Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 20:14
Előzmény: #819  Törölt felhasználó
#820
"Országgyűlési képviselőt pedig nem lehet megverni! "
Hát lenne egy kettő, akit bármikor szívesen megvernék. Ingyen. Az első az az alacsony, vöröshajú kis mitugrász. Valami Fidesz szóvivő vót vagy mi a franc.:))

Idézet a mi "ügyvéd" "baloldali" jó karban és erőben lévő erős hátszéllel rendelkező csúcsdemokratánktól.

Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 20:09
Előzmény: #817  pampa
#819
Gyere tóbiás velem verekedj!
Egy randi? Hadd ne keresgéljelek.

Conquistator !

Ha valaki emberi hangon beszél hozzád két
hsz után már verekedni akarsz?
Nekem nem újdonság.
Akinek az, érdemes figyelni fanatikus maszop rajongónkat.
Szerintem nagyon megütöd a bokád. De ez csak napi tipp.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 20:02
Előzmény: #807  pampa
#818
Pampa, és mások. Sokszor leírtam már, de röviden:
1. "Te is írod,hogy nem lesznek megnevezve a rendőrök és így nem is lehet megbüntetni őket. Ez a baj! Még a bűnöző állampolgárt megbüntették a rendőrök megússzák."
Egyrészt igen, igazad van, a felelősöket (pl. azonosító, meg ha volt brutalitás, akkor azokat) meg kell vizsgálni. Reméljük ebben azért lesznek fejlemények. Azt viszont azért tegyük hozzá, hogy viszont az összehasonlításod rossz. Azért rossz, mert a bünöző állampolgár az magánember, a rendőr viszont intézmény. Ezért bizonyos fokig nem egyenrangú a kettő. A másiknak bizonyos értelemben a joga is több, de a felelőssége is nagyobb. Ezért egészen más egyéni felelőssége van egy rendőrnek, mint egy kődobálónbak.
2. "Gondolj bele az Orbán kormány alatt ha a rendőrség megvert volna egy MSZP-OGY képviselőt! Hát amit ők kaptak volna,ne részletezzük."
Ez totál így van. Ők is megkapták volna a magukét, ez egészen biztos. Az, hogy jobban, nem jobban, nehéz eldönteni és nincs is sok értelme, pláne ilyen mi lett volna viszonylatban. (az ilyenre mondhatná, - ahogy szokták is - egy szoci rajongó, hogy ha meg Orbán nyer a választáson, akkor meg ő hazudik az igéreteivel). Abba, hogy miért volt ott, hogy miért volt a tüntetés ott ahol a randalirozók, az egy túlragozott kérdés (sokszor szétpofáztuk már itt ősszel). A Gönczöl féle jelentést javaslom elolvasni: tökéletesen egyezik a véleményemmel (nem véletlenül, hiszen nem állok egyoldalúan a kérdéshez).
3. "Meg nem engedett eszközök, vipera,műanyag gyors kötöző". Az utóbbiról fogalmam sincs mi, most hallom először, de a sokszor felhozott vipera a rendőrségi törvény szerint megengedett. Olvastam, sőt be is linkeltem korábban (még az őszi viták alatt), ahogy a könygáz és a gumilövedék is. (és mindegyikre van közelmúltbeli nemzetközi, sőt úniós példa is).
4. "És tudod miért,mert megtehetik ők mindent megtehetnek! Ez erő demonstrálás semmi más!"; "És a kialakul feszült politikai helyzetből csak GYF lemondása a kiút."
Ez nem ilyen egyszerű. Egy demokrácia törékeny jószág. Ebben az országban sokminden el lett kúrva a rendszerváltás óta. A legnagyobb eredményünk maga a demokrácia, a békés jogállamiság. Egy ilyen rendszerben nem megengedhető eszköz, hogy egy miniszterelnököt utcai vandálok kvázi megzsarolnak, hogy vagy mész, vagy rombolunk tovább. Egy dolog, hogy ő mint politikus milyet és hogyan hibázott. Ezért megkapja a politikai büntetését azzal, hogy pl. elvesztette az önkormányzati választásokat, megkapja, hogy hacsak nem művel csodát, 3 év múlva sanszos, hogy vele nem lehet nyerni választásokat, stb. stb. Ez politikai büntetés egy politikai hibára. Ha néhány ezer kődobáló vandál szétrombolja a fővárost, akkor az nem politikai válaszlépés, hanem sima bűmözés. Érted a különbséget? Ha pedig így bukik meg egy kormány, akkor egy ilyen orszgában nem demokrácia van, hanem anarchia, vagy polgárháború. Mert annak hol lesz a vége? Gondold csak végig. Oké, tegyük fel igazat adok, menjünki az utcára, kimegyek veled én is, hetek/hónapok alatt szétromboljuk fél Budapestet, Gyurcsány meg végül lemond, új választás, hurrá, elüldöztük a gaz hazaárulót, jön mondjuk Orbán. Aztán mi lesz ha Orbán hibázik egyet? Márpedig fog, mert hiba nélkül nem lehet semmit se csinálni, de nem is kell hibának hívni, elégha megint sok embernek majd nem tetszik egy lépés. Akkor mi jön? Jöjjön a másik oldal mégnagyobb kövekkel, verje szét megint a fél országot? Ugye, hogy nem jó ez így. A politika dőljön el a parlamentben, dőljön el a szavazófülkékben, de ne kövekkel az utcán. Ahogy nem égetünk el máglyán embereket, ahogy nem kövezzük meg a hűtlen nőket, mert azok az idők elmúltak, úgy nem verünk szét épületeket sem mert másképp gondolkodunk. Nem szeretem Gyurcsányt, de a demokráciát igen. Az fontosabb. Egyébként Orbán is megtalálta a politikai utat, a népszavazáskezdeményezés pl. jó lépés volt. Abból mi lett?
pampa 2007. 03. 07. 19:45
Előzmény: #814  Törölt felhasználó
#817
Miért két Magyarország van?
Van egy nyilvános és egy zárt?
Aki köztörvényes bűnt követ el azt meg kell büntetni,itt nem lehet vita!
Ha pedig a vezetés hibázik meneszteni kell őket,azonnal!
Nem kitüntetni!
A tv-nél azért voltak puhák mert a hatalomnak az volt a jó,23.-án pedig azért voltak kemények mert akkor az volt a jó!
Ez ilyen egyszerű!
Most még vitázhatunk erről,de úgy is csak a történelmi idő hozza meg a valós választ rá.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 19:39
Előzmény: #815  Törölt felhasználó
#816
azt szerintem minden faluban engedélyeznék sőt még verekedés is lenne belöle!!!!:)))
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 19:39
Előzmény: #812  Törölt felhasználó
#815
hát amennyi hulladékot behoztak az eu bol,biztos hogy kell hulladékégető !!!!!!

de a kormány égetőt mikor építik fel????
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 19:37
Előzmény: #807  pampa
#814
"Te is írod,hogy nem lesznek megnevezve a rendőrök és így nem is lehet megbüntetni őket"

Nem azt mondta, hogy az igazságszolgáltatás során nem lesznek megnevezve, hanem a nyilvánosság számára.

"Országgyűlési képviselőt pedig nem lehet megverni! "
Hát lenne egy kettő, akit bármikor szívesen megvernék. Ingyen. Az első az az alacsony, vöröshajú kis mitugrász. Valami Fidesz szóvivő vót vagy mi a franc.:))
tokos. 2007. 03. 07. 19:36
Előzmény: #801  Törölt felhasználó
#813
Ki állította, hogy van?

Te azt írtad, hogy a jobboldaliak szeretik, ha a rendőrök keményen lépnek fel.

Én meg azt írtam, hogy igen, a bűnözőkel szemben, de nem az ártatlanokkal.

Nem írtam országot. Utópia? Lehet. A rendőröknek meg lett volna a lehetőségük, hogy keményen lépjenek fel a szarházi vandálokal szemben, de akkor nem tették.

Aztán utána keménykedtek ártatlan járókelőkkel szemben.

Lehet, hogy ez neked tetszik, nekem nem.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 19:32
Előzmény: #811  Törölt felhasználó
#812
Tubes

Ez pont olyan, mint a hulladékégetők kérdése; mindenki egyetért azzal, hogy épülnie kell, de senki sem akarja, hogy az ő településén épüljön.
Mivel nemzetközi kötelezettséget vállaltunk rá, mindenképpen meg kell épülnie és bárhol épülne, valakinek biztos fájna.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 19:28
Előzmény: #810  Törölt felhasználó
#811
Érdekelne a véleményetek az országban tomboló antiszemitizmusról.
Elég sok emberrel találkozom, persze nem mindenféle társadalmi csoportból, de mégsem egy szűk kaszt tagjaival. Érdekes, hogy max. idétlen viccekbe futok, egyébként csak a médiából hallom, látom, de nem zsidózást, hanem "antiszemitistázást". Érdekes volt a tegnapi esti krónika ráadás műsora, nem hallottam végig, de Zuchmann mester, meg egy jobbos vitatkoztak. Jó érvek hangoztak el.
(Emellett megerősödtem a hitemben, hogy Zuchmann milyen sötét egy figura. Sötét, de gazdag. Érdemes volt eladatnia az áramszolgáltatóktól az összes szolgáltató céget. Sokat köszönhetünk neki.)
Nem tisztességtelen állandóan ezzel az antiszemita fegyverrel támadni? Ez tényleg olyan, mintha állandóan azt kellene valakinek artikulálni, hogy nem hazudik, vagy nem lop, tutti, hogy mindenkinek gyanúsak lennének.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 19:20
Előzmény: #809  Törölt felhasználó
#810
Jut eszembe, érdemes Fridi tegnapi műsorát megnézni.
A kis propagandista.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 19:17
Előzmény: #808  pampa
#809
Ez nem rajta múlik. Ha kifejezetten támogatná, elveszett politikus lenne.
Nincs épelméjû ember, aki kifejezetten kívánná egy ilyen jellegû katonai objektumot a közvetlen közelébe. Arról, meg hogy az ország többi részében az ország érdekére hivatkoznak, a máséval a csalánt féle mondás jut az eszembe.
In concreto légvonalban képletesen egy nagyobb köpésre van a családi háza pár családtagomnak.
pampa 2007. 03. 07. 19:04
Előzmény: #807  pampa
#808
rider

Az MSZP polgármester megigérte,hogy a többség akarata szerint lesz!
A látható többség nem akar radart,itt nincs vita.Tartsa be a polgármester a szavát!
pampa 2007. 03. 07. 19:00
Előzmény: #805  Törölt felhasználó
#807
conquistator

Nem bonyolult kérdéseket tettem fel,és látod nem lehet rá válaszolni.
Te is írod,hogy nem lesznek megnevezve a rendőrök és így nem is lehet megbüntetni őket. Ez a baj! Még a bűnöző állampolgárt megbüntették a rendőrök megússzák.
És itt jön be az összeesküvés elmélet.mert akik utasították őket a maszk használatára és a jelvény mellőzésére,tudták előre,hogy ennek mi lesz a hatása.
Országgyűlési képviselőt pedig nem lehet megverni!
Gondolj bele az Orbán kormány alatt ha a rendőrség megvert volna egy MSZP-OGY képviselőt! Hát amit ők kaptak volna,ne részletezzük.
Meg nem engedett eszközök, vipera,műanyag gyors kötöző.
És annyira nem érdekli őket a törvény,hogy a kordonbontáshoz megint jelvény nélkül vonultak ki. És tudod miért,mert megtehetik ők mindent megtehetnek! Ez erő demonstrálás semmi más!
És ha tetszik,ha nem Orbán minden megjegyzése megáll amit ezzel kapcsolatban tett.
És ezért mondják a független értelmiségiek azt,hogy ennek a MN elnöknek mennie kell,mert már minden hatalmi ág belekeveredett az eseményekbe és nem tudnak elfogulatlanul dönteni.
És a kialakul feszült politikai helyzetből csak GYF lemondása a kiút.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 18:53
Előzmény: #805  Törölt felhasználó
#806
Baszki, mégis odacseszik a Tubesre a katonai lokátort. Ott fog csúfosan meredezni a hegy tetején, Pécs város közigazgatási határain belül.
Sok link szarházi, nem volt képes odahúzni a seggét a szavazáshoz. Aztán majd rinyálnak, amikor meg már késő lesz.
Pedig aki szavazott azok vagy 95% - a ellene szavazott. Fogadok, hogy a maradék is csak balfasz volt, és NEM - mel akart szavazni, csak itt a radarra kellett volna nemmel szavazni, viszont a szavazalapon a hatályos szabályok változtatására IGEN - nel. Jó sok balhé lesz még a civil engedetelenségi akciók miatt, média, dörzsölheted a tenyered, lesz mit közvetíteni....
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 18:18
Előzmény: #775  pampa
#805
pampa

Napközben sajnos a baloldali kormány nem biztosítja számomra az internetet (hogy lehet így hatékonyan bértopicolni?), így csak így esténként tudok válaszolni feltett kérdéseidre.
Nos:
1. Bizonyára eljön annak is az ideje, az ilyen jellegű eljárások hosszabb ideig tartanak, ezt tapasztalatból tudom. Néven nem valószínű, hogy nevezik őket, mint ahogy senki mást sem.
2. Az országgyűlési képviselőt a rendőrök verték meg.
3. Sajnos ilyen információhoz nem sikerült hozzájutnom, de még dolgozom rajta. Ha meglesz, mjd szólok.
4. Melyek voltak a meg nem engedett eszközök? (Magam véleménye: a magából kivetkőzött részeg csürhével szemben minden eszköz megengedett.)
5. Mert
a) foggalmuk sem volt, hogy mit kel ilyen helyzetben tenni;
b) nem akarták még jobban eldurvítani a helyzetet
c) fogggalmam sincs, de én nem gondolok összeesküvést mögötte (Szívem joga)
6. Lesz
7. Nem tudom.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 17:33
Előzmény: #803  Törölt felhasználó
#804
Sehol. Igazad van mindenben.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 17:28
Előzmény: #802  Törölt felhasználó
#803
A HÍR TV-n néztem az esményeket, és a bemondók nevezték forradalomnak nem a részt vevők.

Hol itt a zöldség?
Bár mondjuk egy kis karalábé nyersen az jöhet :)
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 16:03
Előzmény: #801  Törölt felhasználó
#802
Kanyisz ne beszélj már zöldséget.
Ott voltam. Nyugi, nem a vandálok közt.
Az USA követség előtt nyugalom volt.
Hagyd a Hír TV-t békén. Élőképet közvetített.
Törölt felhasználó 2007. 03. 07. 14:57
Előzmény: #799  tokos.
#801
Az elvárásodra írtam az utópiát.
Ilyen ország nincs és nem is volt.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók