"várjuk ki a végét és nézzük meg, hogy 2026-ban mennyi %-ot ér el a MOMENTUM." . Ezt mondjuk imadom megint. Mindig csak varjuk meg. Egy evvel ezelott erre az EU szavazasra vartal. Most hogy nem jott be amit josoltal mar a kovetkezo 4 evet varjuk meg. Felolem varjuk meg. Ettol meg semmivel sincs alatamasztva az allitasod a Momentumrol.
Németországnak hiába volt nemzetállami peridusa, de most nem nemzetállam. Több milliós török lakosság, eltérő kultúrával, vallással.Angliának is korszaka hajdanán, amikor még nem egy államban élt a skótokkal, walesiekkel, írekkel és gyarmatbirodalom jöttmentjeivel vagy inkább jöttmaradtjaival. Franciaországnak is volt nemzetállami periódusa, de most nem nemzetállam.
"nem mindenhol van 9-kor a mise! " . Igy igaz ezert irtam hogy kilenctol. Azaz meg miserol nem erhetet vissza. Persze lehet a szombat estire ment vagy vasarnap este. Csak eppen az esetek 90 % a ban vasarnap reggel mennek emberek misere. Aki nem az meg munka miatt nem azert mert forumoznia kell a portfolion. . A husveti mises dolog azota is erdekelne. Es mindenre van megoldas tudom en. Engem nem is erdekel ki hogyan jar. Suerintem lehet valaki jo kereszteny annak ellenere is hogy misere se jar egyaltalan. A vallasossag megelesehez nem az egyetlen ut a formaisag. A farizeusi visrlkedes engem sokkal jobban zavar. . Na es pont ezert szoktam ezeket a fentieket amikor az itteni kepmutatok ateistaznak templombajarasoznak es kereszteny elvekrol papolnak mikozben meg sajat felteteleiknek se felelnek meg de masokat leszolnak mikozben azok kozt akiket leszolnak valoszinuleg tobb a hithubb kereszzeny. Tipikus esete a farizeus es a bunos esetenek a templomban. Gondolom nem kell reszleteznem azt a peldabeszedet.
az EU tagállamok túlnyomótöbbsége (csak néhány kivétel van...) átesett egy "nemzetállami" (integrációs) perióduson és nyíltan még ma sem szakítottak ezzel a szimbolikával... de mára már a nemzetállami szint kiüresedett az uniós szinttel szemben az érdemi dolgok már rég uniós szinten vannak
Én pedig úgy látom, hogy vita nélkül nem megy. Tehát a központosításnak csak egy részét tartom okos dolognak. Azt pedig teljesen kizártnak gondolom, hogy állandóan minket fenyegessenek a migrációs hülyeségük miatt. A határvédelmet pedig már rég megcsinálhatták volna, akik aláírják, azonnal kérhetnek védelmet. De ebből is csak az lett mint az elosztásból. Elvittek pár százat, a többi pedig nem érdekelte őket. A nagy szolidaritás csak szavakban létezett. Komolyan, mint 10 éves koromban a májusi felvonulás. :)
A Belgiumban élő flamandokat és vallonokat semmilyen külső hatalom nem korlátozza. Ők a belga nemzetállam belgái és belgául beszélnek. Semmi bajom nincs azzal, hogy üres halmazról állításokat tegyünk, de két tucatnyi tagállamból mégis kellene mondanod párat ahhoz, hogy ne tűnjék reménytelenül üresnek az a halmaz.
Figyelj! Te semmit sem kísérsz figyelemmel, csak szövegelsz. Az EP demokratikus szervezet és közzéteszi a szavazásokat. Egy párról te is tudsz, beszélsz róla, aztán felteszed a kérdést, mintha nem tudnál róla. Ökörség. Soros Gyuri Bácsit 500 millió ember láthatta, én egy voltam közülük, te szerinted ilyen nem volt. Mit akarsz? A szavazásokkal kapcsolatban a DK már elmondta az utolsó években, téged nem érdekel. Be is vállalta, beállt keményen és az egyetlen párt az ellenzékben, aki felvállalja amit akar. Egyből lett is támogatottsága. Miért nem kérdezed meg tőlük? :)
1985-ben Hornék újabb 20 évre meghosszabbították a varsói szerződést. Ahelyett, hogy örült volna, hogy végre lejárt. Neki a vasfüggöny is elfogadható volt, hiszen ő a diplomataútlevelével járkált át rajta. Aki egypártrendszerben belép a pártba az nem demokrata. Ha meg KB- vagy PB-tag is, akkor különösen nem. Ne feledkezzünk el arról, hogy Medgyessy is micsoda demokratává vált, pedig nem is gondoltuk volna róla. Mikor jelentett gondot bármelyik politikusnak, hogy a hatalomért ideológiát váltson? Mindegy mit építünk, csak én legyek hatalmon. Adalék Medgyessitől az szdsz állítólagos liberalizmusához: "az szdsz tele van korrupciós ügyekkel. " Pedig a liberalizmus nem a lopást jelenti. Legalábbis az én felfogásom szerint.
az EU-s diskurzusban különben van vmi olyan benyomásom, hogy a nemzetállam már egyre inkább csak fügefalevél az EU számára bűnbakként nagyon jól jön nekik ez a szint pontosan ezért még nagyon sokáig meg fognak afféle "paravánként" maradni az EU-ban a nemzetállamok
a nemzetállam különben az ami valóban de facto nemzetállamként viselkedik, azaz aktívan próbál asszimilálni, homogenizálni érdemes itt látni, hogy ez sokkal könnyebben megy a nagy államoknak pl. angolul mindenki szívesen tanul szlovákul mondjuk már nem annyira
a "nemzetállam" alapvetően integrációs projekt volt, lényegében a korábbi autonóm egységekből felépülő rendi "államot" integrálta egységes egésszé... a nemzetközi integráció lényegében a nemzeti integráció szerves folytatása a folyamat pedig progresszív hatalomkoncentrációról szól
Vagyis egy magát magyarnak valló székelyre nem a román állam törvényei vonatkoznak, hanem a magyaré? Nem kérdezősködnék, ha európai nemzetekről vagy tagállamokról beszélnél.
Én Hornról annyit tudok, hogy pufajkás volt. Arról nincs információm, hogy kegyetlenkedett vagy ölt volna, vagy másokat erre utasított vagy buzdított volna. A forradalmárokat is ugyanezen a szűrőn át nézem, ha kegyetlenkedett vagy fegyvertelen embereket ölt vagy erre utasított vagy buzdított, akkor szar ember az is.
Tény, hogy az aljas, gyomorforgató lejáratókampány már elindult a momentumosok ellen. Azt is könnyen elintézik, hogy alig jusson pénzhez és megjelenési lehetőséghez.
Orbán doktor is van annyira pozitív, mint Horn doktor. Időnként az illiberális államot építi, de aztán túllép az árnyékán és most éppen a kereszténydemokráciát építi. (Csak rá kell nézni Deutsch Tamásra, aki kiköpött kereszténydemokratának tűnik!)
nem mindenhol van 9-kor a mise! . várjuk ki a végét és nézzük meg, hogy 2026-ban mennyi %-ot ér el a MOMENTUM. . én úgy kalkulálok, hogy akkor már nem lesznek..... . ott van az a nyilatkozatuk, hogy nem fogak szövetséget kötni..... és a NOLIMPIA kampányuk is piszkálható.....
Ebből teljesen kimaradt az állam fogalma. Ez inkább a nemzet definíciója. annak is olyan, hogy önmagával határoztad meg. Abban egyetértünk, hogy egy erdélyi székely vagy egy felvidéki magyar nem a román vagy a szlovák nemzetállamban él.
Nincsen tiszta forradalom. Ott emberek halnak meg a nézeteik miatt! Azután pedig a megtorlás miatt! Esetleg koncepciós perekkel példát statuálnak a jövőre nézve, hogy elvegyék a következő próbálkozáson gondolkodók kedvét. . Aki győz annak lesz igaza! :( Átmenetileg. . de utólag amit a történészek megfogalmaznak az lesz legközelebb az igazsághoz. Hornot nem lett volna szabad visszaengedni a politikába 90 után. Valószínűleg volt valami háttéralku amiről egyszer fellebbenteik a fátylat és megismerhetjük. . Ő nem pozitív személyiség volt! Azzal az erővel mindenkinek "lehetne" szobra...... mert politikai pályája során biztosan csinált "jót" is.....
"főleg ateista ( nem rendszeres templomba járó)" . Dzt kifejezetten imadom a Fidesz tamogatok reszerol akik vasarnap reggel 9kor is ide irogatnak es amikor rakerdezek husvetkor kik voltak amugy unnepi misen egy se irja be hogy igen en voltam. . Jelentem ex Fidesz es nem SZDSZ szavazokent Nogradi megyebol indulva jelenleg is aktiv templombajaro katolikuskent szavaztam a Momentumra. Az ertelmisegiben igazad lehet es hogy a Momentum elsosorban a fovarosbol indult es ott eros de mar azon kivul is epul a bazisa. De keves partot tudszmondani ami falvakbol indult ki. Egyedul a Jobbik lehet talan ra jo pelda. A Videken nagyon eros Fidesz is a Fovarosbol notte ki magat.
Asszem kinyírták a bátyját annak idején. Én egyébként 56-ot se nézem csak pozitívan, sok ronda dolog is történt ott, egy tiszta forradalomnak indult, aztán ott is feltűntek mind a két oldalon az ocsmány pofák.
Most válaszoltál valamit a felvetéseim egy részére, de ennik nincs se füle, se farka. A liberalizmust lehet a kontinensek nélkül definiálni. Abban sincs semmi meglepő, hogy az összes ideológia, köthető valamelyik földrészhez. A iliberalizmus is.
Túllépett az árnyékán. Aga. Szerintem Szálasi is túllépett volna az árnyékán, csak kivégezték a nyomorultat. Pedig milyen jó reformnyilas válhatott volna belőle.
Azért azt ne feledjük, hogy arról a Hornról beszélünk aki büszkén vállalta, hogy un. pufajkásként részt vett az 56-os szabadságharc leverésében! :((( . és arról a Hornról akiről Brüsszelben az EP épülteéban termet neveztek el! :((((
A határokat nem az szdsz nyitotta meg, Európához nem nagyon zárkóztunk föl és ha ez a liberalizmus, akkor szinte mindegyik parlamenti párt liberálisnak tekinthető, a profi diplomáciánál meg fogalmam sincs miről beszélsz. Én liberálisnak (is) tartom magamat, de egy amerikainak nem tudnám megmagyarázni, hogy a liberalizmus azt jelenti, hogy ő is zárkózzon föl Európához.
Szerintem ebbe ne menjünk most bele (sokféleképpen lehetne definiálni az egészen lazától a nagyon szorosig), nézzük inkább gyakorlatiasan, Merkel pl. elsősorban a német érdekeket képviseli, Macron a franciát, stb.
A világban mindig is erőcentrumok vannak, célszerű ha beletartozunk az egyikbe. Az oroszban vagy kínaiban kuss lenne a nevünk, az amcsiban udvarias kuss, az Eu-ban viszont a tényleges súlyunknál nagyobb beleszólásunk van. Tény viszont, hogy egységesebbé kéne tenni, hogy jobban állja a versenyt, a DK programja szerintem nagyjából erről szól. Viktor meg kimazsolázná az EU-ból is meg a többiből is amit lehet, csakhogy ez meg nem működik.
Mit értesz nemzetállamon? Orbán doktor valóban előszeretettel használja a nemzetállam fennkölt ámde zavaros fogalmát. Az eu legnagyobb tagállamai nem nemzetállamok, de kisebbek sem nagyon. Ha már ep-választásról van szó, akkor sorold föl az eu nemzetállamait vagy legalább egy-kettőt!
Te bújod és tartod fontosnak a brüsszeli Parlamentet, Bizottságot és olvasod a jegyzőkönyveiket. Tessék ezt is elolvasni. Egyébként a DK elismeri, az, hogy téged ez nem érdekel, arról nem tehetnek. :)
Világosan értem, ők a szorosabb együttműködés irányába mennének, Viktor nemzetállami koncepciója meg az adjatok pénzt és ne ugassatok bele semmibe. Az Eu tele van önérzetes nemzetállamokkal, így ez a szorosabb együttműködés szerintem egy nagyon hosszú és lépésről-lépésre végbemenő folyamat lesz, ami miatt én nem izgatnám magam (főleg, hogy ki is lehet lépni belőle). Ismétlem, már most is vannak olyan dolgok, amiben az EU egyesültebb államok, mint az USA, pl. egyik EU-s országban sem lehet halálbüntetés, míg az USA államai szabadon dönthetnek ebben a kérdésben.
maga a párt pár tucat ember! . lényegtelen! az a fontos, hogy kik támogatják őket a háttérből! . ez pedig általában nem nagyon szokott publikus lenni.... . ezért nézd azt, hogy kik azok akik szavazatukkal támogatják őket. . véleményem szerint (én nem vagyok szakember) ugyanaz a fő szavazó bázis mint az SZDSZ, LMP esetén is volt. . Ezért max. odáig képes erősödni mint az elődök. Mit mondott a MOMENTUM az indulásnál? Soha nem fog szövetkezni olyan erőkkel akik már "érintettek" voltak kormányzásban.... . ??????????? . kb. ennyire hitelesek ........
Az szdsz-nek köze nem volt a liberalizmushoz. Legtalálóbban a Csurka-fée másságizmus írja le a pártot. Egy liberális vagy demokrata párt nem áll össze Hornékkal. Horn személyében is képviselte az egypártrendszert, a halálbüntetést, a forradalmi munkás-paraszt hatalmat, a megszállókkal való kollaborálást, a titkosszolgálati módszereket, a kommunizmust.
Szerinted az átlag magyar szavazó is ennyire szofisztikáltan gondolkodik? Gyurcsányék a magánéleti gondjaikat így oldották meg. Egy szenvedélybeteggel nem lehet együtt élni. Gyurcsány masszív alkoholista.Klára asszony kimegy a gyerekekkel, Gyurcsány meg itthon piálgat. Gyakorlatilag elválnak, ha formailag nem is. Gyurcsány csak látszólag brand. Az Apró-klán nélkül nem lenne a fasorban sem. Nem hiszem,. hogy a klánban különösebb szava lenne, az őszödi beszéd kipattanása óta meg különösen nem. Klárából hamarabb lehet női miniszterelnök, mintsem Gyurcsány visszatérjen kormányfőként.
Valóban az MSZP-től, a Jobbiktól és az LMP-től vettek el szavazatokat a többiek egy tisztán listás szavazáson. Szerintem semmi köze a hazai választásokhoz, de majd meglátjuk. Ott azért egy kicsit többen mennek el szavazni, ráadásul a legszűkebb lakhelyet érinti a dolog. Brüsszel kontra "Bélapátfalva". Nem hiszem, hogy bármilyen közös lenne a két választásban.
Pampa, ez úgy hülyeség, ahogy van. . A szadesz -főként fénykorában- egy liberális párt volt. Az LMP mikor volt az? Soha napján. Ezt csak próbálták sulykolni, de attól még nem volt igaz. Minden normális párt programjaiban kell lennie közös pontoknak (szabadságjogok, pl.), de attól még nem lesznek azonosak sem programok, sem a pártok. Az meg, hogy a "romjaiból kihajtó" ??? - sem személyi, sem szervezeti összefonódás vagy öröklődés nem igazán volt. . Ugyanezek kábé elmondhatók a Momentumról is. Az SzDSzX-ezés csak arra jó, hogy ijesztgessék az embereket.
Nekem világos, hogy a DK mindent megszavazott ami a saját törvényeink helyett a brüsszeli törvények érvényesítését célozta. Be is ismerte, hogy Központosított EU-t akar. Én értem őket. A kérdés, hogy ti is? Ha jól tudom a liberális csoporthoz csatlakoznak a Momentummal együtt az EU parlamentben, tehát át akarják alakítani a kontinenst. Ez számomra világos.
A kérdés az, hogy ha ez sikerül, akkor teljesül az igéretük és a "nagymama végre láthatja karácsony előtt az unokáját?" Mert szerintem ennél többet nem sokan értenek a programjukból. :)
Tökmindegy kire szavaztunk. KGBélák és hasonszőrű kártékony pofák indultak. Egy fidesz hívő Deutsch Tamás kapcsán értelmezni tudná a kereszténydemokrácia vagy a család fogalmát? Itt Orbán brandje számít. Ebbe a brandbe csomagolva Caligula lovát is el lehet adni a népnek.
A DK esetében szerintem sokan a karakteres unió-párti kampányra szavaztak. Ha oda szavaztam volna, biztosan ezért, és nem a Gyurcsány-brand miatt. Hogy kicsit pontosítsak: épp amiatt nem szavaztam rájuk. Tudom, hogy GyF a vezető, így is feltehetően rájuk szavaztam volna, és közvetlenül Dobrev Klárával sincs bajom, kivéve, hogy nem-e lehetett-e volna-e a második-e helyre-e tenni-e. Engem a Momentum nem győzött meg, amikor személyesen láttam őket. Mindenesetre, nekem abszolút megfelel az ellenzéki átrendeződés, a DK és a Momentum előretörése. Biztos, hogy rengeteg munkájuk van ebben a (rész-)sikerben. Úgy vélem, a neheze még hátra van.
A MOMENTUM egy réteget képviselő párt. pontosan mint anno az SZDSZ..... . majd a romjaiból kihajtó LMP.... akarom mondani SZDSZ.2 eladták magukat azzal, hogy LehetMásPolitika.... miután megértették a választók, hogy nem lett más..... . elporladtak és megjelent az SZDSZ.3 :))))) . már előre fogadni mernék rá, hogy lesz SZDSZ.4 is! :))))
Szerintem a DK nem ezt mondta, hanem az Európai Egyesült Államokat, az meg nem ugyanaz, az USA-ban a tagállamok elég nagy önállósággal bírnak, saját törvényhozással. Persze főbb dolgokban szövetségi jogszabályok vannak, de ilyenek már vannak az EU-ban is (pl. Áfa irányelv).
Szerintem meg 1. az őszi önkormányzati előválasztása volt 2. tisztán belpolitikai választás volt A fidesz tematizálta a bevándorlás témájával. Az ep-ben nem számít sokat ez a 21 mandátum. A dk négy mandátumos részhalmaza még annyit sem. 3. a dk-sok a Gyurcsány "brand"-re szavaztak. Csakúgy, ahogy a fideszesek au Orbán "brand"-re.
Középpárt? Majd az önkorinál meglátjuk. Ez egy uniós szavazás volt.
A DK-nál arra szavaztak az emberek, hogy Brüsszelnek adják a törvényhozói jogaikat és nem kívánnak Magyarországon semmilyen törvényhozást fenntartani, kizárólag végrehajtást. Hogy nem-e? Majd csak figyeld a szavazásokat. Mindent meg fognak szavazni ezzel kapcsolatban, az elkövetkező 5 évben. Ahogyan eddig is tették. Végül is korrektül el is mondják, tehát a választóik is ezt akarják. :)
Személyes példámmal tudom igazolni, hogy a küszöb fölöttiség nem vonzerő. Életemben először most adtam le elveszett szavazatot, pedig tudtam előre, hogy el fog veszni.
"A választók nem szeretnek elveszett szavazatokat leadni köszöb alá várható pártokra" . szerintem elég nagy baj, ha egy pártnak az az egyetlen vonzereje, hogy várhatóan a köszöb fölött lesz :) . de a momentum nem ezért kapott sok szavazatot. a választás előtt bizonytalan volt hogy elérik-e az 5%-ot. a talpasok viszont nagyon keményen dolgoztak a múlt héten, az egész országban. akárcsak a DK talpasai. a maszopnak és a kutyapártnak nincsenek talpasai, a jobbik pedig ... öö ... vona gábor távozása óta a párt lényegében eltűnt. nincs arca, nincs programja, nincs hangja, nincs értékrendje.
újabb következmény: Handó Tünde tovább akarta növelni akarta a hatalmát a bíróságok fölött -- a kormány ma már nem támogatja. . a Vezér nagy bajban lehet, egyre több fronton vonul vissza.
A momentum országos középpárttá vált. A választók nem szeretnek elveszett szavazatokat leadni köszöb alá várható pártokra, de a momentum 10%-a kétszerese a küszöbnek. Nem tartom kizártnak, hogy a hajdan nemzedéki pártként induló fideszt és mostani, kézből etetett formáis ellenzékét egy másik nemzedéki párt söpri el.
na mondtam a minap, a választások első következménye volt a legrosszabbul szereplő megyében a megyei lap szerkesztőségének kirúgása. láthatóan nyers indulatból jött, semmi haszna nincsen. . második következmény bayer zsoltika kóstolgatja a momentumos EP listavezetőt. látszik, hogy nagyon szegényes nyersanyagból kellett dolgozni, kapkodva írta. a fidesz átaludta a momentum erősödését. . és az imént bejelentették az eddigi legerősebb jelét annak, hogy orbán komoly léket kapott: FELFÜGGESZTETTÉK A FIDESZBÍRÓSÁGOKRÓL SZÓLÓ TÖRVÉNY VÉGREHAJTÁSÁT.
Az csak egy ember kisérlet volt ezért le kellett mennem iguazu szintjére, ezért továbbítom neki a kritikádat, de te is megteheted, ha nem egy csapatban fociztok.
Sokan próbáljuk magyarnak érezni magunkat, de gyakran nagyon kínos :-( . Mi lenne, ha legközelebb az Ukrajnából ide bejelentett szavazókat inkább oda jelentenék be, és oda fuvaroznák? Akkor legalább az itteni szavazás tisztább lenne. . Nekem az sem teljesen tiszta, hogy ha él mondjuk másfél millió magyar ott, akkor miért ennyire határeset a 450 ezer szavazat. De lehet, hogy ez természetes, és ennyire nehéz megmozgatni őket, szerencsére sosem voltam kampányfőnök. . Az volt szép és elegáns eljárás, hogy 2014-ben Tőkés Lászlót a Fidesz felvette -befutó helyre- a listájára.
az ekb elnöke nem olyan mint putyin hogy egyszemélyi hatalma van. . egyébként orbán jól lecsüszott mindenhonnan az elmúlt napokban. kb a túlélésért küzd.
Jó pár órát bogarászta Lukács Csaba
a román választási iroda honlapját és összeállt a kép: így szerzett
román szavazatokat az RMDSZ. Nagy kérdés, hogy ezért cserébe mit kell
tennie. Megvan a trükk - így juthatott be az RMDSZ
ad1. Csongrád megye, Délmagyarország ad2. Zsóti arra is rájött, hogy mivel a zöldek erősödtek az ep-ben és nem a fasiszták, nincs is klímaváltozás, mert az időjárás mindig is változott.
hát ez nem elemzés, ez a kampány folytatása :D . kettő HITELES kormánypárti reakciót láttam eddig. . 1. a legrosszabbul szereplő megyében az újság szerkesztőit kirúgták . 2. zsoltika elkezdte kétségbeesen támadni a momentum listavezetőjét. a választás UTÁN. szóval a momentum bejutására sem számítottak, nemhogy két mandátumra. ezt bealudták.
Lássunk néhány véleményt kormányoldalról is: (Kéretik nem röhögni, ezek csupa komoly emberek, hazánkban is ismert nemzetközi tekintélyek véleményei, lehozta az MTI is). A Századvég Alapítvány Európa választ! – Az értékelés című rendezvényén: - ...büszke lehet Magyarország, hogy itt az EP-választási kampány európai témák körül forgott, most a választásból megerősödötten kikerült kormánypártok állnak szemben “egy romokban lévő ellenzékkel”. Orbán
Balázs felidézte: a DK kampánya az európai egyesült államok ideáját
propagálta, több Brüsszelt és kevesebb Magyarországot szeretne, és ilyen
a magyar politikatörténetben még nem volt. Azt
is mondta: a választási kampányban volt egy nemzeti kormány és egy
nemzetközi ellenzék, ezért támogatták a magyarok ilyen nagy arányban a
kormánypártokat. Orbán Balázs
közölte: egyértelmű felhatalmazást kapott a Fidesz a politikája
folytatására, és a párt európai jövője szempontjából az a kérdés, hogy
van-e erre tér az Európai Néppárton (EPP) belül. A magyar
választópolgárok képviselete a legfontosabb – jelentette ki. - …
Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Csoport vezérigazgatója hangsúlyozta:
nincs olyan megközelítés, amely szerint ne a Fidesz nyert volna
vasárnap. A magas részvétel oka, hogy a migrációs válság óta nem volt
olyan választás, ahol a magyarok közvetlenül az európai ügyekbe
beleszólhattak volna – vélte. Közölte: az EPP tekintetében fontos, hogy
Orbán Viktor kapcsolatot tud teremteni az új jobboldallal, ő tudja
megerősíteni a jobboldali identitását a néppártnak. - …
Lánczi Tamás szerint a Fidesz szempontjából nem biztos, hogy olyan nagy
jelentősége van, melyik pártcsaládban ül, hiszen sok, nem
EPP-tagpárttal is jó kapcsolatot ápol a Fidesz. Alapvetően mindig a
nemzetállami érdekek a meghatározók – tette hozzá. - … G. Fodor
Gábor, a Századvég Alapítvány elnöke arról beszélt, hogy nem könnyű
elbírni a győzelmet, főleg akkor, “ha folyton nyer az ember, márpedig a
Fidesszel mintha mindig ez történne”. Egy olyan világban győz mindig a
Fidesz, amely folytonos mozgásban van, változnak a pártok, az
erőviszonyok, a témák – vélekedett. Hozzátette: “el kell bírni a
győzelmet”, ami azt jelenti, hogy ha valaki folyamatosan győz, a léc
mindig magasan van.
a guglifordító nem a nyelvek hasonló szerkezetét használja ki, ennél sokkal "egyszerűbb" -- rengeteg angol - orosz fordítás a nyersanyaga, és egy elég jó deep learning mechanizmussal próbálják kitalálni, hogy adott kontextusban egy mondat(típus)nak mi a legjobb fordítása. . ha két olyan nyelvet nézel, amelyiknek nincsen érdemi fordítási adatbázisa (ugyanaz a mű a két nyelven), például japán - szuahéli, akkor hiába hasonló a szerkezte: a google valamilyen közös nyelven át két lépésben fordít, és annak többnyire tragikus az eredménye.
Valóban lenyűgöző. A kérdés, hogy igaz-e. Nem az, hogy a tanítója volt Kerenszkij papa, annak talán nem is olyan nehéz tényszerűen a nyomára lelni. De, hogy ennyire dicsérte meg példaképnek állította, szóval, a hangulata az egész feltételezésnek ... erről, mondjuk a korabeli bizonyítványok meg tudnának talán győzni, vagy feljegyzések, vagy évkönyvek (ilyet, mondjuk, egy elemitől nem várnék el, persze), vagy családi levelezés. HA nincsenek ilyenek, akkor inkább a szóbeszéd, pletyka, kis színes kategóriába sorolnám, nem a történelmi tényekébe, amely mély összefüggést hordoz. -------- Az orosz fordító jó működésének lehet az az oka, hogy az angol és az orosz szerkezete hasonló (nem úgy, mint a magyaré, ugye), mondjuk igeidőkben sokkal egyszerűbb (*), és jóval kevesebb a kivétel, legalább is ezek az emlékeim, és egy időben elég jól ment. (*) érdekes lenne megnézni, hogy a fordító kihasználja-e az oroszról angolra vagy franciára irány esetén a cél nyelvek igeidőinek sokrétűségét.
az index elemezgeti az EP választás eredményét Orbán szempontjából. . 1. nem teljesítette a Néppárt három elvárását (a plakátokat leszedték de folytatták a brüsszelezést, puszilkodott Salvinivel és az azóta megbukott Strachéval, fikázta a néppárt jelöltjét, Webert, a CEU továbbra sem kapta meg a kormány jóváhagyását, nem fogadta Budapesten a háromtagú bizottságot) . 2. a választás előtt kiderült, hogy a radikális frakcióban Salvini és Le Pen mögött csak harmadhegedűs lehet, ami neki nem igazán fekszik (ezért próbált óvatosan visszatáncolni a Néppárt irányába). . 3. a választáson a vártnál rosszabbul szerepelt a fidesz is (13 mandátum a tervezett 15 helyett) és a radikálisok sem erősödtek annyira, amit Schöpflin vizionált, hogy a blokkoló kisebbség szintjét elérjék. Erősödtek ezzel szemben a liberális frakciók. . 4. Még mindig a Néppárt a legnagyobb frakció, tehát valószínűleg ők jelölik az új biztost, a szocdemekkel, vagy a liberálisokkal és a zöldekkel kell megállapodniuk, de mindezen partnerek feltételként szabták Orbán kizárását. . 5. Az új hétéves költségvetés tervezése ugyan még nem zárult le, de az eddigi irányokból is látszik, hogy a volt keleti blokk kevesebb pénzt kap, a déli államok meg többet, és ez szintén nem erősíti a kirekesztők összefogását: Orbánnak kb azért kellene lobbiznia, hogy Salvini kevesebbet kapjon. . 6. Az index azt írja még, hogy Orbán "maradása" mellett egyetlen érv, hogy kizárása esetén tovább radikalizálódna. Erre meg mások azt mondják, hogy Orbán semmilyen megállapodást nem tart be, és úgy sem lehet megfékezni, a csoporton belül maradva csak még többet rombolna.
Megszületett a végeredmény - nagy meglepetések az EP-választáson