lehettél az "igazi kezdetektől" (apport cégek felbukkanása), akárcsak ilyen formában.
Ernestodet 2020. 05. 19. 19:19
Előzmény: #42517  szaferi
#42521
Úgy látom, téged már felvettek a LEéneklőbe ...ott mennyit fizetnek ? 
Gondolom jóval többet kaptok mint a FELéneklők, mert legalább 10X annyian vagytok :)

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek