Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 18. 10:46
Előzmény: #1190  Törölt felhasználó
#1200
"Szerintem a demokráciát leépítő, államadósságot ATH-ra küldő ,menet közben milliárdossá gazdagodó , semmit nem csináló ( csak államadósságot) és hazudozó párt és miniszterelnök NEM LEHETSÉGES.

Hogy eddig mégis, annak a birkanyáj az oka. "

Én meg komolyan azt mondom, hogy a Fidesz.
Azzal hogy nem lehetséges/nem kívánatos a fenti (hogy mégegyszer nem, az biztos) egyetértek.
Mégis azt mondom, hogy nem birka a nyáj, csak borzasztó az ellenzék. És a birka nem tud választani a között hogy szarba lépjen, vagy csalánba harapjon.
A fél ország számára a fentiek közül a gazdagodást, hazudozást, demokrácia leépítést
OV is kipipálhatja. A magyar társadalom pedig békés, és a zavargást, hőbörgést nem szereti (inkább Győzikét néz, mint utcai harcokat).
Nem kell az utcai erőszakot védeni, a földig elkopott OV-t le kell váltani, az ő irányvonalát elfelejteni, mutyizást kerülni, és máris teljesül a fenti kívánságod szerintem. Addig van mitől megijednie a megijeszthető magyar kispolgárnak, és ettől jobban megijed mint az ATH adósságtól.

A gond az hogy OV nem kívánja magát feladni a hazáért, és helyette diktatórikus módszerekkel csinálja ki az ellenfeleit. (Ezt nevezhetjük hazaárulásnak?)

Az átlag magyar kispolgár tényleg fél attól, hogy ha ezek ilyen antidemokratikus dolgokra képesek a hatalomért (és néhány csúnyaságot kormányon is tettek hogy alátámasszák), mi lesz velük kormányon. Ettől jobban félnek, mint az ATH adósságtól.
Törölt felhasználó 2007. 03. 18. 10:25
Előzmény: #1198  Törölt felhasználó
#1199
A rendszerkritika ellenére persze csakis a demokráciát gondolom a megfelelő rendszernek.
(Nincs jobb, de kritizálni mindig kell, mert még javulhat) És a pénzügyi diktatúrát technikailag nem gondolom diktatúrának, csak válaszoltam a gondolatokra, illetve az abban érzett (szerintem is jogos) rendszerkritikákra.

A manipula ellenére elmondhatod a véleményed, szabadon választhatsz 4 évente (a minden oldalról jövő manipula után), és ha pénzed, vagy szerencséd van, akár magadat is megválaszthatod.

Egy diktatúra azért nem ilyen szép.
Törölt felhasználó 2007. 03. 18. 10:17
Előzmény: #1190  Törölt felhasználó
#1198
Azt üzenem aludni is kell!
Én a melót befejtem, asszem most kicsit szunyálok majd.

"Abban kéne az összes tábornak egyetérteni szvsz, hogy mi az ami biztosan nem lehetséges. "

Én ezt mondogatom mióta: alapkérdésekben (gazdaságpolitikai irányvonal) ki kell egyezni - ezt csinálta Dél-Korea, Írország, Finnország, mielőtt elindultak felfelé lendülni. Szinte mindegy milyen gazdaságpolitikát folytatunk, mert sok üdvözítő van, de mind csak akkor működik, és eredményes, ha kitartóan folytatod, és 4 évente nem állítod ellenkezőjére. (Mindegy hogy Maszop vagy Fityesz milyen gazdaságpolitikát csinál, ha 4 évente úgyis keresztbeverik az addigi előrehaladást).

"Szerintem a demokráciát leépítő, államadósságot ATH-ra küldő ,menet közben milliárdossá gazdagodó , semmit nem csináló ( csak államadósságot) és hazudozó párt és miniszterelnök NEM LEHETSÉGES."

Ez is elfogadható, mint alapkérdés, de akkor ki kell egyezni ebben - ami pedig párbeszédet és sok-sok érdemi vitát jelent, a végén esetlegesen törvényalkotással is.
A demokráciában az a szép, hogy bármi lehetséges, amiben a társadalom egyetért. Az a gond, hogy a társadalom ritkán ért egyet bármiben is.

"És ez ma hazánkban nem demokrácia. Mondjuk így , egyre erősödő pénzügyi diktatúra jelentős politikai eszmerendszerbe ágyazva.. "

Szerintem ez maga a demokrácia. Kérdezhetem azt is, hol nem ilyen? Pl. az USÁ-ban elvben bárki jelölhető és választható elnöknek. A valóságban csak az, akinek van néhány 100 millió dollárja egy előválasztási kampányra, és utána meg össze tud szedni még többet a kampányhoz. A kampányban meg nyílván manipulálják a pénzből a választókat.
(Ross Perot nem csóró, de a saját alapítású pártjának legjobb eredménye talán 5 % volt) A világon mindenütt a pénz beszél, a demokráciákban is.
Egyes elméletek szerint JFK-t is a kampányt pénzelő lobbi tette el láb alól, mikor szembefordult a mágnások (más teóriában maffiózók) akaratával, előtte kénytelen volt ígérni nekik valamit a pénzükért és támogatásukért cserébe.
saru 2007. 03. 18. 09:59
Előzmény: #1195  Törölt felhasználó
#1197
Pénznyelő!, ez Szili kétnapi, az ünnepnappal is összefüggő híre.
Törölt felhasználó 2007. 03. 18. 09:45
Előzmény: #1190  Törölt felhasználó
#1196
"Szerintem a demokráciát leépítő, "
Ki mondja meg, hogy leépült a demokrácia, vagy sem, te? Mi az, amit egy demokráciában meg lehet tenni, de nálunk nem? Mondj egy ilyet.
Törölt felhasználó 2007. 03. 18. 09:44
Előzmény: #1194  saru
#1195
Saru, nagyon szépen kérlek, hogy ne másold tele a topicot mindenféle hírrel. Az, hogy 1-2 fontos dolgot az ember beidéz, az oké. De egész híreket - pláne ilyen sokadrangúakat - ne másolgass be, legfeljebb csak linkeld. Ha el akarom olvasni az összes MTI-s hírt, akkor megnyitom a lapjukat és megteszem.
saru 2007. 03. 18. 09:38
Előzmény: #1193  saru
#1194
Batthyány-emléktáblát avatott Zentán Szili Katalin
2007. március 17. 21:04

Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke szombaton Zentán felavatta gróf Batthyány Lajos, a mártírhalált halt miniszterelnök emléktábláját. Az emlékhely átadása éppen arra a napra esett, amelyen V. Ferdinánd császár 1848-ban aláírta azt a rendeletet, amelynek alapján Batthyány Lajos miniszterelnök lett. Százhúsz évvel ezelőtt pedig Zenta városa ezen a napon választotta díszpolgárává Kossuth Lajost, a forradalmi Magyarország kormányzóját. Az avató ünnepségen Szili Katalin felidézte a 42 éves korában kivégzett Batthyány Lajos életútját, történelmi magaslatnak nevezve a politikus miniszterelnöki kinevezésének pillanatát.

Az ilyen történelmi magaslatok lehetővé teszik, hogy előretekintsünk, mondta, rögtön hozzátéve, hogy a magyar történelemnek voltak súlyos mélypontjai is. Az Országgyűlés elnöke ilyennek nevezte - a trianoni döntésre utalva - azt, amikor "a határ túllépett a nemzeten". Ahhoz, hogy eljöjjön az a pillanat, amikor 1848-ban a nemzet eggyé kovácsolódott, nagyon sok minden kellett.

Kellett hozzá Berzeviczy Gergely gazdasági szemlélete, de kellett Kölcsey Himnusza, Vörösmarty Szózata, Kossuth jurátusi tehetsége, kellett Táncsics konoksága és Petőfi hazafisága is. Mindez együtt adta azt a pillanatot s az azt követő időszakot, amelyet Batthyány Lajos, az első független magyar miniszterelnök próbált úgy kihasználni, hogy reformjaival a nemzet önállóságát és a birodalmon belüli súlyát növelje - hangsúlyozta beszédében Szili Katalin.

Az Országgyűlés elnöke az észak-bácskai városban felkereste a Vajdasági Magyar Művelődési Intézetet, a Thurzó Lajos Közművelődési Központot és a Bolyai Tehetséggondozó Gimnáziumot és Kollégiumot, valamint találkozott a délvidéki magyar kulturális, oktatási és tudományos élet képviselőivel.
(MTI)
saru 2007. 03. 18. 09:35
Előzmény: #1191  saru
#1193
A Vajdaságba látogatott Szili Katalin
2007. március 17. 12:30

A magyar és a vajdasági törvényhozás kapcsolatairól, együttműködéséről tárgyalt szombaton Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke Újvidéken Bojan Kostressel, a vajdasági parlament elnökével. Mint a találkozó utáni sajtóértekezleten Szili Katalin elmondta, Magyarország támogatja Szerbia európai integrációját, s az ezt szolgáló segítségnyújtásból az Országgyűlés is kiveszi a részét. Az együttműködés egyik igen sikeres formája a három éve kezdődött toleranciaprogram, amelynek idei fő rendezvénye a júliusi topolyai toleranciatábor lesz. Ennek keretében megrendezik a Duna-menti országok parlamenti elnökeinek találkozóját is.

Az Országgyűlés elnöke szerint a Vajdaság híd-szerepet tölt be Magyarország és Szerbia között. Ennek a szerepnek az erősítését szolgálja az, hogy a jövőben szorosabbra fűzik a magyar és a vajdasági parlament négy szakbizottsága - gazdasági, mezőgazdasági, oktatási és kulturális, illetve az európai ügyekkel foglalkozó - közötti együttműködést.

Szili Katalin elmondta, hogy a nyugat-balkáni országok parlamenti elnökeinek találkozójára, amelyet az idén harmadszor rendeznek meg, a szerb parlament elnöke mellett meghívta Bojan Kostrest is.

Az Országgyűlés elnöke, mielőtt tovább utazott volna vajdasági programja következő állomására, Zentára, az újvidéki katolikus temetőben virágot helyezett el az 1944/45-ös megtorlások során Tito partizánjai által meggyilkoltak emlékkeresztjénél.

(MTI)
Törölt felhasználó 2007. 03. 18. 09:30
Előzmény: #1190  Törölt felhasználó
#1192
"Hogy eddig mégis, annak a birkanyáj az oka"
A tőzsdén is lehet szídni a piacot, hogy mit csinál a sok hülye, amikor milyen egyértelmű hogy nem így kéne lennie, bla-bla-bla, de a számlaegyenleged mégiscsak a piaci ár szerint számolódik...
saru 2007. 03. 18. 09:18
Előzmény: #1190  Törölt felhasználó
#1191
Szili Katalinról közölt portrét a FAZ
NOL • Népszabadság Online • 2007. március 17.
A közvetítõ címmel Szili Katalinról közölt portrét szombaton a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), egy nappal azután, hogy interjút publikált az Országgyûlés elnökével.

A konzervatív lap Magyarország-szakértõjének számító Reinhard Olt rámutatott: viharos idõkbõl épp elég jutott ki Szili Katalinnak mind pártjában, mind pedig a parlamentben. Az elmúlt idõszakban több alkalommal is meggyõzõen bizonyította, hogy erõs kézzel irányítja hivatalát. A miniszterelnök \"hazugságbeszéde\" kapcsán kitört összetûzések, valamint az 1956-os forradalom évfordulójának zavargásokkal tarkított megünneplése során mind a parlamentben, mind a parlament elõtt egyfajta rendkívüli állapot uralkodott. Amikor a tüntetõk különbözõ petíciókkal és ultimátumokkal - köztük \"alkotmányozó nemzetgyûlés összehívását\" célzó követeléssel - ostromolták õt, a házelnök szilárdan az alkotmány, valamint a jog- és parlamenti ügyrend által meghatározott úton haladt.
Az Országgyûlés elnöke - írta Olt - egyike azon keveseknek a szocialista pártban, akik nyilvánosan is szembe mernek szállni Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel. Ezzel összefüggésben az újság társadalompolitikai kérdéseket említett, köztük a kormánykoalíció neoliberális gazdaság- és szociálpolitikájának bírálatát, az állam és az egyház viszonyát, továbbá nem utolsó sorban a szomszédos országokban élõ magyar kisebbségeket, hangoztatva, hogy olyan területekrõl van szó, amelyeken az Országgyûlés elnöke messzebb megy a párt által szabott irányvonalnál.

A FAZ szerint az a tény, hogy a két gyermeket örökbe fogadó anya hosszú idõ óta a politikusok népszerûségi listáján az elsõ helyen áll, magyarázható bizonyára sajátos csökönyösségével, ami saját pártjában természetesen korlátozott rokonszenvre talál. Másrészt pedig népszerûsége indokolható azzal is, hogy szereplésével és hivatalának gyakorlásával a politikai osztályt és a társadalmat egyaránt jellemzõ, áthidalhatatlannak tûnõ árkok ellenére mindig a középutat keresi.

(MTI)
Törölt felhasználó 2007. 03. 18. 04:16
Előzmény: #1188  Törölt felhasználó
#1190
Szia Tőzsdenyúl! :))

Szintén munka, este jobban tudok dolgozni, csend van, nem csörög a telefon, nem szól hozzám senki... kellemes.

Persze, volt már kormányon mindegyik. De nem tudhatjuk ennek ellenére, hogy mit tettek volna.
Dacára annak, hogy nem új pártok, szerintem mindegyikre igaz, hogy mesze nem a régi. Főleg az MDF.

Abban kéne az összes tábornak egyetérteni szvsz, hogy mi az ami biztosan nem lehetséges.

Szerintem a demokráciát leépítő, államadósságot ATH-ra küldő ,menet közben milliárdossá gazdagodó , semmit nem csináló ( csak államadósságot) és hazudozó párt és miniszterelnök NEM LEHETSÉGES.

Hogy eddig mégis, annak a birkanyáj az oka.
Hamarosan nekünk is egyre rosszabb lesz, pedig még bőven ki tudom fizetni a villanyszámlámat, de a problémám, hogy az ország fele már alapvető létezési feltételeit sem tudja finanszírozni.

Ez nem igazság, noha ők a stabil szavazóbázisa a saját nyomoruknak. Akkor sem igazság. És ez ma hazánkban nem demokrácia. Mondjuk így , egyre erősödő pénzügyi diktatúra jelentős politikai eszmerendszerbe ágyazva..

Vagy nem ?
Törölt felhasználó 2007. 03. 18. 01:13
Előzmény: #1188  Törölt felhasználó
#1189
Csak aláhúzásképpen:

"Viszont a kormány konstruktív kritikája helyett erről beszélünk, ami a kormánynak persze nem rossz, de az ország talán jobban járna érdemi, szakmai vitákkal.
Az érdemi, szakmai vitától a Fidesz messze van, amivel csak a kormányoldalnak tesz szívességet.
De ezt persze már jó 6 éve nem látják be."

Nem védte senki a kormányt, az ellenzéket meg az ország érdekében szapulom (lásd pampának adott válaszok 6 pontja).
Törölt felhasználó 2007. 03. 18. 01:10
Előzmény: #1187  Törölt felhasználó
#1188
Te sem tudsz aludni? Nekem melóm van, nálad mi tartja távol a sok Zz-t?

Várjál DLPH, összeollózok ezt-azt, hogy miről beszélünk (azaz próbálok válaszolni):

"Azóta az a téma, hogy minden párt hazudik. "

Korábban szóltunk erről ilyeneket:
Ez semennyiben nem ad felmentést a kormánynak a saját hülyeségei alól.

"Honnan tudjátok? Kormányra kerültek? "

Kivétel nélkül mind volt már kormányon, és azért az mégiscsak sejtetni enged. (Ki hogy hazudott, cselekedett, ígért, tartott be stb...)
Ha valaki egyszer betartott, annál azért feltételezek ezt-azt a következő alkalomra is. Én például szoktam korábbi cselekedetek alapján előítélni.

"Az MDF attól lett 5 % ( ha lett egyáltalán !!), hogy akik a neokommunista KISZ-fiúk rezsimjét elutasítják, de a Fideszt ezért vagy azért nem szívesen látnák, egy jelentős részük ráiuk szavazott"

Csak szerintem azért nem látnák egyiket sem, mert nem hisznek az ígéreteiknek. MDF meg ugye ebben a műfajban alulteljesítő volt. (Látok ok-okozatot)

Fenntartom, hogy ők még sokat erősödhetnek, aminek feltétele, hogy tartsák az irányt, és ne 'célozzanak' máshova. (Jó brand-hez idő kell)
Meglátjuk néhány év múlva.
Törölt felhasználó 2007. 03. 18. 00:37
Előzmény: #1184  tokos.
#1187
A hiba az én készülékemben van nyilván, mert ezt az egészet nem is értem. Miről beszéltek?

Adott egy kormányzó párt, mely a választási igéreteinek a MÍNUSZ 100 %-át tartja be.
Vagyis mindennek amit ígért pontosan az ellenkezőjét teszi.
És azzal magyarázná meg ezt az aljasságát, hogy más párt is ezt tenné.
Azóta az a téma, hogy minden párt hazudik.
Hát ennél együgyűbb trükköt nehéz lenne kigörcsölni.

A gondolkodás meg arról folyik, hogy a többi párt is ezt tenné, vagy ő sem tartana be szinte semmit ( a szinte semmi NEM mínusz 100 % !!)

Honnan tudjátok? Kormányra kerültek?

---------------------------------------------------------

Az MDF attól lett 5 % hogy nem ígért nagyot?
Na ne már ! Az MDF attól lett 5 % ( ha lett egyáltalán !!), hogy akik a neokommunista KISZ-fiúk rezsimjét elutasítják, de a Fideszt ezért vagy azért nem szívesen látnák, egy jelentős részük ráiuk szavazott. Feltételezve a neokommunista rezsim elutasítását koalíciós eszközökkel.

Erre mi lett? Az MDF-nek a saját karrierje fontosabb lett mint az ország érdeke.
Még egyszer ezt az ócska trükköt nem tudják bedobni.
Csak az a baj, hogy 2010-re majd egy másik réteget fognak megcélozni, csak hogy meglegyen újra az 5 %. És akkor egy újabb "régi ócska trükköt" fognak bedobni.

Ki az oka egy lopásnak? A tolvaj, vagy aki hagyja, hogy meglopják?

Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 23:39
Előzmény: #1185  Törölt felhasználó
#1186
Ja, és Orbánnál én is nagy húzásnak gondolom a jobboldal 'elhódítását', épp azt mondom, hogy utána ment félre a dolog. (Amit én sajnálok, ugyanis sokkal több volt benne, mint amit mostanra megvalósított és létrehozott.)
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 23:37
Előzmény: #1184  tokos.
#1185
Igen, de 2 %-ról. Az 2,5 szeres eredmény.

Most meg 8 %-nál tartanak.
Egy új politikai irány felépítése, olyan mint egy brand építés: sokáig tart, és következetesnek kell lenni.

Ha tartják magukat ahhoz, hogy nem ígérgetnek őrült módon, még több lehet belőle. És 10-12%-kal már símán kormányra kerülhetnek.
tokos. 2007. 03. 17. 23:33
Előzmény: #1181  Törölt felhasználó
#1184
Én azt hiszem, nem pártokat kell említeni, emberek vannak. Van ilyen is, olyan is, itt is, meg ott is.

Az MDF-ről sem gondolom, hogy ha hatalomra kerülne, akkor a megtestesült tisztesség lenne.

Mindössze arra próbáltam utalni, hogy rózsaszín ígéretek és ész nélküli hzudozás helyett a kampányban a valóságot mondták, ami 5%-ra volt elég.
prfecó 2007. 03. 17. 21:27
Előzmény: #1182  pampa
#1183
A választók nagy része mindig ígéreteknek fog hinni. Azért kell mindig az ellenzéknek KŐKEMÉNYEN ERŐSNEK LENNI , hogy bármelyik uralmon lévő pártnak felhozza a be nem teljesített igéreteit és a sok balfaszságát. Szvsz Orbánnak nem kellett volna megmondani a magyar nép helyett jobban vagy rosszabbul él , hanem kőkeményen szembesíteni a sok MSZP-SZDSZ lopással , pipogyasággal , hazugsággal.

A lozung soha nem fog kifogyni és mézet a madzagra mindenki tud ígérni.

A válasz : SOHA
pampa 2007. 03. 17. 21:15
Előzmény: #1180  Törölt felhasználó
#1182
Szerinted mikor lesz az amikor "tiszta" választással nyer valaki?
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 21:13
Előzmény: #1178  tokos.
#1181
tokos

Minden párt becsületes és tisztességes, amíg nem kerül a hatalomba..
Ezt vésd jól az eszedbe.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek