Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Istvan78 2024. 06. 27. 19:38
Előzmény: #6485  signal2
#6500
A tisztességesség fontos jellemző, de jelen felállás szerint sokkal-sokkal fontosabb az eredményesség a tekintetben, hogy meg kellene dönteni az Orbán rendszert. Valahogy nagyon nem akarod ezt a nagyon egyszerű álláspontot érteni.
Istvan78 2024. 06. 27. 19:35
Előzmény: #6484  euler
#6499
Nincs baj azzal a DK-s szavazóval, aki még mindig jó dolognak tartja, ha Gyurcsány próbálkozik az Orbán rendszer leváltásával, habár sokadszor nem sikerült neki és legutóbb súlyos vereséget szenvedett. Nem tette fel az egyetlen helyénvaló kérdést, mégpedig, hogy érdeke lenne-e az országnak, ha lemondana, egyetlen komoly önkritikus megnyilvánulása nem volt, csak a saját és a pártja érdekét nézi, bár ez utóbbit is rosszul ítéli meg, ha úgy gondolja, csak ő tudja vezetni a baloldalt.
csendben 2024. 06. 27. 19:29
Előzmény: #6495  Dehogynincs
#6498
:-)
csendben 2024. 06. 27. 19:27
Előzmény: #6494  zhagar
#6497
Ha már így megtiszteltél a véleményeddel:  1," igazából neki nincs semmilyen érdemi programja, és amit eddig állított, - meg sokszor mindannak majdnem az ellenkezőjét is - azt nem lehet komolyan venni! ő összeollózta főleg az ellenzéki pártokéból meg a fideszprogramból és hívószavakból a legfontosabb szerinte legfontosabb lózungokat, hogy eljátszhassa a "se Orbán, se Gyurcsány nem kell című népmesét!": ismered azt a mesét,hogy Meztelen a király. Egyelőre Ő a kislány a mesében. 2, "Valójában neki a Nerhez a fizetési paíprokon kívül pedig soha semmi köze nem volt, hisz csak a feelsége farvizén és révén volt egy haszonálvező élősködő..": mondj egy politikus,aki kihagyja a gazdagodás lehetőségét. 3,  "te egy iylen elvtelen alakra rábíznál egy országvezetést": ezt nem tudom,miből állapítottad meg...Egy feladatra alkalmas lehet -vagy nem,de ezt csak az idő fogja eldönteni!- ,eltakarítsa Viktort... Ez nagyon nem azonos azzal,hogy szeretném-e a miniszterelnöki pozícióban(!)  4, " Hát elismerte, hogy ő alapvetően egy liberális ember, akinek az ágya fölött Demszky fotó volt fiatalkorában!": csak emlékeztetnélek arra az Orbán Viktorra,aki Nagy Imrét újra temette. Évekmúlva még a szobrát is száműzte a bűne miatt..... 5,"Márpedig lehet akármiylen hülyének nézni a magyar választókat, de azok többsége számára nem mindegy, hogy az életének milyen feltételeket szab a hétköznapi intézkedéseivel egy kormányzat!": én nem nézem a választókat! DE! Mint mondottam,csak a választékból választhatnak. Bár elég figyelmesen elolvastam a nem rövid hsz.-edet,de nem találom azt a részt benne,ahol a megoldási javaslatod található...Lehet,hogy elkerülte a figyelmemet.Bocs érte,ha így van! Az azonban világosan kiolvasható,hogy a jelenlegi politikai palettán -szerinted-senki nem veheti fel a versenyt Viktorral.... Tiszteletben tartom a véleményedet! Kösz a figyelmedet!
Istvan78 2024. 06. 27. 19:26
Előzmény: #6480  signal2
#6496
Egyelőre azt látod, amit látni akarsz, ami érdekedben áll. Semmi pozitívat nem látsz benne, semmi előrevivőt, csak a negatívat, azt is eltúlozva. Csak nehogy azt mond, hogy középen állsz ebben az ügyben!
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 27. 18:51
Előzmény: #6494  zhagar
#6495
Ilyet már hallottam egy mszp-stől és egy miépestől vagy jobbikostól.
A módszer végtelenül egyszerű. Mindketten sorra vették a pártokat, hogy miért nem szavaznak rá és a végére ott maradt a kedvenc pártjuk, mint egyetlen lehetőség.
Te abban különbözöl tőlük, hogy félbehagytad a pártok szapulását, de nem rukkoltál elő azzal, hogy mi marad egyetlen lehetőségként.
A tippem a fidesz.
Márpedig lehet akármilyen hülyének nézni a fórumozókat és a fórumozó pártkatonákat és ebben többnyire igazad is lehet találomra választott nickeknél, de én elolvasnám az üzeneted másik felét is, amit jól elhallgattál.
zhagar 2024. 06. 27. 18:26
#6494
röviden üzennék ennek-annak, ha megengeditek:
dehogynincs: a kutyapárt valójában és gyakorlatilag semmiben sem különbözött soha sem a momentumtól sem többi balliberális párttól: max annyiban, hogy néha a nemfidesz ellenzéki pártokat is bírálta, de jópár önkormányzatban jópár akalommal nagyon is összezárva együttszavazott velük a Fidesz ellen. Egy elvtelen, komolyanvehetetlen párt és ezen az sem ment semmit, hogy a kapott állami támogatásból a jótékonykodás álarca mögé bújva próbálják eladni magukat a népnek, gyenge PR-fogásként
euler: érvelésével csak annyi a baj, hogy a fidesszavazók ezt ami most van, nem érzik autokráciának - és ez teljesen kiüti az euleri érvelést (csak ő ezt nem érti szegény)
csendben: MP-rel az a baj - és ezt eulernek is üzenem - hogy igazából neki nincs semmilyen érdemi programja, és amit eddig állított, - meg sokszor mindannak majdnem az ellenkezőjét is - azt nem lehet komolyan venni! ő összeollózta főleg az ellenzéki pártokéból meg a fideszprogramból és hívószavakból a legfontosabb szerinte legfontosabb lózungokat, hogy eljátszhassa a "se Orbán, se Gyurcsány nem kell című népmesét! Valójában neki a Nerhez a fizetési paíprokon kívül pedig soha semmi köze nem volt, hisz csak a feelsége farvizén és révén volt egy haszonálvező élősködő - te egy iylen elvtelen alakra rábíznál egy országvezetést, aki soha életében érdemben semmit nem tett le az sztalra mint szakmai teljesítmény, sehol?! Hát elismerte, hogy ő alapvetően egy liberális ember, akinek az ágya fölött Demszky fotó volt fiatalkorában!
összefoglalva: MP félig már lelepleződött, félig még dötét ló és persze kiderül majd hogy van-e lesz-e érdemi programja, - az tagadhatatlan amúgy hogy globalista emberek vannak az EP listáján, akik olyan cégeknek dolgoztak mint a Meta, meg a Soros network szetlitszervezteinek, ez uyge már önmagában igen árulkodó, az is hogy a Néppártba lépett be - tehát túl nagy meglepetés nem várható már tőle, ez a paprika-messiás már félig meztelen, akinek nagyot kéne villantania jelenlegi és eddigi önmagához képest, ha el szeretné kerülni majd a lecsúszást a közvéleménykutatásokban! és ha lecsúszik, annak az lehet majd az oka, ha az emberek rájönnek, hogy érdemi program és teljesítmény nincs, csak hablaty van a részéről!
Márpedig lehet akármiylen hülyének nézni a magyar választókat, de azok többsége számára nem mindegy, hogy az életének milyen feltételeket szab a hétköznapi intézkedéseivel egy kormányzat!
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 27. 18:05
Előzmény: #6490  euler
#6493
"Nem párt vagy személy fogja kisöpörni a szemetet, hanem a VÁLASZTÓ."
Ebben igazad van és ez történt az ep-választásokon.
A választók kisöpörték a szemetet, éppen a kormányváltás érdekében. A választók nem tartják életben a momentumot, lmp-t, jobbikot és az mszp-t, a dk-t pedig lélegeztetőgépre kötötték.
Pedig még a demokráciánk sem teljes értékű.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 27. 18:00
Előzmény: #6485  signal2
#6492
Tudom, hogy nem volt miniszterelnökjelölt és ezért írtam Gyurcsányékról ##6483-ban.
A fantasztikus jelzőt te írtad és nem én. Nekem elfogadnató a fideszt 20 évig szolgáló ember és 1.3 millió választóhoz hasonlóan kidobnám azokat, akik szerinted tiszességes dolgoztak, ám változatos módon hozták a soros kétharmados vereségeket.
"Te azt mondod, hogy az az ember egymaga jó, aki 20 évig szolgálta a fideszt, azok közül viszont senki sem jó, akik koalícióra készültek a dk-val."
agyjából tényleg ezt mondom, de nem egymaga jó, hanem fel kell építenie egy pártot, talán csak egy választási pártot.
Nem aszerint szavaztam, hogy szerinted melyik politikus végezte jól a munkáját. Te szavaztál úgy, hogy szerinted melyik politikus végezte jól a munkáját. Dolgozhat bármilyen kól, de szerintem szarvashiba, ha önként összegyurcsányozza magát.
Láttam én már céget, amelyiknek remek jutalmazási rendszere volt, de ez marhára nem érdekelte a vásárlóit.
Visszavonulót fúj az Activision Blizzard, változást ígér a cégvezető
https://www.gsplus.hu/jatekvilag/visszavonulot-fuj-az-activision-blizzard-valtozast-iger-a-cegvezeto-297454.html
Teljesült a játékosok kívánsága, Bobby Kotick távozik az Activision Blizzard éléről
https://www.gsplus.hu/uzlet/teljesult-a-jatekosok-kivansaga-bobby-kotick-tavozik-az-activision-blizzard-elerol-348110.html
csendben 2024. 06. 27. 17:35
Előzmény: #6490  euler
#6491
"Hibás a megközelítés!":mert a választó csak a VÁLASZTÉKBÓL választhat. Ergó: kell,hogy legyen olyan,ami v aki érdemi változást hozhat. Így aztán továbbra is kérdés: ki vagy mi lehet az,ami v aki megfelel ennek az elvárásnak? Azt tudjuk,hogy a jelenlegi rendszerben a nem szavazás, a hatalom bebetonozását jelent! Annál már az érvénytelen szavazat is többet jelent.....
euler 2024. 06. 27. 17:07
Előzmény: #6489  csendben
#6490
Hibás a megközelítés!
Nem párt vagy személy fogja kisöpörni a szemetet, hanem a VÁLASZTÓ. A pártok olyanok amilyenek a választók, és a rendszer amiben élnek is olyan amit megérdemelnek.
A pártokat a választók termelik ki, tartják életben vagy küldik el melegebb éghajlatra. Legalábbis egy működő demokráciában.
.
Erre a felelősségre próbálom már jó ideje felhívni a figyelmet, mert a bajok itt kezdődnek Mo-on.

Ezért van negyedszerre kétharmaddal megszavazott autokrácia és ami most készülődik az se egy többpárti demokrácia kialakulását vetíti előre. Néphülyítésnek elmegy, de választási győzelemhez MP jelenlegi elveivel kevés.
De "nehogymáénlegyekahibás", mondja a magyar.
Szóval, hosszú lesz a kilábolás ebből a helyzetből. Nincs független középosztály és nincs kellő számú felelős értelmiség. Persze ez történelmi teher, amire az Orbán rezsim aljas módon rájátszott a hatalomért, de a megoldás akkor sem egy ember vagy egy párt kezében van. Azt diktatúrának szokták nevezni.
csendben 2024. 06. 27. 16:47
Előzmény: #6487  euler
#6489
Arra kérdésre,hogy látsz-e olyan személyt v. pártot,aki v. amelyik ki tudja söpörni a szemete,elfelejtettél válaszolni. :-)
csendben 2024. 06. 27. 16:45
Előzmény: #6487  euler
#6488
Abban a hsz.-ben meglehetősen sok ocsmányságot hordott össze az illető. Nem tudom,miből gondolja bárki,hogy az álláspontját az ordenáré stílus igazolja....
A Te hsz.-edben nem volt ilyen,ezért nem volt mit "megúsznod"! :-)
euler 2024. 06. 27. 16:39
Előzmény: #6486  csendben
#6487
Lényegében megerősítetted amit írtam.
A személyes érintettséget túlreagáltad, de készséggel elnézést kérek.
Végülis írhattad volna nekem is azt mint Ronaldinyonak pár napja: "Nem irigy a segged arra a sok szarságra,ami kijön a szádon?"
Szóval, én még olcsón megúsztam. :) 
csendben 2024. 06. 27. 16:20
Előzmény: #6484  euler
#6486
"Amit leírsz az a reménytelen helyzetben lévő, jobbágymentalitású "ellenzéki szavazó" megalkuvó hozzáállása.": a helyzetem (mármint a sajátom!) cseppet sem reménytelen, a "jobbágymentalitáson" nem tudom, mit értesz,én spec nem ismerem ezt a fogalmat. Sose voltam és nem is leszek "ellenzéki szavazó", főleg nem "megalkuvó". Ellenben, roppant elegem van abból,amit Viktor (és a NER) művel. Tőlem a fideszen belülről is  megpuccsólhatná bárki Viktort,de ennek semmilyen jelét nem látom...Az eddigi "ellenzék" mehet a kukába (ott is a helye,kivétel nélkül mindnek!). A választékból ezután nem maradt más,mint M.P. és a Tisza. Vagy Te ismersz olyan személyt v. pártot,aki v.ami képes lenne arra,hogy kisöpörje a szemetet a hatalomból és a Parlamentből? Ha igen,ne tartsd titokban, ha a szavazatomra számít. :-) ui.: megkímélheted magadat attól a fáradtságtól,amit a személyem minősítésére fordítasz. Cserében : én sem zaklatlak ilyen hülyesége.....
signal2
signal2 2024. 06. 27. 16:09
Előzmény: #6483  Dehogynincs
#6485
Gyurcsány nem volt miniszterelnökjelölt, egy potenciális koalíciós kormány egyik pártjának az elnöke. Tehát nem volt olyan lehetőség, hogy Gyurcsány váltotta volna Orbánt, most viszont az lenne a fantasztikus opció, hogy egy, a fideszt 20 évig szolgáló emberrel váltsuk a fideszt, és dobjuk ki azokat, akik eddig tisztességesen dolgoztak a kapott mandátummal.
Te azt mondod, hogy az az ember egymaga jó, aki 20 évig szolgálta a fideszt, azok közül viszont senki sem jó, akik koalícióra készültek a dk-val.
Szerinted továbbá nem számít, hogy a politikusok hogy végzik a munkájukat, hiszen ez nem érdekelt a szavazáskor. Képzeljük el azt a céget, amelyik ilyen módon jutalmazza a munkavállalóit…
euler 2024. 06. 27. 15:59
Előzmény: #6482  csendben
#6484
Amit leírsz az a reménytelen helyzetben lévő, jobbágymentalitású "ellenzéki szavazó" megalkuvó hozzáállása. Szolgák kellenek egy ország élére nem vezérek és megváltók!
.
Olyan 19 fős párttól várja az olcsó megváltást az "ellenzéki szavazó" 
"amely párt vezetője szerint a jogállamisági eljárás és az Uniós források befagyasztása igazságtalan és kártékony, 
az EU-ban tudatosan diszkriminálják a Kelet-Európai országokat, 
a Judith Sargentini vezetésével készült jelentés 28 megállapításából mindössze négy állja meg a helyét, a többi valótlanság, 
és a legjobb megoldás az lenne a jelenlegi miniszterelnök leváltására, ha ő lehetne a jövőben az EU Bizottság elnöke. 
Ez csak néhány kiragadott megállapítás azok közül, amelyeket MP az elmúlt időszakban tett az Unióra és amelyért az ellenzéki szavazó 7 képviselői hellyel jutalmazta. 
De cserben hagyta korábbi hőseit is, amikor gond nélkül azonosult azzal, hogy a néhány hónapja "megtért", januárban még a NER fizetési listáján szereplő, MP-t Nagy Imréhez, Litván Györgyhöz és az 56-os forradalom többi volt vezetőjéhez vagy Bajcsy Zsilinszky Endréhez hasonlítsák, miközben MP száját egyetlen önkritikus hang nem hagyta el saját NER-es múltjával kapcsolatban. 
Ugyancsak az "ellenzéki szavazó" az, aki reggeltől-estig indulatokat szít az ellenzéki képviselőkkel szemben, amiért szerinte nem dolgoznak meg a pénzükért, és velük szemben bizalmat szavaz egy párt vezetőjének, aki az elmúlt 14 évben havi 4-5 milliós(!) fizetést vett fel olyan Aladár-állásokért, amelyeket nyilvánvalóan azért tölthetett be, mert a fideszes igazságügyminiszter férje volt. 
 És az "ellenzéki szavazó" állítólag hányingert kap a gyűlölet-politikától, miközben közülük 1.300.000 szavaznak egy olyan politikusra, aki egyfolytában gyűlöletet szít az ellenzéki pártok és politikusok, az őt kritizáló újságírók ellen, mindenkit ellenségnek tekint, aki nem követi az általa összeterelt nyájat. 
Az "ellenzéki szavazó" legfontosabb kritikája a jelenlegi rendszerrel szemben a jogállam felszámolása és a korrupció burjánzása, és ezt simán összeegyzetethetőnek látja azzal, hogy MP saját bevallása szerint háromszor-hatszor túlárazott szerződéseket írt alá bankvezérként és a demokráciát és a jogállamot nem tartja fontos kérdésnek. 
 Nincs valami súlyos probléma az "ellenzéki szavazó" állhatatosságával, következetességével, önreflexiós képességével? (...)"
A teljes poszt:
https://www.facebook.com/vasarhelyi.maria/posts/pfbid036eMYHWgr2BnMz7s5tzxbnGn3ovTdNU3N17qQE2ewXY4QBUp2rPJyp3aLtH1xND7Hl ;
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 27. 15:47
Előzmény: #6480  signal2
#6483
Megértem, hogy finnyás vagy MP-re, de nem is győzködlek, hogy ennek ellenére szavazz rá. Engem viszont győzködtek és te is győzködtél, hogy fogjam be az orromat és szavazzak Gyurcsányékra meg azokra, akik vele összefognak.
Elfogadom, hogy vannak, akik csak Gyurcsánnyal hajlandók leváltani Orbánt és azt is, ha valaki MP-rel nem akarja leváltani. Ez nem baj. Az a baj, ha valaki ezekről a megátalkodott szavazókról azt hiszi, hogy mind egy szálig föladják a "becsípődéseiket".
Másra vagyunk finnyásak. Pusztán azért nem leszek finnyás MP-re, mert te finnyás vagy rá. Akkor is elutasítom Gyurcsányt, ha a momentum elfogadja. És amint a momentum elfogadja őt, elutasítom a momentumot is. Ne haragudj, hogy úgy beszélek a momentumról mintha ... még létezne.
csendben 2024. 06. 27. 14:52
Előzmény: #6480  signal2
#6482
Teljersen mindegy,hogy mennyi rosszat mondasz róla. Ügy vagyok ezzel,mint a II.vh. idején a nyugati hatalmak vezetői voltak Sztálinnal: utálták,mint a bűnt a kommunistákat, de összefogtak Vele,mert Hitler még Nála is rosszabb volt. (Utána már csak elbírunk Vele is...mondták). Szóval,ha csak egy roppant halovány árnyalattal is jobb,mint Viktor,akkor akár a maga az ördög is lehet! Lássuk be:ez kimeríti a szükséges és elégséges elvárás. :-) És,hogy mennyire "fideszes": közüllük való.Ezért nem is tudnak mit kezdeni Vele.....
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 27. 14:14
Előzmény: #6480  signal2
#6481
Hazudott?
Gyurcsány néha igazat mondott. Például ekkor: "Nyilvánvalóan végighazudtuk az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz."
A momentum azt hazudta, hogy elutasítja a rendszerváltás három évtizedét.
Most miért lettél finnyás arra, akivel le lehet váltani Orbánt?
A dk és a momentum "igazmondásaiból" mindig kétharmados vereségek sültek ki.
Lassan indíthatsz egy "Orbán maradj!" topicot.
Megsemmisültek azok a pártok, akikről eddig azt hitted, hogy velük le lehet váltani Orbánt. Amelyik nem semmisült meg, összetöpörödött.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek