Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2018. 02. 20. 09:45
Előzmény: #5536  elemes
#5540
Nekem például tetszenek! Még válogatni is tudok közöttük! Pitcairn tudását nem csak a linkjei, hanem a link nélküli szövege is kiemelik  ebből az iformáció tengerből!
-
Tudod vannak itt a fórumon "linkeskedők", akik az "adott" szónak nem tulajdonítanak jelentőséget, mert nincs alátámasztva egy jelentéktelen linkkel! Ugyanezek meg hazudni is képesek és nem tudják alátámasztani a "hazug" véleményüket egy objektív linkkel sem! 
ts3 2018. 02. 20. 09:43
Előzmény: #5537  pampa
#5539
Beszélj a magad nevében és ne egy ország nevében.
Fogadd el, hogy Magyarország Európa része.
Ha annyira ki akarsz lépni Európából, akkor sajnos költöznöd kell az oroszokhoz, Közel-keletre vagy Afrikába.
elemes
elemes 2018. 02. 20. 09:20
Előzmény: #5537  pampa
#5538
"nem lesz lehetősége a vétóra nem marad más választás mint a kilépés!"
.
nem kéne megvárni amíg elfogadják, mielőbb be kell jelenteni a kilépési szándékot! most, hogy az OLAF is beavatkozik a magyar belügyekbe, végképp tarthatatlanná vált a helyzetünk az EU-ban, számunkra az AU jelenti a megoldást.
pampa 2018. 02. 20. 07:39
Előzmény: #5529  pampa
#5537
Amennyiben ezt a tervezetet elfogadják azon a módon ahol a kis országoknak nem lesz lehetősége a vétóra nem marad más választás mint a kilépés!
Elfogadhatatlan,hogy a többség egy olyan döntést vonjon maga alá mint a nemzetállamok lakosságának az összetételének a megváltoztatása!
Újabb példa arra, hogy az EU ERŐBŐL politizál!Vagy elfogadod önként vagy RÁD KÉNYSZERÍTSÜK!
.
" A konkrét intézkedéseket az Európai Tanács minősített többséggel fogadná el, vagyis egy vagy két tagállam vétója sem lenne elegendő az áttelepítések megakadályozására."
.
"TÍZEZER MIGRÁNST KELLENE BEFOGADNUNK ÉVENTE
Magyar Idők
Több mint tízezer menedékkérőt kellene befogadnia évente Magyarországnak egy új európai uniós szakértői javaslat alapján, amely szerint válsághelyzet esetén kötelezővé válna a migráció terhe alatt roskadozó tagállamok megsegítése, vagyis bevándorlók áthelyezése más tagállamokba – tudta meg lapunk.
– Az Európai Uniónak van egy új migrációs javaslata, amely így nekünk nem jó, mert a középpontjában továbbra is a kötelező áthelyezés van – jelentette ki tegnap Orbán Viktor miniszterelnök Szófiában, miután megbeszélést folytatott az EU soros elnökségét ellátó Bulgária kormányfőjével, Bojko Boriszovval. Orbán Viktor azt mondta: egyre nő a kötelezően befogadandó migránsok száma, az új javaslat alapján Magyarországnak már tízezer embert kellene átvennie évente, miközben korábban ezret említettek. Jól látható, hogy egy felső határ nélküli kvótáról van szó – emelte ki.
Meghívólevél
A szétosztást – pláne, ha az automatikus, kötelező és felső korlát nélküli – nem lehet máshogy értelmezni, mint meghívólevelet azoknak, akik hazájukban tervezgetik az útnak indulást vagy éppen egy tranzitországban várják a lehetőséget a továbbutazásra Európa felé – mondta lapunknak Janik Szabolcs.
A Magyar Idők birtokába került egy olyan uniós szakértői dokumentum, amely a dublini rendelet megreformálására vonatkozik. A rendelet szerint egy unión kívüli állampolgár által benyújtott menedékkérelem megvizsgálásáért az az EU-tagállam felel, amelynek a területén lépett először az EU-ba az illető. Az egyezmény eredeti célja annak megakadályozása volt, hogy egy menekült több tagállamban is benyújtson kérelmet.
A rendelet a 2015-ben tetőző bevándorlási hullám idején értelmét vesztette, miután a bevándorlók sokszor regisztrálás nélkül indultak el Görögországból, illetve Olaszországból és gyalogoltak át ellenőrizetlenül Európa hatá­rain. A törvényeket nem tartotta be Angela Merkel német kancellár sem, aki elhatározta, hogy a szí­riai menedékkérelmek elbírálását magára vállalja a német bevándorlási hivatal. Az EU-n belül ezért egyetértés van arról, hogy a rendeletet mindenképp meg kell reformálni.
A bolgár elnökség által a többi EU-tagállam számára elérhetővé tett javaslat egy szolidaritási mechanizmust, pontosabban az önkéntes és a kötelező áttelepítést vezetné be. Az önkéntes áthelyezés akkor lépne életbe, ha egy tagállam eléri a számára meghatározott „tisztességes részesedés” száz százalékát, míg a kötelező áthelyezés 160, illetve 180 százaléknál lépne életbe.
Orbán Viktor a bolgár kormányfővel, Bojko Boriszovval fog kezet SzófiábanFotós: MTI/Koszticsák Szilárd
A tisztességes részesedés a menedékkérők egy konkrét száma, akikért egy adott tagállam felel. Ezt a számot pedig egy algoritmus alapján határozzák meg, amely az adott tagállam lakosságszámától és GDP-jétől, illetve az EU-ban egy évvel korábban benyújtott menedékkérelmek számától is függ. A tavalyi menedékkérelmek alapján Magyarország tisztességes részesedése 10 518 személy lenne.
Amikor valamelyik tagállam eléri a számára megállapított tisztességes részesedés 100 százalékát, arra kell törekedni, hogy a többi tagállam pénzügyi, szak­értői és technikai támogatásával visszaállítsák a normális körülményeket. Ha a menedékkérők száma meghaladja a tisztességes részesedés 160 százalékát, illetve az adott tagállam népességének több mint 0,1 százalékát teszi ki, a javaslat kötelező áthelyezést szorgalmaz, és egy kétéves periódus alatt maximálisan teljesíthető plafonszámként kétszázezer menedékkérőt határoz meg.
A konkrét intézkedéseket az Európai Tanács minősített többséggel fogadná el, vagyis egy vagy két tagállam vétója sem lenne elegendő az áttelepítések megakadályozására. A tervezet alapján minden tagállamnak az előre megállapított részesedése legalább 75 százalékát kellene kötelezően fogadnia, a fennmaradó 25 százalékot alternatív intézkedésekkel válthatná ki, például személyenként 30 ezer eurós összeggel. A tisztességes részesedés 180 százalékánál még szavazásra sincs szükség, az áttelepítések automatikusan megkezdődnek.
Az új dublini rendszer számításai szerint a tavalyi menedékkérelmek alapján Görögország esetében a tisztességes részesedés aránya csaknem 13 ezer kérelmező, és mivel tavaly a görögök majdnem 59 ezer új kérelmet regisztráltak, a 180 százalékot bőven meghaladva 455 százalékkal érnék el a kritikus helyzetet. Ez azt jelenti, hogy csak Görögország területéről több mint 45 ezer lenne az áthelyezendő személyek száma. A rendelkezésre álló adatok és a tervezet logikája alapján Magyarországnak 737 főt kellene befogadnia.
A bonyolult számításokat tartalmazó tervezetben nincsenek egyértelmű rendelkezések, hogy a tagállamoknak a kötelező relokáció esetén milyen számítás szerint kellene menedékkérőket átvenniük, továbbá a tervezet alapján az sem egyértelmű, hogy pontosan hogyan kerül meghatározásra a kötelezően áttelepítendők száma.
Bojko Boriszov bolgár kormányfő fogadja az Orbán Viktor vezette magyar delegációt FFotós: MTI/Koszticsák Szilárd
Az uniós terv egybecseng az Európai Parlament által tavaly novemberben elfogadott, a dublini rendelet reformjára vonatkozó javaslatával, amely a menedékkérők felső korlát nélküli áthelyezését és a befogadásuktól vonakodó tagállamok büntetését tenné lehetővé.
– A kötelező kvótáról szóló vita ösztönzi a migrációt. A folyamat veszélyes a közbiztonságunkra, a jólétünkre és az európai keresztény kultúrára is – mondta tegnap Orbán Viktor Szófiában. A miniszterelnök jelezte: saját javaslatot készítettek, amelynek az a lényege, hogy az EU végre ne az elosztást, hanem a határvédelmet helyezze a gondolkodása középpontjába. Nincs értelme szétosztásról beszélni addig, amíg nem garantáljuk a külső határok légmentes védelmét – jelentette ki Orbán Viktor, átadva a dokumentumot Bojko Boriszovnak. Azt mondta, a magyar alkotmány világossá teszi: abban a kérdésben, hogy kik tartózkodhatnak és élhetnek Magyarországon, csak a magyar nép által megválasztott és felhatalmazott személyek, szervezetek dönthetnek.
A magyar miniszterelnök hangsúlyozta: európai szolidaritásra nem a migránsok szétosztásánál, hanem a határok védelménél van szükség. A magyar javaslat minden schengeni tagállamtól azt követeli meg, hogy teljesítse a határvédelmi kötelezettségeit. Ha erre nem képes vagy nem hajlandó, bátran le kell vonni ennek konzekvenciáját. Ilyenkor „helyezzük egy országgal beljebb” a schengeni határvédelmet, oda, ahol van szándék és képesség a migránsok feltartóztatására."
elemes
elemes 2018. 02. 20. 05:10
Előzmény: #5535  pitcairn2
#5536
azon gondolkodom, hogy te esetleg valóban nem tudod, milyen értelmetlenek ezek a lexikonszagú idézeteid -- vagy tudod, és annak ellenére másolgatod szorgosan, hogy egyébként tisztában vagy vele, hogy senki nem olvassa el (az okosabbja tudja, hogy értelmetlen, a hülyébbje meg nem tud hosszú összefüggő szövegeket elolvasni).
pitcairn2 2018. 02. 19. 23:57
Előzmény: #5532  elemes
#5535
de az a legcukibb amikor az Páneurópai szervezet Egyesült Államokban működő szekciójáról és Kalergi ottani tevékenységéről írnak
(mi a fenének volt egyáltalán ilyen?!)
ezer köszönet ezért a gondolatébresztő esszéért a Budapesti Corvinus Egyetemen működő putyinista konteó központnak:)
pitcairn2 2018. 02. 19. 23:55
Előzmény: #5532  elemes
#5534
idézzünk a Grotiusból: a Budapesti Corvinus Egyetem Nemzetközi Tanulmányok Intézetének és Nemzetközi Doktori Iskolájának tudományos és tudományos ismeretterjesztő on-line folyóiratából...
"A mozgalmat erkölcsileg megterhelte, hogy gyakran együttműködött a nagybankokkal és a nehéziparral. Az első adományozók között volt a bécsi Louis Rothschild báró, a hamburgi Max Warburg bankár, az utóbbi a mozgalmat első három évében támogatta. A jelentős pénzügyi körök támogatása mellett Zürichben külön pártoló tagság alakult az Unió tevékenységének finanszírozására.8 A Páneurópa Unió gondolatával rokonszenvezett a katolikus Ignaz Seipel osztrák kancellár és a köztársaság későbbi szövetségi elnöke, a szocialista Karl Renner is. A szervezetnek az osztrák kancellár a bécsi Hofburgban biztosított hivatali helyiséget.1"
Németh István Richard N. Coudenhove-Kalergi – a Páneurópa-gróf
http://www.grotius.hu/doc/pub/YSYIVM/2013-09-01_nemeth_istvan_richard-n.-coudenhove-kalergi.pdf
pitcairn2 2018. 02. 19. 23:50
Előzmény: #5532  elemes
#5533
már bocsi, de Albert Rothschild szerepe a Római Szerződés kidolgozásában nem konteó, hanem tény, a páneurópai mozgalomnak nyújtott bankártámogatás is meglehetősen széles körben ismert és elfogadott 
Az osztrák Rothschildok amennyire tudom nyíltan támogatták a páneurópai mozgalmat, a Warburg család anyagi támogatása se volt titok, az osztrák politikai establishment pedig olyan szinten beállt a projekt mögé, hogy állami pénzből biztosítottak irodát a páneurópai mozgalomnak a Hofburgban...
ami pedig Kalergi irományait illeti:
egyáltalán nem véletlen, hogy nem öleli a keblére ezeket ma az EU, mivel finoman fogalmazva meredek dolgokat írt össze a jeles gróf...
ő még nem csinált titkot abból, hogy elitista...
és abból se, hogy kiket tekint a jövő elitjének
elemes
elemes 2018. 02. 19. 23:35
Előzmény: #5528  pitcairn2
#5532
megint egy konteót tolsz, putyinkám?
pitcairn2 2018. 02. 19. 23:07
Előzmény: #5529  pampa
#5531
megjegyzem ha már szélsőséges véleményeknél tartunk, van egy olyan érzésem, hogy nem véletlenül merült - Kalergi gróf - az EU "keresztapja" a jótékony feledés homályába mivel zavarba ejtő dolgokat irkált össze az öreg...
https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_von_Coudenhove-Kalergi#Views_on_race_and_religion
nem kicsit rasszista...
csak nála a "kevert" magasabb rendű a degenerált "tisztánál"...
az übermensch kategóriába pedig a "kevert" arisztokraták és a szintén "kevert" zsidók kerülnek be:)
csak németül találtam meg az archive.org-on a műveit, ez már önmagában igen sokatmondó:
le se merik fordítani angolra az agymenéseit!!!!
pitcairn2 2018. 02. 19. 22:46
Előzmény: #5529  pampa
#5530
inkább az adófizetők unión átívelő túladóztatásán háborodnának fel ezek a jeles embörjogi harcosok...
de nem teszik
ergo
totál hiteltelenek minden tekintetben
pampa 2018. 02. 19. 17:24
Előzmény: #5528  pitcairn2
#5529
"Orbán az évértékelőjében a "Nyugatról fenyegető veszélyről", a Nyugat elestéről, illetve nemzetek megszűnéséről beszélt, a luxemburgi külügyminiszter pedig ennek hatására sürgette az úgynevezett 7-es cikkely erőteljes aktiválását az EU-ban. Mint ismert, az EU alapszerződése szerinti 7-es cikkely szerinti eljárás végül akár az uniós szavazati jog megvonásával is járhat.
Az EU-nak fel kell állnia és fel kell háborodnia
– mondta az EU-ban legrégebb óta szolgálatot teljesítő külügyminiszter, aki azt is hozzátette, az ENSZ emberi jogi főbiztosának haladéktalanul jelentést kell tennie az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának a magyar helyzetről.
Asselborn azt is mondta,
Magyarország megállíthatatlanul egy olyan ország irányába tart, amely elvesztette az emberi méltóság iránytűjét.
A luxemburgi külügyminiszter szerint az iszlám ilyen differenciálatlan elítélése egy EU-tagállamban ellentétes az uniós szerződésekkel és a vallásszabadságot is sérti. Asselborn hozzátette, a háború és nyomorúság elől menekülő muszlim menekültekkel szembeni félelemkeltéssel Orbán azt adja elő, hogy megvédi a kereszténységet, de ez a keresztény etika értelmetlen eltorzítása, az ugyanis a testvériség és a bajban lévők segítésének alapelveire épül."
pitcairn2 2018. 02. 17. 22:35
Előzmény: #5487  ts3
#5528
Kalergi családfája se semmi van itt minden bizánci császártól kezdve németalföldi arisztokratáig:)
https://en.wikipedia.org/wiki/Coudenhove-Kalergi#History
pitcairn2 2018. 02. 17. 22:32
Előzmény: #5487  ts3
#5527
Kalergi páneurópai mozgalma kapcsán is érdekes figurák tűnnek fel:)
"According to his autobiography, at the beginning of 1924 his friend Baron Louis de Rothschild introduced him to Max Warburg who offered to finance his movement for the next 3 years by giving him 60,000 gold marks. Warburg remained sincerely interested in the movement for the remainder of his life and served as an intermediate for Coudenhove-Kalergi with influential Americans such as banker Paul Warburg and financier Bernard Baruch."
https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_von_Coudenhove-Kalergi
pitcairn2 2018. 02. 17. 22:29
Előzmény: #5487  ts3
#5526
időnként érdekes dolgokba botlik az ember EU témakörben, pl. nem tudtam, hogy kik álmodták meg anno a Római Szerződést:)
"In 1954, Rothschild was appointed chef de cabinet of Paul-Henri Spaak at the Belgian foreign ministry. For the next two years, he worked together with Spaak and Jean Charles Snoy et d'Oppuers on the Treaty of Rome before the final signing of the treaty in 1957. Shortly before the treaty was signed, Rothschild was standing beside Spaak gazing over the Forum Romanum in Rome, when Spaak said "I think that we have re-established the Roman Empire without a single shot being fired.""
https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Rothschild#Biography
pitcairn2 2018. 02. 06. 14:59
Előzmény: #5510  ts3
#5525
pitcairn2 2018. 02. 06. 14:57
Előzmény: #5513  madxa
#5524
az ENSZ-et is ilyen alapítványok álmodták meg, még a központjuk telkét is a Rockefeller családtól kapták
pitcairn2 2018. 02. 06. 14:55
Előzmény: #5521  elemes
#5523
az "elcsatolt" nagyon jól kifejezi azt, hogy Sopron kivételével sehol sem volt népszavazás
andare 2018. 02. 06. 13:27
Törölt hozzászólás
#5522
elemes
elemes 2018. 02. 06. 12:46
Előzmény: #5519  madxa
#5521
nem "elcsatolt területek", hanem háborúban elvesztett területek.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek