Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 21:11
Előzmény: #1176  pampa
#1180
pampa

Igazad van. Eddig minden választás arról szólt, hogy a nép annyit tudott, hogy az aktuális kormányt már nem akarja a következő négy évre elviselni.
Ezt törte meg Gyurcsány. Igaz, hogy Ő sem pártprogrammal, hanem a rózsá jövő ígéretével.
Neki még annyi szerencséje volt, hogy nem négy, csupán két év koptatta és nagyon vigyázott arra, hogy ez a kopás minél kisebb legyen.:))
csuloktata 2007. 03. 17. 21:08
Előzmény: #1177  tokos.
#1179
Tőzsdenyúl !
Mikor érdekelte a jónépet a statisztilai adat?
Mi az államháztartás?
Mi a központi költségvetés?
Mi a magyar gazdaság?

Hányan tudnak erre válaszolni? Leszarják!
tokos. 2007. 03. 17. 21:06
Előzmény: #1177  tokos.
#1178
Annyit még hozzátennék, hogy persze Orbán is követett el rengeteg hibát, a 2006-os rosszabbul élünk,mint négy éve, jókora marhaság volt, ráadásul a szoci kormányzás alatt sorra megszavaztak törvényeket, amit nem lett volna szabad.

Persze igazából nehéz ügy ez, mert ha nem szavazzák meg akkor azt vágják a fejükhöz, és 3 millió éhes nyugdíjas vinnyogta vóna, hogy Óóóbáán el akarta venni a kóóbáászáát!

Szóval szar ügy volt ez akármit is csináltak volna, nem tudtak volna jól kijönni belőle.

Mondhatjuk úgy is, hogy nem találtak fogást a szocik mérhetetlen pénzherdálása ellen. Igazából nem is nagyon volt, amíg a szerencsétlen hülyék agyába lehetett döngölni, hogy szalad a szekér.

Én sem tudtam volna, hogy mit csináljak, illetve én inkább az MDF-es vonalat követtem volna (és talán becsúsztam volna 5%-kal a parlamentbe). Ez a becsületesek, a tisztességesek és az őszinték sorsa...
tokos. 2007. 03. 17. 20:55
Előzmény: #1162  Törölt felhasználó
#1177
Szerintem ezt a dolgot marha rosszul látod.

A véleményem szerint Orbán egyik legnagyobb húzása volt, hogy befogta a jobboldalt. Lehet, hogy neked ez nem teszett, de ettől még egyértelmű, hogy ha ezt nem lépi meg, akkor a Fidesz a két liberális párt egyikeként a kb. 6-8%-nyi narkós, buzi és bizonyos felekezet szavazatiért küzdene a másikkal, nap mint nap azért imádkozva, hogy bekerülhessenek a parlamentbe és ücsöröghessenek egy kicsit a zsírosbödön mellett.

Szerintem egyékként abban is tévedtek, hogy a Fidesz azzal veszítette a legtüöbb szavazatot, hogy "radikalizálódott". Nem hiszem, hogy ezzel 2002-ben komoly bázist veszített.

Volt egy szoci kampány, ami (mint azóta kiderült) Ferkó vezérletével eléggé hányingerkeltőre sikerült, a Kövéres kötelezés kiforgatásától kezdve (Gyurcsány is bevallotta büszkén, hogy kiforgatták az egészet) a 23 millió románnal, meg a nyugdíjasok kóbászpénzével.

A 2006-os kampány vereségét sem nehéz megmagyarázni, még olyan egyébként értelmesnek tűnő emberek is hajlandóak voltak a szocikra szavazni, hogy elkerüljék a "fasiszta" veszélyt, akik látták, hogy a Gyurcsányék teljes sebességgel a csőd felé viszik az országot. Persze jó kérdés, hogy miért, tesz ilyet az ember.

Szerintem elsősorban a média (agymosás) következménye.
pampa 2007. 03. 17. 20:39
Előzmény: #1174  Törölt felhasználó
#1176
Nekem az jött át hogy a pénz, az nem számít,ha a nyerés a cél. És 2010-ben is az lesz.
Lehet az a szlogen:
Vége! Igen,megcsináltuk! Igen meg!
A jobboldal oda szavaz ahova, a baloldal Gyurcsányra és ott vannak a billegők.
Na szerintem őket tudja még egy intenzív pozitív kampánnyal megnyerni.
És ez az a helyzet amivel a FIDESZ nem tud mit kezdeni.

Magyarország még nem jutott el oda,hogy választást párt programmal nyerjen meg.
Lásd Demszkyt :Minden kampányában megigéri hogy megépíti a 4-es Metrót.
Lehet hogy 2010-ben is meg kell igérnie?
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 20:33
Előzmény: #1174  Törölt felhasználó
#1175
A pénznyelő által említett csalódott választókat szerintem Orbán végleg elvesztette, és Ibolyka csábítgatja őket - azzal a konzervatív politikával, amit Orbán már 1998-as győzelme után képviselhetett volna. Szerintem ez volt az ő legnagyobb hibája, és talán hosszú időre kormányon maradhatott volna, ha a mérsékelt jobboldali konzervativizmust képviselte volna.

Kiváncsi lennék, hogy ő maga (OV) hogy vélekedik erről? Tévedésnek látja, csak már nem tud visszatérni oda - vagy hiszi hogy jó úton jár, és nem is akar.
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 20:24
Előzmény: #1171  pampa
#1174
Hát tételezzük fel, de nem szeretném ha hasonló lenne a kampány...

Szerintem a különbség 2010-ben 2006-hoz képest:

a reform állása - sikerült (valamennyire legalább) vagy nem
a konvergenciaprogram - sikerült vagy nem?

tehát lesz miből osztogatni, vagy nem?
ez sokkal egyértelműbben fog látszani - ha a helyzet nem javul lényegesen, akkor nálam azt jelenti, hogy nem. És a társadalom egésze úgy vélem jóval kritikusabb lesz...
A gazdaság helyzetét a konvergenciaprogramhoz lehet majd viszonyítani.

Ha nem javult az ország gazdasági helyzete, nem fog tudni nyerni osztogató politikával - ha mégis, akkor ez az ország meg is érdemli...

Személyes vélemény: nagyon sok múlik az ellenzéken (az országnak nem csak olyan kormánya van amilyet megérdemel, hanem ellenzéke is). Ha az ellenzék (Fidesz) túl akarja osztogatni és ígérni megint, ontja a populista katyvaszt - akkor akár meg is ismétlődhet 2006 - de úgy vélem az MDF jóval erősebb lesz mint most, és ezért nem nagyon állhat elő hasonló helyzet. Talán még érdemi viták is lesznek a kampányban.
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 20:22
Előzmény: #1172  Törölt felhasználó
#1173
Pont ezt mondom pénznyelő: Orbán a saját maga diktálta tempótol annyira felpörgött, hogy most már magától képtelen leállni.
Ez olyan, mint egy fúziós reaktor. Ha valaki kintről nem kapcsolja le a kart, bekövetkezik Csernobil.
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 20:16
Előzmény: #1168  Törölt felhasználó
#1172
"Amúgy pedig véleményem szerint (és ez mintha az összes választáson igazolódott volna) minél jobban nyit a Fidesz a radikálisok felé, annál többet veszít középről, vagy a "liberális konzervatívok" köréből."
A 2002-es választásokat színtisztán ezzel vesztették el. És a conqi által leírt stratégia is teljesen megmutatkozott: Kövér a radikálisok figurája volt, Pokorni a mérsékelteké, Orbán meg középen összefogta az egészet. Tök jó taktika, csak Kövér túlzásba vitte még 5000 szavazatért, Orbán meg hagyta, aztán a túloldalon meg buktak 200000-et... Nagyjából ez volt a forgatókönyve a tavalyinak is, csak nem működött ilyen szépen a felosztás, ahogy azóta sem: Orbán jobban egyedül akart minden lenni, de a radikálisok miatt saját maga is radikalizálódott. Ettől billent meg a Fidesz, mert a központi figura már nem középponti figura. Ezért a mérsékelteket, jobb-közepeseket elveszítették. És ahogy conqi írta, ez kicsit öngerjesztő folyamat, mert általában visszanyerni nehezebb, a radikálisok megtartása meg megkívánja ezt a politikát - általában. De. Azzal egyetértek tőzsdenyúllal, hogy nem csak ez az egy út volt. Mert pont az őszi kormányhiba adta volna meg a lehetőséget, hogy - akár néhány ezer szélsőségest elveszítve is - vegyen egy fordulatot közép felé a Fidesz és megnyerje a szocikban és szadeszben csalódottakat. Sokkal többet nyert volna ezzel.
pampa 2007. 03. 17. 20:10
Előzmény: #1169  Törölt felhasználó
#1171
Még egy kérdés felmerült bennem.
Tételezzük fel,hogy 2010-ben a kampányban Gyurcsány megint osztogat,igér stb.és nyer.
Azután újra kezdi a programjával ellentétes kormányzást. Kezdődönek a megszorítások adóemelések ingyenes szolgáltatások fizetőssététele,járulék emelések.

Akkor megint várhatjuk a 2014-et?
Mert szerintem aki hatalmon van annak korlátlan a lehetősége a választói akarat befolyásolására.
Tehát,ha ez bekövetkezik lesz-e alkotmányos megoldása? Vagy csak az idő? Mármint 2014?
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 19:59
Előzmény: #1169  Törölt felhasználó
#1170
tőzsdenyúl

Egy héja nem mehet vissza galambnak, mert azzal óriási támogatottságot veszíthetne. Orbán addig vezére az "egységes" jobboldalnak, amíg vezérként mutatkozik. Bármi engemény - akár még retorikában is - azonnali bukást eredményezne számra. Politikai elemzők szerint is egyszerűen beszorította magát egy szerepbe és ebből már nem tud visszalépni.
Szerintem sokan érzik ezt a pártelitből is, nem véletlen a nemrégi Schmitt Mária ügy. Biztos vanak, akik módosítanák az utirányt, de még nem elég esrősek hozzá, hogy szembeszálljanak a Vezérrel.
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 19:53
Előzmény: #1167  Törölt felhasználó
#1169
Navracsics Tibor szerint a magyarországi polgári demokrácia legnagyobb békés megemlékezését tartotta március 15-én a Fidesz. "A Fidesz tegnapi, március 15-ei ünnepsége a szabadság ünnepe volt. Amióta a demokratikus Magyarország létezik, amióta polgári demokrácia létezik Magyarországon, soha ennyi ember békésen nem ünnepelte még március 15-ét."

Akkor miért nem 1848. március 15-ét ünnepelte a Fidesz? Emlékezetem szerint egyetlen mondat sem hangzott el az akkori eseményekkel kapcsolatban. A kormány szidalmazása azonban véget nem érő volt. Ez lenne a nagy nemzeti ünnep a Fidesz számára?
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 19:51
Előzmény: #1164  Törölt felhasználó
#1168
Conquistator!

Ne vedd a szívedre a bértopikolót, sokan éppen bértüntetőkről beszélnek mostanában...

Két dologban reagálnék:

Orbán és a Fidesz gondolatmenetét (amit leírtál) értem:
de ebből nem következik számomra, hogy csak ez az út létezik (létezett) számukra, sőt hogy akár most sem lehetséges változtatni a politikai irányon. (A radikalizmustól elhatárolódni).
Inkább Orbán nem hagyja a változást, mert az a bukását jelenthetné (bár szerintem ez sem szükségszerűen jár együtt).
Pusztán politikai haszon szempontjából közelítve meg a dolgokat sem hiszem, hogy egy néppárt a legüdvözítőbb - több együttműködő párt a szavazók nagyobb táborát tudná megnyerni. Amúgy pedig véleményem szerint (és ez mintha az összes választáson igazolódott volna) minél jobban nyit a Fidesz a radikálisok felé, annál többet veszít középről, vagy a "liberális konzervatívok" köréből. (Abszolút értelemben többet, mint amennyit szélről nyer.)
Most azért nagy a támogatottság, mert a kormányt elutasítóknak nincs más erős alternatívája - még.

Az MDF-et pedig szerintem nem a baloldalra tolja a Fidesz, hanem éppen a valódi jobboldalra. A Fidesz (szélső) balos politikájával szemben ez nem is nehéz.
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 19:50
Előzmény: #1166  Törölt felhasználó
#1167
a "júdásokat" mindenki megveti!
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 19:42
Előzmény: #1164  Törölt felhasználó
#1166
szabesz

Nem!
pampa 2007. 03. 17. 19:40
Előzmény: #1162  Törölt felhasználó
#1165
Köszönöm az érdemi válaszokat.
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 19:40
Előzmény: #1162  Törölt felhasználó
#1164
S még valami.
A Fidesz pártelit olyan sokáig játszotta a szélsőjobb számára a színházat, hogy a végére - s most egyre inkább ez látszik - maga is kezdi elhinni azokat a "jelszavakat", amelyek köré a pártpropaganda felépül.
Úgy jártak, mint a drogkartellbe beépült FBI ügynök: maga sem tudja már, végül is melyik csapatban játszik. Ezért vált mostanra szerencsétlen MDF is kommunistabérenccé. S ami az érdekes ezzel valóban áttolják az MDF-et a baloldalra, hiszen a radikálisok miatt számára nem marad hely a jobboldalon.
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 19:39
Előzmény: #1162  Törölt felhasználó
#1163
Nem unod még?
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 19:22
Előzmény: #1155  Törölt felhasználó
#1162
Bár engem az ultrák egy része "bértopicolónak" tart, most mégis arra próbálok érveket találni, miért nem teheti meg a Fidesz azt, amit pénznyelő és tőzsdenyúl ajánlott pampa kérdéseire. Nem arról van szó, hogy miért nem szabad megtennie, hanem arról, politikailag miért szükségszerű, hogy ne tegye meg.

Ehhez vissza kell kanyarodnunk 1994-ig, amikor a párt csúfos vereséget szenvedett a parlamenti választásokon. Magam, aki akkor még tagja, sőt városi elnöke voltam a Fidesznek (az akkor még liberális Fidesznek) már a választási kampány alatt éreztem, hogy a pártelit egyfajta irányváltást hajtott végre. Miközben a parlamenti időszakban jó együttműködés alakult ki a Fidesz és a szocik között, addig a kampány ezt az együttműködést alapjában tépte szét. Orbán ekkor kezdett először igazán kommunistázni és ezzel gyakorlatilag kétfrontos hatrcot kezdett: részben a kormányzó pártokkal (MDF, Kisgazdák, Keresztények) irányában, részben pedig a szocikkal szemben. Többen teljesen megdöbbenve álltunk a pártelit kommunikációs lépései előtt. Nem azért, mert nem volt igaza, hiszen végül is a korábbi harcot a komcsik ellen kellet megnyerni, hanem mert a lehető legrosszabb stratégiának tűnt a dolog.

Orbán akkor már úgy gondolkodott, hogy a baloldalon - liberálisként szükségszerűen csak ide lehetett betagozódni - már nincsen hely, ellenben a jobboldalon megürült az a hely, amely elfoglalása révén a hatalom közelébe lehet kerülni.
Csakhogy - emlékszünk rá - a politikai helyzet a baloldal elképesztő előretörését vetítette előre (varsói gyors), és azzal szembemenni öngyilkosságnak tűnt. Az is volt. Orbán ekkor hibázott először. Nekem azóta is meggyőződésem, hogy a kommunistázás mintegy 50%-ot vett el a párt szavazóbázisából. Ha kizárólag a hibát hibára halmozó jobboldal ellen kampányolt volna, akkor a párt potenciális szavazói nem a szocikra és az Szdsz-re, adták volna voksukat. A választásokat követően még mindig megtehette volna - és szerintem így is tett volna -, hogy nem megy be a kormányba. Erős ellenzékként pedig jobbközépről is hatalmas szavazótábort tudott volna gyűjteni.
A választási vereség egyébként egy rövid pillanatig Orbán politikai karrierjének végét jelentette, fel is ajánlotta lemondását, de azt a pártelit nem fogadta el.

A fenti döntés tulajdonképpen meghatározta a párt további útját. A Fidesz - annak érdekében, hogy a jobboldal egyre nagyobb szegmensét tudja befogni -, egyre inkább jobbra kényszerült. Először bekebelezte az MDF, aztán a kisgazdák, végül a MIÉP szavazótáborát. A Fidesz, mint gyűjtőpárt tulajdonképpen saját csapdájába esett: ahhoz, hogy a társadalom konzervatív érzelmű szavazóinak legszélen lévő csoportjait is saját szavazói között tartsa, muszáj hasonló vagy megközelítőleg radikális hangnemet fenntartani és politikai eszközpalettát bemutatnia, mint azok, akiket képviselni akar.
Mert az tudott, hogy a radikálisok mindig elmennek szavazni. Ők ugyanis nem valami mellett, hanem mindig valami ellen szavaznak. Legtöbbször persze a libsi-bolsi baloldal ellen. Így nem mindegy, hogy a politikai paletta jobboldalán lévő pártok vagy pártocskák közül kit támogatnak. Orbán tudja ezt. Éppen ezért számára létszükséglet, hogy a radikálisok ne szivárogjanak vissza a MIÉP, a Jobbik és más hasonszőrű pártokhoz.
Ennek pedig egyenes következménye az amerikai tengerészgyalogos módszer politikai megjelenítése: először lövök, aztán kérdezek, aztán megint lövök, fenntartva a folytonos eszkalációs hangulatot. És ennek egyik sarkköve a szavazóbázis tréningeztetése, a folytonos népszavazásokon. Hadd lám mennyien vagytok, hogy mozduljunk, ha mozdulni kell.

Gyurcsány egyébként ezt látta meg és azt is tudta, hogy ez ellen nem sok orvosság van. Éppen ezért hagyományos kampányal nem sok esélye lett volna a szociknak. Jött tehát az egyetlen célravezető módszer: a tényk finom csoportosítása és tálalása, a sikerpropaganda, egyes adatok nyilvánosságra hozatalának kerülése stb. Erre mondja azt a radikális jobboldal, hogy Gy. hazudott. Én inkább azt mondanám nem tett meg mindent, hogy kiderüljön az igazság. Az országnak mindenesetre nem lett volna jobb. Legfeljebb a jobboldalnak. Ezt pedig sokan nem akarják. Én sem.
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 19:06
Előzmény: #1149  pampa
#1161
Egyébkén pampa 3. pontjára még:
A Fideszes Répássy szerint (Indexes cikk) "200 ezer ember bizonyította be, hogy van létjogosultsága a békés gyülekezés jogának."
link

Kár, hogy ők csak most jöttek erre rá, hogy a székházrombolás, meg az okt. 23. nem a kormánynak hanem nekik ártott inkább, és leginkább meg az országnak.
Erre egy felelősségteljes politikusnak, egy taktikus pártnak előtte rá kellett volna jönnie (de még utólag se jöttek rá, csak mintha most kezdene nyomokban derengeni)

Egyébként vicces, ha erény kezd lenni abból, hogy nem történt semmi. Az a normális, nem? Ezzel az erővel minden este döngethetem a mellem, hogy na tessék ma se loptam, ma se öltem...

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek