Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2018. 03. 25. 15:22
Előzmény: #5737  pampa
#5740
Az a baj, hogy a svédeknek nincsenek meg erre a törvényeik. Próbálják utolérni magukat, de nagyon lassan megy és nyilván nehéz egy lazább rendszerről egy szigorúbbra váltani. A kitoloncolás mint már leírtuk 2015-ben lehetetlenség. Tehát hiába volt ez meg náluk már régen, először is meg kellene állapodniuk az illető anyaországokkal (feleslegesen sok pénzkidobás), utána pedig meg kellene találniuk az illetőket. Ez egyre nagyobb rendőrállományt igányelne, miközben a mindennapi bűnözés leküzdésére nincs elég emberük. Fel kellene számolniuk a párhuzamos társadalmakat, de mint tudjuk ez lehetetlenség. Majd most a választás remélhetőleg észheztéríti a vezetőket. Egyébként reménytelen. A egyedül érkező kiskorúak pedig egy külön fejezet. Azt sem tudják ki az, de még a tudományos eszközök használata is ütközik a joggal. Ökörség az egész. A fekete gazdaságban és bűnözői körökben kerülnek csak elő sajnos. Továbbra is az a véleményem, hogy az érkező és a fogadó társadalom is át van verve. Ökörség az egész ilyen méretekben és sebességel. Aki kitalálta, annak nem sok esze volt az biztos.
andare 2018. 03. 25. 15:00
Törölt hozzászólás
#5739
pampa 2018. 03. 25. 14:45
Előzmény: #5736  Phylaxa
#5738
Amennyiben az EU továbbra is erőlteti a befogadást és a szétosztásukat nem marad más választása az ellenző országoknak mint a kilépés.
pampa 2018. 03. 20. 15:38
Előzmény: #5736  Phylaxa
#5737
"Több mint négyezer kitoloncolásra ítélt kiskorú szívódott fel Svédországban
Sümeghi Lóránt
2018. március 20. 14:58
STOCKHOLM, 14:58
A svéd hatóságok nyilvántartása szerint 4 492 kiskorú hollétéről semmilyen szinten sem tudnak azt követően, hogy a tudtukra adták, hivatalosan is megkezdték a kitoloncolásukat.
A bevándorlásügyi hivatal adatai szerint a hiányzók között vannak olyan kiskorú migránsok is, akik már nem egyedül, azaz kísérő nélkül érkeztek, hanem a szüleikkel, mégis eltűntek. Beszédes, hogy csak 2018 első két hónapjában már 223 gyerekről derült ki, hogy felszívódott miután visszautasították a menekültkérelmüket.
Mi több, az amúgy eddig rendkívül migránsbarát svéd kormány erre az eshetőségre fel sem készült, nincsen érdemi akciótervük a kitoloncolásra váró, ámde felszívódott kiskorúakkal kapcsolatban. A jogosulatlanul Svédországban tartózkodó kiskorúak magas száma még a helyi ombudsman figyelmét is felkeltette, a hivatal panaszt is tett ez ügyben, azonban elmondásuk szerint nem kaptak kielégítő választ a svéd kormány egyik képviselőjétől sem."
Phylaxa 2018. 02. 24. 15:31
Előzmény: #5732  Peterbond
#5736
Én nem lettem feltüzelve. Továbbra is azt állítom mint akkor, a menekült és migránsbefogadás hazánk hatásköre, ahogyan mindig is volt. Semmi más mellébeszélés nem érdekel, az EU nyugodtan szállítsa magának őket és integrálja magát hozzájuk, csak minket hagyjon békén ezzel! Köszönöm! :)
Phylaxa 2018. 02. 24. 15:23
Előzmény: #5732  Peterbond
#5735
Az EU nem rendez népszavazást a migránskérdésben, hanem minket fenyeget hetente. Mindig más "internacionalista" emberkéjük tolja a hülyeséget. 
Nézd, én nagyon szívesen leírom és el is mondom a véleményemet, ha valaki megkérdezi. Arra vigyázok, hogy ne menjünk más témára, ha valami konkrét dologról van szó. Ahogyan én látom az EU csak akkor beszél a valóságról, ha egy választási eredmény fejbe kólintja. Na nem gondolja meg magát, azért azt nem állítom, de olyankor egy pár hétig némi valóságtartalmat is vélek felfedezni a kijelentésekben. Azt nem értem, hogy miért kell odadobni mindent a szélsőjobbnak mindenütt, ahhoz, hogy megértsék, hülyeséget csinálnak? MIért? 
Phylaxa 2018. 02. 24. 15:15
Előzmény: #5731  Peterbond
#5734
Ok, akkor máshogyan írom. Van problémád a konzultációkkal? Van. A népszavazással is volt. Leírom: nem tudhatom, de amit leírtál abból világosan kiderül, hogy igen volt és van is. Ugyanis még ma sem érted. :)
Így korrekt? A többit felejtsd el, nem akarlak én téged semmivel sem vádolni, de támadni sem. Nem érdekel a hülyeség. Még elnézést is kérek, ha megbántva érzed magad. Komolyan. Semmi értelme, hidd el! :)
Peterbond 2018. 02. 24. 14:57
Előzmény: #5725  pampa
#5733
Mit nem használnak az 50 felettiek? Az érintős órát? Ez hogy jön ide?
Amiről én beszélek egy 1973 óta működő Közvéleménykutatási rendszer ami reprezentatív mintán alapszik ( ergo nem csak 18-30 korosztályt kérdez meg hanem leképezi a népességet nem, kor, terület és még isten tudja mennyi tényező alapján. Tuti hogy nem zárják ki a nyugdíjas korosztályt teljesen pl. Sok értelme tényleg nem lenne.
Peterbond 2018. 02. 24. 14:53
Előzmény: #5730  Phylaxa
#5732
"Nem erről szól az egész. A magyar kormányok mindig is fogadtak me menekülteket is és migránsokat is. A kérdés az volt, hogy mindezt kiadjuk-e a kezünkből és más országok mondják meg a jövőben, hogy kiket, mennyit és mikor fogadjunk be. KB. 3 éve ez a téma, de te például még most sem érted"
Én értem. TE NEM ÉRTED hogy én mit mondok de hagyjuk is. Ha úgy lett voolna feltéve a kérdés ahogy én írtam ugyanilyen eredmény lett volna, mivel az emberek fel lettek tüzelve még a már befogadottakkal szemben is ( lásd az "afgán" tanácsadó esetét aki 4 éves kora óta itt él vagy a falut ahol már befogadott menekült gyerekek üdültetése ellen tüntettek. Ezzel akartam rámutatni hogy itthon nem a véleményedre kíváncsiak. Ahogy a népszavazásnál sem mert akkor lett volna kérdés erről is meg a letelepedési kötvényekről is. Ahogy lenne az eglészségügyrőlis amit óval naagyobb problémának tart a magyar népesség mint a migrációt de erről eddig csak az EU felmérésben kérdeztek rá illetve más közvéleménykutatásban.
Ti meg úgy csináltok mintha az EU nem akarja tudni a nép véleményét Orbán meg igen pedig pont az ellenkezője igaz és ezt kerülöd és mindig arra akarod visszavinni a beszélgetést hogy de amagyarok elmondták a véleményüket. mintha nem is lenne más véleményük csak ez.
Peterbond 2018. 02. 24. 14:48
Előzmény: #5729  Phylaxa
#5731
"Azt írtad, hogy a konzultációk nem feddték a valóságot."
Ilyet nem írtam.  És megint állítasz vagy 3-4 dolgot amit sehol se mondtam. Reagálni meg egy válaszomra se sikerült. TE álítottad hogy mi megkérdezzük az embereket az EU nem. Én hoztam neked vagy nem 1-2 ellenpéldát hanem egy egész szervezetet és évenkénti 30 felmérést jelentéseket. Cserébe nem tudsz mutatni 1 normális koönzultációt. Én azt mondtam Rendes konzultáció nem volt csak propaganda. Meg egy népszavazás arról hogy más ne telepítsen be ide migránst. Még jó hogy cvsak kérelem elbírálást kértek de azért ment a hazug mantra. De jó ebben kikértük akkor az emberek véleményét. Megtudtad mit akarnak? Most akarunk migránst csak bólintson rá a parlament vagy akkor sem?
Phylaxa 2018. 02. 24. 14:46
Előzmény: #5713  Peterbond
#5730
Nem erről szól az egész. A magyar kormányok mindig is fogadtak me menekülteket is és migránsokat is. A kérdés az volt, hogy mindezt kiadjuk-e a kezünkből és más országok mondják meg a jövőben, hogy kiket, mennyit és mikor fogadjunk be. KB. 3 éve ez a téma, de te például még most sem érted.  Szerinted hogyan lehetne feltenni a kérdést, hogy te is megértsd? :)
A probléma a más területeken semmit sem jelent, ha kiadod a kezedből azt amiről szólt a népszavazás. Nem is értem, hogy mit akarsz elérni azokból a dolgokból amikről beszélsz, ha egy teljesen más törvények és vallás szerint működő társdalmat hozol létre? Nézd meg az iszlám országokat és próbáld meg elképzelni, hogy nekik teszed fel a kérdéseidet. Ne mosolyogj! Nem fognak kinevetni, hanem elzavarnak a fenébe. Teljesen jogosan, teszem hozzá.  :)
Phylaxa 2018. 02. 24. 14:39
Előzmény: #5711  Peterbond
#5729
"Ja és volt egy népszavazás, amit nem lehet félremagyarázni. Akarod vagy nem, hogy az EU mondja meg kiket és mikor fogadsz be? 2,3 millió nem. Érvénytelen. De ezt a tényt már csak letagadni lehet, ha jól hallom már kezdik is, hogy nem is volt ilyen. Eu sincs. Nem? :) "
Azt írtad, hogy a konzultációk nem feddték a valóságot. Erre írtam a népszavazást. Szerintem az nagyon szépen lefedte. De el lehet hallgatni, le lehet tagadni, attól még megtörtént. Egyértelmű volt a kérdés? Az. Egyértelmű volt a válasz? Az. Ennek ellenére az ellenzéket nem érdekelte. Az érdéekelte, hogy érvénytelen volt. Szerinted? :)
Jaaaa és még egy fontos dolog. A kérdés világos volt, ennek ellenére azóta is, még ma is azt hazudják, hogy mi nem akarunk se menekülteket, sem pedig migránsokat. Ezt próbáltam helyre tenni. Képzeld el, ha egy népszavazási kérdést nem ért az ellenzék, akkor mit ért egy konzultációból. Semmit. Nem is érdekli. :)
pampa 2018. 02. 24. 14:25
Előzmény: #5726  Törölt felhasználó
#5728
Igen.
Akkor miért nem ide másolta?
pampa 2018. 02. 24. 14:24
Előzmény: #5723  Törölt felhasználó
#5727
Már több topikban szerepelt a téma.
Akkor minek hozza ide ha már máshová bemásolta?
Törölt felhasználó 2018. 02. 24. 14:23
Előzmény: #5723  Törölt felhasználó
#5726
Megtaláltam. Abszolút ide illenék!
De keresgéltem még egy kicsit, úgy hogy: pá-Pam-pa! :)
pampa 2018. 02. 24. 14:22
Előzmény: #5722  Peterbond
#5725
A fiatal generáció számára természetes ez a módszer.Azért az 50 felettiek nem nagyon használják.
.
Ezt sem hinném:
.
"10:53 | Minden negyedik európai fizetne érintéses órával, ékszerrel a boltokban"
Peterbond 2018. 02. 24. 14:08
Előzmény: #5722  Peterbond
#5724
http://www.europarl.europa.eu/hungary/hu/az-on-szolgalabatan/eurobarometer.html
Az Eurobarometerrol egy kis összefoglaló.
Pl itt vannaka rendszeres Standard EURObarometer felmérések:
http://ec.europa.eu/commfrontoffice/publicopinion/index.cfm/Survey/getSurveyDetail/instruments/STANDARD/surveyKy/2143
Itt a legutolsó magyar jelentés:
file:///C:/Users/Acer/Downloads/eb88_nat_hu_hu%20(1).pdf
Ebből idéznék neked ( 5. oldal ):
"Ugyanerre a kérdésre válaszul Magyarország vonatkozásban a legfontosabb problémaként toronymagasan az egészségügyi és szociális biztonság kérdéskörét említették a legtöbben (42%), a második legfontosabb problémának a bevándorlást tartják (28% említi). Ugyan a hazai problémákkal kapcsolatban sokkal jobban megoszlanak a vélemények, de harmadikként (20%) mégis kiemelkedik az “áremelkedések, infláció, a megélhetés költségei” nehézsége. Az EU28 átlaga némileg más képet mutat: eléggé kiegyenlítetten, hasonló arányban, kb. 20- 20%-a válaszadóknak a munkanélküliséget, a bevándorlást és az egészségügyi és szociális biztonságot említi saját hazájuk fő problémáiként."
És igen pl EU szinten a bevándorlást és a Terrorizmust tartják a két legfontosabb kihívásnak de mivel azt EU szintű problémának tartja az egészségügyet pl hazainak így az ott meg se jelenik. De nyugodtan nézd át a jelentést meg a korábbi 15-t is csak 2010 óta ha gondolod. Én megnéznék EGYET 2010 óta Magyarországon ami nem a manipulatív bevándorlásosok közül volt.
Törölt felhasználó 2018. 02. 24. 14:03
Előzmény: #5718  pampa
#5723
De miért törölted ki innen?
(Nem tudom mi az, szeretném látni).
Peterbond 2018. 02. 24. 13:50
Előzmény: #5721  pampa
#5722
Ember ez országonként kb 1000 fős embereken végzett felmérések. Reprezentatív minta alpján válogatott nem csak random ha van kedved töltsd ki online kérdőívek. Részlete s reportok szakemberek által készítve.
Népszavazást meg 29 témában nem tudsz kiírni évente. Magyarországgon eddig 10 év alatt miről is kérdeztek meg téged? Bevándorlásról és kész. SEMMI másról és arról is mannupulatívan. De te tudod ha nálad ez a konzultáció....
pampa 2018. 02. 24. 13:39
Előzmény: #5719  Peterbond
#5721
Szóval ha érdekel utána tudsz nézni mi a véleménye Európának."
Nem pontos.
Azoknak a véleménye akik  használják ezt a rendszert.
Ez így eléggé torz.
Valamennyire valósat csak egy valódi szavazással tudsz elérni.
Azt kell  kiírni.
Arra pedig Magyarországon kívül más ország nem volt hajlandó.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók