Oszt neked is 10 x annyid lett a tizedelés után, mint amennyi előtte volt, de a cégben a részesedési arányod és a tőkéd ezáltal nem lett se több, se kevesebb.
Ezért van csak technikai szerepe a névérték tizedelésnek is.
Azzal, hogy 40.000-ről 4.000 lett a ricsi névértéke az nem meond semmit a cégre nézve. Az egy kimondottan technikai változtatás volt hogy a korábbi 40.000-es ricsi helyett minden rv tulajdonos 10 db 4.000 Ft-os kapott cserébe. Ettől nem lett változott a részesedési aránya.
Egy pszichológiai megfontolásból tetteék a tizedelést, hogy azt higgye vevő, hogy a korábbi egy helyett 10 db ot tud venni. Na meg az a kisbefektető is tud 5 db-ot venni, akinek csak 20.000 Ft-ja volt és felet ugye nem adtak. Ez kb. olyan átb@szás , mint a rezsicsökkentés :))
Hülyeséget én is tudok írni!Lehetett venni Mizót is
0 ért ,pedig annak is volt névértéke!Az hogy a névérték nem szàmít,és csak technikai dolog,az nem így van!A richter azért lett 40000ből 4000ft,de nem vitatkozok,ha szerintetek nem számít,nekem úgy is jó!:)
Ez pontosan így van, de önmagában a névérték és a piaci ár összehasonlításából semmilyen cégre vonatkozó adatot, következtetést nem lehet megállapítani. Olyan mutató nincs, hogy hányszoros alaptőkén árazza a piac a részvényt. Azért mert nincs értelme.
Pl. a könyvértéket a saját tőke/kibocsátott rv. mennyiség hányadosaként határozzák meg, vagy a ROE, a sajáttőke arányos nyereség arányát, vagy az EPS-t nyereség/kibocsátott rv mennyiség hányadosával határozzák meg, hogy egy rv-re mennyi nyereség jut, P/E, EBITDA, sajáttőke arányos eladosodottság, stb....lehetne hosszan sorolni még a különböző mutatókat, de egyiknek sincs köze önállóan az alaptőkéhez.
penzugy.infodoboz.com/cikk/reszveny/
A kibocsátott részvények névértékének összege a vállalat alaptőkéje (jegyzett tőkéje).
Ezt most nem komolyan gondoltad ugye?
MOLly tulajok topikja
Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.