Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2024. 04. 19. 11:18
Előzmény: #1978  dexter
#1980
MZP meg KFG is. ès? Már csak ezért kérdés, mert közben olyanokat olvasok, hogy ideológiamentesként, meg centristaként határozza meg magát. Ami szerintem hiba.
Zsolt90 2024. 04. 19. 11:16
Előzmény: #1976  ngergo1985
#1979
ez nagyszeru, hogy elkezd errol beszelni, de amig O MAGA allast nem foglal migrans/gender stb kerdesben, addig hiaba beszel a ciporol meg csorosagrol ki tudja mirol, mert a fidesz meg igenis beszel migransorl meg genderrol. Nem fogja tudni meguszni MP az allasfoglalast ezekben az ugyekben. Amig kisnyugdijas meg videki a migranstol meg gendertol tart, addig hiaba mondja MP, hogy "korrupcio, minden draga". Fidesz megszorta a nyugdijasokat 13.havival, nyugdijpremiummal, (amitabaloldaelvenne !!negynegy!!44!), meg amugy is fel lett ujistva az onkormanyzat epulete par eve, jovanezigy. Az ertelmisegibb reteg meg lehet mar nem kajlja annyira ezt az egesz idiotalebutitott kommunikaciot, cserebe ok kapnak csokot meg babavarot, egykulcsosat, meg minden szart, be van fogva a szajuk, meg vannak vasarolva. Mindenkinek azt nyujtja, amit nyujtani kell, hogy csendbe maradjanak.
dexter 2024. 04. 19. 11:14
Előzmény: #1950  signal2
#1978

"ezért lenne fontos, hogy MP magát egy tsztességes és valódi konzervatívként definiálja,"
 
Bocs, de te a cseh2-t nézed? MP állandóan azt hangoztatja, hogy ő egy konzervatív családban nőt fel és ezt is vallja magáról.
signal2
signal2 2024. 04. 19. 11:13
Előzmény: #1976  ngergo1985
#1977
Pedig voltak erröl kampányok. De pont ezt jelenti a médiatúlsúly. Hogy még hozzád sem jutott el ezek szerint.
ngergo1985 2024. 04. 19. 11:11
Előzmény: #1972  Zsolt90
#1976
Pont abban a HSz-ben irtam a kimásolt rész után, hogy igen, ezzel hülyítették meg a népet, de az elmúlt 3 évben senki nem dumált nekik a másik oldalról sem élőben, sem máshol, hogy "oké, fontos, de mit eszel hó végén? Hogyan tudod kifizetni a kaját? Miből lesz a gyerekednek cipőre pénz? Ki ezért a hibás?" Senkitől,de senkitől sem hallottam a másik oldalról, hogy ezeket az egyszerű kérdéseket BÁRKI is feltette volna az egyszerű embereknek vidéken. Pedig állítólag a 2. legcsóróbbak vagyunk, állítólag mi tudunk a legkevesebb terméket megvásárolni a boltokban a fizetésünkből. Akkor mégsincs 2 millió szegény ebben az országban? Akkor mégsincs itt akkora baj? Akkor nem kell csodálkozni,hogy a fidesz 2/3-dal tud nyerni mindig. Tényleg előre megyünk nem hátra. 
sityaki 2024. 04. 19. 11:06
Előzmény: #1966  ngergo1985
#1975
hát nem csak az egyszerű a tapasztalatom szerint
ngergo1985 2024. 04. 19. 11:05
Előzmény: #1969  signal2
#1974
Amig nincs megszüntetve a médiatúlsúly, addig nem lehet erről folyamatosan beszélni => ahhoz hogy meszüntesd ezt a túlysúlyt, 2/3-dal el kell takarítani a fideszt, de legalább kell egy abszolút többség, hogy az MTV-ből másnap reggel ki tudd baszni a jelenlegi vezetőket. Ez a tipikus 22-es csapdája. Nem az MTV, a Kossuth meg a tv2 problémája fogja ezt megoldani, ott elkezdeni legalábbis most nem lehet. Én azt gondolom, hogy most van MP körül egy akkora online és média hype, hogy most akkora a figyelem rajta azoknál az embereknél, akikhez elér, hogy itt el lehetne kezdeni. Akár csak a platóskocsiról beszélve. De ő sem teszi.Mert lehet itt beszélni arról, hogy most vagy soha, meg tégláról-téglára, MZP is mondott szép gondolatokat, hogy fogjunk össze, meg szeretet, meg tisztelet, de látjuk mit ért el az összefogás 2022-ben. Egy újabb 2/3-ot. Észre kellene venni, hogy ez önmagában nem működik, ha csak arról beszélgetünk a vidéki lakosságnak, akiknek a többsége nettó 300-nál többől sem él,hogy építsünk egy jobb, élhető országot. legalábbis én igy gondolom, de nyilván én más helyzetben vagyok, meg te  is, meg itt sokan mások is.
signal2
signal2 2024. 04. 19. 10:59
Előzmény: #1971  Istvan78
#1973
Szerintem nem csökkentett semmin a médiatúlsúlyon. A nemfideszes média követi most MÈG minden lépését. A fideszes médiában, ami ugye a túlsúlyt jelenti, csak az uszítás megy ellene, a saját gondolatai egyáltaán nem jelennek meg.
Zsolt90 2024. 04. 19. 10:57
Előzmény: #1966  ngergo1985
#1972
"Migránsok, háború, gender, meg hasonló szerintem huszadrangú kérdések ajelnelegi Mo.-i viszonyokat látva." na ebben oriasit tevedsz, nagyon nagyon jol lehet ezzel vaditani a nepet. ha ehendoglik, akkor se fogja erdekelni, de ne legyen itt haboru/migrans/gender. 
Istvan78 2024. 04. 19. 10:57
Előzmény: #1969  signal2
#1971
MP-nek úgy tűnik, sikerült a médiatúlsúlyt nagymértékben csökkenteni. Az országjárása egyébként még javíthat ezen. Orbán is járta a vidéket, ezt a jó mintát követi MP. És ezt a vidékjárást hagyta abba a Momentum elég hamar, mert nagyon munkás volt.
signal2
signal2 2024. 04. 19. 10:55
Előzmény: #1964  Istvan78
#1970
èn nagyon várom a szakértöi csapatot. Ellenben furcsállom, hogy 2 hónap alatt nem hallotam még neveket, illetve nem ugrott ki más fideszes mellé. Pedig arra is számítottam. 
signal2
signal2 2024. 04. 19. 10:53
Előzmény: #1966  ngergo1985
#1969
OK, és HOL beszéljen nekik ezekröl FOLYAMATOSAN valaki? Ahhoz elöbb nem pont az említett médiatúlsúlyt kellene megszüntetni?
signal2
signal2 2024. 04. 19. 10:52
Előzmény: #1967  Istvan78
#1968
Világosan leártam, hogy mit gondolok MP-röl, és azokról, akik elmennek meghallgatni öt.
Istvan78 2024. 04. 19. 10:50
Előzmény: #1963  signal2
#1967
Ez a "volt olyan tüntetés, ahol tízezren voltunk", olyan Sehmetes volt, nem a lényeget fotad meg, hogy egy kisváros lakosságából mennyien mentek el és emnnyien szoktak átlagban tüntetésre/gyűlésre menni Pesten. Tehát az arány a lényeg, de ez most nem érdekelt.
Irigykedsz csak MP-re, pedig inkább az okokra kellene koncentrálni, hogy az ellenzék miért enm volt vonzó. Egyébként azért IS mennek el, mert az ellenzéket már ismerik, MP pedig új színt, lendületet vitt a politikába és mert jó szónok.
MZP egyébként eléggé hasonló volt anno, ő is a Fideszből jött, ő is elérte, hogy az előválasztást megnyerje, lehet MP is megnyerné, ha lenne ilyen '26-ban, de MP nagyobb eséllyel szerepelhetne, főképp mert sokkal jobb szónok és rugalmasabb a gondolkodása.
ngergo1985 2024. 04. 19. 10:48
Előzmény: #1958  Zsolt90
#1966
"Akkor vilagosits fel, mi MP allaspontja migrans vagy europai foderacio vs szuverenitas kerdesekben pl? Mit szavazna, mit tenne, ha tenni kellene?" Szerintem meg nem ezek a fontos kérdések. Neked vagy nekem lehet igen, mert mi nem falun élünk, közmunkából,vagy szakmunkás minimál környékén, nem az állami szférában dolgozunk nyelvtudás nélkül, középfokú végzettséggel, mint vidéken az 50+-os korosztály jelentős része. A fő problémát még mindig abban látom,amit MP is az egyik helyszínen említett, hogy mára a fidesz a médiatúlsúllyal elérte azt, hogy a magyar egyszerű ember azokról a kérdésekről és témákról beszél csak, amit a tv-ben nyomatnak neki. Migránsok, háború, gender, meg hasonló szerintem huszadrangú kérdések ajelnelegi Mo.-i viszonyokat látva. Addig sem azon rágódik a nép, miből tudja megvenni a 750ft-os kenyeret, a 900ft-os túrót, a 800ft-os vajat a családnak. Hogy miből lesz kifizetve egy nyaralás/ha egyáltalán eljutna oda egy falusi ember (de akkor lehetne arról beszélni hogy miért nem jut el), hogy mitől lehetne a mostaninál jobb élete. Ha erről valaki tudna nekik beszélni folyamatosan, mindjárt leszarnák a gender,meg migráns kérdést, ha ezeknek a szegény, kiszolgáltatott embereknek azt lehetne végre valakinek sugallnia, hogy ha most nem szavazol másként, akkor 10 év múlva is igy fogsz élni napról napra, meg a gyerekeid is. Hát nem volt még elég? És láttam a neten MP vidéki videoból is, és ő sem igazán megy bele ebbe, hogy a népet egy picit "felhergelje" végre, hogy az emberek zsebe felől közelítse már meg a szavazás, és oldalválasztás kérdését. Én ezt egy hibának látom a mostani kampányában. Az egyerű embert a zsebénél lehet megszólítani.
Zsolt90 2024. 04. 19. 10:44
Előzmény: #1959  signal2
#1965
Akkor aki vehemensen nem ert egyet orban ukrajna-haboru-usa stb elmeletevel, az szavazzon hirtelen mp-re, aki ugyanazt mondja, mint orban? Aki ertekek menten valaszt, annak ez eleg komoly meghasonulas lenne, nem gondolod? 
Aki meg egyetert azzal, amit pl a haborurol a fidesz kepvisel, es fidesz szavazo, azt meg valszeg a migracios kerdes is intenziven erdekli, amirol mp nem nyilatkozott. 
Istvan78 2024. 04. 19. 10:42
Előzmény: #1959  signal2
#1964
Nem kell véglegesnek tekinteni azt, amiket eddig mondott, erősen alakulóban van a dolog. Ha lesz mögötte egy erős szakértő csapat, az még sokat korrigálhat. Az valószínű, hogy bizonyos Fidesz nézetek, narratívák megmaradnak a nézeteiben.
signal2
signal2 2024. 04. 19. 10:39
Előzmény: #1960  Istvan78
#1963
Igen, mutat valamit. Viszont hagyjuk ezt a hülyeséget, hogy egy ellenzéki párt gyülésére nem mennek el ennyien. Egyrészt én nem is tudok ilyen "gyülésekröl", viszont voltak több tüntetésen is, ahol több tízezren voltunk. Az egyébként részemröl nem sok jót árul egy baloldali szavazóról, aki nem megy el fontos kérdésekben szervezett tüntetésre, de elmegy egy 15 évig a NER-t építö jobboldali ember szónoklatára, ahol az ellenzék átal eddig is elmondottakat ismétli el. Majd majdhogynem még kezet is csókol neki....
Istvan78 2024. 04. 19. 10:37
Előzmény: #1958  Zsolt90
#1962
Nem teljeskörű még a nézetrendszere, például a demokrácia, jogállam kérdésében se nyilatkozott elég világosan. Azt viszont nyilatkozta, hogy a bebetonozott embereket ki kell pucolni (a hogyan persze még várat magára).
Elvileg ez az országjárása azt a célt is szolgálja, hogy megismerje az emberek véleméyét és felhasználja majd. 
signal2
signal2 2024. 04. 19. 10:36
Előzmény: #1955  Istvan78
#1961
Szurkolok is neki, hogy építsen egy erös jobboldali pártot, és vegyen le sok szavazót fidesztöl! Ha az én oevk-ban az ö jelölthe lene a legesélyesebb 2026-ban csukott szemmel leszavaznék rá. Az viszont biztos nem fog müködni, hogy MP mindenhol indít, a fidesz is, meg a DK-MSZP-P is, meg a MiHaMo is. Akkor valószínüleg marad a fidesz.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek