Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
offshort
offshort 2024. 06. 28. 19:15
Előzmény: #6576  zhagar
#6580
még egy kicsit ha karakíroznád a fideszjobbágyságod az jó lenne, 
lehet h érthetőbb lenne azoknak is akik a demokratikus berendezkedésben bíznak! 
csendben 2024. 06. 28. 18:39
Előzmény: #6576  zhagar
#6579
Csak a tények kedvéért (no,meg a félremagyarázás elkerülése végett!):Miközben a Fidesz megnyerte sorban az ötödik honi európai parlamenti választást, százalékosan soha nem szerepelt ennyire rosszul; a 2004-es, eddigi leggyengébb eredményét (47,4 százalék) alulmúlva szerzett 44,6 százalékot. Abszolút számokban elsőre nem látszik a baj: Orbán Viktor pártja 2 015 152 szavazatot kapott vasárnap. A kétmilliós szám impozáns választói tömeg, csakhogy a Fidesz 2018-as országgyűlési listás számaihoz képest 600 ezerrel, a 2022-esehez képest 800 ezerrel kevesebb. Olyan voksoláson, ahol a kampány intenzitása, tétje semmivel sem volt alacsonyabban, mint a parlamentin. Sokkal alacsonyabb részvétel mellett a Fidesz 2019-es eredménye (1 824 220 szavazat) 52 százalékra volt elég, most az ennél jóval több 45 százalékra se. Pedig a kettős választás úgy lett kitalálva, hogy az EP-n hagyományosan passzív kistelepülések szavazóit is ráhordják a kormánypárti listára. Mindeközben Magyar Péter és a Tisza Párt három hónap építkezéssel, országos szervezet, telefonközpontok, szavazói listák, óriásplakátok és milliárdos kampányköltések nélkül szerzett 29,6 százalékot: 1 341 252 voksot. Úgy ráadásul, hogy nemcsak a Fidesz, hanem a teljes ellenzéki térfél ellenérdekelt volt a sikerében.Sorjáznak a „lehetetlen” dolgok: a fővárosi listás szavazáson a Fidesz 227 ezer, a Tisza 216 ezer szavazatot kapott. Két százalékponton (!) belüli a különbség. Az örök fideszes Debrecenben a polgármester-jelöltek versenyét fölényesen nyerte a kormánypárti Papp László, de ugyanott ez EP-listákra leadott szavazatokban mindössze 2 729 darab szavazat a különbség a Fidesz és a Tisza között.
badsector1
badsector1 2024. 06. 28. 18:36
Előzmény: #6577  zhagar
#6578
1 millió is bőven elég.
zhagar 2024. 06. 28. 17:54
Előzmény: #6576  zhagar
#6577
javítom:  2 millió fidesszavazóval kéne tudni elhitetnie azt, (...)
zhagar 2024. 06. 28. 17:52
Előzmény: #6573  csendben
#6576
persze , így is lehet magyarázni, de szerintem nincs igazad.
Hiszen a 2. bekezésedben tényleg jól leírtad a lényeget: hiszen nem is működhet másképp sehol semmiylen rendszer, csak így. Kell neki egy társadalmi bázis (bármely ország bármely rendszerének), amit akkor tud ,megtartani magának, ha osztogat nekik (jó értelemben). Ne feledd, hogy az maszop-szadesz koalíció 2002-ben még úgy indult neki a 8 évnek, hogy övé volt az a bizonyos többség, csak éppen hibát hibára halmozva kiábrándították magukból a tömegeket, és koppanásig csúsztak le a lejtőn.
Teljesen megértem hogy a vágyvezéreltségtől fűtve 2010 óta most sokadszorra bíztok abban, hogy MP, az új "messiásotok" majd csodát tesz, csakhát..ha jól számolom akkor 2010 óta épp most vesztettétek  el zsinórban a 10. választást (EP-ogy-önkorm. együttvéve).
azzal zárom veled - mert mindent átbeszéltünk - amivel tegnap kezdtem: igen, MP még csak félig meztelen, így van még reális esélye is arra, hogy bizonyítson -  de ismétlem: nem nektek, nemfidsez szsvazóknak kéne tudni bizonyítania hanem a 3 millió fidesszavazóval kéne tudni elhitetnie azt, amire utaltam (és ami a ti eddigi pártjaitoknak már 14 éve nem megy - és persze még mindig nem tudtad megmagyarázni hogy miért):  elhitetni velük hogy 1. ők nem lopnának el semmit, és 2. nem élnének vissza a hatalmukkal (nem tudtad cáfolni, sajnálom!, hogy  2019-24-ig az önkormányzatokban egyiket sem tudták visszaigazolni a pártjaitok az általuk vezetett önkormányzatokban!
MP-t pedig majd meglátjuk, hogy neki sikerülhet-e a fidesszavazók átcsábítása (mert eddig nem sikerült, hiszen eddig csak a maszop-dk-momentumtól tudtak csak elszívni szavazókat, ismerd el (ez pedig szintén az én igazamat támasztja alá szerintem! 
badsector1
badsector1 2024. 06. 28. 17:40
Előzmény: #6571  zhagar
#6575
"Schifferben ez a vágy ma is megvan, ő egy tisztességes ember civilben és politikusként is az volt, "
    
Még a sajat családja is szégyenli schiffert.
csendben 2024. 06. 28. 16:34
#6574
csendben 2024. 06. 28. 16:32
Előzmény: #6570  zhagar
#6573
Éppen most adott csattanós választ az EP és önkori választás! :-) Csak szólok: ez egy korszak vége,de ne szomorkodj,egy másik kezdete. Karácsony győzött. A hogyan és hány db szavazattal,azt lehet firtatni,de a végeredményen nem változtat. Olyan ez,mint amikor a vesztett csapat azzal áll elő,hogy:de nekünk több majdnem gólunk volt. Bp. önkoriban 10 Fidesz és 10 Tisza képviselő ül. Az egyiknek 14 éve volt,hogy minden helyet betöltsön ,a másiknak 3 hónap! Karácsony bizonyíthat: ilyen összetétellel nehéz dolga lesz.Ha megoldja,újabb vereség Viktornak. Csak csendesen jegyzem meg -a hitelesség okán!-, EP-ben Viktorra sok mindent mondanak.Egyet nem,hogy: "hoteles". Ebből -és a többi- szempontból keveset nyom a latban,hogy Te v. én kit tartunk hitelesnek.Olyan ember soha nem volt é nem is lesz,aki mindenki számára "hiteles". Azt pedig kijelenteni,hogy akik a fidesz embereire szavaztak,azok számára Viktor hiteles,legfeljebb vicc kategória: 
bizonyára vannak ilyen szavazók, de vannak -nem is kevesen-,akik más okból választották a fideszt. Pl._: a rendszer nyertesei,Ők anyagi megfontolásból.Szintén anyago megfontolásból azok,akiket "megvettek" (csak így,részletezés nélkül). De van még jó néhány ok,amiért a fideszre szavaztak. Szóval,nem olyan stabil az a "nagy" többség. Ráadásul, a sok érvényes szavazat a győzelmi arányokat is módosította,,,, Csak azzal vigasztalhatod magad,hogy egyszer minden "jó" véget ér... Viktor és a fidesz hatalma se kivétel! :-)
_Sigorszky
_Sigorszky 2024. 06. 28. 16:27
Előzmény: #6571  zhagar
#6572
Ez megvan?: - Arisztid! Maga egy becsületes ember?! Bocsánatot kérek...! ...? ... Re: Schiffer
zhagar 2024. 06. 28. 16:04
Előzmény: #6569  Dehogynincs
#6571
jó amúgy hogy ismét említetted az LMP-t: szerintem egyetértünk abban, hogy az lett volna az ideális, ha nekik sikerült volna bebizonyítaniuk, hogy tényleg lehet más a politika - Schifferben ez a vágy ma is megvan, ő egy tisztességes ember civilben és politikusként is az volt, de ugye te is tudod, hogy miért buktak meg?, ..hát ugye azért, mert biz "tök véletlenül" abba a pártba is beépültek már a legelején az épp most általad felsorolt pártok közül a Dk, meg a bukott Bajnai Gordonka (ex maszop) ügynökei, és szépen szétbomlasztották belülről a pártot. tehát egyetértünk, az egy jó projekt lett volna, teljesen megértelek ha igazán bíztál bennük, én is bíztam, de a fentiek miatt lejáratódott ées felőrlődött a párt, a mai vezetője amúgy egy rendes fiú és jót akar, de nincs akkora személyes varázsa sem meg a zöldpolitika is uncsibb már annál, semminthogy ő még parlamentbe tudja felhúzni a mai LMP-t. Amúgy meg, a politika természetesen alapvetően nem lehet más sehol a világon, tehát ők se váltották volna meg nálunk se a világot, de egy fokkal tisztességesebbek lettek volna ha valaha is kormányra tudtak volna kerülni, az biztos
zhagar 2024. 06. 28. 15:53
Előzmény: #6567  csendben
#6570
"Viktor nélkül is megy az élet tovább. Az se kizárt,hogy még jobban (ne csak azt feltételzzük,hogy rosszabb lehet...)."
szerintem épp erre adott most elég csattanós választ az önkormányzati választás: az országos végeredmény azt mutatja, azért nyert a Fidesz, mert az ellenzéki pártoknak az általuk vezetett (5 évvel ezelőtt megnyert) önkormányzatokban éppen ezt a "tudjuk mi jobban csinálni mint a Fidesz" szlogent nem sikerült bebizonyítaniuk (Bp.-ten Karácsony többsége elveszett, a kerületekben a fidesztől nem is volt elvárható az áttörés szociokulturális okokból, viszont vidéken a fidesz alig veszett városokat illetve amiket elvesztett, azok helyett megnyert legalább annyi és legalább annyira fontosat mint pl. Miskolc, Eger, stb -  tehát részsikereket elért Orbán ellenzéke most is, de az összképet tekint és országosan egy nagy fideszgyőzelem született, ami szerintem teljesen kilövi az érvelésed alól a talajt, mint friss bizonyíték.  Csak azzal vígasztalhatod magad, hogy "a remény hal meg utoljára", de szólok, hogy ez a reménykedés nálatok már egy 14 éve tartó (és végtelennek tűnő) sztori.!!.....
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 28. 15:50
Előzmény: #6565  zhagar
#6569
Nem olvasok pártprogramokat.
Az algoritmus egyszerű. Van három párt, amit elutasítok: mszp, dk, fidesz. Azokat is elutasítom, akik velük összeállnak és már az sem számít, ha nem lépik át az 5%-os küszöböt.
A show-t tényleg ellopta előlük MP, de a kétfarkúak nemcsak a magasabb részvétel miatt kaptak több szavazatot, hanem arányaiban is.
163 960    3,59%    (2024)
90 912 2,62%  (2019)
Kínomban szavaztam a kutyákra és nem agitáltam mellettük, ahogy az lmp mellett sem agitáltam, akikre korábban szavaztam.
Az influenszerek bajban voltak és maguk sem tudták, hogyan folytassák a sikeres tömegtüntetésük után, de utólag úgy látom, hogy MP kezére játszottak akkor, amikor MP mocorogni kezdett.
Lowrider 2024. 06. 28. 15:42
Előzmény: #6564  combo
#6568
Miért? 56% ellene szavazott.
csendben 2024. 06. 28. 15:41
Előzmény: #6563  zhagar
#6567
Összefoglalva a lényeget: Viktor nélkül kihal a Föld. Tiszteletben tartom a véleményed. Az enyém az,hogy Viktor nélkül is megy az élet tovább. Az se kizárt,hogy még jobban (ne csak azt feltételzzük,hogy rosszabb lehet...).
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 28. 15:37
Előzmény: #6564  combo
#6566
A választónak mindig igaza van, de csak annyira van igaza, amennyire ezt a rázúduló kormánypropaganda engedi.
A pedofilbotrány kellett ahhoz, hogy az információs páriák egy részének fölnyissa a szemét.
zhagar 2024. 06. 28. 15:27
Előzmény: #6495  Dehogynincs
#6565
 -ban, hogy megírtam az előbb a #6563   első bekezdésében, hogy mi lehetne a megoldás, de az egy olyan megoldás, amire Orbán ellenzéke 14 éve nem képes.Így a "megoldás" megtalálása szó szerint azon választópolgárokra marad folyamatosan, akik el szoktak menni szavazni négyévenként. És úgy tűnik hogy ők - mindegy hogy elégedettségüket kifejezve vagy csak jobb híján -  de úgy tűnik, hogy Orbán politikájában látják a megoldást, ennyire egyszerű a képlet.
Arra viszont nem ragáltál (nem magyaráztad  el), hogy milyen érdemi különbséget látsz a kutyapárt és a maszop-dk-karácsony koalíció között, ami alapján a kutyapártra szavaztál? Mert én megismételhetem: a kutyapártra szavaztál ugyan, de annak programja 90%-ban tök ugyanolyan kőliberális mintha a Momentumra vagy a maszop-dk-karácsony koalícióra szavaztál volna (a viccpártiság  és a fidesz meg a nemfidesz ellenzék együttes bírálata csak egy álca volt amivel be lehet és lehetett gyűjteni a harmadik utat kereső, mindkét oldalban csalódott emberek szavazatait, miközben az önkormányzatokban a kutyapárt vígan együttműködött és szavazott mindig a nemfidesz ellenzéki pártokkal együtt a fideszes döntések, és javaslatok ellen). Tehát a kutyapárt is azt játszotta el amit MP, hogy "se orbán se gyurcsány hanem helyettük a humor mint harmadik út", node épp most buktak meg ők is, hiszen egy még nagyobb demagóg, MP sikeresen ellopta előlük a show-t (de csak azért mert ő új fiú és az újdonság erejével hatott)
combo 2024. 06. 28. 15:19
Előzmény: #6561  oldrider
#6564
Ha a választónak mindig igaza van, akkor a legjobb párt a Fidesz.
zhagar 2024. 06. 28. 15:08
Előzmény: #6497  csendben
#6563
megírom neked szívesen a megoldást, mert tök egyszerű: kell(ene) egy hiteles, vezetővel és valóban érdemi programmal rendelkező ellenzék! Így, minden felhang vagy politikai töltet nélkül tehát mindegy hogy "bal jobb vagy akármilyen színű", de kellene! És mi a baj, hol van a probléma? : ott, hogy nincs ilyen! Megoldás tehát csak elméletben van, gyakorlatban viszont nincs, már 14 éve!
És ha jól értem, akkor nem is tartod igazi megoldásnak MP-t hiszen őt csak eszköznek használnád az Orbánrendszer eltakarításához -  de remélem belátod, hogy ez így csak egy félmgoldás lenne?
nézzük az én véleményem: szimplán csak tudomásul veszem, hogy 14 éve Mo.-gon azok vannak többen (az aktív választók között akik elmennek szavazni) akik elégedettek, vagy inkább elégedettek Orbánnal -  ezt remélem belátod? És ha igen, akkor erre utaltam azzal, hogy te csak egy félmegoldást javasolsz: hiszen nem elég eltakarítani egy fideszkormányt, hanem cserébe vmi érdemit, vmi jobbat (programot, intézkedéseket) is tudni kéne ajánlani annak a 2 millió fidesszavazónak, hogy szavazzanak át MP-re vagy akárkire, ugye? 
No és hát ezért nem sikerül leváltani Orbánt 14 éve, remélem belátod?
de meg is fordíthatom az állítást egy kérdéssel: tudod miért nem sikerül leváltania a BÁRMILYEN színű ellenzéknek orbánt 14 éve? megsúgom: azért, mert épp 14 éve nem sikerül elhitetniük az aktív választók többségével, hogy 1. ők nem lopnának el semmit, és 2. hogy nem élnének vissza a hatlmukkal soha, semmilyen formában! e két állításomat pedig -  remélem elismered? - épp a most lezajlott választás eredménye támasztotta alá, hiszen ne tagadd, itt volt a nagy lehetőség a nemfidesz ellenzék előtt 5 évig arra, hogy bizonyítsa ezt a pár sorral fentebbi 1. és 2. állításomat tehát azt, hogy "ők nem lopnak, és nem élnek vissza hatalmukkal " (jelen esetben az általuk vezetett önkormányzatokban!
elismered hogy a kör itt bezárult? tehát azt, hogy csak félmegoldást tudsz javasolni (Orbán eltakarításával), de ez egy ország lakosságának így önmagában semmilyen problémáját nem oldaná meg? (lásd fent az első bekezséem tartalmát)
signal2
signal2 2024. 06. 28. 14:35
Előzmény: #6561  oldrider
#6562
Attól, hogy megtörtént, még nem jelenti azt, hogy ez jó dolog, és ésszerü döntés volt. Minthogy logikusan nem is volt az. 
oldrider 2024. 06. 28. 13:55
Előzmény: #6559  Peterbond
#6561
Én is azt mondom, mint Pósalaki bácsi: Nah, ugorgyunk! A szavazók eldöntötték amit itt ti páran nem akartok elfogadni! A Momentumosok hányhatnak akár cigánykereket is, az EP-ből ki lettek szavazva!

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek