Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 22:49
Előzmény: #1098  Törölt felhasználó
#1100
Ja, Kádár kell ide. És saru ma jobbosnak számít, vicces egy skizo helyzet, ahogy Kanyisz is írta.
saru 2007. 03. 13. 22:47
Előzmény: #1096  saru
#1099
a székházamat nyugodtan szétverheted, mert nincs, nem is volt és nem is lesz, de a gondolataimnak nem fogsz gátat szabni, mert azok kinyilvánításához jogom van !
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 22:46
Előzmény: #1096  saru
#1098
Még a végén visszasírjuk a komcsikat a TSZ-ükkel?

Ez így nekem nem egyenes. Vagy félreértem?
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 22:43
Előzmény: #1090  Törölt felhasználó
#1097
A sérültekről készült megrázó felvételeken kívűl nekem csalódás volt ez a dokufilm.
Erénye, hogy a sokat lejátszott eredeti felvételeken "szereplő" sértetteket látjuk utólag, más környezetben, sajnálatosan és jellemzően maradandó durva károsodásaikkal együtt.
Eléggé kiakasztó viszont a köcsög kis kolumnista minősítgetését olvasni a hatásvadászatról, meg a gusztustalan közelikről. Ha így néz ki egy kilőtt szem, egy széttrancsírozott és összefoltozott koponya., meg egy átlőtt tüdő, akkor mi a fasznak kellene metaforikusan utalgatva ábrázolni.
A valóságot nem kellett fokozni és torzítani, hogy ütős legyen. Leszakadt újjak, stb. Baszki szar volt látni na, azok is egy - egy ember életét jelentik, amik most bizony gyökeres fordulatot vettek. Érekes volt még látni ezt a vadállati csőcseléket látni, értsd gimis tanár pár, 60-as hölgy, 60-70 közötti öreg zsidó arc, hasonló korú kanadai-magyar üzletember, a szociólógia szakos egyetemista, stb.
saru 2007. 03. 13. 22:42
Előzmény: #1094  saru
#1096
Tegyek le reformot az aztalra?,

itt is világszínvonalú mezőgazdság folyt a rendszerváltás előtt, azt nem kellett volna szétverni és szétlopni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 22:40
Előzmény: #1094  saru
#1095
"Tudjátok miért szabályozta a Tiszát Széchenyi és Vásárhelyi?, nemcsak azért, mert kanyargós volt, hanem e terület a magyarság bölcsője, színtiszta magyarlakta terület volt, tehát ezért is."
Ez jó. Kiegyenesítette, mert magyar. És kanyargósan nem az volt?

Nem a nyomoron röhögtünk, kár ekkorát csúsztatnod, vagy mondjam úgy, hogy hazudnod? Tudod, az nagyon csúnya dolog. Most menjek, verjem szét a székházadat?:)
saru 2007. 03. 13. 22:38
Előzmény: #1092  saru
#1094
Csak egy mondatot emelek ki:

"A magyar vidék és parasztsága az elpusztítás küszöbén. "

Mi nem igaz ebben? És ez több millió magyar állampolgárunkat érini !

Mi röhögnivaló van ezen?

Tudjátok miért szabályozta a Tiszát Széchenyi és Vásárhelyi?, nemcsak azért, mert kanyargós volt, hanem e terület a magyarság bölcsője, színtiszta magyarlakta terület volt, tehát ezért is.

És itt jelenleg nyomorognak az emberek, kilátástalan helyzetbe taszítottál őket!

Ezen kell röhögni ?
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 22:28
Előzmény: #1092  saru
#1093
Igaz el is felejtettem, egy valamirevaló magyar csak sírni tud:)
Saru, ennek a kiáltványnak maximum irodalmi illetve szociológiai értéke van. Szép dolog a közös gondolkodás, szép dolog kiállni együtt valamiért, csak nem értettem sose, hogy ez legtöbbször miért kesergésben, károgásban, tiltakozásban merül ki. Tessék pl. letenni az asztalra egy konkrét cselekvési tervet reformokra. Annak van értelme. Sírni azon, hogy mi miért mennyire nem jó, értelmetlen.
Ezt javaslom neked és, pl. cetasnak is.
saru 2007. 03. 13. 22:21
Előzmény: #1090  Törölt felhasználó
#1092
Kanyis és Pénznyelő !,
úgyhogy a kiáltványban foglaltakat csak tanulmányozzátok alaposabban, mert annak tartalma sajnos reális, egy-két szón kár lovagolni, a röhögés pedig szegényslégi bizonyítvány !
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 22:18
Előzmény: #1090  Törölt felhasználó
#1091
Cetas, odáig rendben van, hogy leírod a véleményed. Tegye mindenki ezt. De én még véletlenül sem minősítgettelek (mást se), úgyhogy kérlek te is kerüld ezt a jövőben. Ha már eddig nem sikerült kibírnod (az erkölcsi nihilre gondolok). Oké?
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 22:10
Előzmény: #1089  saru
#1090
Nos, az erkölcsi nihilt sugárzó kollégáknak ajánlanék egy kis kacagni valót,
Saru kolléga szíves engedelmével:

Megsebzett ünnep,
Pesty László dokumentumfilmje 2006. október 23-áról.

link

A film a gonoszság dokumentációja. A végén a miniszterelnök szakszerűnek nevezi ezt a szörnyűséget. Véreskezű hazug zsarnok...

saru 2007. 03. 13. 20:47
Előzmény: #1088  Törölt felhasználó
#1089
én nem röhögnék ezen, de legalábbis ezt nem írtam volna le...
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 20:08
Előzmény: #1087  Törölt felhasználó
#1088
Na már látom, miért központoztál...

Vazze, röhögni sem sikerült egy jót!
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 20:07
Előzmény: #1086  Törölt felhasználó
#1087
Pénznyelő, és mennyi időbe telt körberöhögni?

o) o) o)
o) o) o)
o) o) o)
o) o) o)
o) o) o)

Hát látom el tud vele az ember molyolni...
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 19:00
Előzmény: #1085  Törölt felhasználó
#1086
Nem jó Kanyisz, mert nem körbe röhögted, csak röhögtél egy sort...:) Na majd én körberöhögöm:
....................................................:o).:o).:o).:o)
.....:o).:o).:o).:o).:o).:o).:o).:o).:o).:o).:o).:o) .:o).:o) .:o).:o) .:o).:o) .:o).:o)
.:o).:o) "csaknem az 1949-es nincstelenséget előidézve.".:o).:o)
.....:o).:o).:o).:o).:o).:o).:o).:o).:o).:o).:o).:o) .:o).:o) .:o).:o) .:o).:o) .:o).:o)
....................................................:o).:o).:o).:o)
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 18:55
Előzmény: #1073  saru
#1085
Egy apró elemzés. Az egésszel nem foglalkozva.

"hatalmon lévő moszkovita", a moszkovitát a MKP-MDP-MSzMP-n belül is a szélső balosokra szokták volt alkalmazni, kiindulási alapja a 30-as évektől Oroszo-ba került kommunisták megnevezése (mint pl.: Rákosi és Nagy Imre). De ki ma a moszkovita? Apró nem volt az, tehát családilag nem klappol. Akkor ki? Szélső balos? Dehát jobbos intézkedések miatt bírálják balról, skizofrénia a köbön. Akik írták ezt a kiáltványt na azok moszkoviták.
.
"csaknem az 1949-es nincstelenséget előidézve."
Hát ezt a sort csak körbe röhögni lehet. Túl sok kommentárt sem igényel.Úgyhogy.
:o)
:o)
:o)
:o)
:o)
:o)
:o)
:o)
:o)
:o)
:o)
Azért logikailag ez a bejegyzés úgy áll össze, hogy 49-ben vala a nagy nincstelenség, aztán Rákosi alatt, majd Kádár alatt, majd Antall alatt, majd Orbán alatt, majd Medgyessy alatt felíveltünk és jött a moszkovita GyF és visszazuhantunk életszinvonalban 49-ig. Bravó, rég olvastam ilyen Rákosit dicsőitő sorokat.
.
"küszöbön álló államcsőd előtt."
ezt nagyon röviden:
felkérem Báthory Katalint, Gidai Erzsébetet és Zacsek Gyulát (valamint az újságírók között sötétben rejtözködő egyéb közgazdákat), hogy közgazdasági diplomájukat adják le a portán kifelé menet , és zárják be maguk mögött az ajtót.

Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 18:14
Előzmény: #1082  csuloktata
#1084
"Kissé általánosító, kollektivizáló."

Na ja, mert nem Te írtad.

Ti naponta töübbszáz fórum oldalt írtok tele ilyen általánosító, kollektivizáló szöveggel, két sort én is megengedhetek magamnak..
saru 2007. 03. 13. 14:37
Előzmény: #1077  Törölt felhasználó
#1083
egy nap alatt teleraknám a gyűjtőt egy másik névsor alapján !
csuloktata 2007. 03. 13. 14:15
Előzmény: #1080  Törölt felhasználó
#1082
Mindeniknek elment az esze, akinek nyitott a szeme? A vakok és süketek meg üpelméjűek?
Kissé általánosító, kollektivizáló.
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 14:12
Előzmény: #1079  Törölt felhasználó
#1081
link nem elég?

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek